Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Web site Popovača
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.11.2008 09:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Offliner: Hvala što si me počastio komplimentom i upotrijebio izraz "lokalni izbori"
u istoj rečenici :)

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zhex



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 16
Location: pO-pO-watcha

PostPosted: 02.11.2008 09:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zipa wrote:
Zhex wrote:

@zoro: na 2.000 mjesečno (24.000 godišnje) ide porez i prirez (Popovača=6%)! Odakle ti tih 40.000? Njaške...

Nisam zoro, ali vidim da mogu pružiti objašnjenje: na 2.000 kn ide (sa 6% prireza) cca 1.000 kn davanja, što čini cca 3000 kn mjesečno, tj. 36.000 kn godišnje, ako bi općina zaposlila nekoga za taj novac ili mu jednostavno uplaćivala mjesečni honorar.


Ne možeš mi pružit objašnjenje jer ne kužiš stvar...
Bruto davanja 1000Kn? Ti si ga zaposlio i obračunavaš doprinose?
Gdje stoji da je Putar tražio posao u općini?
Jesi li igdje čuo za autorske honorare ? (imaš kalkulator na stranici, pa probaj dobit neto 2000, majstore)
U svakom slučaju je za 12 mj. ispod 30.000.
Čovjek je honorarac i nije niti tražio nikakav drugi oblik suradnje. Novinski članak po zakonu može biti smatran autorskim djelom! Isto kao i dizajn i programiranje web stranice.
Što je vama ljudi? Kao da je Zlatko posaugao tu lovu, a ne Effectus pa peri po čovjeku...
Pa dajte si utuvite više neke činjenice:
-Effectus je domaći čovjek za domaći posao (nije Popovača New York... svi sve znaju... i koliko što košta... i kome se plaća).
-Effectus ima portfolio od 2 stranice (WOW!)
-Na obje te stranice je podignut Subdreamer CMS (koji u osnovnoj verziji stoji 50$, a u PRO verziji 100$, sa hostingom oba!), a ne neki proizvod Effectusa!
Ovdje me reži ako na popovački site ne sjedne još jedan Subdreamer (toliko za one koji kalkuliraju sa 'proizvodnjom' portala...)
-Da rezimiramo gospodo i gospođe - ovo je trebao dobit neki renomiraniji web-studio uz manju cijenu. IMHO, to ne može koštat toliko i kvit. Je li plaćate vi prirez ovoj općini? Lako je s tuđim [censored]...

Last edited by Zhex on 02.11.2008 09:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 02.11.2008 09:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zoro wrote:
- inače je novinar putar tražio ( tak se priča) 2.000 mjesečno samo za objavu vijesti na stranicama


Offliner wrote:
Opet krivo,na 2000 kuna autorskog honorara ide najprije umanjenje 30 posto pa na 1400 kuna ide porez od 25 % i prirez od 6 %.Što znači da su mjesečna davanja oko 2400 kuna.


Pretpostavio sam da je dotični novinar tražio da njemu ostane 2.000 kn, a to je očito pretpostavio i zoro, ako ni zbog čega drugoga, onda zbog toga što bih ja sa tom općinom za 1.400 kn mjesečno mogao samo potpisati ugovor da ću im se javiti na telefon u radno vrijeme, ako im nešto zapne u upisivanju vijesti.
Ajd', malo pretjerujem, ali za taj novac bih prvih 7 dana u mjesecu potrošio po najviše sat vremena dnevno za prikupljanje informacija, sastavljanje vijesti i objavljivanje na sajtu. Dakle, dotični novinar bi u periodu od mjesec dana potrošio po sat (maksimalno dva, ako popije kavu) vremena svaki četvrti dan. Svaki treći, ako pretpostavimo da je ipak bilo riječi o 2.000 kn netto.
Možemo pretpostaviti da je to dovoljna frekvencija vijesti za jednu manju općinu, a koliko vidim, Popovača ipak objavljuje više vijesti od toga.
Moje mišljenje: vjerujem da bi im se isplatilo zaposliti novinara na pola radnog vremena za taj posao.

Što se izrade i održavanja tog portala tiče, neću ulaziti u rasprave, jer cijene mogu varirati ovisno o ponuđenome, a iz prikazanih ponuda stvarno ne vidim što je konkretno ponuđeno. Svjestan sam što znači raditi za jedan portal (čak i poprilično velik i opsežan) i uvjerio sam se koliko tu ima posla. Često je na portalima bitan volonterski rad (samim time i nestalna kvaliteta), ako nema dovoljno velikog budžeta za profesionalce. Confused

Zhex wrote:

Ne možeš mi pružit objašnjenje jer ne kužiš stvar...


