Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kupujem kameru, molim savjet

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tom303



Joined: 24 Oct 2007
Posts: 2
Location: Rijeka

PostPosted: 24.10.2007 20:42    Post subject: kupujem kameru, molim savjet Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvo pozdrav svima, novi sam na ovom forumu.

kupujem kameru i molim za savjet,

namjera mi je kupiti neku profi / polu profi kameru za produkciju komercijalnog materijala
love ću imati između 9000 i 12000 kn (možda i malo više)

nije mi bitno da li je nova ili polovna (isplati li se uzeti očuvanu polovnu?) i nije mi bitna ni marka, važno je da funkcionira dobro u potrebnim uvjetima

snimanje će biti uglavnom iz ruke tako da bi bilo zgodno da ima stabilizator slike i vjerovatno neće biti uvijek savršeno svjetlo pa je dosta bitno da dobro snima u lošijem svjetlu

malo sam prosurfao po netu i raspitao se kod poznanika koji se profi bave snimanjem i uglavnom su se svi pozitivno izrazili o sonyju, a manje o canonu (navodno se češće kvari), no tu su i panasonic (imam panasonic mali kamkorder i zadovoljan sam), jvc

što vi kažete?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 24.10.2007 21:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam baš kompetentan što se tiče kamera ali...

Nisam baš siguran da možeš uzeti profi kameru za te novce, a ni poluprofi. Mislim da nikako ne bi trebao uzimati polovnu kameru jer kupuješ mačka u vreći. Moj frend ima Sony FX1 koja košta otprilike 23 00 kn i to ti je poluprofesionalka. Snima u HDVu i radi više nego solidno. Profi kamere su ti puno puno skuplje. Ja bi na tvom mjestu izdvojio malo više novaca i kupio kameru koja je "malo" skuplja jer ćeš kasnije vjerovatno žaliti što si uzeo neku lošu kameru.

Još nešto, napisao si da ćeš snimati s ramena. To sigurno nećeš moći sa kamerom za 12 000 kn (ako kupuješ novu) jer je premala i ona ne ide na rame. Ni stabilizator ti neće pomoći da dobiješ mirnu sliku.
Back to top
View user's profile Send private message
Tom303



Joined: 24 Oct 2007
Posts: 2
Location: Rijeka

PostPosted: 24.10.2007 22:28    Post subject: pa... Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ne znam baš koliko su loše sony pd150 ili canon xm2. na prošlom vjenčanju na kojem sam bio tip je snimao sa sony vx2000 (mislim da se tako zove model), to je negdje u rangu pd150, a ona košta 10000-14000 kn

recimo, ta vjenčanja i sprovodi i slične manifestcije se uglavnom snimaju sa takvim kamerama i iz ruke, a filmovi ispadaju relativno solidno

moja snimanja će ići u tom rangu zahtjevnosti, a imam i tripode za stabilizaciju

u principu mi najviše treba savjet oko toga za koga se odlučiti, canon, sony, panasonic, jvc? ne vjerujem da je nijedna loša, ali bolje poslušati nekoliko mišljenja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 05.11.2007 23:33    Post subject: Re: pa... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tom303 wrote:
sony vx2000 pd150, a ona košta 10000-14000 kn


buraz, vx 2000 je poluprofi kamera, a pd150 je profikamera. to su sve stari modeli i tesko da ces nac novu. slicno izgledaju, ali je razlika poprilicna...

Ja sam za sony PD 170 ili Sony Z1, al za to nemas para pa vidi da li se jos negdje moze kupiti Sony vx 2100. to je dv kamera, za svadbe bi mogla bit ok...

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Numbox



Joined: 15 Oct 2007
Posts: 7

PostPosted: 13.11.2007 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pogledaj Canon HV20. Ja ju imam i prezadovoljan sam. Jest da je samo soma eura, al mala je zveeeeer. odi na hv20.com, imaš tamo brdo materijala snimljenog s njom pa vidi jel ti paše. možda nije profi, ali s malo truda oko osvjetljenja i u postprodukciji, možeš napraviti odličan materijal.

Na camcorderinfo.com je upravo proglašena kameom godine u svojoj kategoriji Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 25.11.2007 00:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma pricekaj sveukupnu kupovinu i skupi malo jos te kupi Panasonic HVX200.
neces pozaliti

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
dejo



Joined: 15 Feb 2008
Posts: 2
Location: croatia

PostPosted: 15.02.2008 20:05    Post subject: CANON Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam pristaša Canona, Sony je velika firma koja previše naginje monopolizmu na tržištu al to je u današnjem svijetu nemoguće, znam da će me možda većina ovdašnjih forumaša mrziti (nov sam) al moram se držati canona. zašto? E pa zato jer su najisplativiji. Dobiješ super kameru za malo para. Ubiti, ovisi što želiš. Vidim da ti snimanje dođe kao neš novo, ˝iz ruke˝ - pretpostavljam da ćeš snimati svadbe il tako nešto - za džeparac... Very Happy Predlažem kameru canon xm2, super je, 3ccd, fluoritne leće, ugrađeni mikrofon sa brdom opcija... usto imaš konekciju za dodatni mikrofon tipa xlr, koji može biti eksterni... Malo koji sonyev model (koji je profi) nudi ovu opciju... A meni je stalo do audia. Ne znam kako tebi... Canonova xm2 košta oko 15 000kn, čak i manje - ovisi gdje je kupuješ...

_________________
skočibob
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 15.02.2008 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Numbox wrote:
Pogledaj Canon HV20. Ja ju imam i prezadovoljan sam. Jest da je samo soma eura, al mala je zveeeeer. odi na hv20.com, imaš tamo brdo materijala snimljenog s njom pa vidi jel ti paše. možda nije profi, ali s malo truda oko osvjetljenja i u postprodukciji, možeš napraviti odličan materijal.

Na camcorderinfo.com je upravo proglašena kameom godine u svojoj kategoriji Very Happy

i ja imam cannon hv20 za 1000 eura i stvarno je super.

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Matovilka



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 15

PostPosted: 19.02.2008 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Panasonic hvx200. Aliona je oko 5-6000 E s P2 karticama i tada radi ko zmaj. Mislim za te novce.....Leica je objektiv niposto za baciti...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Grande



Joined: 15 Sep 2008
Posts: 16

PostPosted: 19.09.2008 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam kupio sony pd 170, standard rezolucija, mislio sam da je stara kanta, ali vidim da je cesto koriste na tv-u.
Sad te HD kamere: pojavile se ko gljive poslije kise, ne znam, nemam komentara.
Citao sam negdje da je jako mali postotak koristenja HD-a u komercijalne svrhe.
A i da sama montaza zahtjeva skupi harrware.
No ako ces zarađivati tako dobro, onda kupi sto zelis.

Ja imam tu sonyjevu i zadovoljan sam sto se tice snimanja pri slabim svjetlosnim uvjetima.
Autofokus dosta dobro radi.

Ako ces snimati iz ruke, prije ce ti pomoci steadycam hardwarem, nego ugrdajena mogucnost koja se nalazi u kameri.
Idi na youtube, pa se uvjeri.

Evo ti link i na moje samplove, mozda mogu pomoc:
http://www.youtube.com/watch?v=prO9OEUfZaE

Racunaj da tu ima i kompresije

_________________
Web | Shutterstock | Dreamstime
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group