Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Google ne indexira site duže vrijeme...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 07.11.2008 23:05    Post subject: Google ne indexira site duže vrijeme... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Registrirao sam domenu i postavio "homepage" na jednu stranicu još prije 2-3mjeseca. Prije 2tjedna sam postavio i cijeli site online.

Isto tako, dok je site bio "offline", u datoteci "htaccess" sam naredio da je vidljiva samo početna stranica (dok sam ja ostatak posla radio u istom direktoriju, ali da ne bude vidljivo posjetiteljima)...

Od početka pa sve do sada mi site nije vidljiv na Google-u. Sve sam radio kao i do sada sa stranicama, jedino eto taj .htaccess file sto je bio postavljen. Da li je moguće da je cijeli site sada google blokirao na svojim tražilicama zbog toga? Jer ne vidim razloga zašto ga uopće ne indexira kod sebe... Do sada nisam imao ovakvih problema i google mi je dosta brzo indexirao stranice.

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
tdubic



Joined: 22 Jun 2007
Posts: 3

PostPosted: 07.11.2008 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pogledaj ovdje dal si doživio ban sa strane googla.
samo otipkaš i on ti kaže dal jesi ili nisi.

http://www.iwebtool.com/google_banned


Najbolje ti je inače da napraviš sitemap i prijaviš ga na google.
Možeš to napravit pod google webmaster tools.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 07.11.2008 23:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tdubic wrote:
Pogledaj ovdje dal si doživio ban sa strane googla.
samo otipkaš i on ti kaže dal jesi ili nisi.

http://www.iwebtool.com/google_banned


Najbolje ti je inače da napraviš sitemap i prijaviš ga na google.
Možeš to napravit pod google webmaster tools.


No results found, attempting a different look-up...
The domain name has no PageRank value, it is LIKELY to be banned.
The domain name has no records with Google. It is either new or MAY BE banned.


btw: Imam site dodan u "svojim" Webmaster Tools na Google-u, verificiran, ali bez Sitemapa...

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
tdubic



Joined: 22 Jun 2007
Posts: 3

PostPosted: 08.11.2008 00:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onda neznam.
Provjeri još "htaccess" dal sve valja.

Kaže ti da je mogučnost da je stranica banirana. Ali to ne mora opet bit točno.
Za svaki slučaj provjeri da nisi uradio nešto na sajtu kaj se googl-u ne sviđa.

Uglavnom pogledaj si na www.seo.hr
tamo imaš svega na tu temu.

Ja sam nedavno stavio svoju novu stranicu sa izmjenama i samo sam stavio drugi site map i čeko.
Google je već u roku 24 sata pregledo sitemap.
Drugi dan mi je prijavio samo Index a nakon 3- 4 dana ostale stranice.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 08.11.2008 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Maknio sam automatski htaccess i pogledao seo.hr dakako... Stavio sam danas sitemap, pa cu vidjeti sto ce biti...

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 08.11.2008 04:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedan kolega je radio site, jednostavan, 5 stranica, i 3mj se nisu pojavili na guglu, doslovno su sizili.
ja sam jednom postavio slicnu "offline" stranicu, i bila je u manje od tjedan dana indexirana i to dosta dobro sa ozbirom da nije bilo skoro nista gore.

tako da mislim da se radi samo o dobroj pripremi dokumenta i fer igre Smile

prouci malo bolje link koji je kolega poslao

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 08.11.2008 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK, trebaš dodati sitemap kada već koristiš Google webmaster tools.
Sitemap se može generirati na http://www.xml-sitemaps.com/

Drugo, moraš imati linkove s drugih stranica na tvoju novu domenu, npr. da si ovdje u svom prvom postu stavio link na domenu u pitanju, sada bi već bila u Google indeksu.
Bolje od toga je da linkaš sa drugih stranica relevantnog sadržaja.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 08.11.2008 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:


Drugo, moraš imati linkove s drugih stranica na tvoju novu domenu, npr. da si ovdje u svom prvom postu stavio link na domenu u pitanju, sada bi već bila u Google indeksu.
Bolje od toga je da linkaš sa drugih stranica relevantnog sadržaja.


mislim da je ovo cak jedan od dosta bitnijih faktora koji ce tome pomoci
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zokiiii



Joined: 16 Apr 2006
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 16.12.2008 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dodaj nekoliko linkova ka domeni i biti ćeš indexiran.
Provjeri da li te google bot vidi, da li si dostupan.
Ako jesi, poradi na linkovima ka webu i ubacit ćete u index.

_________________
Fitness | | Zdravi Recepti | | Auto oglasnik | | Montažne kuće
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 05.01.2009 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stavi relevantan post sa svojim linkom na neku od srodnih google grupa. Bit ces na indexu in no time..

Brdo sajtova vuce content iz G grupa, samo napisi ok post i spomeni targetiranu kljucnu rijec koji put u postu...

_________________
Apartmani i privatni smjestaj. Apartmani na moru. |^|.. Web za apartmane i privatni smještaj
Croatia apartment rentals catalog
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 13.03.2009 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, naravno trebao bi stavit linkove prema vlastitoj stranici i tako ce te google lakse pronaci. Sad sto je stranica s koje linkas prometnija to ce prije te google indexirat.
Razmisli koji sajtovi su najprometniji pa tamo postavi link prema svojoj stranici.
Nabrzake cu nabrojat samo par sto mi pada na pamet kao sto su digg, stumbleupon, propeler, reddit, yahoo answers, facebook, myspace, youtube itd.

Moj savjet je da ako imas blog da ga pingas.. za to postoje ping servisi kao sto su .
http://pingoat.com/
http://ping.in/
http://pingler.com/
itd.

Dobra stvar je da taj blog isto prijavis na rss agregatore. Postoji program RSS Submit koji ti automatski tvoj rss feed prijavluuje na 70ak stranica usput ti i pinga ako ga oznacis tako da je veoma koristan. Uz to mozes uzet svoj feed stavit ga u rssmix.com napravit novi feed od toga i onda taj feed opet prijavit sa rss submitom na masu rss (agregatora) direktorija. Isto tako nije lose da prijavis na blog direktorije itd. Ako nemozes doci do RSS Submit programa probaj potrazit top 10-20 sajtova za Rss prijavu pa onda rucno prijavi.

Ako imas klasican sajt bez rss feeda postoje razni alati za napravit rss feed od vlastitih stranica, potrazi ih jer sad se ne mogu sjetit napamet. Pomocu njih napravis feed i radis proces kao sto sam opisao.

Uglavnom biti indexiran je lako, ali dobro rangirat je malo teze.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group