Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ljekarne Zagrebačke županije
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 14.03.2009 10:06    Post subject: Ljekarne Zagrebačke županije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mali WordPress site za ne-tako-malu ustanovu: Ljekarne Zagrebačke županije

15 podružnica lociranih oko Samobora, Zaprešića, Velike Gorice i Sv. Ivana Zeline redovito
organizira radionice i savjetovanja, a sada su odlučili komunicirati sa kupcima i putem
interneta. Ljekarništvo tako postaje više od prodaje lijekova, te se transformira i u
savjetodavnu uslugu.

Planirani posjetitelji web sitea su zaposlene djevojke i žene, te svi koji trebaju brzu
informaciju o lokaciji pojedine podružnice, asortimanu proizvoda i trenutnim događanjima u
pojedinim ljekarnama; od kozmetičkih pregleda, do predavanja o dijabetesu.

Grid se može promotriti dodavanjem "?g" na kraj URL-a, npr: http://www.ljekarne-zz.hr/?g

IE6 je još uvijek podržan uz prigodnu poruku. Provjerite sami uostalom :)

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 14.03.2009 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čim sam otvorio stranicu odmah mi je u glavi zasvirala Purple Pills od eminema i d12... Smile
Osobno mi je jako lijepo složeno, a jedini mi je višak background illustracija u footeru (skoro identična onoj u headeru)... Mislim da je tekst "Sastav..." trebao biti van bijelog okvira sadržaja stranice bez tih pilulica... No, to je samo moje subjektivno mišljenje i ne mislim da zbog toga stranica gubi na kvaliteti...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 14.03.2009 14:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, ova mouse over boja desno na 'Ostalo iz ponude' mi je previse slican pozadinskoj boji Smile

Ovako, lijepo složen sajt Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 14.03.2009 17:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lijep site, jedino mali problem sa kartama, kada se klikne dole na
ODABERITE MJESTO ZA PRIKAZ KARTE:
ni jedna se ne ucitava do kraja u lightboxu
(testirano u ff i operi)

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vdarlic



Joined: 07 May 2007
Posts: 77
Location: Split

PostPosted: 14.03.2009 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

killa wrote:
lijep site, jedino mali problem sa kartama, kada se klikne dole na
ODABERITE MJESTO ZA PRIKAZ KARTE:
ni jedna se ne ucitava do kraja u lightboxu
(testirano u ff i operi)


Također isti problem: Firefox 3.0.7.

Inače jako dobar site, pregledan, navigacija odlična kao i izbor boja.
Odlična ideja sa presjekom planine (Sljeme - ako se dobro snalazim).
Možda jedino na svijetlo plavim podlogama promijenit a:hover boju.

_________________
http://www.otokvis.net/ - info stranica otoka visa
Back to top
View user's profile Send private message
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 14.03.2009 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni jako lijep i pregledan.
Moze samo kratko pojasnjenje sto je to grid, mozda neki link?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 14.03.2009 20:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jako lijepo.
Odličan mi je ovaj ogromni "clickable space" oko samih linkova u navigaciji i još negdje.

@što je grid http://en.wikipedia.org/wiki/Grid_(page_layout) *nece mi prikazat kako treba link jer ima zagrade*

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 14.03.2009 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super zgleda, ful mi je dobar sajt. bunio si se za leptire, al super je ispalo Smile

provjerio u fx-u i safariju 4 na macanu i sve super.

zapelo mi za oko samo par najmanjih sitnica, koje spadaju u kategoriju "za picajzle" i koje vjerojatno velika većina usera neće ni primijetiti, ali svejedno da spomenem:

- u ilustraciji u headeru je ona najveća pilula super-čista, dok one iza nisu. šteta što je tako jer mi te nazubljene pilule malo kvare dojam
- ono što će još manje usera vidjeti je da kružnica oko plusa nije savršena, al to mene stalno muči Smile. na krajnjem desnom rubu je vidljivo da je taj dio malo izbočen, primjerice. i sam kad radim u fotošopu nekoliko puta moram rastegnuti taj circle shape da se to ne bi desilo. pa ak neko zna zašto se to dešava i kako spriječiti, slušam Smile

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 15.03.2009 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala svima za feedback!

* Hover/mouseover na svijetloplavim pozadinama je sada kontrastniji.

* Neučitavanje karata je stvar sporadične nedostupnosti Google mapsa.
Ako će se problem pojavljivati češće, smislit ćemo nešto drugo.

* Nice find! Krugu u logotipu nema druge, nego nanovo vektor cijeli nacrtati
(prijašnji gabor je bio downscalean, pa se PS sam domislio kako da rasporedi piksele)

* Tablete (one iza) su sad mrvu zblurane.
Da nisi zoomirao, ne bi nitko ni primjetio. Gade, vraćam prvom prilikom :p

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 15.03.2009 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Da nisi zoomirao, ne bi nitko ni primjetio. Gade, vraćam prvom prilikom :p


hehehe Smile nisam zoomirao, na svu sreću još mogu vidjeti takve detalje.