@Zhex - O čemu si ti zabrijao čovječe? Niti koga napadam, niti koga izdižem!?
Nije na meni da odlučujem koliko tko cijeni svoj posao, samo sam iznio svoje razumijevanje prvobi tnog posta.
Slijedeći put pročitaj sve što sam rekao i molim te ne čitaj između redova, jer tamo nisam ništa napisao, a nikada i neću.
Back to top
View user's profile Send private message
Zhex



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 16
Location: pO-pO-watcha

PostPosted: 02.11.2008 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zipa wrote:
Pretpostavio sam da je dotični novinar tražio da njemu ostane 2.000 kn, a to je očito pretpostavio i zoro, ako ni zbog čega drugoga, onda zbog toga što bih ja sa tom općinom za 1.400 kn mjesečno mogao samo potpisati ugovor da ću im se javiti na telefon u radno vrijeme, ako im nešto zapne u upisivanju vijesti.
Ajd', malo pretjerujem...

Vidim da si se iskorigirao u drugom postu - pa isprika, ako primaš.
Jednostavno sam pissed zbog toga jel neko ovdje rasipa novce. Pa grizem... i'll be back
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 02.11.2008 09:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zhex wrote:
Vidim da si se iskorigirao u drugom postu - pa isprika, ako primaš.
Jednostavno sam pissed zbog toga jel neko ovdje rasipa novce. Pa grizem... i'll be back

Naravno da prihvaćam.
Izgleda da sam nesvjesno stao na liniju vatre... Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
Zhex



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 16
Location: pO-pO-watcha

PostPosted: 02.11.2008 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zipa wrote:
Zhex wrote:
Vidim da si se iskorigirao u drugom postu - pa isprika, ako primaš.
Jednostavno sam pissed zbog toga jel neko ovdje rasipa novce. Pa grizem... i'll be back

Naravno da prihvaćam.
Izgleda da sam nesvjesno stao na liniju vatre... Shocked


Ma sve 5... Ali kad čitam ovaj topic... imam dojam da se ovakve stvari više odobravaju nego li osporavaju.
Mislim da sam izgubio pojam o pojmu pa izgooglam cijena dizajna i održavanja stranica
I otvaram redom... I ne mogu doći do 170.000 Kna godišnje pa da u toj cijeni još i načelniku općine kuhaš i spremaš doma...
I normalno da sam freaknuo... Je*... ja tu lokalnoj klijenteli ne želim uzimati neki veći novac jer ih znam sve i mogu svakog pogledat u oči poslije svega.
A ovo za mene nema veze s ničim...
Dakle ovo tu je krava. Nećemo je pomusti i nahraniti. Isisat ćemo joj mlijeko, krv (i pišalinu) jer imamo velike potrebe, a? Ma daj... Kužiš?
Jednostavno ne mogu a da ne reagiram. Ovo je pljuvanje po svakom tko se pošteno bavi web-dizajnom i programiranjem web aplikacija. (vidi kako ja mogu, a ti ne možeš).
megabelj
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.11.2008 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zhex wrote:
-Na obje te stranice je podignut Subdreamer CMS (koji u osnovnoj verziji stoji 50$, a u PRO verziji 100$, sa hostingom oba!), a ne neki proizvod Effectusa!
Ovdje me reži ako na popovački site ne sjedne još jedan Subdreamer (toliko za one koji kalkuliraju sa 'proizvodnjom' portala...)


Repeat after me: Problem je u nekvaliteti izrade i neusaglašenosti ponude sa
potrebama naručitelja, te predrasudama o samom ponuđaču, a ne u cijeni izrade i
održavanja web portala općenito.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 02.11.2008 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ponovno gore pogrešno računaš autorski honorar,neto je 2000 kuna,a porez i prirez je 400 kuna,dakle isplatitelja to ukupno košta 2400 kuna mjesečno i nikako se ne radi o sat,dva rada tjedno jer u toj Općini većina se ne zna služiti internetom ni poslati mail,a kamoli da će pisati vijesti.Stoga novinar mora izaći na teren,dakle sjesti u svoj vlastiti automobil,npr. sjediti 5 sati na sjednici poglavarstva ili vijeća zatim doći kući te napisati tekst i urediti fotografije koje je snimio na sjednici i tako bar jednu vijest dnevno,jel misliš da je za to previše 2000 kuna mjesečno?

