Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Natječaj za web dizajn
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.03.2009 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

govorim na temelju ponuda koje smo ovih godina dobivali od raznih agencija i freelancera, a sjećam se i cjenika HDD-a...

mislim, stvari poput 3.500 kn za dizajn plakata i satnica od 250 kn. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Question Question

to možda može funkcionirati na razini klijenata poput zagrebačke banke, konzuma i sl., ali sve manje od toga je suludo. ljudi božji...

općenito je marketing, pakiranje, dizajn i ostalo toliko danas postalo važno da to nema više veze s mozgom. nije više bitna kvaliteta onoga što nudiš nego kako to izgleda i kako je promovirano...

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 28.03.2009 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finn wrote:

mislim, stvari poput 3.500 kn za dizajn plakata i satnica od 250 kn. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Question Question

to možda može funkcionirati na razini klijenata poput zagrebačke banke, konzuma i sl., ali sve manje od toga je suludo. ljudi božji...


Very Happy

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 29.03.2009 00:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finn wrote:

mislim, stvari poput 3.500 kn za dizajn plakata i satnica od 250 kn. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Question Question


Reci mi molim te kolika je satnica od vodoinstalatera koji ti dođe popraviti bojler?
Ili, da ne govorim, satnica odvjetnika?

Pazi, svakodnevno se u poslu susrećem s likovima poput tebe i iskreno nemam više ni volje ni vremena da budem edukativna ustanova.

Ne pričam o natječaju kojeg si raspisao, tvoje je slobodno pravo da napraviš natječaj kakav želiš. Moje da sudjelujem ili ne.

ALI, da omalovažavaš satnicu od 250kn?! E tu si potpuno u krivu!
Zašto...... nek ti objasni netko ko ima volje, ako ima volje za objašnjavanje......

Toliko.

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
virtus



Joined: 13 Nov 2008
Posts: 14
Location: Zagreb

PostPosted: 29.03.2009 10:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čitam jučer silne postove i mislim si..dal da nekaj napišem il ne..

I onda vidim ovo i totalno popizdim!! Molim vas usporedite tekstove s ovih stranica:

http://www.izrada-web-stranice.net i moje http://www.virtus-dizajn

Koji se likovi sve danas misle bavit webom, dal produkcijom ili jednostavno da budu svojom stranicom prisutni online.

Na ovog "padavičara" koji mi je pokrao tekstove neću trošit previše vremena. S takvim se znam nosit i obračunat.

Konkretno mislim na "gospodina" koji je objavio natječaj o kojem se tolko prašine diglo.

On vjerojatno razumije i opravdava lika koji valjda nema dovoljni IQ da ak već nešto uzima(dal krade ili ne, ne znam) da barem promijeni dijelove rečenica i odlomke.

A za njega imam jedan "natječaj" pošto mislim da spada u onaj svijet "grafičkih dizajnera" ili ako nije, barem okvirno zna njihove cijene; pošto izdaje časopis.

Znači ovako:
Natječaj za izradu kompletnog vizualnog identiteta za tvrtku Vodoinstalater Jura
- izrada knjige standarda (neki osvovni "model", pošto on kao mali od vode ne kuži baš previše, al bi svakako htio i logo)
- izrada kataloga (10 stranica, A4 format obostrano full color)
- pobjeniku nagrada od cijelih hiljadu eura
- i još pitanje za kraj? Jel može u tu cijenu i jedna internet stranica

Zanima me samo kaj bi "gdin finn" rekao na takav natječaj pošto mislim da je to neka paralela.

Stvarno mi je k**** frikova koji za dizajn, pripremu za tisak i tisak usranog letka naplate i do 1500,00kn, a s druge strane im je puno za web koji će sami održavat jednoktatno puno dati 5000,00kn ili manje.

Ili onih ko onaj lik koji Copy-Paste tekstove ubaci u Joomlu i ajmo: "Ja radim web sajtove"

Al opet ne bojim se za našu struku, jer ovakvih padavičara je bilo i uvijek će ih biti, no usprkos njima isprofiliralo se 10-20 firmi(možda i više,ne znam)koji fakat rade kvalitetan web i za njih će uvijek biti posla.