što se tiče kruga, sad je super.

e, još nešto - ilustracija na http://www.ljekarne-zz.hr/prodajna-mjesta -> si probao gradijent iz plave, a ne sive? also, čini mi se da je layer s transparentnim brdom iznad layera s kućicom.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 15.03.2009 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
e, još nešto - ilustracija na http://www.ljekarne-zz.hr/prodajna-mjesta -> si probao gradijent iz plave, a ne sive? also, čini mi se da je layer s transparentnim brdom iznad layera s kućicom.


Sve je namjerno bilo na 80% stavio sad na 100%, mrvu zaplavio... nadam se da ste zadovoljni :D

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 15.03.2009 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
red wrote:
e, još nešto - ilustracija na http://www.ljekarne-zz.hr/prodajna-mjesta -> si probao gradijent iz plave, a ne sive? also, čini mi se da je layer s transparentnim brdom iznad layera s kućicom.


Sve je namjerno bilo na 80% stavio sad na 100%, mrvu zaplavio... nadam se da ste zadovoljni Very Happy


neću više niš komentirat Smile gg Smile

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 15.03.2009 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve fino korektno, cisto, najs
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 16.03.2009 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nice, ali...
s obzirom da je logotip zeleni mislim da je trebalo bit vise zelene na stranici.
Nijanse ljubicaste i plave mi se lijepo slazu, dok ova zelena odskace - umjesto da se uklopi.
Leptirici suvisni.
Fotka pilula na naslovnoj stranici je mogla bit i malo isfotoshopirana pa da ova roza bude ljubicasta npr. pa da bude u skladu sa stranicom Wink
Text u "Savjeti farmaceuta" mozda malo presvijetli - meni se svidja al ja imam dobar vid Smile
Zasto ta nijansa kad je sav ostali text u tamno sivoj?
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 16.03.2009 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad su vec oni radili ovo, nek mi ovdje onda netko odgovori Smile

http://www.creativenights.com/

Koji je to font, koja velicina. Dakle, taj tekst koji opisuje svaki web.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 16.03.2009 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel mozes reci koji plugin koristis za onaj lightbox i google map u njemu?

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 16.03.2009 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fancybox

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 16.03.2009 17:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zna li tko odgovor na moje pitanje? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 16.03.2009 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Zna li tko odgovor na moje pitanje? Smile


Arial, a ovako od oka bi reko da je 14px. Napravi probnu stranicu pa isprobaj, ne može biti teško Smile

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 16.03.2009 18:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, sada idem isprobam, hvala Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 16.03.2009 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bacis oko na css?

Code:

body{font: 62.5%/1.5 Arial, Helvetica, sans-serif; }
p{font-size: 1.4em; }


Applause za IE6 prigodnu

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 16.03.2009 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
nice, ali...
s obzirom da je logotip zeleni mislim da je trebalo bit vise zelene na stranici.
Nijanse ljubicaste i plave mi se lijepo slazu, dok ova zelena odskace - umjesto da se uklopi.
Leptirici suvisni.
Fotka pilula na naslovnoj stranici je mogla bit i malo isfotoshopirana pa da ova roza bude ljubicasta npr. pa da bude u skladu sa stranicom ;)
Text u "Savjeti farmaceuta" mozda malo presvijetli - meni se svidja al ja imam dobar vid :)
Zasto ta nijansa kad je sav ostali text u tamno sivoj?


Sve što si navela se provlačilo kroz sastanke s klijentima, a site je rezultat kompromisa i
uzimanja u obzir mnogo faktora, uključujući i leptire :).

Zelena je upotrebljena na siteu isključivo zbog logotipa, tako da je smanjena upotreba
zelene koliko je god bilo moguće, a da još uvijek postoji poveznica.

Layout baziran na bojama sa fotke je bio ovakav: http://www.ljekarne-zz.hr/preview/02.png
Desaturirane pilule nisu dovoljno impresivne, trebale su iskakati ovako.

Što se tiče leptira, referentni site je bio didpharma.com (što je naručitelju bilo the-best-so-far).
Uzevši to u obzir, neke stvari popustiš, ali neke puno bitnije dobiješ (npr. site kojem nije
glavna uvodna animacija, napišu za posjetioce koristan sadržaj koji nije u početku planiran itd.).

Svijetla nijansa na pregledu savjeta 'izbacuje' naslove u prvi plan. Namjera je bila da se
otvaraju članci. Ako nekoga to uopće ne zanima, svejedno je. Ako ga zanima, prije će kliknuti.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 20.03.2009 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ulio si mi malo nade kad si rekao da postoji poruka za ie6 korisnike, jer i sam zelim staviti neku skripticu na jednu svoju wordpress temu, no nisam je vidio. Ne bi ja rekao da ti je ie6 jos podrzan, al kako hoces Very Happy

http://www.imagesforme.com/out.php/i408784_untitled.JPG
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 20.03.2009 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fixie wrote:
Ne bi ja rekao da ti je ie6 jos podrzan, al kako hoces Very Happy

http://www.imagesforme.com/out.php/i408784_untitled.JPG


O, hvala, provjerit ću. Ne bi ja rekao da ćeš ovakvim izražavanjem steći puno prijatelja.
Ali šta ja znam...

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 21.03.2009 08:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema na cemu maratz i drugi put. Sretno.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group