Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dizajn ovitka časopisa

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 19.09.2008 19:21    Post subject: Dizajn ovitka časopisa Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tema
Grafičko rješenje ovitka časopisa za umjetnost i kulturu Re.

Opis teme
Dizajn ovitka 15. broja časopisa Re.
U ovitak ulaze prednja korica (naslovnica), stražnja korica i hrbat te unutrašnjost korica.

Propozicije
Dizajn je slobodan (ne postoji tema broja), ali mora sadržavati sljedeće informacije i elemente (primjer ovitka):

naslovnica
- logo časopisa (Re logo)*
- časopis za umjetnost i kulturu
- trenutni broj (15)
- godina izdanja (8.) / datum izdanja (prosinac 2008.)
- cijena (15 kn)
* logo časopisa mora biti cjelovit, prepoznatljiv i vidljiv; nisu dopuštene nikakve transformacije ni preinake, osim promjene boje (u svrhu uklapanja u ovitak); ukoliko vam je potreban logo u nekom drugom formatu, javite nam se pa ćemo vam ga poslati

hrbat
- logo
- časopis za umjetnost i kulturu
- broj
- datum izdanja

stražnja korica
- logo
- časopis za umjetnost i kulturu
- www.parnas.hr
- casopis-re@parnas.hr
- © Udruga za umjetnost i kulturu mladih parNas, 2008.
- bar-kod, ISSN 1333-4905

unutarnje korice
- prednja unutarnja: (opis naziva časopisa) re /lat/ prefiks koji označuje: obratno, ponovo, iznova
- stražnja unutarnja: slobodan dizajn

Neke od dosadašnjih naslovnica možete vidjeti na gore navedenoj web stranici časopisa (zbog trenutnih tehničkih problema stranica nije ažurirana).
Primjere novijih ovitaka možemo vam na zahtjev poslati mailom.

Trajanje natječaja
Od 20. 9. do 25. 10. 2008.

Nagrada
Honorar u iznosu od 500,00 kn daje Udruga za umjetnost i kulturu mladih parNas.
Honorar je više simbolične prirode, pa unaprijed zahvaljujemo svim entuzijastima.

Napomena
Ukoliko ne bude ponuđeno zadovoljavajuće rješenje zadržavamo pravo odustajanja od obaveze proglašenja pobjednika.

Slanje radova
Molimo da prijedloge vizualnih rješenja šaljete u JPG formatu na gore navedeni mail, u neograničenim količinama. Wink
Nakon odabira pobjednika, autor će nam poslati rad u vektorskom formatu.

Hvala.

Uredništvo časopisa Re

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 19.09.2008 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Super je to sve, čak što više takvi su mizadatci često na stolu ... ALI kako bre da nema teme?
Pa za šta da se dizajner veže idejom?
Ako u časopisu imate galerije nekih artista ili predstavljate neki portfolio mjesečno .. jednostavno (ništa posebno, već isproban recept) radove umjetnika koji obilježava taj broj i sl. istaknete na naslovnici itd.
Time ste riješili i dizajn korica i imate uštedu za pivček od par stotina kuna (tj. za par gajbi hehe).
Sretno Cheers! Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 19.09.2008 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za šta da se dizajner veže idejom?
Neka se veže za Re! Cool

Hvala na odgovoru i komentaru, ali mi nismo likovni, grafički ili dizajnerski časopis. Pogledaj na naš sajt, pa će ti biti jasnije.

Ciao.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 19.09.2008 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim fino ide posao, neg proda li se shta? mislim ipak cijena i nije tak simbolicna Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 20.09.2008 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eee, moj/a klompa, ako tebi 15 kn za 350 str. jednom u 6 mjeseci nije simbolično, onda si jaaako razmažen/a. Confused
prodaje se, naravno, slabo - to je časopis za umjetnost i kulturu!! Razz

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 20.09.2008 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ko pita ne skita Embarassed
ispricavam se

ajd gledat cu da skemijam i ja nesh za umjetnost i kulturu Cool
samo, zasto ne pokusati malo promidjbom iliti ti vrlim novim angazovanjem ili pak pristupom kreiranja tih 350 stranica napraviti neko sazeto mjesecno, *jeftinije* izdanje koje bi svima donijelo vise dobra Very Happy

sve u svemu gl, bit ce bolje
Back to top
View user's profile Send private message
Martina



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 78
Location: Rijeka

PostPosted: 23.10.2008 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dimenzije?

