Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Natječaj za web dizajn
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 12.01.2009 18:32    Post subject: Natječaj za web dizajn Add user to your forum ignore list Reply with quote

Natječaj za dizajn i izradu internetskih stranica časopisa Re


Propozicije natječaja
Zainteresirani kandidati šalju prijedloge za dizajn sajta. Nakon završetka prvog dijela natječaja odabiremo dizajn koji nam se najviše sviđa i s autorom dizajna dogovaramo realizaciju/izradu sajta.
Izradu sajta ne mora izvršiti autor odabranog dizajna, no ukoliko se bavi samo dizajnom mora imati nekoga tko će sajt programirati/izraditi prema njegovom dizajnu.
Logotip časopisa Re možete skinuti ovdje.

Trajanje natječaja
NATJEČAJ JE ZAVRŠIO

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Stalni dijelovi dizajna svih stranica sajta – boksovi
Izbornik (linkovi se otvaraju u postojećem tabu):
a) Početna (stranica 1): tekst i fotke – predgovor, naslovnica trenutnog broja, sadržaj, linkovi na odabrane tekstove iz sadržaja
b) O časopisu (stranica 2): tekst – info o časopisu i impressum
c) Prodajna mjesta (stranica 3): tekst – popis prodajnih mjesta
d) Arhiva (stranica 4): tekst i fotke – naslovnice svih prošlih brojeva, sadržaji svakog broja bez linkova na odabrane tekstove
e) Galerija (stranica 5): fotografije i video clipovi/youtube
f) Kontakt (stranica 6): tekst – kontakt informacije, bez kontakt-forme
g) Linkovi (stranica 7): tekst – popis linkova raznih srodnih sajtova
Vijesti (linkovi se otvaraju u postojećem tabu, stranice 8.1, 8.2 itd.): tekst + eventualno slika – datum i naziv svake vijesti
Linkovi (novi tab, ako ne može onda novi prozor):
a) Udruga parNas (link na parnas.hr – budući sajt udruge parNas)
b) ReForum (link na reforum.blog.hr – postojeći blog ReForuma)
c) KIČMA (link na kicma.parnas.hr – postojeći sajt Kičme)

CMS
- ubacivanje vijesti (u box Vijesti, datum i naslov, kao linkovi na 8.1, 8.2 itd.)
- uređivanje teksta
- ubacivanje fotografija, automatski thumbnailing
- ubacivanja linkova na stranice i fajlove (novi tab, ako ne može onda novi prozor)
- mogućnost automatiziranog kreiranja stranica (1.2, 1.3, 1.n te 8.2, 8.3, 8.n)

Ukupno
9 stranica, mogućnost automatiziranog kreiranja novih stranica
stranica 1 (početna)
stranica 1.1 (početna – prvi članak)
stranica 2 (o časopisu)
stranica 3 (prodajna mjesta)
stranica 4 (arhiva)
stranica 5 (galerija)
stranica 6 (kontakt)
stranica 7 (linkovi)
stranica 8.1 (prva vijest)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nagrada
Nagrada iznosi 5.000 kn brutto, a isplaćuje se kao jedan honorar za dizajn i izradu sajta.

Slanje radova
Radove možete slati na: info(a)parnas(.)hr

Naručitelj
Udruga za umjetnost i kulturu parNas, Rijeka

Last edited by finn on 02.02.2009 16:23; edited 3 times in total

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 12.01.2009 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

okvirno je to xy neto, a koliko je tocno?

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 12.01.2009 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa, neto je upravo toliko koliko si rekao - xy. Rolling Eyes
ovisi o načinu isplate. ako ideš na ugovor o djelu, ostat ćeš bez cca 40% bruto iznosa.Twisted Evil
ako plaćaš samo pdv, onda minus 22%, preko ugovora o autorskom djelu cca 20-21.5%, preko studentskog ugovora 17.8% itd.
mi imamo toliko love i ne možemo ju "isplatiti na ruke". sve ostalo je stvar dogovora i vaših mogućnosti.
ako ne računamo ugovor o djelu, dođe na cca 4.100-4.200 kn neto.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.01.2009 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pošto nam se nitko nije odazvao na natječaj, produžili smo ga do daljnjeg, dok ne dobijemo zadovoljavajuće rješenje.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 29.01.2009 12:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pošto vam se nitko nije javio, zašto se ne odlučite za radikalno rješenje angažiranja nekoga iz vašeg kraja?