Last edited by Offliner on 02.11.2008 10:31; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 02.11.2008 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Offliner wrote:
I ponovno gore pogrešno računaš autorski honorar,neto je 2000 kuna,a porez i prirez je 400 kuna,dakle isplatitelja to ukupno košta 2400 kuna mjesečno.


Opet ću se ispraviti, iako sam to već učinio - nigdje u originalnom postu nije pisalo "autorski honorar" već iznos koji je dotični novinar navodno tražio:
Quote:
inače je novinar putar tražio ( tak se priča) 2.000 mjesečno samo za objavu vijesti na stranicama

Zbog toga sam radio računicu kao za osnovnu ili dodatnu plaću.
Pojam autorskog honorara se izrodio u kasnijim postovima. I to s tvoje strane, koliko vidim.

Last edited by zipa on 02.11.2008 10:34; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Zhex



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 16
Location: pO-pO-watcha

PostPosted: 02.11.2008 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Zhex wrote:
-Na obje te stranice je podignut Subdreamer CMS (koji u osnovnoj verziji stoji 50$, a u PRO verziji 100$, sa hostingom oba!), a ne neki proizvod Effectusa!
Ovdje me reži ako na popovački site ne sjedne još jedan Subdreamer (toliko za one koji kalkuliraju sa 'proizvodnjom' portala...)


Repeat after me: Problem je u nekvaliteti izrade i neusaglašenosti ponude sa
potrebama naručitelja, te predrasudama o samom ponuđaču, a ne u cijeni izrade i
održavanja web portala općenito.


Problem je u nekvaliteti izrade i neusaglašenosti ponude sa
potrebama naručitelja, te predrasudama o samom ponuđaču, a ne u cijeni izrade i
održavanja web portala općenito.


Evo... happy now? Rolling Eyes

A sad ti ponovi za mnom:
Za dizajn i redizajn lik će uzeti 68.480,00 Kn godišnje odnosno 205.440,00. Stavit će tamo Subdreaamer CMS (jer ne zna ništa drugo), koji košta (ako je PRO) 100$. Malo će promijenit i prilagodit template (ili skin) i to (ako ) svake godine jednom. Bit ću velikodušan pa ću mu za takav 'redizajn' priznati 5000Kn godišnje.
A razliku od 190.000 na 3 godine u džep i može se smijati meni i tebi.

Nekvaliteta? Neusaglašenost? Predrasude? Prijatelju, to ćemo platit mi ovdje u Popovači, a ne ti. Nemoj me s tim ponavljanjem...
Koliko ti radiš da bi zaradio 190.000,00 Kn? Da je ta cifra sumarno za obje ponude... još bih razmislio.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zhex



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 16
Location: pO-pO-watcha

PostPosted: 02.11.2008 10:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Offliner wrote:
Zbog toga sam radio računicu kao za osnovnu ili dodatnu plaću.
Pojam autorskog honorara se izrodio u kasnijim postovima. I to s tvoje strane, koliko vidim.


Nije on... ja sam izašao s time. Embarassed
Ali nije velika razlika, koliko vidim, a novčani iznos je ono oko čega ste se sporili.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 02.11.2008 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Zhex, uz dužno poštovanje ti moram reći da ne shvaćaš neke stvari. Postojala je "slična" rasprava o izradi stranice vlada.hr (izvođaš: neomedia) za također povišu cifru, ali pogledaj kako je odrađena ili barem kako je bila dotjerana na početku...

Btw ponovi još jednom maratzov prijedlog. Ljudi se moraju iskazati svojim radom, Ako će ljudi stvarno odraditi posao kako spada, svaka im čast što će ušutkat sve ljude koji su tu protiv njih i koji svoje postove temelje na predrasudama (ili iskustvu).[/b]

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 02.11.2008 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da sumiramo,znači posao su trebali dati jednom informatičaru koji bi izradio stranicu Općine prema njihovim potrebama za nekih 5-10000 kuna i platit jednog novinara koji će pratiti događanja u Općini i uz pomoć informatičara koji bi dobio još nešto mjesečno za održavanje stranice postavljao vijesti i ostalo na stranicu.Ovo je sve naopačke postavljeno,dali su posao informatičaru pod upitnikom za ogroman novac koji nije bio ni na sjednici poglavarstva da objasni što nudi kod odlučivanja.Znači tip uzme novac, napravi stranicu,stavi par nekakvih vijesti na stranicu mjesečno slično sadašnjim i lovica kapne.J... pa to su skoro dva dobra godišnja prihoda.
Back to top
View user's profile Send private message
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 02.11.2008 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
@Zhex, uz dužno poštovanje ti moram reći da ne shvaćaš neke stvari. Postojala je "slična" rasprava o izradi stranice vlada.hr (izvođaš: neomedia) za također povišu cifru, ali pogledaj kako je odrađena ili barem kako je bila dotjerana na početku...

