Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Paragraf text Corel X4

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
arcibald



Joined: 20 Jan 2009
Posts: 1

PostPosted: 20.01.2009 09:33    Post subject: Paragraf text Corel X4 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako oblikovati paragraf text, cca 10-tak redova prema krivulji...za npr. konusnu etiketu?
Tako da se text prilagodi prema nekoj krivulji.
Thnx. Sad
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 21.01.2009 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam siguran da je to izvedivo sa paragraf tekstom. Znam da artistic tekst to moze bez ikakvih problema... bilo pomocu envelopea ili nekim drugim nacinom (a ima ih vise...).

Pokusaj artistic tekstom. On ce ti dozvoliti i naknadno editiranje teksta (iako je izoblicen), dok je god u tekstualnom obliku (ne smijes ga pretvoriti u krivulju)...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 21.01.2009 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a da napravis ovako, prvo nacrtaj jednu krivulju, zatim je umnozi deset puta jednu ispod druge u istim razmacima, i nakon toga jednostavno stavi tekst na svaku koliko stane, ostatak prebacis na svaku ispod, tako ces dobiti deset redova sa istom krivuljom

to mi palo na pamet ovako na brzinu Wink

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 21.01.2009 17:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pretpostavljam da ti zelis dobiti ovo na slici, a ne da su valovi u svakom redu?



Dakle trebas napraviti objekt izvana paragraf teksta u obliku krivulje koja ti treba (konus ili slicno) i onda na taj objekt(e) stavis Wrap (na slici zaokruženo), a kada sve dobijes kako zeliš, onda ovaj objekt (krivulju) stavis da bude bez boje ispune i outlinea (zamisli da je proziran). On postoji kao objekt ali nema boje pa se ne vidi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edi



Joined: 29 Jan 2009
Posts: 13

PostPosted: 29.01.2009 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imas takodjer opciju ,
Text>Fit text to path. pa probaj se poigrati s tim, za konusne etikete uvijek sam radio rucno, i dobro mi je ispalo,

ovo kaj sam reko ti pomaze puno kod okruglih objekata, ali isplati se isprobati

p.s. text koji slazes takodjer mora biti u textualnom stanju, nesmije biti krivulja ili grupiran sa vise textova...

ili jos jedna mogucnost:
Effects>Power Clip>Place inside container
mislim da ce ti ovo vise pomoc nego prvi prijedlog
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 30.01.2009 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edi wrote:
ili jos jedna mogucnost:
Effects>Power Clip>Place inside container
mislim da ce ti ovo vise pomoc nego prvi prijedlog


Powerclip mu tu ne moze nikako pomoci. On sluzi kao maska a ne za deformaciju teksta...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
ZG



Joined: 15 Jul 2008
Posts: 27
Location: Zagreb

PostPosted: 26.02.2009 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U svim verzijama corela od 7 na dalje:
kliknes na paragraph tekst i odes na interactive envelope tool - i cinis s textboxom sto ti je milo, jedino sto kod ponovnog ulaska u text editing vise ne pali dvoklik vec trebas odabrati alat za rad s textom (A).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group