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.01.2009 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa upravo zato što je to radikalno rješenje. Cool
prvo smo kontaktirali neke firme i studija koji se bave time, ali cijene su nam bile prevelike ili nam njihov rad nije bio dizajnerski dovoljno zanimljiv. preko ovakvog natječaja mogu se dobiti i povoljnije ponude i veći dijapazon dizajnerskih rješenja.
čini se da ćemo ipak morati pronaći nekoga direktno.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
mkapelac



Joined: 16 Nov 2005
Posts: 22

PostPosted: 29.01.2009 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
pa upravo zato što je to radikalno rješenje.
prvo smo kontaktirali neke firme i studija koji se bave time, ali cijene su nam bile prevelike ili nam njihov rad nije bio dizajnerski dovoljno zanimljiv. preko ovakvog natječaja mogu se dobiti i povoljnije ponude i veći dijapazon dizajnerskih rješenja.
čini se da ćemo ipak morati pronaći nekoga direktno.


Odnosno deset ljudi bi trebalo besplatno raditi rješenja da bi vi onda odabrali jednog kome ćete platiti 5.000 kuna. Mislim da niste trebali odmah tražiti rješenje već samo pregled dosadašnjih radova pa onda nekome ponuditi posao.
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.01.2009 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije mi jasan ovaj komentar. na svakom natječaju svi osim pobjednika "rade besplatno". nakraju, nitko ne "radi besplatno" jer se ničiji rad neće koristiti nakon natječaja - osim pobjedničkog.
ili naših 5000 kn nije dovoljno? da dajemo 25000 onda bi bilo ok da raspisujemo natječaj, onda je ok da ljudi "rade besplatno"?

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
mkapelac



Joined: 16 Nov 2005
Posts: 22

PostPosted: 29.01.2009 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je, post mi je nejasan i zvuči preoštro, ali htio sam reagirati jer na natječaje gledam kao na nagradnu igru - javljam se na njih, napravim što bolje, ali ne očekujem puno. Možda vam zato natječaj nije dao rezultate. Inače mislim da je 5000 dobar honorar ali možda na drugačiji način.
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.01.2009 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, kužim. prijedlog je dobar, nismo tako razmišljali. vidjet ćemo, možda promijenimo pristup ako baš ne nađemo nikoga.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 29.01.2009 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finn wrote:
nije mi jasan ovaj komentar. na svakom natječaju svi osim pobjednika "rade besplatno". nakraju, nitko ne "radi besplatno" jer se ničiji rad neće koristiti nakon natječaja - osim pobjedničkog.


Hoces reci svi osim pobjednika rade za bezveze i trose svoje vrijeme na izradu dizajna da bi onda mozda dobili posao?
Dobro vam gore preporucuje, pronadite nekoga sa dobrim portfoliom i dogovorite se za cijenu. Ova solucija da nabacite natjecaj pa onda birate do mile volje koji cete iz silne mase predlozaka dizajn izabrati izgleda nije upalio Smile

A razmislite sami jel biste radili nesto tjedan dana da biste onda mozda ako budete izabrani bili placeni za to?
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.01.2009 20:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma čekaj malo, ajmo se spustit na zemlju. pobogu, ljudi...
znam da nismo agrokor, pa da nudimo 100 hiljada prvom, 50 drugom i 25 trećem na natječaju, ali kakve su to ludosti o mučenju za ništa?!
zna se šta je natječaj i šta podrazumijeva - ili kod vas ne vrijedi što vrijedi u ostalim branšama? ne kužim, zbilja...
nakraju, nije uopće garancija da će onaj čiji je portfolio "najbolji" napraviti i najbolji dizajn za konkretnu stvar koja se traži.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 29.01.2009 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda ne bi bilo lose, buduci da si naveo da vam neki nisu bili dovoljno dizajnerski zanimljivi, navesti neke primjere postojecih stranica koje su vam uzor u tome kako zamisljate taj sajt, neke osnovne smjernice, zeljene boje itd., malo vise od samog logotipa i strukture, vjerujem da bi to mozda pomoglo Wink

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bosiljkov



Joined: 16 Nov 2006
Posts: 3

PostPosted: 28.03.2009 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja to rado predstavim ovako kada se vec spominju druge sruke i njena pravila. Da li bi pozvali 10 keramicara k sebi u stan i rekli svakome da postave nove plocice u kupaonu, te ih nakon toga skinuli i zvali sljedeceg..

