Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Web site Popovača
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 31.10.2008 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
kaj bi radili tipu da ga vidite??? Smile


rekao bi mu da se kaze naći a ne nači Laughing

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2008 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dr_Hate wrote:
drushtveni_otpadnik wrote:
kaj bi radili tipu da ga vidite??? Smile


rekao bi mu da se kaze naći a ne nači Laughing


Ja sam mu dao ponudu za posao... Smile

Quote:
Vitomire, možeš odmah doći raditi kod nas u NEOMEDIU. Plaća će ti biti 10000 kn neto (negdje oko 16.000 bruto), ti ćeš za 4 sata napraviti web (dakle 2 dnevno) i mi ćemo ih prodavati klijentima za 700 kn da isplatimo tvoju plaću i još malo za troškove ureda.

I knjigu za 125 kuna i softver za 4000 ćemo investirati. Raditi ćeš super projekte poput vlada.hr, tisak.hr, tdr.hr, adris.hr, e-guillotine za vijetnam, i egipat - što god želiš... Molim te javi se na oglas za web dizajnera na našem webu www.neomedia.hr hvala


Smile

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 31.10.2008 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NEOMEDIA wrote:
dr_Hate wrote:
drushtveni_otpadnik wrote:
kaj bi radili tipu da ga vidite??? Smile


rekao bi mu da se kaze naći a ne nači Laughing


Ja sam mu dao ponudu za posao... Smile

Quote:
Vitomire, možeš odmah doći raditi kod nas u NEOMEDIU. Plaća će ti biti 10000 kn neto (negdje oko 16.000 bruto), ti ćeš za 4 sata napraviti web (dakle 2 dnevno) i mi ćemo ih prodavati klijentima za 700 kn da isplatimo tvoju plaću i još malo za troškove ureda.

I knjigu za 125 kuna i softver za 4000 ćemo investirati. Raditi ćeš super projekte poput vlada.hr, tisak.hr, tdr.hr, adris.hr, e-guillotine za vijetnam, i egipat - što god želiš... Molim te javi se na oglas za web dizajnera na našem webu www.neomedia.hr hvala


Smile



da sam znao... kao sto nisam... bi ja napisao slican post.. pa bi pristao raditi za sicu.. eto kuhati vam kaficu, i dva puta dnevno ak treba Surprised) za recimo hmmm 5k kuna mjesecno.. neto naravno Very Happy

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Zhex



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 16
Location: pO-pO-watcha

PostPosted: 31.10.2008 13:08    Post subject: Re: Web site Popovača Add user to your forum ignore list Reply with quote

E sad će letit' perje...

Quote:

Član poglavarstva Robert Zobel objasnio je kako se dizajn sličnih stranica plaća najmanje 200000 kuna,a svake godine potrebno je bar jednom raditi redizajn...


Član poglavarstva Robert Zobel je veterinar i radi u Veterinarskoj stanici Popovača.
Naj-freakin'-stručnija persona za web consulting. Brick wall Kad lik veli 200 somova - onda je to 200 somova...
Kaj mi papci znamo o tome, čovječe... Rolling Eyes

Quote:
"Odete u knjižaru, kupite knjigu za izradu web stranica i napravite stranicu za četiri (4) sata. Knjiga košta 125 kuna, program je danas dostupan za 444 kune i reklamira se po svim knjižarama. Ali neuk narod misli da su računala nešto kompicirano i da zbog toga mora biti skupo. Same matrice web stranica se također mogu nači potpuno besplatno na internetu i tako se samo ubacuju slike i tekst u već gotove obrasce......"

Hej mr. Powereader, read a book for me welcome back, he's an anomaly...
(sorry, Bob)

U 4 sata teško možeš i posr* ono što si pojeo, a kamo li složit stranicu. Pod stranicom mislim stranicu, a ne ono koje ti ispiše "Hello World" s copyright-om vrlog autora.

Spikom na spiku...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 31.10.2008 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako ljudi konstantno podcjenjuju taj posao to je nevjerojatno...
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 31.10.2008 16:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

isusek isusek...
Back to top
View user's profile Send private message
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2008 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/sisak/3190443/index.do


Stvar se zanimljivo razvija.... ZP inače pokriva i neke druge općine u krugu i na platnim listama je svih načelnika koji ga plaćaju kao "PR savjetnika", slika sjednice, osvježava web stranice itd...

Ako je istina što Ivana Kiš piše u komentaru na forumu tada je situacija s cijenom ipak malo drugačija, ali opet je pitanje zašto bi općina outsourcala redakciju za uređivanje weba io koliko to stvarno košta...

