Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Preporuka za ethernet HDD...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 23.08.2007 12:58    Post subject: Preporuka za ethernet HDD... Add user to your forum ignore list Reply with quote

... koji bi se spajao direktno na router ethernet kablom i tako bio dostupan i sa Macova i sa PCja. Ako ima RAID mirroring, još bolje.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 23.08.2007 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mi koristimo WD-ov My Book , 500 gb (trebao je biti od 1 tb ali smo dobili ovog od 500 gb) i za sada smo zadovoljni
ja koji sam tutlek za hardware sam ga ustekao u struju i piknuo u mrezu i - radi

kuze ga i macovi i pc-i i sve radi ok
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 23.08.2007 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je My Book World Edition single drive? Ima li možda negdje u prodaji i Double drive?

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 23.08.2007 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam nedavno imao grdih problema jer mi je disk krepo (a nisam backup napravio) tak da sam narucio Linksysov jeftini nas, spor je, ali za ono sto mi treba je super, ima ti raid strip i mirror (meni isto bitan mirror).

Ako imas nesto usb diskova potrazi od linksysa onaj NSLU2, na njega samo spojis usbove i ponasaju se kao mrezni uredjaji. BTW nije ti bitno mac/pc kad se radi o nas-u, on se prijavi kao mrezni uredjaj i samostalan je na mrezi.

BTW. Ako nisi jos ruter uzeo, mogao bi recimo uzet appleov airport extreme i on ti ima integrirano nesto tipa onaj NSLU2, samo spajas na njega sve a on ih registrira na mrezu kao mrezne uredjaje.

Prepostavljam da ti treba kao radni instant backup (mirror), da se ne mucis oko backupiranja, ne bih preporucio MyBook za to, to je samo 1 disk spojen na mrezu (ili usb/fw/esata), on je dobar ako lokalno sejvas sve pa periodicki prebacujes na njega da sluzi kao backup klasicni.

Hope it helps
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 23.08.2007 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je, single drive, stvarno ne znam za double drive

My Book nam sluzi cisto za transfer fajlova izmedju maca i pc-a u mrezi, ne koristimo ga za backup
Back to top
View user's profile Send private message
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 23.08.2007 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Maxtor shared storage

Dok je radio, radio je super, mac, pc, print server, giga ethernet... a onda mu je jedne noci crko ventilator i jedan disk je krepao... srecom bio je podesen na RAID mod tako da smo uz malo muke spasili podatke sa drugog diska, nekako ga sklepali da izgleda kao da nije otvaran i poslali na collection point od seagatea u njemacku... Ovih dana bas ocekujemo da nam dode novi sa reklamacije samo nisam siguran da cemo ga vise koristiti za takvu pohranu.

Mislim da je pametnije napraviti pravi file server na linuxu, sa 2 ili cak 3 diska u raid polju i biti miran. Svi ovi externi diskovi ce uvijek imati problem hlađejna, pogotovo kad je više diskova u malom kučištu...

Zanima me jel netko od vas ima kako riješen file server ili neki drugi način za pohranu i backup podataka...

_________________
www.printshop.hr - besplatne posjetnice
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.08.2007 15:45    Post subject: Re: Preporuka za ethernet HDD... Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
... koji bi se spajao direktno na router ethernet kablom i tako bio dostupan i sa Macova i sa PCja. Ako ima RAID mirroring, još bolje.


da, definitivno pogledaj WD seriju my book, ja imam srebrnog od 500, da pase u mbpro Very Happy ali sam spojen sa fw-om, i sada pokusavam isto nesto slicno skemijati da ga imam nao network disk...

postoje neki uredjaji glupi u koje se spoji disk,printer sto god.. i s druge strane na network, naravno dodjeljivanje IPa i slicno.. ako netko zna nesto da nije preko 50-60$

mad_max wrote:
Zanima me jel netko od vas ima kako riješen file server ili neki drugi način za pohranu i backup podataka...