I za kraj, ne znam dal to sve kaj sam napiso zvuči smisleno..vidjet ću po slijedećim postovima. Very Happy

_________________
www.virtus-dizajn.com - INTERNET RJEŠENJA
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sonia



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 29.03.2009 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne mogu izdrzati a da se ne ukljucim....
Prvo...ovo je portal koji ja shvacam kao mjesto razmjene ideja, mjesto na kojem se mogu nauciti i saznati nove i zanimljive stvari i jos tonu svega i svacega.
Ne razumijem kako netko moze posjecivati ovo mjesto, traziti (platiti ili ne, u ovom slucaju nije bitno) usluge ljudi koji se ovdje okupljaju i onda po tim ljudima pljuvati!?
To sto dizajner ima satnicu od xyzk kuna se tebe Finn ne treba ticati niti je tvoje pravo da to komentiras (kao sto nije moje, jer nista ne znam o tome, pljuvati izdavastvo).

S druge strane, sa korektnim stavom prema ljudima koji su ovdje ti imas pravo raspisati "natjecaj" i staviti za prvu nagradu i kilu trulih jabuka! To je tvoje pravo...ali samo to! To sto se nitko ne javlja upucuje u nelogicnosti tog istog natjecaja!

I jos jedna stvar: dizajn moze raditi jedan studos (ne vrijedjam niti omalovazavam jer sam i ja nekad grijala te klupe) ali moze ga raditi i jedan Brody. Zar stvarno mislis da bi satnica jednog studosa i jednog Brodya trebala biti ista....jer na koncu oni rade istu stvar!?
Ista stvar je sa arhitekom, dizajnerom ili piscem!
Jako je tesko vrednovati nas rad....a onaj tko ga ne radi apsolutno nema pravo reci da cijena nije realna ili, da ne citiram tebe "napuhana i bahata". Jedino sto narucitelj, u ovom slucaju ti mozes reci je "Hvala lijepo, to je za mene previse"!
Back to top
View user's profile Send private message
sonia



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 29.03.2009 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonia wrote:
Ne mogu izdrzati a da se ne ukljucim....
Prvo...ovo je portal koji ja shvacam kao mjesto razmjene ideja, mjesto na kojem se mogu nauciti i saznati nove i zanimljive stvari i jos tonu svega i svacega.
Ne razumijem kako netko moze posjecivati ovo mjesto, traziti (platiti ili ne, u ovom slucaju nije bitno) usluge ljudi koji se ovdje okupljaju i onda po tim ljudima pljuvati!?
To sto dizajner ima satnicu od xyzk kuna se tebe Finn ne treba ticati niti je tvoje pravo da to komentiras (kao sto nije moje, jer nista ne znam o tome, pljuvati izdavastvo).

S druge strane, sa korektnim stavom prema ljudima koji su ovdje ti imas pravo raspisati "natjecaj" i staviti za prvu nagradu i kilu trulih jabuka! To je tvoje pravo...ali samo to! To sto se nitko ne javlja upucuje u nelogicnosti tog istog natjecaja!

I jos jedna stvar: dizajn moze raditi jedan studos (ne vrijedjam niti omalovazavam jer sam i ja nekad grijala te klupe) ali moze ga raditi i jedan Brody. Zar stvarno mislis da bi satnica jednog studosa i jednog Brodya trebala biti ista....jer na koncu oni rade istu stvar!?
Ista stvar je sa arhitekom, dizajnerom ili piscem!
Jako je tesko vrednovati nas rad....a onaj tko ga ne radi apsolutno nema pravo reci da cijena nije realna ili, da ne citiram tebe "napuhana i bahata". Jedino sto narucitelj, u ovom slucaju ti mozes reci je "Hvala lijepo, to je za mene previse"!


I jos nesto.....
programer/web programer sa cca. 15 godina iskustva, koji sjedi pokraj mene, na ovaj natjecaj kaze: "Bolje dzabe lezat, nego dzabe radit".
Sto sve ulazi u cijenu jednog programera dizajnera i zasto je to toliko "skupo" zanimanje:
- osim najcesce fakultetske naobrazbe, web dizajner/web programer/programer mora znati i hrpu drugih stvari koje se ne uce na fakultetu a ticu se modernih web tehnologija cije ucenje oduzima jaaaako puno vremena i novaca
- informacijska tehnologija je najbrze rastuca tehnologija koja se razvija iz sata u sat i tom brzinom se pojavljuju nove tehnologije i mjenaju postojece (da li se materija jednog profesora hrvatskog jezika mjenja tom brzinom i da li iziskuje toliko truda i novaca na konstantnu edukaciju; covjek koji sjedi kraj mene mjesecno cita tonu materijala i knjiga na engleskom jeziku koje kupuje iz vlastitih sredstava...a da ne pricam o vremenu i trudu ulozenom u sve to).
Navest cu samo neke od tehnologija koje dobar web programer treba znati (jer web stranica nije samo dizajn i ljepljenje slicica):
- HTML
- CSS
- javascript+ajax
- poznavanje barem jednog javascript frameworka
- XML
- XSL/T
- izvrsno poznavanje minimalno dva ili vise programskih jezika (C, C++, C#, VB.NET, Ruby, Java itd.)
- Izvrsno poznavanje jedne server-side tehnologije (najcesce vise njih) kao npr. ASP.NET ili PHP ili RUBY itd.
- odlicno poznavanje rada sa bazama podataka (projektiranje i odrzavanje)
(msSql server, mySql,Oracle, itd.)
- projektiranje informacijskih sustava (bez toga i svega ostalog gore navedenog nemoze se napraviti kvlitetan CMS )
- poznavanje operativnih sustava (Windows i razni Unixoidi)
- poznavanje mreznih tehnologija i protokola itd.
+ iskustvo i kreativnost, itd.