Naravno, nikoga ne bi platili dok se ne bi odlucili koji je najbolje obavio posao te ga onda angazirali i za kuhinju..

Stvar je ta da ako se vec radi natjecaj za koji ocekuejete "kvalitetna" rjesenja, onda postavite i kvalitetan odnos na noge spram ljudi koji su voljni raditi..

5000 kn nije velik honorar pogotovo za kvalitetna rjesenja (rekao bih cak vrlo mali). Zato radije zamolite zainteresirane da pošalju radove na uvid, i kada se odlucite za nekoga, dajte covjeku vremena da napravi posao kako spada, ali barem zna za sto radi.

U protivnom, koliko bi se vi sami trudili za nagradnu igru u kojoj mozete "osvojiti" 5000 kn. Vj ne vise od sat - dva.

Shvatite ovo dobronamjerno..
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.03.2009 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao prvo, ne možeš uspoređivati renoviranje stana i dizajn weba - to je naprosto suludo. Shocked Smile
natječaj je najnormalnija, legitimna praksa za ovakve stvari.

mi svojom djelatnošću ništa ne zarađujemo, a dajemo zajednici, korisnicima i suradnicima puno zauzvrat. Exclamation
zato se i usuđujemo postaviti stvar ovako. nije nikakva sramota da na ovakav način (malim honorarom) tražimo pomoć, jer smo spremni zahvaliti se i odužiti kako god budemo mogli za to.

5000 kn nije veliki honorar, ali smo za njega dobili odličnu kvalitetu, a mislim i da se autor ne osjeća iskorištenim jer ne bismo s njim već dogovorili nastavak suradnje na drugim projektima.

ako vama ovoliki honorar nije motivacija za trud veći od sat-dva, onda ste jako razmaženi - da ne kažem bahati.
nemoj ovo shvatiti kao pljuvanje to vašoj struci, ali činjenica je da je vaš rad precijenjen preko svake granice.
mjesečna plaća jednog profesora u školi je 4000 kn, a vi za dizajn weba očekujete 10000 kn nadalje. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
stari moj, ne možemo tako razgovarat...

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.03.2009 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finn wrote:
kao prvo, ne možeš uspoređivati renoviranje stana i dizajn weba - to je naprosto suludo. Shocked Smile
natječaj je najnormalnija, legitimna praksa za ovakve stvari.


Nije točno. Natječaj u obliku kakvog ga Vi zamišljate je uobičajen samo ljudima koji ne znaju k**** o web developmentu.

Postoji OGROMNA RAZLIKA između najtečaja na koji ti šalješ svoju ponudu, znači javljaš se da želiš da te uzmu u obzir i natječaja na kojemu moraš napravit trećinu posla u startu, samo da bi se javio na natječaj.

Dobro su ti ljudi obrazložili zašto se nitko ne javlja. Umjesto da se prepucavaš s ljudima, ti sam probaj smislit zašto se ljudi ne javljaju, i da li je rečenica:

Quote:
"preko ovakvog natječaja mogu se dobiti i povoljnije ponude i veći dijapazon dizajnerskih rješenja. "


bila na mjestu.

Dalje,

Quote:
mi svojom djelatnošću ništa ne zarađujemo, a dajemo zajednici, korisnicima i suradnicima puno zauzvrat. Exclamation
zato se i usuđujemo postaviti stvar ovako. nije nikakva sramota da na ovakav način (malim honorarom) tražimo pomoć, jer smo spremni zahvaliti se i odužiti kako god budemo mogli za to.


Ovo je sasvim uredu, i sve 5. Ali nije argument za prigovor odazivu na natječaj, nego ste trebali ove argumente odmah napisati i zamoliti nekoga tko se smatra sposobnim radit dizajn i ok mu je honorar da vam se javi. Onda mu pogledate portfolio i možda se nađete.