Quote:
...pa ne vjerujte baš svemu što pročitate. 1. Iznos je VIŠESTRUKO manji. 2. Ne radi se samo dizajn, nego još nekoliko poslova u tom paketu od kojih treba spomenuti i uspostavu novinarske redakcije koja će raditi i objavljivati vijesti. U druge se ne razumijem (mislim poslove) jer nisam informatički potkovana. Potpisani novinar (zp tj Zlatko Putar,ustvari kovinotokar po zanimanju) nije uspio ući u tu redakciju pa je sad bijesan i širi tendenciozne neistine. 3. Stjepan Tušek, član Poglavarstva zadužen za kulturu, sport i prosvjetu (inače po zanimanju kotlovničar) nije relevantna osoba koja bi mogla govoriti o tom poslu. 4. ne vjerujte baš svemu što pročitate, pogotovo ako je napisano od frustriranih novinara. 5. zbog raznih pronevjera uskok bi trebao djelovati po pitanju Stjepana Tušeka, zaštitnika gospodina Putara

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 31.10.2008 19:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jasi wrote:
isusek isusek...

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 01.11.2008 01:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PaNtHeR wrote:
jasi wrote:
isusek isusek...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Alfa



Joined: 13 Dec 2006
Posts: 5

PostPosted: 01.11.2008 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://popovaca.info/images/stories/listopad_2008/ponuda%20web%201.jpg
http://popovaca.info/images/stories/listopad_2008/ponuda%20web%202.jpg
http://popovaca.info/images/stories/listopad_2008/ponuda%20web%203.jpg
http://popovaca.info/images/stories/listopad_2008/ponuda%20web.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 01.11.2008 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lol...

Ako na trenutak pretpostavimo visoku kvalitetu izrade i redovitu periodiku produkcije i
objavljivanja sadrzaja, 70.000 kn godišnje je 5.800 mjesečno, što je otprilike (ispod)
prosječna bruto plaća u HR.

Zaključak: neki webmaster/novinar/urednik sitea neće grcati u parama, niti kupiti BMW-a.

Recimo da za kvalitetniji custom-made-full-featured portal treba 5 osoba u mjesec dana
decidirano raditi na razvoju. Uz pretpostavku da rade za srednje plaće — 10K bruto
na više, break-even cifra za izvodjača je veća od 50K za taj mjesec.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 01.11.2008 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Lol...

Ako na trenutak pretpostavimo visoku kvalitetu izrade i redovitu periodiku produkcije i
objavljivanja sadrzaja, 70.000 kn godišnje je 5.800 mjesečno, što je otprilike (ispod)
prosječna bruto plaća u HR.

Zaključak: neki webmaster/novinar/urednik sitea neće grcati u parama, niti kupiti BMW-a.

Recimo da za kvalitetniji custom-made-full-featured portal treba 5 osoba u mjesec dana
decidirano raditi na razvoju. Uz pretpostavku da rade za srednje plaće — 10K bruto
na više, break-even cifra za izvodjača je veća od 50K za taj mjesec.


Slažem se. Ovi ugovori pokazuju drugačiju sliku u odnosu na ono što je novinar Z.P. napisao u Večernjem... a i Ivana Kiš ga je u komentaru dematirala da laže...

Jedino, da bi mi sada znali pravu istinu morali bi znati da li postoji još koji "pobočni" ugovor gdje se dolazi do iznosa od 200.000 kn...

Ipak, Euroart93 je nedvojbeno višestruki bolji web studio od ovih amatera iz Popovače pa navijam za Euroart93 to ipak nekako dobije.

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 01.11.2008 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolko sam shvatio iz ugovora, 200.000 kn je cifra za 3 godine, odnosno oko 60.000 godišnje..

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
zoro



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 1

PostPosted: 01.11.2008 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
kolko sam shvatio iz ugovora, 200.000 kn je cifra za 3 godine, odnosno oko 60.000 godišnje..


