Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dva početnička

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
paor



Joined: 08 Aug 2008
Posts: 23

PostPosted: 13.09.2008 08:43    Post subject: Dva početnička Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dva početnička:
1. Koja je razlika hostinga na Linux&Windows
2. Što znači poddomena
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 13.09.2008 09:16    Post subject: Re: Dva početnička Add user to your forum ignore list Reply with quote

paor wrote:
Dva početnička:
1. Koja je razlika hostinga na Linux&Windows
2. Što znači poddomena


Pokušat ću ti objasniti, ali nisam ekspert:
Linux i windows hosting zahtijevaju dva različita pristupa. Na linuxu se vrti PHP, a na windows serverima ASP, dakle, jedno ne moze na drugo i obrnuto Smile
PHP: http://www.php.net/
ASP: http://www.asp.net/
Dakle, dva različita programska jezika Smile


Poddomena:
Mislim da je to kad dobijes (uzmimo za primjer www.mi3dot.org) iz te domene www.paor.mi3dot.org (a to stvaras u cotrol panelu ili kod administratora servera).

p.s. Jel 'paor' iz priče o Vasi Ladačkom? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 13.09.2008 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa zar nije da možeš php vrtiti na Windows hostinzima i onda ne moraš postavljat CHMOD?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 13.09.2008 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Pa zar nije da možeš php vrtiti na Windows hostinzima i onda ne moraš postavljat CHMOD?


Ja probao, nejde Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 13.09.2008 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam hostanih domena na Totohostu, sve su na windozima i na svima vrtim PHP...
i ne moram postavljati CHMOD

Nemojte me hvatati za riječ, ali mislim da je razlika u tome da su linuxovi serveri stabilniji. Mislim da sam to negdje čuo, ali zbilja ne znam gdje Smile

evo linka tu piše šta sve vrti..... http://www.totohost.hr/hosting.htm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ghosap



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 79

PostPosted: 13.09.2008 12:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

CCC Shame on you
Na windowsima mozes normalno hostat php, ja doma imam windows server sa php-om, najveća razlika je u pristupu nekim stvarima i opcijama npr. CHMOD nema na windows serveru, nema Cron jobova, neke php funkcije nisu dostupne, itd ...
Linux je stabilniji, bolja administracija, sigurnost itd ...

@zeus Inace i www.mi3dot.org je poddomena mi3dot.org domene Smile, a poddomene generalno nemogu pocinjat sa www

_________________
. . . and when the balance is lost all that is left is the reckening . . .
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 13.09.2008 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A dobro, u svemu sam pomalo fulao Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 13.09.2008 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ghosap wrote:
CCC Shame on you
Na windowsima mozes normalno hostat php, ja doma imam windows server sa php-om, najveća razlika je u pristupu nekim stvarima i opcijama npr. CHMOD nema na windows serveru, nema Cron jobova, neke php funkcije nisu dostupne, itd ...
Linux je stabilniji, bolja administracija, sigurnost itd ...

@zeus Inace i www.mi3dot.org je poddomena mi3dot.org domene Smile, a poddomene generalno nemogu pocinjat sa www


Upravo tako.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 13.09.2008 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ghosap wrote:
CCC Shame on you
Na windowsima mozes normalno hostat php, ja doma imam windows server sa php-om, najveća razlika je u pristupu nekim stvarima i opcijama npr. CHMOD nema na windows serveru, nema Cron jobova, neke php funkcije nisu dostupne, itd ...
Linux je stabilniji, bolja administracija, sigurnost itd ...

@zeus Inace i www.mi3dot.org je poddomena mi3dot.org domene Smile, a poddomene generalno nemogu pocinjat sa www


sto ti u daljem kontekstu, sto se poddomena tice, znaci da zapravo, osim defaultnog www 'foldera', mozes imati poddomene tipa forum.mi3dot.org, galerije.mi3dot.org iliti sasvimtreciblabla.mi3dot.org etc...

a ukoliko te zanima kako php zavrtiti na windowsima, procedura bi bila da jednostavno opicis prema http://www.wampserver.com/en/index.php i u par koraka naucis kako prckati na server side strani svoga kompa.,...

o svemu google ima najbrze odgovore - 0.028ms Very Happy

etc...

ugl gl Cool
Back to top
View user's profile Send private message
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 13.09.2008 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edit: bjezi od asp-a Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 14.09.2008 07:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aspx je isto uredu (windows hosting je skuplji od linux hostinga)

A na windows platformi također (iako koristiš php) imaš chmod (privilegije na folderu) imaš i cronjobs (Windows Task Scheduler)

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ghosap



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 79

PostPosted: 14.09.2008 08:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fun.ky wrote:
aspx je isto uredu (windows hosting je skuplji od linux hostinga)

A na windows platformi također (iako koristiš php) imaš chmod (privilegije na folderu) imaš i cronjobs (Windows Task Scheduler)


Chmod na windowsima nije podržan, može se podesiti kvazi ekvivalent, ista stvar sa cronjobs, oni ne postoje na windowsima, windowsi imaju ekvivalent Task Scheduler, korištenje obojeg je totalno drugacije nego na linuxu ...

@funky a kako je rješeno kontrola korisnika i pod kojim se korisnikom vrte php skripte na windowsima, ja kolko vidim uopce to ne postoji il sam u krivu ?

_________________
. . . and when the balance is lost all that is left is the reckening . . .
Back to top
View user's profile Send private message
finaldesign



Joined: 30 Jan 2006
Posts: 80
Location: Croatia

PostPosted: 14.09.2008 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u svakom slučaju, linux je bolji, govorim iz vlastitog iskustva, uvijek nudi pregršt mogućnosti...
ali ako se traži jednostavnost bolje ići na windowse jer kad počnu igrarije s skriptama koje nerade zbog chmodova laiku vrlo brzo postane sve nejasno...

_________________
FinalDesign Studio
www.final-design.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 14.09.2008 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naravno da nije bukvalno isti način i naziv al funkcionalnost je ista Smile

Privilegije korisnika se kontrolišu kroz windows-ove user accounts - PHP se vrti pod userom pod kojim je prijavljen (opet u zavisnosti od tipa AMP-a koji instalirate, neki se vrte pod privilegijama korisnika a neke pod "LocalSystem" (ima admin privilegije servis iako ih nema korisnik koji je prijavljen)

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 21.09.2008 00:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da mozes chmodat kroz windows... Za cron nisam probao nikad jer me totalno neinteresira cron na win-u...

Bjez sa windowsa kad je php u pitanju. PHP ima tek punu snagu i jedino tada mozes php naucit kako bog zapovijeda ako ga koristis sa unix-om.

Klompa respect xD... Doduse neam nis protiv ASPX-a no bem ti ja opcenito windowse... Jesu noobovski slozeni, fini za koristenje al linux je kickass kad je web u pitanju.

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group