Btw ponovi još jednom maratzov prijedlog. Ljudi se moraju iskazati svojim radom, Ako će ljudi stvarno odraditi posao kako spada, svaka im čast što će ušutkat sve ljude koji su tu protiv njih i koji svoje postove temelje na predrasudama (ili iskustvu).[/b]


Kako možeš uspoređivat stranicu vlada.hr s stranicom popovaca.hr,nije problem samo u tome da li je izvođač sposoban napraviti stranicu za 170000,nego je katastrofa da jedna Općina izdvaja toliki novac za web stranicu kada recimo Grad Sisak izdvaja 20000 kuna godišnje za održavanje stranice.
Back to top
View user's profile Send private message
Zhex



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 16
Location: pO-pO-watcha

PostPosted: 02.11.2008 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
@Zhex, uz dužno poštovanje ti moram reći da ne shvaćaš neke stvari. Postojala je "slična" rasprava o izradi stranice vlada.hr (izvođaš: neomedia) za također povišu cifru, ali pogledaj kako je odrađena ili barem kako je bila dotjerana na početku...

Btw ponovi još jednom maratzov prijedlog. Ljudi se moraju iskazati svojim radom, Ako će ljudi stvarno odraditi posao kako spada, svaka im čast što će ušutkat sve ljude koji su tu protiv njih i koji svoje postove temelje na predrasudama (ili iskustvu).[/b]


Uzvraćam dužnim poštovanjem... i daj Bože da nas tip demantira sa sadržajem.
Bit će ono: "Došao niotkuda i ušao u legendu..."
Po onom što vidim iz Effectusovog opusa čini mi se da neće biti tako.

A ti ponovi ove činjenice::
-Uspoređujem stranice Vlade RH s stranicama Općine Popovača.
-Uspoređujem Neomediju za koju radi... (koliko ljudi?) s Effectusom 9000 (koji je "one man band").
... ako stojiš da su približno iste kategorije.

To ti je kao da ti Rolling Stonesi dođu svirat na seosku svadbu i drmnu za to ne znam koje pare. A mi se bunimo kaj gazda (koji svima nama uzima lovu) ima para za njih, sram nas bilo...
Ali jedno vrijedi. U webdesignu RH - Effectus nisu Rolling Stonesi! Nije pošteno nekog unaprijed platit tolike pare i još vezat se ugovorom na 3 god.!!! To može tražit renomirano ime za veliki projekt! Ovo nije (niti treba mazat oči da će to biti) ni jedno ni drugo... Uostalom budeš vidio kako se stvari razvijaju. Svrati na stranice kad budu gotove pa ćemo popričat. Moje predrasude se zasnivaju na nedustatku reputacije (portfolio?) dotične firme i mislim da je cijena prevelika za stranicu jedne općine. Over & Out.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 02.11.2008 11:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo me podsjeca na juru r. i maslenicki most ... mozda ce za koju godinu lokalna uvreda biti "dabog' da ti effectus 9000 radio sajt" Laughing

koliko sam upoznat s iznosima koji se vrte, cijena je u nekim okvirima portala drzavne uprave/samouprave, a to sto je posao dobio neki rodjo' je drugi par rukava...i ako je k tome uspio prodat fiću po cijeni mercedesa, problem je u onom koji je kupio tog fiću

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 02.11.2008 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zhex wrote:
Nije pošteno nekog unaprijed platit tolike pare i još vezat se ugovorom na 3 god.!!! To može tražit renomirano ime za veliki projekt! Ovo nije (niti treba mazat oči da će to biti) ni jedno ni drugo... Uostalom budeš vidio kako se stvari razvijaju. Svrati na stranice kad budu gotove pa ćemo popričat. Moje predrasude se zasnivaju na nedustatku reputacije (portfolio?) dotične firme i mislim da je cijena prevelika za stranicu jedne općine. Over & Out.


