Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Jesu li IE 6 korisnici manje vrijedni?!?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  

Jesu li IE 6 korisnici manje vrijedni?!?
da
37%
 37%  [ 23 ]
ne
31%
 31%  [ 19 ]
wtf
31%
 31%  [ 19 ]
Total Votes : 61

Author Message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 03.09.2008 19:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
IE7/8/9 koji su carevi naspram 6.


IE 7 je jednako loš browser barem što se tiče JavaScripta i CSS-a.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 03.09.2008 20:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kažem da mi je IE7 drag ali mi stranice uglavnom ispadaju jednako kao i u FF3, ali uvijek treba neš smišljati da se popravi dio koji leti po browseru.

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 03.09.2008 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jasi wrote:
Vidi se da na coolinarku dolaze bakice i mamice koje jos nisu cule za browser... Smile

Koliko puta si otišao na coolinariku i skuhao nešto po receptu pa kasnije opet navratio jer si shvatio da tamo ima super stvari?
Vjerujem da je tvoj odgovor 0.

Baš te bakice i mamice su najčešći gosti coolinarike i zapravo su baš one korisnici koji nešto vrijede, naročito ako postaju i svoje nove recepte i šire okolo glas o web stranici s dobrim receptima koja se zove "kulinarika".

Btw, njih unuci i sinovi mogu naučit' da klikaju na "ikonu lisice", a ne na "e" (IE).

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 03.09.2008 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam se mislio vise ukljucivati u ovu raspravu, ali sto Mr.Tristan kaze, bas te bakice i mamice (ie korisnici), bas bas ti manje hitech naobrazovani ljudi su u vecini slucajeva ponajbolji, i vlasnicima vecine web oriented projekata vrijedni ljudi (korisnici), ugl tip ljudi koji u vecini slucajeva posjeduje novce, tip ljudi koji se ugl vodi onim sto im zapravo od interneta treba, znaci u nebroj slucaja rado ce kliknuti na svaki novi baner, i ukoliko se web developer odgovorno ponio prema projektu razmisljajuci bas o njima, vjerovatno je da ce se ti isti cesce vratiti od nama slicnih gadget maniaka koji fole sve vec napamet znaju Rolling Eyes koliko se sjecam da se upravo Mr.Vuk na Webstartu ove godine, osvrtao projekat Coolinarike i usability, tako da je izmedju ostalog pomenuo kako je banda Web.burze tokom developmenta ovog projekta na zidu imala poster potencialno neuke osobe koja treba usluge Coolinarike, i kako i sam Mr.Vuk rece vjerovatno da je bilo tesko izaci u suret takvom profilu osobe, ali kako rekoh ili smo Web developeri, ili pijachari... iako i rad na pijaci zahtjeva podilazenje ka onome sto se zapravo trazi a ne onome sto mi zelimo prodati Wink ugl ie rules, dok ga je ima posla Cool
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 03.09.2008 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
jasi wrote:
Vidi se da na coolinarku dolaze bakice i mamice koje jos nisu cule za browser... Smile

Koliko puta si otišao na coolinariku i skuhao nešto po receptu pa kasnije opet navratio jer si shvatio da tamo ima super stvari?
Vjerujem da je tvoj odgovor 0.

Baš te bakice i mamice su najčešći gosti coolinarike i zapravo su baš one korisnici koji nešto vrijede, naročito ako postaju i svoje nove recepte i šire okolo glas o web stranici s dobrim receptima koja se zove "kulinarika".

Btw, njih unuci i sinovi mogu naučit' da klikaju na "ikonu lisice", a ne na "e" (IE).


Tko je rekao da ne vrijede korisnici IE-a?

Čitaj si malo moj post među prvima...
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 04.09.2008 05:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
Ne kažem da mi je IE7 drag ali mi stranice uglavnom ispadaju jednako kao i u FF3, ali uvijek treba neš smišljati da se popravi dio koji leti po browseru.


IE 7 se ponaša kako treba na jednostavnim layoutima. Ipak, kod nešto složenijeg
rasporeda i oblika elemenata, jednako je nepouzdan. Najviše živcira ignoriranje donje
margine na child elementu floatanog parenta.