Uz sve navedeno moze se dodati i tona drugih postojecih tehnologija ili tehnologija u nastanku koje je potrebno pratiti da bi se znalo pravodobno reagirati u buducnosti.
Stoga, izjava "Bolje dzabe lezati nego dzabe raditi" je sasvim na mjestu glede vaseg tzv. "natjecaja" i presmjesno malih 5000 kn.
Normalnom covjeku gore navedene skracenice zvuce kao psovke i normalno da ne razumije o cemu se radi. Ali, probajte samo neku od njih upisati u web trazilicu i pokusati shvatiti o cemu se radi i mozda ce te onda shvatiti zasto je cijena od 5000 kn premala.
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 29.03.2009 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@finn Probaj kontaktirati "Dizajn studio Tatjana" , možda ti oni mogu narpaviti sajt za 5000 kn. Neznam.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.03.2009 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

papitto_venga wrote:
Pazi, svakodnevno se u poslu susrećem s likovima poput tebe i iskreno nemam više ni volje ni vremena da budem edukativna ustanova.

Ne pričam o natječaju kojeg si raspisao, tvoje je slobodno pravo da napraviš natječaj kakav želiš. Moje da sudjelujem ili ne.

ALI, da omalovažavaš satnicu od 250kn?! E tu si potpuno u krivu!
Zašto...... nek ti objasni netko ko ima volje, ako ima volje za objašnjavanje......


vidiš, da se malo potrudite oko osvješćivanja ljudi o svom poslu, možda ne bi bilo ovakvih situacija. možda si ti to i probao, pa si izgubio volju...

kad bi ja mogao samo objavit natječaj da me nitko zbog toga ne popljuje, onda također ne bi bilo ovakvih situacija.
ja nikome ni "a" nisam rekao dok nisu počeli omalovažavajući komentari ponuđenog honorara. ovoga puta su još bili blagi, ali sam možda preoštro reagirao jer sam imao ranije puno gorih iskustava.

kad netko tebe omalovažava, često se dogodi da vratiš istom mjerom...

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.03.2009 18:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

virtus wrote:
Čitam jučer silne postove i mislim si..dal da nekaj napišem il ne..

I onda vidim ovo i totalno popizdim!! Molim vas usporedite tekstove s ovih stranica:

http://www.izrada-web-stranice.net i moje http://www.virtus-dizajn

Koji se likovi sve danas misle bavit webom, dal produkcijom ili jednostavno da budu svojom stranicom prisutni online.

Na ovog "padavičara" koji mi je pokrao tekstove neću trošit previše vremena. S takvim se znam nosit i obračunat.

Konkretno mislim na "gospodina" koji je objavio natječaj o kojem se tolko prašine diglo.

On vjerojatno razumije i opravdava lika koji valjda nema dovoljni IQ da ak već nešto uzima(dal krade ili ne, ne znam) da barem promijeni dijelove rečenica i odlomke.

A za njega imam jedan "natječaj" pošto mislim da spada u onaj svijet "grafičkih dizajnera" ili ako nije, barem okvirno zna njihove cijene; pošto izdaje časopis.

Znači ovako:
Natječaj za izradu kompletnog vizualnog identiteta za tvrtku Vodoinstalater Jura
- izrada knjige standarda (neki osvovni "model", pošto on kao mali od vode ne kuži baš previše, al bi svakako htio i logo)
- izrada kataloga (10 stranica, A4 format obostrano full color)
- pobjeniku nagrada od cijelih hiljadu eura
- i još pitanje za kraj? Jel može u tu cijenu i jedna internet stranica

Zanima me samo kaj bi "gdin finn" rekao na takav natječaj pošto mislim da je to neka paralela.