konačno !!!!!!!!
Ugovor iznosi oko 59.000 kuna godišnje + PDV i to za :
- izradu nove aplikacije cijele stranice
- dizajn i redizajn stranice ( jer je ova pretpotopna)
- prebacivanje postojećeg sadržaja sa stare na novu stranicu
- redoviti godišnji redizajn i održavanje stranice tijekom cijele godine)
- postavljanje web kamere na zgradu Općine Popovača
- objavljivanje natječaja i natječajne dokumentacije direktno sa stranica
- tehničko povezivanje servera općine sa stranicama da se vijesti i odluke vijeća i poglavarstva direktno objavljuju na stranicama
- kaj se tiče veterinara zobela sumnjam da bi si dozvolio iznijeti cifru od 200.000 kuna za cijenu izrade stranice, a da prije nije provjerio koliko bi to cca zbilja koštalo
- inače je novinar putar tražio ( tak se priča) 2.000 mjesečno samo za objavu vijesti na stranicama ,a kaj bi onda općinu koštalo oko 40.000 kuna bruto s time da bi svaka vijest morala biti objavljena prvo u večernjaku ( jer je i dopisnik večernjeg lista pa vijest mora prbo izaći u novinama), a onda bi se pojavila na webu, a da prostite *ebeš stranice koje donose vijesti dva dana nakon novina
- inače mene baš briga iako tu živim, ali mislim da je stvar sasvim u redu i nema muljaže
- eto, toliko saznah danas jer sam si baš dao truda jer mi je bilo sve to fuc*ing unbeliveable da se to kod nas može dogoditi sa postojećom garniturom u općini
Back to top
View user's profile Send private message
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 01.11.2008 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam otkud tebi cifra 59000,uzmi naočale i pogledaj ponudu,za dizajn i redizajn je preko 69000 kuna+PDV godišnje,a za održavanje novih 69000 kuna+PDV i tako tri godine i ta je ponuda prihvaćena.
Back to top
View user's profile Send private message
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 01.11.2008 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="NEOMEDIA"]
jojo wrote:
http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/sisak/3190443/index.do


Stvar se zanimljivo razvija.... ZP inače pokriva i neke druge općine u krugu i na platnim listama je svih načelnika koji ga plaćaju kao "PR savjetnika", slika sjednice, osvježava web stranice itd...

Da je bar tako kako pišeš imao bi više love na računu od tebe,na platnim listama svih načelnika Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 01.11.2008 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
inače je novinar tražio ( tak se priča) 2.000 mjesečno samo za objavu vijesti na stranicama ,a kaj bi onda općinu koštalo oko 40.000 kuna bruto


I ovo je također netočno,na autorski ugovor ide samo porez i prirez što iznosi godišnje manje od 30000 kuna,a novinar bi odradio lako i objavu natječaja i ostalo što treba.
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 01.11.2008 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zoro wrote:
drushtveni_otpadnik wrote:
kolko sam shvatio iz ugovora, 200.000 kn je cifra za 3 godine, odnosno oko 60.000 godišnje..


konačno !!!!!!!!
Ugovor iznosi oko 59.000 kuna godišnje + PDV i to za :
- izradu nove aplikacije cijele stranice
- dizajn i redizajn stranice ( jer je ova pretpotopna)
- prebacivanje postojećeg sadržaja sa stare na novu stranicu
- redoviti godišnji redizajn i održavanje stranice tijekom cijele godine)
- postavljanje web kamere na zgradu Općine Popovača
- objavljivanje natječaja i natječajne dokumentacije direktno sa stranica
- tehničko povezivanje servera općine sa stranicama da se vijesti i odluke vijeća i poglavarstva direktno objavljuju na stranicama
- kaj se tiče veterinara zobela sumnjam da bi si dozvolio iznijeti cifru od 200.000 kuna za cijenu izrade stranice, a da prije nije provjerio koliko bi to cca zbilja koštalo
- inače je novinar putar tražio ( tak se priča) 2.000 mjesečno samo za objavu vijesti na stranicama ,a kaj bi onda općinu koštalo oko 40.000 kuna bruto s time da bi svaka vijest morala biti objavljena prvo u večernjaku ( jer je i dopisnik večernjeg lista pa vijest mora prbo izaći u novinama), a onda bi se pojavila na webu, a da prostite *ebeš stranice koje donose vijesti dva dana nakon novina
- inače mene baš briga iako tu živim, ali mislim da je stvar sasvim u redu i nema muljaže
- eto, toliko saznah danas jer sam si baš dao truda jer mi je bilo sve to fuc*ing unbeliveable da se to kod nas može dogoditi sa postojećom garniturom u općini


Za takvu stranicu je to svejedno velika cifra. Problem je zapravo koliko naplatiti rad jer je teško postaviti omjer kvalitete i cijene te stranice. Zapravo, nije ga teško postaviti, već se njegova vrijednost asimptotski približava nuli.