BTW, usporedba CSS datoteka za IE na Coolinarici:
Svi IE: http://www.coolinarika.com/css/ie_lt8.css
Ispod IE 7: http://www.coolinarika.com/css/ie_lt7.css
Samo IE 7: http://www.coolinarika.com/css/ie_7.css

jasi wrote:
Tristan wrote:
jasi wrote:
Vidi se da na coolinarku dolaze bakice i mamice koje jos nisu cule za browser... :)

Koliko puta si otišao na coolinariku i skuhao nešto po receptu pa kasnije opet navratio jer si shvatio da tamo ima super stvari?
Vjerujem da je tvoj odgovor 0.

Baš te bakice i mamice su najčešći gosti coolinarike i zapravo su baš one korisnici koji nešto vrijede, naročito ako postaju i svoje nove recepte i šire okolo glas o web stranici s dobrim receptima koja se zove "kulinarika".

Btw, njih unuci i sinovi mogu naučit' da klikaju na "ikonu lisice", a ne na "e" (IE).


Tko je rekao da ne vrijede korisnici IE-a?

Čitaj si malo moj post među prvima...

"Bakice i mamice" nije baš zvučalo pozitivno, nego podrugljivo i s visoka. Ako dobiješ
slijedeći put od mame splaćine za ručak, pretpostavi da je bila na mi3-ju :D

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 04.09.2008 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jasi wrote:
Tristan wrote:
jasi wrote:
Vidi se da na coolinarku dolaze bakice i mamice koje jos nisu cule za browser... Smile

Koliko puta si otišao na coolinariku i skuhao nešto po receptu pa kasnije opet navratio jer si shvatio da tamo ima super stvari?
Vjerujem da je tvoj odgovor 0.

Baš te bakice i mamice su najčešći gosti coolinarike i zapravo su baš one korisnici koji nešto vrijede, naročito ako postaju i svoje nove recepte i šire okolo glas o web stranici s dobrim receptima koja se zove "kulinarika".

Btw, njih unuci i sinovi mogu naučit' da klikaju na "ikonu lisice", a ne na "e" (IE).


Tko je rekao da ne vrijede korisnici IE-a?

Čitaj si malo moj post među prvima...


@jasi: čitao sam tvoje prve postove i vidio sam da si protiv ignoriranja optimizacije siteova za ie6, ali sam tvoj kasniji post o bakicama i mamicama shvatio kao da je bezvezešto sve te kuharice koriste ie6. Ništa zlonamjerno, ništa osobno...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 04.09.2008 14:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
jasi wrote:
Tristan wrote:
jasi wrote:
Vidi se da na coolinarku dolaze bakice i mamice koje jos nisu cule za browser... Smile

Koliko puta si otišao na coolinariku i skuhao nešto po receptu pa kasnije opet navratio jer si shvatio da tamo ima super stvari?
Vjerujem da je tvoj odgovor 0.

Baš te bakice i mamice su najčešći gosti coolinarike i zapravo su baš one korisnici koji nešto vrijede, naročito ako postaju i svoje nove recepte i šire okolo glas o web stranici s dobrim receptima koja se zove "kulinarika".

Btw, njih unuci i sinovi mogu naučit' da klikaju na "ikonu lisice", a ne na "e" (IE).


Tko je rekao da ne vrijede korisnici IE-a?

Čitaj si malo moj post među prvima...


@jasi: čitao sam tvoje prve postove i vidio sam da si protiv ignoriranja optimizacije siteova za ie6, ali sam tvoj kasniji post o bakicama i mamicama shvatio kao da je bezvezešto sve te kuharice koriste ie6. Ništa zlonamjerno, ništa osobno...


Upravo suprotno...

Moj post sa bakicama i mamicama se odnosio na to da je očito kako one koriste IE, i da zato ima najviše posjeta ljudi na coolinarki koji koriste IE...

I nisam rekao da je bezveze sto oni to korsite...
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 04.09.2008 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam rekao da si to napisao, već da sam ja to tako shvatio. No dobro, glupo je da se sad oko gluposti prepucavamo ili da dođe do toga jer mislim da imamo isti stav što se tiče ovog topica, a to je da nisu manje vrijedni, štoviše, na nekim stranicama oni su navredniji.

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rdavl



Joined: 24 May 2007
Posts: 31
Location: Zadar

PostPosted: 18.09.2008 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. IE6 korisnike poslati na vikend u Auschwitz.
2. IE6 developere treba zatuci cekicem i poslati na vikend u Auschwitz.
3. nema treceg
4. IE7 developere treba malo manje tuci cekicem i poslati na vikend u Auschwitz.
5. IE7 korsnici - vidi br. 1

U svakom slucaju Hitlerovske metode uvijek pale... doslovno...