Ovaj dio si u pravu. Mislio sam da se takve stvari podrazumijevaju.

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 02.11.2008 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da će oni sad sniziti ugovor na nekih 60000 kuna i pokušati novinara proglasiti lašcem,već ima takvih naznaka u nekim komentarima.
Back to top
View user's profile Send private message
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 02.11.2008 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Offliner wrote:

Također PDV plaća Općina jer sam već bio u tom poslu kada je Općina da izbjegne plaćanja PDV-a prebacila to na izvoditelja radova.


Maratz je sve objasnio savršeno. Problem je ovdje što je objašnjenje od općine amatersko i ponuda je nespretno sastavljena jer faktički kroz održavanje provodi i izradu novog weba.

A ZP, o čemu ti prićaš? Kako može izbjeći plaćanje PDV-a? Daj nauči osnove biznisa ako pišeš o financijama... Naravno da će općina platiti fakuturu koja uključuje i PDV, ali taj isti PDV će izdavatelj računa platiti državi, tj razliku na dodatnu vrijednost koju ostvari u tom mjesecu.. Zato ti Maratz kaže da PDV nije bitan u b2b transakcijama

Pouzdano se zna da ZP prima honorar za "uređivanje" weba www.opcina-vludina.hr (vidi se i u footeru stranice),

Ono što je ovdje zanimljivo jer da ZP zaslužio da ga se prijavi HND-u jer sigurno nije novinski korektno

- primati od političke strukture honorar za rad
- izvještavati o istoj političkoj strukturi (ovdje dakle u pitanju općinska razina) u dnevnim novinama.

Sukob interesa očigledan. Kakva je tu šansa za objektivno izvještavanje kada primaš lovu od načelnika kojega bi trebao preispitivati i kritički analizirati?
Obzirom da od Popovače neće dobiti lovu, ZP je napisao vijest i poslao u Večernji (matična redakcija), dok niti jednu sličnu vijesti nije nikada napisao vezano uz Općinu Velika Ludina, a tamo ima najmanje isto materijala (svake godine revizija nalazi nepravilnosti)

Što se tiče Popovače, ovdje je ipak istina da ZP manipulira javnošću jer nije istina da web stranica košta 200.000 kn već izrada novog weba plus godišnje odražvanje koštaju 140.000 u prvoj godini (za cijelu godinu!!!). A da li će se moći taj ugovor automatski prenijeti u drugu i treću godinu - nisaam siguran da to revizija neće osporiti pa se može dogoditi da sve ostane na 140.000 u prvoj godini a nakon toga novi natječaj/uogovor.

Ali mimo toga, ovdje možemo diskutirati da li ta Popovačka firma može napraviti dostojan web za vrijednost od 140.000 kn. To se svi ovdje iz struke slažemo da ne može, ali ZP o tome nije niti slova napisao niti osporava taj dio - on samo kuka jer njega nisu stavili u redakciju da uzima 2000 kn mjesečno za napisati 2-3 vijesti od koje sve prvo moraju ići u Večernji list na objavu.

I treće - bolje da novac ide ljudima iz lokalne zajednice nego nekom tipu iz druge općine koji osim što je priučeni novinar za Večernji nema nikakve specijalne vrijednosti.

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 02.11.2008 15:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni uopće nije jasno koji će k* jednoj općini novinar. točno se zna djelokrug rada općine i web stranica iste treba pokrivati to. izvještavati o projektima, natječajima, sjednicama, pogodnostima za građane i pružanjem konkretnih servisa kojih ova uopće nema (primjer objedinjena naplata komunalnih naknada). radi se o dvije tri vijesti dnevno uvrh glave za takvu jednu općinu. nezavisni portal koji pokriva društvena događanja u općini već postoji. općina bi ga trebala nepristrano sufinancirati. sadržaj koji bi se trebao objavljivati na općinskom portalu tiče se općine i barem jedna osoba u općini (obično tajnik općine) treba znati sve što se događa. ako općina nema jednog čovjeka koji je u stanju unijeti pismenu kratko sročenu informativnu vijest o npr. sjednici vijeća u joomlu onda bi ih sve skupa trebalo poslati na dugoročni neplaćeni godišnji odmor. moj glas na izborima sigurno ne bi dobili...

btw za popovaču znam samo iz turbo limach showa. sjećam se da su ti klinci daleko stigli i da su bili vrlo ambiciozni. po godinama ti isti klinci sad bi mogli dati pravi doprinos radeći u svojoj općini. bolji od ovih kojima su se stražnjice već malo predobro prilagodile na svoje fotelje...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 02.11.2008 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NEOMEDIA wrote:
Offliner wrote:

Također PDV plaća Općina jer sam već bio u tom poslu kada je Općina da izbjegne plaćanja PDV-a prebacila to na izvoditelja radova.