pa ja offline, kopiram cijeli disk laptopa na My book jednom tjedno, a dnevno se cupaju samo radni fajlovi, mejlovi, i pokoji app data. za online dnevni backup vec dosta dugo koristim usluge mozy.com-a, evo cak i ako regas preko mene, dobijemo skupa 256mb Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 23.08.2007 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sada kada je cijena hardware-a toliko pala.. ovo je fini i čisti način za to napraviti ..
http://www.open-e.com/downloads/Advertisement/Open-E_NAS_Presentation_EN.swf
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.09.2008 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da malo iscupam ovu temu,,
jel maratz nasao nesto sto je trazio? jel to jos danas radi?

gledam lacie seriju, i onaj dizajnersko kuciste crno, izgleda bas foraaaa

Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

ovo sa max_madovima tipom mi izgleda kao super ideja
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 16.09.2008 17:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bilo je nedavno (aktualni broj ili broj prije) u nekom domaćem informatickom casopisu (BUG ili Mreza) bas to kao velika obradjena tema s usporednim testovima.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.09.2008 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u medjuvremenu sam skuzio da je maratz uzeo time capsule, a posto meni treba jedan sklop svega toga, mislim da cu i ja ici na tu soluciju.

ali ako netko ima jos kakvih solucija, slobodno, prostora nikada dosta Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 16.09.2008 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja planiram uzeti My Book Studio Edition, prvenstveno radi ogromne kolicine glazbe i videa, te tjedni backup cijelog sistema. Da li se isplati za ovakvo nesto?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.09.2008 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
Ja planiram uzeti My Book Studio Edition, prvenstveno radi ogromne kolicine glazbe i videa, te tjedni backup cijelog sistema. Da li se isplati za ovakvo nesto?


pogledaj malo i ostale diskove, jer ovi ljepo izgledaju, ali meni su dva rikla u skoro isto vrijeme, jedan crni i jedan srebrnil, uspio sam vratit podatke u infolabu, srecom. mislim da cu napisat na blogu jednu besplatnu reklamu za mybook diskove, jer se nisu bas pokazali "iskoristivima" nazalost Sad
imaju garanciju 3g i sada vec eto mjesec i pol cekam zamjenskog.

imao sam studio editione one sa onim krugom, prije ovih sa crtom.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 16.09.2008 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
ovo sa max_madovima tipom mi izgleda kao super ideja


Vjerovali ili ne ali nama je i onaj novi disk, identican kao i stari MSS, crknuo nakon manje od godine dana, bog blagoslovio radi Very Happy

Ovih dana smo upravo sebi slozili server, 5 x 500gb diskovi, web i dns server na njega, Active collab i jos ponesto. Tako da ce se sad moci odsvud pristupati fajlovima i evidenciji poslova. Nadam se ce to profunkcionirat Very Happy

_________________
www.printshop.hr - besplatne posjetnice
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 17.09.2008 05:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trenutno funkcionira Time Capsule + MyBook spojen na Time Capsule (koji je postao novi router), oba su 500GB
- kompovi se backupiraju Time Machineom na TC autonomno
- jednom se tjedno rsyncaju važne stvari na MB + arhivira TC na MB

Preko ljeta se znaju zblesirati oba, rijesenje je postaviti ih direktno pod klimu :)

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 11.12.2008 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imate li preporuku za neki software za sinhotronizaciju podataka na externi ethernet drive (na windowsima)?

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 11.12.2008 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja koristim Memeo AutoSync i obavlja posao

_________________
-----------------
www.simeb.net
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 11.12.2008 17:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

doma koristim d-link dns-323:
http://www.dlink.com/products/?pid=509

tera mirror raid, spojen na gigabitnu mrežu, opslužuje pc-a i dva maca (jedan je htpc mini koji vrti mahom 1080p .mkv fajlove), vrti itunes server, služi kao bt client, print server...

btw, nije baš najtiši pa stoji u hodniku.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 12.12.2008 06:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
doma koristim d-link dns-323


Kakav mu je software?

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 12.12.2008 08:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@maratz Koji software ti koristiš na win platforim?

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 12.12.2008 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fun.ky wrote:
@maratz Koji software ti koristiš na win platforim?

koristim mac os x.

Sučelje od D-linkovog rutera je očajno, za reboot se moram spojit Internet Explorerom.
Zato pitam :)

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group