Twisted Evil

_________________
"Meow" means "woof" in cat.
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 18.09.2008 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

definitivno NE. Kao što su se već svi složili, još uvijek velik dio populacije koristi IE6/7/8 (po meni je to sve isti k... technologywise) pa se kao developeri moramo prilagodit.

Mene muči jedna druga stvar koja je izvan scopea ovog topica, a to je Microsoftova nekompetentnost da napravi browser.

Trebalo bi postaviti poll, jel to nas Microsoft zajebava namjerno ili su stvarno tulavi i nesposobni...

Ako Google Chrome u verziji 0.2 (znam to je webkit) može biti bolji browser od IE8 onda stvarno nema dileme o namjernom zajebavanju developera i guranju svega svoga (to je stara M$ spika).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 18.09.2008 13:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PaNtHeR wrote:
Mene muči jedna druga stvar koja je izvan scopea ovog topica, a to je Microsoftova nekompetentnost da napravi browser.

Upravo to. Gurati neke dodatke iz verzije u verziju koje svaki prosjecni korisnik uopce nece koristiti vecinu vremena, a ne orijentirat se na poboljsanje rendering enginea je stvarno losa odluka. Uz sve silne resurse koje posjeduju i svu silu programera koje imaju i koje mogu bez problema zaposliti, oni i dalje rade po svome.

Ocito imaju neki svoj razlog za ovakve "sale" Rolling Eyes ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 21.09.2008 00:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma nisu IE6 korisnici manje vrijedni. Samo IE 6 nije vrijedan spomena.

Pa maca vas pise da nesmiju bit zakinuti, a molim zasto... Nek nauce neki drek i maknu se sa IE6. To je doslovno ne smece vec garbage disposal. Ja IE6 ne otvaram vec mac vremena i cisto me boli briga koji korisnik ima problema jer se sajt raspadne do kraja. Nek nauce da maksimalno sto od kompa mogu dobit ipak nije kliknut na internet explorer, otvori im se google i pronac sta trebaju sa dodatnih par feature-a da znaju di je start, x button window-a te kako komp ugasit u 2 poteza: 1 iskopcat struju ili kliknut na shutdown tipku.

Koliko god da to bilo glupo, ma briga me za te korisnike... Sta bi sad kad zavrsim sajt trebao napravit da radi dobro na FF2 FF3 Safari2 Safari3 Opera Maxhton IE6 IE7 IE8, popratni linux browseri, pa di bi dosao ... 2 mjeseca za izradit sajt. Jos jedan da ukompatibiliziram sve to skupa a da ne pricamo kako IE6 podrzava javascript... to necu ni komentirat... ono -> kick, ban no way out closed kako god da vise....

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 21.09.2008 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U proncipu i ja mislim jednako, ali jednostavno ako si profić, naći ćeš neki trik da namjestiš to u browseru. Danas je poznato mnogo bugova i rješenja za te iste bugove tako da je posao lakši. Ali svakako stoji da bi koristici trebali izvući naj iz kompa, no problem je - briga njih za to!

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 21.09.2008 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
U proncipu i ja mislim jednako, ali jednostavno ako si profić, naći ćeš neki trik da namjestiš to u browseru. Danas je poznato mnogo bugova i rješenja za te iste bugove tako da je posao lakši. Ali svakako stoji da bi koristici trebali izvući naj iz kompa, no problem je - briga njih za to!


Da i to sto kazes nego na boldani ja imam odgovorcek lagani:

Onda i mene briga kad si tudum... Takvi mi korisnici apsolutno ne trebaju na sajtu niti me zanimaju kad sam ja u pitanju.

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 21.09.2008 19:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@nevio: ocito se nabavis ovim poslom profesionalno kad imas takvo misljenje. Briga te za 20-30% korisnika Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 21.09.2008 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lol... ne bas recimo da me hrvatski useri bas i ne zanimaju ako ces iskreno. to bas i nije 20/30% usera jer vanjska recimo stvar je ta da vani rijetko tko vise i ima IE6 od zemalja koje mene interesiraju. Profesionalno se NIKAD vise necu bavit informatikom jer mi se KENJA od klijenata a ako smatras profesionalno dignut servis i nadat se onda da bavim se profesionalno. Imam ja iza sebe cca 6 godina profesionalnosti koja me dovela do toga da zamrzim komp zbog firmi klijenata itd... e pa nema vise toga sad samo moje i moje Smile

Kazem nije stvar do korisnika kao takvih vec do IE-a kojeg organski ne podnosim. Ja zadovoljan sa 10 000 poluaktivnih-aktivnih na svjetskoj razini. E pa ako mi za to treba IE6 i go shoot myself rite in da midl of my head i quitam iz informatike for good.

