Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3D flash

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.07.2008 07:44    Post subject: 3D flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel bi znao ko složit ovakav 3D flash....

http://demo.fb.se/e/ikea/dreamkitchen/site/default.html

Ako zna netko neka se javi na mail ili PM...

jasilovesice@gmail.com

Cijenu ćemo dogovoriti...
Back to top
View user's profile Send private message
rasljenka



Joined: 14 Jan 2005
Posts: 42

PostPosted: 14.07.2008 08:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, dragi moj, to ti nije ?isti flash.
________
Lamborghini Islero history

Last edited by rasljenka on 01.02.2011 07:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.07.2008 08:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rasljenka wrote:
E, dragi moj, to ti nije čisti flash.


Znam da nije čisti flash, pitam ako neko zna, nek se javi...
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 14.07.2008 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jasi bok,

ako trazis samo core flash to se moze napraviti.

ako mislis na cijeli koncept za takvo nesto treba par stotina tisuca kuna (za njihove prilike valjda i par stotina tisuca eura). uzmi u obzir art direkciju, set, kameru, casting, glazbu... kompletna produkcija je da se smrznes.

pozz,
i.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.07.2008 08:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Objasni mi kaj misliš pod core...

Ja trebam samo onu sliku, i da je možeš vrtit mišem... da izgleda kao 3D...
Back to top
View user's profile Send private message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 14.07.2008 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radi se o tome što to nije 3d model , već snimljeno kamerom na princip matrixa a za to trebaš jeb... opremu , e a kontam da flash dio i nije tako težak...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 14.07.2008 09:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flash dio je tu najlakši, to je zapravo najobičnija panorama što se tiče flasha. A ostalo je mogibo rekao.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
spacestrudel



Joined: 22 Aug 2007
Posts: 13
Location: Čakovec

PostPosted: 14.07.2008 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kužim zakaj ste tak sigurni da se to neda napraviti u 3d. Ovo je čini mi se snimka al napraviti takvu animaciju i nije nešt neobično, potrebno je samo napraviti nepokretnu scenu a ima ekipe koja bi posao napravila da se ne skuži razlika. Ono najbitnije je da bi fotorealizam jako puno koštao...
Back to top
View user's profile Send private message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 14.07.2008 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
flash dio je tu najlakši, to je zapravo najobičnija panorama što se tiče flasha. A ostalo je mogibo rekao.


Radi se otome što nije klasična panorama... u klasićnoj panorami kamera je u centru i statično kruži , dakle pogled je iz centra kružnice. Dok u ovom slučaju se radi o kameri koja se kraće rubom kružnice i snima centar. Mislim da je to velika razlika.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.07.2008 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro, šta je je... nema veze kako i šta...

Dali netko zna takvo nešto složiti i kolika je cijena...
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 14.07.2008 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jasi wrote:
Dobro, šta je je... nema veze kako i šta...

Dali netko zna takvo nešto složiti i kolika je cijena...


ja nevidim ništa na ovom tvom linku od ikea-e

uglavnom, cuo sam / vidio neki vrag zvan PaperVision, valjda plugin/komponenta ili šta već s kojom se mogu neke 3d stvari mogu "dosta lagano radit"

lnks

http://www.peterelst.com/blog/2007/07/07/papervision3d-in-5-minutes/ http://www.kirupa.com/developer/actionscript/3dexplore.htm
http://flashenabledblog.com/2008/02/20/papervision-3d-tutorials-with-videos/

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 14.07.2008 18:04    Post subject: Ne mora Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam jos vidio ovo. Savrseno je. Gotovo.

Ovo nije nuzno Matrix fora sa 360 kamera. Moze se tako napraviti, ali cini mi se da se tu ipak radi o ljudima i eventualno kuhinjama snimljenim HD kamerom, a oni kljucni objekti (kokosi, tavice i dim, vaze i sl.) su 3D modeli izrenderirani posebno i u PI i AE preko alphe namjesteni u video snimku ili flash. Vide se male mane na montazi dima, tavice i sl.

Matrix foru u Hrvatskoj neces izvesti 100% jer neces naci opremu.
Ova druga fora bi se napravila za mjesec-dva. Uz 2-3 pomocnika, HD kameru sa potrebnom opremom, i nekih 50 000-60 000 kn (+ eventualno dodatni troskovi) bih to mogao i ja odraditi. Smile

Druga stvar bi bila da su u pitanju varijante sa fotorealsitičnim prostorom sa manje realističnim ljudima ili bez njih. To bi onda bila jednostavna 3D animacija +flash.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 29.07.2008 08:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to nije panorama tj. sfera u kojoj je naljepljena textura koja je pak sfericna.
ovo je cisti snimak sa 25+ fotoaparata i kad kliknes lijevo ili desno on vrti ciste frejmove.

svejedno, produkcija ovoga je 10k eura * tko zna koliko ..
ukratko, mozete to samo gledat Smile
Back to top
View user's profile Send private message
developer171



Joined: 19 Nov 2008
Posts: 38

PostPosted: 17.12.2008 00:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, šta vi pričate, kakva produkcija ovo ono, uzmeš 20 fotoaparata uslikaš iz 20 kuteva (u isto vrjeme), posložiš kao frameove u flashu i to ti je to.
To ću ja napravit, samo moram skupit 20 fotoaparata,
BTW jel ima neko fotoaparat za posudit ?
Back to top
View user's profile Send private message
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 17.12.2008 08:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

developer171 wrote:
da, šta vi pričate, kakva produkcija ovo ono, uzmeš 20 fotoaparata uslikaš iz 20 kuteva (u isto vrjeme), posložiš kao frameove u flashu i to ti je to.
To ću ja napravit, samo moram skupit 20 fotoaparata,
BTW jel ima neko fotoaparat za posudit ?
Laughing

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group