Quote:
ako vama ovoliki honorar nije motivacija za trud veći od sat-dva, onda ste jako razmaženi - da ne kažem bahati.
nemoj ovo shvatiti kao pljuvanje to vašoj struci, ali činjenica je da je vaš rad precijenjen preko svake granice.
mjesečna plaća jednog profesora u školi je 4000 kn, a vi za dizajn weba očekujete 10000 kn nadalje. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
stari moj, ne možemo tako razgovarat...


Sad si se ponio kao najobičniji idiot.
Očigledno je da nemaš pojma o tome šta znači bit poduzetnik, šta sve trebaš platiti svojom zaradom, koliko ti je ostane na kraju, a bome nemaš nimalo pojma ni o tome kako se radi iole kvalitetan dizajn.

Mjesečna plaća profesora je veća od 4.000kn, a prosječna mjesečna plaća web developera nije 10.000, vjeruj mi.
Uz to, profesori ne rade po 10-12 sati dnevno, vikendima i sl, zar ne?

Odi kupit template jebote. Jebala te precjenjenost...

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.03.2009 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma koja jebena 1/3 posla? dizajn prve stranice sajta je 1/3 posla?

znam ja itekako dobro šta znači biti privatnik. moja stara koja ima računovodstveni ured nema cijene ni približne vašima, a radi posao koji je za poslovanje klijenta puno važniji od dizajna. zato me nemoj zajebavat s tim vašim preseravanjima.
mjesečna plaća profesora je veća od 4.000 kn nakon 5 godina staža, a početna plaća do nepoloženog stručnog ispita je ispod 3.500 kn. to što ti ne znaš šta sve profesori moraju odradit izvan učionice, to je tvoj problem. rade oni i preko 8 sati dnevno i vikendom itd.
nemojte me zajebavat...

svi se mi borimo i crnčimo da bi preživjeli, ali kad mi počnete ovakva sranja servirat o velikom društvenom značaju vašeg posla, onda popizdim. na temelju čega su postavljene vaše cijene? daj mi to objasni, molim te.
to što vi smoj posao toliko cijenite, to je ok, ali ne znači da je opravdano, realno i da mi to moramo prihvatiti. da ne govorim o često jako bahatom stavu vas dizajnera - to je možda ono što čovjeka najviše i izbaci iz takta, pa ovako popizdi.
pogledaj samo kako se bezobrazno ljudi na ovom portalu ponašaju...

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
bosiljkov



Joined: 16 Nov 2006
Posts: 3

PostPosted: 28.03.2009 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne volim se prepucavati sa ljudima, ali mozda ovo procita netko razuman pa mu ne padnu bahati komentari na pamet kad iducih natjecaja.

Cjene u struci su kakve jesu, skini si cjenik HDDa pa vidi..
Da li su napumpane..nisu!

Kada netko trazi kvalitetan proizvod i angažira imalo kvalitetan studio, evo kako stvari stoje:
2-3 ljudi, cesto fakultetski obrazovani uz recimo "prosjecne place" od 5-6 000 kn. To je brutto oko 8-9 000 kn puta 2 - 3 ljudi.. ispada izmedu 16 - 27 000 kn za place.
Dodaj najam prostora, telefone i razne toskove (a da ne racunam ni startne troskove za kompjutere, softvare itd).. ispada da bez 20 000 kn do 30 000 kn nema pokrica mjesecnih torskova.

Pricam o timu od jednog dizajnera, jednog developera/šrogramera i treceg opcojonalnog (bio programer, developer, project menager - ovisno o potrebi firme).

I eto zakljucka, tvoj projekt (ukoliko bi ga netko uzeo) nosi 1/4 do 1/5 potrebnih mjesecnih prihoda.. dakle go figure..
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.03.2009 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedina bezobrazna osoba ovdje si ti.

Ne znaš o čemu pričaš, postavljaš se s visoka i još prozivaš sve ostale da su bahati i da se preseravaju.

Ti si došao ovdje pun sebe, misliš da znaš koliko ljudima treba za napravit dizajn i da imaš pravo svima solit pamet. Odjebi s tim spikama.