Stvarno mi je k**** frikova koji za dizajn, pripremu za tisak i tisak usranog letka naplate i do 1500,00kn, a s druge strane im je puno za web koji će sami održavat jednoktatno puno dati 5000,00kn ili manje.

Ili onih ko onaj lik koji Copy-Paste tekstove ubaci u Joomlu i ajmo: "Ja radim web sajtove"

Al opet ne bojim se za našu struku, jer ovakvih padavičara je bilo i uvijek će ih biti, no usprkos njima isprofiliralo se 10-20 firmi(možda i više,ne znam)koji fakat rade kvalitetan web i za njih će uvijek biti posla.

I za kraj, ne znam dal to sve kaj sam napiso zvuči smisleno..vidjet ću po slijedećim postovima. Very Happy


moram priznati da si izuzetno nekoherentno i nerazumljivo sastavio svoj komentar. ja ne razumijem ni šta si htio objasniti ni koja je kritika meni upućena.
bit će da mi IQ nije dovoljno velik da to skužim...

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.03.2009 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonia wrote:
Ne mogu izdrzati a da se ne ukljucim....
Prvo...ovo je portal koji ja shvacam kao mjesto razmjene ideja, mjesto na kojem se mogu nauciti i saznati nove i zanimljive stvari i jos tonu svega i svacega.
Ne razumijem kako netko moze posjecivati ovo mjesto, traziti (platiti ili ne, u ovom slucaju nije bitno) usluge ljudi koji se ovdje okupljaju i onda po tim ljudima pljuvati!?
To sto dizajner ima satnicu od xyzk kuna se tebe Finn ne treba ticati niti je tvoje pravo da to komentiras (kao sto nije moje, jer nista ne znam o tome, pljuvati izdavastvo).

S druge strane, sa korektnim stavom prema ljudima koji su ovdje ti imas pravo raspisati "natjecaj" i staviti za prvu nagradu i kilu trulih jabuka! To je tvoje pravo...ali samo to! To sto se nitko ne javlja upucuje u nelogicnosti tog istog natjecaja!

I jos jedna stvar: dizajn moze raditi jedan studos (ne vrijedjam niti omalovazavam jer sam i ja nekad grijala te klupe) ali moze ga raditi i jedan Brody. Zar stvarno mislis da bi satnica jednog studosa i jednog Brodya trebala biti ista....jer na koncu oni rade istu stvar!?
Ista stvar je sa arhitekom, dizajnerom ili piscem!
Jako je tesko vrednovati nas rad....a onaj tko ga ne radi apsolutno nema pravo reci da cijena nije realna ili, da ne citiram tebe "napuhana i bahata". Jedino sto narucitelj, u ovom slucaju ti mozes reci je "Hvala lijepo, to je za mene previse"!


kad ne biste bili toliko autistični u svojim ispravnostima, možda bismo mogli konstruktivnije razgovarati. ili se naprosto niste potrudili proučiti povijest problema...
ja sam reagirao na omalovažavanje našeg honorara i posredno našeg rada, dakle nisam ja prvi počeo po vama pljuvat. kome se ne sviđaju uvjeti neka se ne javi, ali nek me ne počne zajebavat za to i ismijavat jer mu neću ostati dužan - kao što možeš vidjeti.
ili neka mi kulturno objasni koji su propusti i zašto to i to ne može tako i tako.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.03.2009 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonia wrote:
I jos nesto.....
programer/web programer sa cca. 15 godina iskustva, koji sjedi pokraj mene, na ovaj natjecaj kaze: "Bolje dzabe lezat, nego dzabe radit".
Sto sve ulazi u cijenu jednog programera dizajnera i zasto je to toliko "skupo" zanimanje:
- osim najcesce fakultetske naobrazbe, web dizajner/web programer/programer mora znati i hrpu drugih stvari koje se ne uce na fakultetu a ticu se modernih web tehnologija cije ucenje oduzima jaaaako puno vremena i novaca
- informacijska tehnologija je najbrze rastuca tehnologija koja se razvija iz sata u sat i tom brzinom se pojavljuju nove tehnologije i mjenaju postojece (da li se materija jednog profesora hrvatskog jezika mjenja tom brzinom i da li iziskuje toliko truda i novaca na konstantnu edukaciju; covjek koji sjedi kraj mene mjesecno cita tonu materijala i knjiga na engleskom jeziku koje kupuje iz vlastitih sredstava...a da ne pricam o vremenu i trudu ulozenom u sve to).
Navest cu samo neke od tehnologija koje dobar web programer treba znati (jer web stranica nije samo dizajn i ljepljenje slicica):
- HTML
- CSS
- javascript+ajax
- poznavanje barem jednog javascript frameworka
- XML
- XSL/T
- izvrsno poznavanje minimalno dva ili vise programskih jezika (C, C++, C#, VB.NET, Ruby, Java itd.)
- Izvrsno poznavanje jedne server-side tehnologije (najcesce vise njih) kao npr. ASP.NET ili PHP ili RUBY itd.
- odlicno poznavanje rada sa bazama podataka (projektiranje i odrzavanje)
(msSql server, mySql,Oracle, itd.)
- projektiranje informacijskih sustava (bez toga i svega ostalog gore navedenog nemoze se napraviti kvlitetan CMS )
- poznavanje operativnih sustava (Windows i razni Unixoidi)
- poznavanje mreznih tehnologija i protokola itd.
+ iskustvo i kreativnost, itd.