Maratz je sve objasnio savršeno. Problem je ovdje što je objašnjenje od općine amatersko i ponuda je nespretno sastavljena jer faktički kroz održavanje provodi i izradu novog weba.

A ZP, o čemu ti prićaš? Kako može izbjeći plaćanje PDV-a? Daj nauči osnove biznisa ako pišeš o financijama... Naravno da će općina platiti fakuturu koja uključuje i PDV, ali taj isti PDV će izdavatelj računa platiti državi, tj razliku na dodatnu vrijednost koju ostvari u tom mjesecu.. Zato ti Maratz kaže da PDV nije bitan u b2b transakcijama

Pouzdano se zna da ZP prima honorar za "uređivanje" weba www.opcina-vludina.hr (vidi se i u footeru stranice),

Ono što je ovdje zanimljivo jer da ZP zaslužio da ga se prijavi HND-u jer sigurno nije novinski korektno

- primati od političke strukture honorar za rad
- izvještavati o istoj političkoj strukturi (ovdje dakle u pitanju općinska razina) u dnevnim novinama.

Sukob interesa očigledan. Kakva je tu šansa za objektivno izvještavanje kada primaš lovu od načelnika kojega bi trebao preispitivati i kritički analizirati?
Obzirom da od Popovače neće dobiti lovu, ZP je napisao vijest i poslao u Večernji (matična redakcija), dok niti jednu sličnu vijesti nije nikada napisao vezano uz Općinu Velika Ludina, a tamo ima najmanje isto materijala (svake godine revizija nalazi nepravilnosti)

Što se tiče Popovače, ovdje je ipak istina da ZP manipulira javnošću jer nije istina da web stranica košta 200.000 kn već izrada novog weba plus godišnje odražvanje koštaju 140.000 u prvoj godini (za cijelu godinu!!!). A da li će se moći taj ugovor automatski prenijeti u drugu i treću godinu - nisaam siguran da to revizija neće osporiti pa se može dogoditi da sve ostane na 140.000 u prvoj godini a nakon toga novi natječaj/uogovor.

Ali mimo toga, ovdje možemo diskutirati da li ta Popovačka firma može napraviti dostojan web za vrijednost od 140.000 kn. To se svi ovdje iz struke slažemo da ne može, ali ZP o tome nije niti slova napisao niti osporava taj dio - on samo kuka jer njega nisu stavili u redakciju da uzima 2000 kn mjesečno za napisati 2-3 vijesti od koje sve prvo moraju ići u Večernji list na objavu.

I treće - bolje da novac ide ljudima iz lokalne zajednice nego nekom tipu iz druge općine koji osim što je priučeni novinar za Večernji nema nikakve specijalne vrijednosti.


Koje dvije,tri vijesti o čemu ti pričaš,govori se o 30-ak vijesti i ko tu kuka da ga nisu stavili u redakciju,ja u takvu redakciju neću,da sam šutio vjerojatno bi me i zvali i dali mi 1500-2000 kuna,ja sam samo prenio vijest s poglavarstva i sad se mene preispituje umjesto da se pitate kuda će otići taj novac,sjetite se za godinu dana što sam vam govorio.Još da dodam da gotovo svi novinari na području Moslavine rade tekstove po narudžbi i objavljuju iste vijesti na portalima i novinama,tako je zapravo u cijeloj Hrvatsko jer su zbog love prinuđenij.Reci ti meni ko piše vijesti na vlada.hr sigurno neki informatičar i PDV za Popovaču plaća Općina tako je izričito rečeno na sjednici.Isto ja tebi mogu reći da si priučeni informatičar,to su niski udarci i ja nisam iz općine Velika Ludina već iz Popovače.Vjerojatno dobro znaš kako je izgledala stranica Općine Ludina prije,ali valjda ti je tako bila privlačnija jer si je pogledao jednom godišnje.I na kraju da sam plaćen u jednoj redakciji kako treba ne bi radio na tri strane,to se moramo jednom naći u Ludini da ti objasnim jer ovdje bi predugo trajalo,po meni nijedna općinska stranica ne može egzistirati bez novinara.
Back to top
View user's profile Send private message
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 02.11.2008 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NEOMEDIA wrote:

Što se tiče Popovače, ovdje je ipak istina da ZP manipulira javnošću jer nije istina da web stranica košta 200.000 kn već izrada novog weba plus godišnje odražvanje koštaju 140.000 u prvoj godini (za cijelu godinu!!!). A da li će se moći taj ugovor automatski prenijeti u drugu i treću godinu - nisaam siguran da to revizija neće osporiti pa se može dogoditi da sve ostane na 140.000 u prvoj godini a nakon toga novi natječaj/uogovor.


Vidim da još ovdje svi govore o cifri od 200.000 kn, a ona po novom zakonu o javnoj nabavi uopće nije u igri.

Bagatelne nabave, koje idu bez natječaja, mogu imati vrijednost do 70.000 kn bez PDV-a (pogledati zakon o JN: http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3225.htm).

Sad vam je već jasno zašto su ovdje u igri dva ugovora koji imaju vrijednost manju od 70.000.

Ali još ove godine (od 1.1.2009. opet ulaze nove promjene u igru koje to ukidaju) na snazi je zakon koji dijelom onemogućuje ovakve makinacije. U slučaju da su naručitelji ovog posla i za jedan i za drugi ugovor upotrijebili isti predmet nabave onda se iznos zbraja i bez obzira što pojedinačno oni ne prelaze zadani iznos gleda se ukupni iznos i prema njemu se određuje postupak nabave što bi u ovom slučaju značilo da su trebali ići na postupak nabave male vrijednosti i da je trebala biti objava u elektroničkom oglasniku. A ako je onaj, koji je organizirao nabavu, znao svoj posao, onda je mogao upotrijebiti dva različita predmeta nabave (riječ je zapravo o CPV brojevima) što u slučaju IT usluga uopće nije teško jer su relativno dobro razrađene.

A za više godina može se sklopiti okvirni sporazum, iako u tom slučaju treba ići na javni natječaj i objavu u elektorničkom oglasniku, ali koliko vidim to ovdje nije bio slučaj.

Znači da postoji mogućnost da je u ovom slučaju nabava za ovu godinu legalna, ali sklapanje ugovora na više godina nije.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 03.11.2008 08:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tako je iznos od 500 tisuća kuna u tri godine za jedan projekt mora ići u javni natječaj i ovakvu manipulaciju zakonom revizija mora srezati...
inače bi se sve moglo raditi pozivnim nadmetanjima u kojima bi svi pozivali podobne...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
izvor



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 1

PostPosted: 03.11.2008 14:33    Post subject: Re: Web site Popovača Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jurica wrote:
Morao sam, ovo podjeliti s svekolikom pučanstvom... Genijalno...


Stvarno je genijalan način na koji lokalne vlasti neukom pučanstvu sisaju lovu i zato bravo za to što si podijelio sa nama saznanja o ovom slučaju. Sama cijena i nije upitna koliko je upitan završni proizvod koji ne vrijedi ni lipe, kao što smo se svi složili.

No, što me nagnalo na ovaj post?

Licemjerje.

Bilo bi vrlo zanimljivo kada bi isto tako podijelio sa nama priču (ili priče) o tome kako si dobijao poslove u gradu Sisku i preko kojih natječaja?
Koliko ti je mama (inače direktorica Centra za kulturu KKV) sredila poslova u sisačkim (državnim) firmama i institucijama? Također, je li te ona primila preko natječaja za izradu sitea KKV? Koliko si novaca digao na taj način iz proračuna samo pomoću poltronstva?
Da se razumijemo, jako cijenim rad Euroart-a (po meni među tri vodeća studija u Hrvata), ali kad se već držimo toliko poštenja bilo bi nadasve zanimljivo znati i neke detalje o ovim gore navedenim poslovima...
Back to top
View user's profile Send private message
Offliner



Joined: 01 Nov 2008
Posts: 16

PostPosted: 03.11.2008 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gledajte ljudi živimo u korumpiranom društvu gdje nijedan posao nije sklopljen bez muljaže i dobre veze,mogućnosti su uklopiti se u sve to i gledati gdje se može jamiti ili se ko Don Kihot boriti s vjetrenjačama.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group