_________________
Prospekt d.o.o.!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 23.10.2008 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

klompa wrote:
zasto ne pokusati [...] napraviti neko sazeto mjesecno, *jeftinije* izdanje koje bi svima donijelo vise dobra Very Happy

a tko će svaki mjesec platiti dizajnera? Wink

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 23.10.2008 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
a tko će svaki mjesec platiti dizajnera? Wink

bog ce platit Laughing

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 24.10.2008 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe nadam se da i ja sam necu ovako proci kad budem uskoro postao oglas za natjecaj dizajna naslovnice novog casopisa na trzistu hehe.

samo sto ja nemam para vise je contribution Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 06.11.2008 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i, kako je završio natječaj? koje je pobjedničko rješenje?
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 06.11.2008 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledam site i pitam se zašto nije navedeno ime autora naslovnice. mislim da je i to dodatni motiv za nekog kreativca ...

ako mi je promaklo - skuzi.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.12.2008 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
gledam site i pitam se zašto nije navedeno ime autora naslovnice. mislim da je i to dodatni motiv za nekog kreativca ...

ako mi je promaklo - skuzi.



na sajtu - za koji btw upravo pripremamo natječaj za redizajn - nije prikazan impressum svakog novog broja već je zamišljen kao sneek peek u svaki broj, tj. mjesto gdje se možete informirati u osnovnim crtama o časopisu, pa ako se zainteresirate da ga kupite.
htjeli bismo mi puno više iskoristiti sajt, ali pokazalo se da za to još uvijek nemamo dovoljno vremena/ljudi/motiva... Embarassed

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.12.2008 17:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Reggie wrote:
i, kako je završio natječaj? koje je pobjedničko rješenje?


moram priznati da nismo zadovoljni pristiglim rješenjima - kao da su iz godine u godinu sve lošija. uvijek se nađe par dobrih, ali kada smo počeli s tim natječajem prvih je par godina bilo zaista odličnih radova i konkurencija je bila puno veća, teže smo se odlučivali za pobjednika. zato smo i dvaput organizirali izložbe neobjavljenih radova pristiglih na natječaje.
ovitak izgleda ovako:

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.12.2008 17:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Martina wrote:
Dimenzije?


sori na prekasnom odgovoru: format časopisa je A5. ne znam kako mi je promaklo navesti tu važnu informaciju. Embarassed Rolling Eyes

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
dr.lijenjin



Joined: 19 Mar 2007
Posts: 1

PostPosted: 05.01.2009 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanimljivo da kažeš kako su s vremenom dizajni sve lošiji.. sad sam išao na sajt da vidim kakvi su bili ti dizajni prije ako ovaj zadnji nije nešto (meni je fora) kad ono.. Very Happy debilne mračne črčkarije koje kao da je dizajniralo blago retardirano dijete na nekim halucinogenim drogama. l'art pour l'art.. te überapstrakcije su me uvijek dirale u živac..
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 05.01.2009 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nažalost, sajt nam je totalno neažuriran - upravo trenutno na tome radimo. tamo je zadnji broj br. 9, a mi smo nedavno izdali 15 broj. ja sam govorio o našim natječajima za ovitak, a s njima smo krenuli tek od broja 8, što se vidi. sve dotad su bili radovi studenata likovnosti, dok smo još bili unutar studentskih struktura.
dakle od broja 8 nadalje, prvi natječaji su bili bolji po ukupnoj kvaliteti svih pristiglih radova (na stranu to koji smo mi rad odabrali za ovitak), a i puno više ljudi/radova se prijavljivalo na njih. što dalje idemo, sve je manje prijavljenih na natječaj i sve je lošija kvaliteta. na svu sreću, među većinom loših još uvijek se nađe onih dobrih, kao što je to ovaj zadnji.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group