Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Color replace crne boje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zorank



Joined: 01 May 2006
Posts: 16

PostPosted: 11.09.2008 16:23    Post subject: Color replace crne boje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam par fotografija u tiff formatu visoke rezolucije. Na fotografijama su majice crne boje. Sada bi trebao obojiti te mejice u neke druge boje. Plava, crvena, bijela.

Probao sam sa color replace opcijom, ali boja majice opet ostane crna ali sa svijetlijom nijansom.

Postoji li drugi način da ovo uradim?
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 11.09.2008 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čak i ako je potpuno crna, procedura je vrlo jednostavna...
Pretpostavljam da radiš u photoshopu...

Posvjetli malo crnu boju tako da dobiješ tamno sivu...
Onda sa "color balans" zamješaj bilo koju boju samo da nije siva... možda već sa color balansom ponavljajući postupak možeš dobit boju koju tražiš...
Ili nakon toga sa replace color opcijom tražit boju koja ti odgovara...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
zorank



Joined: 01 May 2006
Posts: 16

PostPosted: 11.09.2008 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jest photoshop.

Nisam baš dobar s photoshopom što se tiče fotografije. S kojom opcijom da posvijetlim crnu boju. Također, majica se nalazi na stalku također koji je crn.
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 11.09.2008 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj posvjetlit sa replace color, ili brightnesom, ili curves... imaš puno opcija, ali sam ćeš morati potražiti najbolju koja ti odgovara...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2008 07:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

image/adjustment/channel mixer pa tamo mozes ili zamijeniti crnu s nekom drugom ili je posvijetliti (oslabiti) itd... ako je to ono na sto si mislio...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
zorank



Joined: 01 May 2006
Posts: 16

PostPosted: 12.09.2008 09:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probao sam navedeno ali opet ne mogu promijeniti boju. Također, kada sam mijenjao boje drugih majica ( u navy blue) nisam baš dobio tu nijansu. Nego malo svijetliju. Kako baš da dobijem točnu boju

A evo link na majicu pa ako netko može pokušati promijeniti boju u navy blue (#000080).

http://www.livno-online.com/majica.rar
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 12.09.2008 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mos mislit problema Rolling Eyes
magic wand tool, 3-4 klika i to je to Smile

ostavio sam ti kao poseban layer, tako da lagano promjenis u sto god ti treba.

http://rapidshare.com/files/144630490/M_9-S.psd.html

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zorank



Joined: 01 May 2006
Posts: 16

PostPosted: 12.09.2008 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem je s ovim pristupom što se baš vidi da je nešto nalijepljeno na majicu. Kužim kako si ovo postigao, ali ne vidi mi se dobro detalji. Ovo je kao ploha jedna preko cijele majice. Zahvaljujem na trudu, ali neće mi biti od pomoći.
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 12.09.2008 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a di ti je ta fotka visoke rezolucije ???

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
zorank



Joined: 01 May 2006
Posts: 16

PostPosted: 12.09.2008 19:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.livno-online.com/majica.rar

Imam problema s farbanje crne majice i plus sada jos problem s zamjenom bilo koje druge boje u bijelu.

Inače finalna slika ide na web na veličinu 600x600px
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 13.09.2008 08:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zorank wrote:
http://www.livno-online.com/majica.rar

Imam problema s farbanje crne majice i plus sada jos problem s zamjenom bilo koje druge boje u bijelu.

Inače finalna slika ide na web na veličinu 600x600px


to nije visoka rezolucija.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
zorank



Joined: 01 May 2006
Posts: 16

PostPosted: 13.09.2008 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

krajnja slika nije, ali imam original koji je otprilike 4000px w/h. Sasvim dovoljan da se nešto s njim uradi i na kraju isječe na 600x600px
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 13.09.2008 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zorank wrote:
krajnja slika nije, ali imam original koji je otprilike 4000px w/h. Sasvim dovoljan da se nešto s njim uradi i na kraju isječe na 600x600px


pa onda taj fajl šeraj, s tim je lakše radit...

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group