Meni treba za jedan dizajn u prosjeku 4 dana rada. Da, za dizajn jedne naslovnice.
Da, mogu ga napravit i za 1 dan al će izgledat jadno, a s jadnim nitko neće daleko, zar ne.
Nekad mi treba i 2 mjeseca da napravim nešto tako da budem zadovoljan, nekad i više. Uopće me ne zanima koliku satnicu tvoja stara naplaćuje, to nije moj problem.
Nisam ja došao solit pamet tebi da nudiš premalo novaca, nego obrnuto.

Pretpostavljam da govorim i za ostale ljude ovdje, da sve i da jesam u situaciji da se javljam na "natječaje" opet sigurno neću radit 4 dana na nečemu u nadi da će se svidit nekom i da će onda možda to bit i plaćeno. Shvati to!

Došao si ovdje i tražio 9 od 10 ljudi (koji bi se javili) da rade nešto za džabe da bi ti mogao proć jeftinije iliti za "opće dobro". Još si uzimaš za pravo prigovarati što ti se nitko ne javlja!?!

Napisao sam ti već, imaš iluzije o troškovima rada u ovoj branši, to nije ništa čudno pošto očigledno nisi često bio u konktaktu s tim, no budi svjestan toga i nemoj si uzimat za pravo bit pametniji i "pravedniji" od svih drugih.

Ponovit ću, nisi u pravu, ne znaš šta sve netko mora napravit da složi dizajn, ne znaš koliko to truda uzima i nemoj si brijat da znaš.
Debelo si pretjerao.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.03.2009 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bosiljkov wrote:
ne volim se prepucavati sa ljudima, ali mozda ovo procita netko razuman pa mu ne padnu bahati komentari na pamet kad iducih natjecaja.

Cjene u struci su kakve jesu, skini si cjenik HDDa pa vidi..
Da li su napumpane..nisu!

Kada netko trazi kvalitetan proizvod i angažira imalo kvalitetan studio, evo kako stvari stoje:
2-3 ljudi, cesto fakultetski obrazovani uz recimo "prosjecne place" od 5-6 000 kn. To je brutto oko 8-9 000 kn puta 2 - 3 ljudi.. ispada izmedu 16 - 27 000 kn za place.
Dodaj najam prostora, telefone i razne toskove (a da ne racunam ni startne troskove za kompjutere, softvare itd).. ispada da bez 20 000 kn do 30 000 kn nema pokrica mjesecnih torskova.

Pricam o timu od jednog dizajnera, jednog developera/šrogramera i treceg opcojonalnog (bio programer, developer, project menager - ovisno o potrebi firme).

I eto zakljucka, tvoj projekt (ukoliko bi ga netko uzeo) nosi 1/4 do 1/5 potrebnih mjesecnih prihoda.. dakle go figure..


da, ok. i zato sam se zahvalio ljudima koji su mi se tako ponudili i ništa nisam rekao. niti ljudima koji su rekli da se ne mogu javljati na natječaj već da moraju direktno osigurati posao. dakle, nisam bio bahat i nerazuman.
ti si rekao da ne bi prstom mrdnuo za 5000 kn i usporedio ovaj natječaj s renoviranjem stana. to je suludo i bahato, šta da ti drugo kažem. nisi rekao da to ne može pokriti uloženi trud i troškove za izradu sajta nego da nije dovoljna motivacija.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.03.2009 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Jedina bezobrazna osoba ovdje si ti.

Ne znaš o čemu pričaš, postavljaš se s visoka i još prozivaš sve ostale da su bahati i da se preseravaju.

Ti si došao ovdje pun sebe, misliš da znaš koliko ljudima treba za napravit dizajn i da imaš pravo svima solit pamet. Odjebi s tim spikama.

Meni treba za jedan dizajn u prosjeku 4 dana rada. Da, za dizajn jedne naslovnice.
Da, mogu ga napravit i za 1 dan al će izgledat jadno, a s jadnim nitko neće daleko, zar ne.
Nekad mi treba i 2 mjeseca da napravim nešto tako da budem zadovoljan, nekad i više. Uopće me ne zanima koliku satnicu tvoja stara naplaćuje, to nije moj problem.
Nisam ja došao solit pamet tebi da nudiš premalo novaca, nego obrnuto.

