Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
wordpress

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 02.12.2008 16:15    Post subject: wordpress Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo počeo asm malo štrebati wp ali mi jedna stvar nije točno jasna.
ne kužim najbolje to stvaranje novig stranica i vezanje određenih stvari za njih(kategorije,neka galerija i sl)
uhvatio sam se ove teme za vježbu:
http://sponsoredwp.info/portfolio/
i sada,kao što vidite na početnoj i na "work2 se pojavljuju iste stvari.
ja bih to modificirao na način da na početnoj dodajem vjesti a da "work" bude ovo što je sada i na početnoj i na work.
znači želim 2 odvojene stranice na koje bi stavljao odvojeni sadržaj.
kako najbezbolnije to postiči?

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 02.12.2008 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam da li si negdje uzeo temu pa ga želiš preradit ili si počeo od nule...

uglavnom... to što želiš ćeš lako rješit...

u skoro svakoj temi imas stranicu index.php i page.php... index se odnosi na naslovnicu... i u php-u mu zadaješ što želiš da ti prikazuje...
u stranici page.php prikazivat će ti se sadržaj ostalih stranica na webu... tj. možeš i tu stavit da ti prikazuje vijesti ili bilo što drugo... kao i da ti na naslovnoj index.php ne prikazuje vijesti...

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 02.12.2008 16:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uzeo sam temu,gore je link.
koliko sam skužio,za editiranje već napravljene teme treba malo hardcodinga a ja i php baš nismo na ti.
ovo sam riješio sa ACE pluginom,odabrao sam da mi na home stranici ne prikazuje worka na work da ne prikazuje home.
sad je jedini problem što ne mogu aktivirati katagoriju vijesti koja bi se trabala pojavljivati na naslovnoj...
Back to top
View user's profile Send private message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 02.12.2008 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako napamet mi je teško bilo što reć... nisam nikada radio sa tim pluginom
Kategorija vijesti je defaultna za index u većini tema...

Iskreno, mislim da ti za to nije trebao plugin a znanje php-a ti nije nužno ,bitno da znaš otprilike što bi koji dio php koda mogao radit. Probaj malo pogledat na wordpress.org čemu koji dio služi... a pogotovo query_posts i loop za članke <?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 02.12.2008 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej hvala ti na odgovorima.
ta tema ima po defaultu namješteno da se na početnoj i works pojavljuje ista stvar,tekstovi iz jedne kategorije koju odabereš.
ja nikako nisam uspio separirati te dvije stranice.
radim s drugom temom i sve mi ide ok..
Back to top
View user's profile Send private message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 02.12.2008 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maniche wrote:
radim s drugom temom i sve mi ide ok..


da, tako ćeš najlakše skužit što koji dio php koda prikazuje...

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sudac



Joined: 01 Jul 2008
Posts: 14

PostPosted: 05.12.2008 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lupi ovaj kod
<?php if (have_posts()) : ?>
<?php query_posts('cat=10&orderby=ID');?>
<?php while (have_posts()) : the_post();?>
Ovo cat=10 zamjenis id-om svoje kategorije.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group