Last edited by Tristan on 01.11.2008 23:05; edited 1 time in total

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 01.11.2008 23:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Alfa wrote:
http://popovaca.info/images/stories/listopad_2008/ponuda%20web%201.jpg
http://popovaca.info/images/stories/listopad_2008/ponuda%20web%202.jpg
http://popovaca.info/images/stories/listopad_2008/ponuda%20web%203.jpg
http://popovaca.info/images/stories/listopad_2008/ponuda%20web.jpg


Pogledajte dobro 2 i 4 iznos.
Back to top
View user's profile Send private message
Zhex



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 16
Location: pO-pO-watcha

PostPosted: 01.11.2008 23:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Offliner wrote:
Ne znam otkud tebi cifra 59000,uzmi naočale i pogledaj ponudu,za dizajn i redizajn je preko 69000 kuna+PDV godišnje,a za održavanje novih 69000 kuna+PDV i tako tri godine i ta je ponuda prihvaćena.


Ne kuže to ljudi pa budemo ispočetka...

Imamo 2 ugovora:

1. Ponuda dizajna i redizajna sa održavanjem službenih stranica Općine Popovača www.popovaca.hr

Screenshot ponude (2 str.) na:

Ponuda 1/stranica 1
Ponuda 1/stranica 2

Na kraju stranice lijepo piše cijena 68.480,00 + PDV = 83.545,60 Kn

...pa još imamo

2. Ponuda objavljivanja vijesti, službenih novina, natječaja i povlačenja sadržaja sa servera općine na službenim stranicama Općine Popovača www.popovaca.hr

Screenshot ponude:

Ponuda 2

I na kraju ovoga imamo cijenu 69.735,00 + PDV = 85.076,70 Kn

OBJE PONUDE SU U PAKETU PRIHVAĆENE što sumarno čini 168.622,30 Kn godišnje!
Ugovor se sklapa na 3 godine tako da će to biti 505.866,90 Kn!!!

Ovo je jedina istina potkrijepljena ponudama koji leže u općini Popovača!

A sve ostalo možemo mačku o rep.

Da gospodo... evo najskuplje stranice u Hrvata. Tako sam jeb* ponosan što je to stranica općine u kojoj živim.

@zoro: na 2.000 mjesečno (24.000 godišnje) ide porez i prirez (Popovača=6%)! Odakle ti tih 40.000? Njaške...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 02.11.2008 00:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Točno tako,j... moram se javljat na svaki forum objašnjavat jer netko prepostavljam i tko bezočno širi laži i želi prikazati mene autora teksta kao lažova i nepismenu osobu i umjesto da se raspravljava o ovoj sramnoj ponudi raspravlja se o meni i mojim možeš mislit milijunskim honorarima.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.11.2008 08:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Zhex/Offliner:

Razumijem frustraciju, nisam na ničijoj strani, probavam objektivno sagledati situaciju i
razjasniti neke nelogičnosti u navedenim protestima.

1. PDV ne igra ulogu kada pričamo o B2B* transakcijama, znači zbrojni trošak općinu
košta 140K godišnje, ne 170.

2. Koliku bi vi sebi dali bruto plaću za godinu dana održavanja sitea? Što mislite
koliko bi tu moglo biti posla? Da li je to puno radno vrijeme? Ako je honorarni posao,
kakva će biti kvaliteta sadržaja?

3. Koliku bi vi bruto plaću dali trojici webdizajnera/programera za izradu portala,
kojima treba dva mjeseca posla za analizu, planiranje, postavljanje infrastrukture,
migraciju sadržaja, dizajn i programiranje?

4. Dok god smatramo da svatko može izrađivati i uređivati portale, smatrat ćemo i da je
2.000kn mjesečno puno za novinara (puno je, ako je to novinar penzioner honorarac),
odnosno da web dizajneri i programeri rade za kikiriki, kao što očito nije slučaj.

5. Sve gore navedeno je uz pretpostavku i povjerenje da izvođač koji je ponudio
uslugu zna i može izvesti radove na kvalitetnoj razini i u skladu sa potrebama
naručitelja. Ali to nije predmet ove rasprave.

6. Redizajn/dorada ozbiljnijeg portala možda nije potreban svake godine, ali često je barem
svake dvije. U svakom slučaju, meni se osobno čini da je cijena inicijalne izrade razbijena
na 3 godine, kako općina ne bi morala isplatiti prve godine npr. 120K, a druge i treće po 30K.

Kako god, napravite kalkulaciju iz točaka 2. i 3., dodajte barem 10% zarade** i doći ćete do brojki.





* B2B = business to business, B2C = business to customer
** firma nije profitabilna ako ima dovoljno sredstava za isključivo pokrivanje plaća zaposlenika

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 02.11.2008 08:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zhex wrote:

@zoro: na 2.000 mjesečno (24.000 godišnje) ide porez i prirez (Popovača=6%)! Odakle ti tih 40.000? Njaške...