Pretpostavljam da govorim i za ostale ljude ovdje, da sve i da jesam u situaciji da se javljam na "natječaje" opet sigurno neću radit 4 dana na nečemu u nadi da će se svidit nekom i da će onda možda to bit i plaćeno. Shvati to!

Došao si ovdje i tražio 9 od 10 ljudi (koji bi se javili) da rade nešto za džabe da bi ti mogao proć jeftinije iliti za "opće dobro". Još si uzimaš za pravo prigovarati što ti se nitko ne javlja!?!

Napisao sam ti već, imaš iluzije o troškovima rada u ovoj branši, to nije ništa čudno pošto očigledno nisi često bio u konktaktu s tim, no budi svjestan toga i nemoj si uzimat za pravo bit pametniji i "pravedniji" od svih drugih.

Ponovit ću, nisi u pravu, ne znaš šta sve netko mora napravit da složi dizajn, ne znaš koliko to truda uzima i nemoj si brijat da znaš.
Debelo si pretjerao.


kao što sam rekao, nisam ja bio ništa bezobrazan dok vi niste postali.

mnogi na ovom sajtu imaju jednako nerazumijevanja prema "nama" kao i možda mi prema "vama" i često su vrlo bahati i bezobrazni. oni su ti koji se postavljaju s visoka.

ponavljam, natječaj je potpuno normalna i legitimna stvar. čak i kad radiš kuhinju, dobit ćeš nekakvu prezentaciju, dakle netko će uložiti neki trud i vrijeme da ga odabereš. iz iskustva tvrdim da portfolio ne može biti sigurnost da će odabrani autor napraviti ono što nam treba. i šta onda? otkazivanje suradnje? i tek onda sranje, jer je taj netko napravio više nego da je "samo" prijavio ono što tražimo za natječaj.
ili mislite da mi klijenti trebamo, nakon što smo vas odabrali, prihvatiti vaše konačno rješenje, bez obzira sviđa li nam se?

kad mi pokažeš gdje sam to ja prigovarao što se nitko ne javlja, onda me možeš ovako bezobrazno napadati i optuživati.

ja nisam bio prema nikome bezobrazan ni bahat. dapače, prije nego sam stavio ovaj natječaj kontaktirao sam ljude koji se time bave i pokušao saznati koji bi najbolji način bio da se to napravi - jer ste me već jednom ovako bezobrazno popljuvali.
ova prepiska je počela nakon što ste vi počeli komentirati našu ponuđenu cijenu, s komentarima "za tu lovu nitko se neće potrudit".
dakle, vi ste ti koji ste bezobrazni i bahati, vi ne razmišljate ni o kome drugome nego samo o sebi i svojoj poziciji. zašto bih ja onda prema vama imao drugačiji stav?

s pristojnim i poštenim ljudima - kako s ovog sajta, tako i općenito vaše struke - uvijek sam imao i imat ću korektan odnos i uspješnu suradnju, ali na ovake provokacije ću vam odgovoriti jednakom mjerom i neću razmišljati jesam li bio bezobrazan jer takve stvari ne zaslužuju nimalo obzirnosti.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.03.2009 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Meni treba za jedan dizajn u prosjeku 4 dana rada. Da, za dizajn jedne naslovnice.


ok, kako onda ta 4 dana mogu biti 1/3 posla dizajniranja, izrade i pokretanja čitavog sajta - posla koji traje mjesec dana?

nakraju, činjenica da ima dosta ljudi koji će za tu lovu napraviti više nego pristojan posao govori nama u prilog. tako smo i dobili ovaj novi sajt i super smo zadovoljni - i s tim čovjekom ćemo idalje raditi i preporučit ćemo ga svima kojima možemo.
što se troškova tiče - netko tko radi u fušu i hoće lovu na ruke nabije mi cijenu od 8 ili 10 i više milja kuna, a ti ćeš mi držat predavanje o cijenama. molim?!

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.03.2009 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo, nauči čitati.

Čovjek ti je usporedio natječaj za "web stranicu" sa natječajem za postavljanje pločica da ti ukaže na to da očekuješ od mnogih ljudi da rade za džabe.

Ako 1 osoba dobije "nagradu", onda svi ostali rade za džabe. Točka.

