Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
plaćanje na moneybookers

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sIFR



Joined: 17 Aug 2007
Posts: 19

PostPosted: 31.07.2008 14:52    Post subject: plaćanje na moneybookers Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav...

zanima me kako mi netko moze uplatiti novac na moj moneybookers account iz hrvatske ...

znaci koje sve podatke moram covjeku dati da mi uplati neki iznos ...

recimo ode u banku i plati mi 20 kuna na moneybookers account... ili ako vec netko ima moneybookers account kako to onda funkcionira...
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 31.07.2008 15:03    Post subject: Re: plaćanje na moneybookers Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.moneybookers.com/app/faq.pl?gid=2
Back to top
View user's profile Send private message
sIFR



Joined: 17 Aug 2007
Posts: 19

PostPosted: 31.07.2008 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne zelim poslati novce nego netko meni zeli uplatiti iz hrvatske na moneybookers ...
Back to top
View user's profile Send private message
sIFR



Joined: 17 Aug 2007
Posts: 19

PostPosted: 31.07.2008 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nesto kao mala donacija meni ... znaci moram osobi koja mi zeli uplatiti samo dati svoj e-mail ili sta .. sta ako on nema svoj account na moneybookersu nego mi recimo iz banke zeli platiti koje podatke mu moram poslati ... naprimjer iz erste banke se nesto pricalo da se moze placati na moneybookers...
Back to top
View user's profile Send private message
sIFR



Joined: 17 Aug 2007
Posts: 19

PostPosted: 31.07.2008 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

npr. kao donacija na linku http://www.solucija.com/home/about/
Back to top
View user's profile Send private message
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 31.07.2008 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na stranici koju si linkao isto moras imat acc da bi platio

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sIFR



Joined: 17 Aug 2007
Posts: 19

PostPosted: 01.08.2008 07:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zar nije moguce da netko dodje u banku i preko uplatnice (karticom) ili kako vec uplati 20 kuna na moj moneybookers racun bez da on ima svoj racun na moneybookersu?
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.08.2008 08:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sIFR wrote:
zar nije moguce da netko dodje u banku i preko uplatnice (karticom) ili kako vec uplati 20 kuna na moj moneybookers racun bez da on ima svoj racun na moneybookersu?


nazalost ne. njima je u interesu da imaju sto vise reganih korisnika, jer na bazi toga i mogu uci na razlicita trzista i ostale stvari.

za sada direktnu uplatu sa bankovnog racuna bez naknade ima Erste banka, te bi ti mogao izvesti da ljudi uplacuju tebi na tekuci racun, za sto ne treba nista. i onda ti preko ebankarstva (ako imas), prebacis to na moneybookers racun u istoj banci, ali to mora biti sve u tvoje ime.

sve ove stvari su samo radi zastite od pranja novca.

ono sto bi ti mogao, je poslati zahtjev za uplatom nekom na mejl, on nakon kratke registracije moze odabrati nacin uplate, ako ima acc u Erste to moze odmah, ako ne, onda treba verificirati karticu (proces traje 2-3 dana) i nakon toga uplatiti i prebaciti ti sredstva.

to je uobicajen proces kod svih vecih naplatnih servisa ukljucujuci paypal.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.08.2008 08:33    Post subject: Re: plaćanje na moneybookers Add user to your forum ignore list Reply with quote

sIFR wrote:
pozdrav...

ili ako vec netko ima moneybookers account kako to onda funkcionira...


ako vec ima account, onda je potrebno samo da podigne sredstva na svoj account, dal ce to napraviti direktno sa svog racuna (erste) ili preko kreditne (to radim ja), ili pak primiti od nekog treceg i onda poslati tebi novce. ako zna tvoj mejl kojeg si regao, poslat novac ide jako jednostavno "send money -> na koji mejl, koji iznos -> confirm" to je to novac se prebaci u sekundi. spustanje novca tebi na racun traje oko 5 radnih dana
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
sIFR



Joined: 17 Aug 2007
Posts: 19

PostPosted: 01.08.2008 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala cosmos Wink
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.08.2008 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mala napomena za spustanje novaca, ako novac koji vam se ulacuje na devizni racun, odnosno novac koji spustate iz monebookersa na svoj racun u banku radi isplate spada u grupu (konzultanke usluge, apartmani, fakture i jos par stvari, nisam zapamtio sve) onda to mora ici na devizni ziro racun. zasto? da drzava ima vecu kontrolu nad time, automatski banka ima pravo provjeriti izvor, u ovom slucaju se vase ime ne spominje nigdje kao osoba koja sebi salje novac vec je to "Monoeybookers UK".

za sada, ako je nesto polusumljivo i zelite izbjeci moguca sranja, neka spustanje para na racun bude oslovljeno kao Gift. mislim da je to slicna shema kao kada vam "baka" salje stari tranzistor iz amerike...

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 23.01.2009 00:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sori ako sam fulo topic, glupo mi je bilo novi otvarat ali ovako:
Sjeli su mi neki novci na moneybookers i sad oni kazu da aktiviram bankovni racun mi treba kod koji posalju sa transakcijom od 70 kn i napravio sam transakciju i trazio izvadak podataka al su svi brojevi predugi za 6eroznamenkasti kod... Ako netko ima iskustva bio bih zahvalan... jako Very Happy

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.01.2009 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:
Sori ako sam fulo topic, glupo mi je bilo novi otvarat ali ovako:
Sjeli su mi neki novci na moneybookers i sad oni kazu da aktiviram bankovni racun mi treba kod koji posalju sa transakcijom od 70 kn i napravio sam transakciju i trazio izvadak podataka al su svi brojevi predugi za 6eroznamenkasti kod... Ako netko ima iskustva bio bih zahvalan... jako Very Happy


pa autorizacijski kod nije neki random iznos kao sto je kod kartice, onda je taj kod sto trebas u nazivu od koga je to naplaceno, ako se dobro sjecam ista stvar je i kod paypala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 23.01.2009 16:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bilo je davno pa se ne sjećam zašto je bio problem kod mene, ali bilo je nešto slično kod autorizacije. Na kraju sam gnjavio support pa sam poslao scan potvrde iz banke i problem je bio riješen brzo.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 24.01.2009 23:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jes, to sam i ja napravio Very Happy fala.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group