Nisam zoro, ali vidim da mogu pružiti objašnjenje: na 2.000 kn ide (sa 6% prireza) cca 1.000 kn davanja, što čini cca 3000 kn mjesečno, tj. 36.000 kn godišnje, ako bi općina zaposlila nekoga za taj novac ili mu jednostavno uplaćivala mjesečni honorar.
Back to top
View user's profile Send private message
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 02.11.2008 08:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zipa wrote:
Zhex wrote:

@zoro: na 2.000 mjesečno (24.000 godišnje) ide porez i prirez (Popovača=6%)! Odakle ti tih 40.000? Njaške...

Nisam zoro, ali vidim da mogu pružiti objašnjenje: na 2.000 kn ide (sa 6% prireza) cca 1.000 kn davanja, što čini cca 3000 kn mjesečno, tj. 36.000 kn godišnje, ako bi općina zaposlila nekoga za taj novac ili mu jednostavno uplaćivala mjesečni honorar.


Opet krivo,na 2000 kuna autorskog honorara ide najprije umanjenje 30 posto pa na 1400 kuna ide porez od 25 % i prirez od 6 %.Što znači da su mjesečna davanja oko 2400 kuna.
Back to top
View user's profile Send private message
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 02.11.2008 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
@Zhex/Offliner:

Razumijem frustraciju, nisam na ničijoj strani, probavam objektivno sagledati situaciju i
razjasniti neke nelogičnosti u navedenim protestima.

1. PDV ne igra ulogu kada pričamo o B2B* transakcijama, znači zbrojni trošak općinu
košta 140K godišnje, ne 170.

2. Koliku bi vi sebi dali bruto plaću za godinu dana održavanja sitea? Što mislite
koliko bi tu moglo biti posla? Da li je to puno radno vrijeme? Ako je honorarni posao,
kakva će biti kvaliteta sadržaja?

3. Koliku bi vi bruto plaću dali trojici webdizajnera/programera za izradu portala,
kojima treba dva mjeseca posla za analizu, planiranje, postavljanje infrastrukture,
migraciju sadržaja, dizajn i programiranje?

4. Dok god smatramo da svatko može izrađivati i uređivati portale, smatrat ćemo i da je
2.000kn mjesečno puno za novinara (puno je, ako je to novinar penzioner honorarac),
odnosno da web dizajneri i programeri rade za kikiriki, kao što očito nije slučaj.

5. Sve gore navedeno je uz pretpostavku i povjerenje da izvođač koji je ponudio
uslugu zna i može izvesti radove na kvalitetnoj razini i u skladu sa potrebama
naručitelja. Ali to nije predmet ove rasprave.

6. Redizajn/dorada ozbiljnijeg portala možda nije potreban svake godine, ali često je barem
svake dvije. U svakom slučaju, meni se osobno čini da je cijena inicijalne izrade razbijena
na 3 godine, kako općina ne bi morala isplatiti prve godine npr. 120K, a druge i treće po 30K.

Kako god, napravite kalkulaciju iz točaka 2. i 3., dodajte barem 10% zarade** i doći ćete do brojki.

* B2B = business to business, B2C = business to customer
** firma nije profitabilna ako ima dovoljno sredstava za isključivo pokrivanje plaća zaposlenika


Vidi se da si naivac,do lokalnih izbora je ostalo još nekih 6 mjeseci,ukida se poglavarstvo i načelnik se bira izravno,jasno da Općini ne odgovara da stranicu uređuje najprije čovjek koji ne trpi cenzuru,a drugo maže se gdje stigne jer vlast je na izmaku.Također PDV plaća Općina jer sam već bio u tom poslu kada je Općina da izbjegne plaćanja PDV-a prebacila to na izvoditelja radova.Tu ne može biti govora o nekom timu ljudi na izradi stranice jer dovoljni su jedan informatičar i jedan novinar,pa nije to Grad Zagreb da dnevno ima 50 događaja za pratiti već eventualno jedan i Općina po ugovoru koji je potpisan prije odluke Poglavarstva i koji se sada navodno hoće mijenjati bez odluke Poglavarstva kad su vidjeli da su zaje stvar dužna svake godine isplatiti oko 170000 kuna s PDV-om.Pa j... ako Grad Sisak koji ima govorim napamet ima proračun 20 puta veći od Popovače i 20 puta više stanovnika izdvaja za održavanje solidne web stranice 20000 kuna kako jedna općina može izdvojiti toliki novac,jel vama tu ništa ne smrdi.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group