Nije čovjek napisao da se ne bi trudio više od 2 sata za 5.000kn, nego da je 2 sata vrijeme koje bi većina normalnih ljudi uložila u nekakvu nagradnu igru, poput ovog što si ti organizirao.

Drugim rječima, htio ti je ukazati na to da će to tvoje rješenje koje ćeš platiti biti manje kvalitetno nego ono koje bi radio netko tko bi znao od početka da će biti plaćen za to.
Onaj pak tko dobije "nagradu", neće se previše truditi poslije toga jer ju je već dobio.

Drugo,

zbog toga što nisi dobro razmislio o tekstu na koji odgovaraš, ponio si se prepotentno i bahato, ustvrdivši da je naš rad većinom debelo precjenjen. S obzirom da ti ne znaš tko smo mi, šta radimo, koliko i koliko novaca dobijemo za to, mislim da je to poprilično prepotentna izjava.

Treće,

slobodno ti odgovaraj bezobrazno, mene nećeš ispizdit. Ali budi svjestan da ja jednom u par godina napišem post s takvim rječima kao što sam maloprije, uglavnom imam razumijevanja za svakakve izjave.

Dakle,

možda su te ljudi popljuvali prošli i ovaj put zbog tvog nastupa?
Mene uopće ne smeta da ti organiziraš natječaje i daješ nagrade, niti mislim da je osoba koja je dobila 5.000kn nužno potplaćena ili nešto slično, da si ne zabriješ opet.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.03.2009 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, redom:

ako sam krivo shvatio bosiljkovljevu implikaciju, ispričavam se - bosiljkov, sori.
iako idalje mislim da je usporedba s pločicama neutemeljena i promašena. Smile

temeljni je problem što ja ne mogu prihvatiti vašu kategorizaciju natječaja kao nešto neopravdano i nelegitimno. zbunjuje me to što znam da je to svakodnevna pojava, ne samo u vašoj branši, pa mi nije jasno u čemu je razlika. nikako mi ne "drži vodu" opravdanje da je stvar u lovi - da bi netko utrošio potrebno vrijeme na natječaj za 50.000 kn, ali ne bi na isti za 5.000 kn. kao ni to da se na temelju reference dodjeljuje takav posao. može u nekim slučajevima, ali ne uvijek.
zato naš natječaj nije nagradna igra i smeta me takvo omalovažavanje.

mislim da rezultat koji smo dobili najbolje demantira tvoju tvrdnju "htio ti je ukazati na to da će to tvoje rješenje koje ćeš platiti biti manje kvalitetno nego ono koje bi radio netko tko bi znao od početka da će biti plaćen za to".
vi možete to rješenje smatrati i lošim, ali nama je odlično i potpuno funkcionalno za naše potrebe. posao je odrađen besprijekorno i dečko se itekako potrudio nakon što smo ga odabrali.

što se dizajnerskog posla tiče, odgovorno tvrdim da je precijenjen i da su cifre napumpane preko granice. svi privatnici imaju jednake, pa i veće troškove, ali ih većina nema toliku satnicu. niste vi jedina struka, nažalost, koja je na takvoj razini, a na tome ne profitirate ni ti ni bosiljkov ni 90% ostalih vaših kolega nego onih 10 ili 5% koji su isposlovali takav status vaše struke. o tome sam govorio kad sam "vas" kritizirao i kod toga stojim. tu situaciju mnogi pokušavaju iskoristiti, ali isto tako i ja imam pravo to im ne dozvoliti, ne?

ne provodima ja svoje vrijeme tako da se bahatim po netu ili bilo gdje drugdje, niti sam dobio "cipelarku" zbog svog nastupa. bilo je dovoljno da postavim sličan natječaj, za dizajn ovitka književnog časopisa, pa su se ko lešinari odmah sjatili i počeli pljuvat po ponuđenom honoraru - i samo su to komentirali, bez ijedne konstruktivne ili dobronamjerne kritike. na to sam, naravno, "burno" reagirao kao i sada jer ne trpim takvo pljuvanje po našem "dobrotvornom" radu - ili bilo čijem tuđem.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.03.2009 18:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozes molim te navesti na koju to satnicu referiras, i na temelju kojih. Informacija si donio procjenu?

Thnxu

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group