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 22.09.2008 07:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.alistapart.com/articles/lookatitanotherway

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 19.10.2008 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
http://www.alistapart.com/articles/lookatitanotherway


Upravo to, stavi se u kožu svog klijenta koji od tebe traži proizvod koji mogu kosititi svi, kako to zvuči kad na sastanku kažeš "da, ali korisnici onog defaultnog browsera na 90% računala u svjetu neće ispravno vidjeti vaš site", gubiš posao iste sekunde a dobivaš reputaciju neprofesionalnog developera i nikad te više ne zovu.

IE $uck$ ali, iskreno, još nisam naišao na problem koji nisam uspio riješit u IE-u s par linija dodatnog JS/CSS/PHP koda...

sve se može kad se hoće Smile

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 19.10.2008 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa naravno da se moze. extra css fajl za ie verzije i udri. No tlaka mi je vise to lol.

Mrzim taj trident! Ono idem sad gledat kako stoji sa HTML 5. E nista hebeno ne radi sa IE8 sto je kao nesto "validirajuce" od MS-a. Ne radi kako spada ni u firefoxu te safariju al brate barem raspoznaje sta je article, section, nav, headers.

Jezim se na pomisao IE6-tice.

To ako bas bas moram onda ono... I ovisi koliko mi je stalo do projekta te koliko sam placen za napravit isti.

No imam rijesenje na ovo dobivas krivu reputaciju -> uopce ne radis websajtove za takve Smile

Sebe sam prebacio na svoje projekte, udrugu te svoju ideju. Ostalo tj. klijenti.. Ma ne zelim ni cut za strane a kamo li hrvatske klijente. Totalno mi ubijaju ideje, kreativnost te ostale aspekte zbog kojih sam i poceo programirat u webu prije cca 8 godina. Ak njih nema to onda smatram tlakom, tj. klijenti su mi tlaka totalna stoga IE mi je najmanji problem kad su klijenti i njihove fix ideje tipa stavljanje kornjace na totalno neatraktivnu pozicju na sajtu tamo absolute u kut a sajt nema nikakve veze sa kornjacama vec se radi o recimo brodskim propelerima.

Oke onda imas soluciju da radis za velike i pucas na velike projekte.
Pa naletis na neku firmu, 1.) Neda dio love u naprijed 2.) oce velik projekat i onda ka tome jos ga cekas do 90 dana da ti uplati cifru koja je apsolutno malena naspram stvarne vrijednosti projekta. Pa recimo nema dokumentacije, nema apsolutno nicega, cekas ga neznam koliko dugo za sve materijale. Ma tlaka neam ja volje za takve stvar.
P.s. Mrzim ne organiziranost.

Svaka cast ko hoce. Nema tu nista losega no ja zivaca nemam za takve stvari.

Nemojte me krivo shvatit, ja volim istrazivat mogucnosti, stvarati nove stvari, uzivat u developmentu kako sam i prije uzivao ( dok me klijenti nisu razvalili ). Znaci zanima me nesto sto apsolutno nema nikakve veze sa web sajtovima koje inace klijentima radis a kamo li IE 6-icom.

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 19.10.2008 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nevio wrote:
No imam rijesenje na ovo dobivas krivu reputaciju -> uopce ne radis websajtove za takve Smile


Da, mogu se djelomično složit, samo teško je zaradit kruh ako si previše izbirljiv. Svejedno svi "prime time" sajtovi, IMHO, moraju bi IE kompatibilni jer u protivnom odbijaš veliki broj posjetitelja, a to znači i totalnu promašenost marketinške investicije klijenta što onda vodi do gubitka posla. To je isto kao da ti stolar ne izradi rupu za bravu u vratima jer mu je tlaka (tko će ih kupit?) Smile

Super je radit svoje projekte, to je još i najbolje ako imaš ideju koja ti može pružiti neka stalna primanja (što je na webu izuzetno teško) ili raditi corporate i sl. sajtove i pustiti klijentu da se brine za svoj posao a ti za svoj. Uz to naplatiš i nešto održavanja i uz malo sreće i 1568 malih poslića završiš godinu u plusu. Wink

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 19.10.2008 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitanje je bezveze. Trebalo bi stajati "jesu li bitni?". A odgovor je itekako - da.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group