Uz sve navedeno moze se dodati i tona drugih postojecih tehnologija ili tehnologija u nastanku koje je potrebno pratiti da bi se znalo pravodobno reagirati u buducnosti.
Stoga, izjava "Bolje dzabe lezati nego dzabe raditi" je sasvim na mjestu glede vaseg tzv. "natjecaja" i presmjesno malih 5000 kn.
Normalnom covjeku gore navedene skracenice zvuce kao psovke i normalno da ne razumije o cemu se radi. Ali, probajte samo neku od njih upisati u web trazilicu i pokusati shvatiti o cemu se radi i mozda ce te onda shvatiti zasto je cijena od 5000 kn premala.


gle, svatko može za svoju struku navesti sve što ti ovdje navodiš i na osnovi toga vrednovati svoj rad i kreirati cijene. to je nerealan stav, naprosto.
i ja sam se 20 godina školovao i moram stalno ulagati u svoje znanje i trošiti i vremena i novaca. šta vi mislite da ste vi jedini? kad bi po takvim standardima radili onda zubar ne bi koštao 350 kn po zubu nego 3.500 kn, a i za ovih 350 kn ćemo reći da je skupo, ne?
jebote, lasersko skidanje dioptrije košta 7.000 kn!! koliko školovanja, usavršavanja, vremena i novaca stoji iza toga, a vi za te pare ne bi radili jebeni web sajt. namjerno kažem jebeni, jer je u takvoj konstelaciji stvari web sajt totalno beznačajna stvar. vama je to centar svijeta, ali to ne znači da stvatno i jest centar svijeta. ako želite poštovanje, počnite i vi poštivati druge.

koliko je vidljivo iz svega ovoga, nije problem u tome što je za lovu koju smo ponudili nemoguće nešto dobro i funkcionalno napraviti. pitanje je na koji način se to za taj novac može napraviti ili šta se može za to očekivati. umjesto da je netko to objasnio, opet je počelo vaše klasično bahaćenje - komentiranje cijene i ismijavanje, tj. omalovažavanje onoga tko je postavio natječaj.
usporedbe s vodoinstalaterima i pločicama su sulude i smiješne, a "bolje džabe ležat nego džabe radit" može biti prihvatljivo samo primitivcima i balkancima. zbog takvog stava i jesmo ovako primitivno i nazadno društvo.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 29.03.2009 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao što sam i prije rekao, ne želim ulazit u dublje rasprave, ali evo nek svatko napiše svoje mišljenje:

Ajmo uzest u primjer tvoj web, znači NE NATJEČAJ, jer kako sam ranije spomenuo što se mene tiće uvijeti natječaja mogu biti kakvi kog onaj tko natječaj postavlja želi. Odluka o javljanju ili nejavljanju je moja.

Znači, konkretan upit o cijeni za izradu web sjedišta (onako kako mi radimo):
Procijenjeno vrijeme i djelatnici:
- project manager (ili account manager)
- copywriter
- dizajner
- developer/programer

Nulta faza:
Ponuda, opis, sitemap

Faza 1:
Inicijalni sastanak, upoznavanje s potrebama klijenta, razrada koncepta, ilustrativni prikaz, layout dizajn (3-4 compa, tipografija, color schema)

Faza 2:
Razrada prihvaćenog compa, izrada ilustrativnog dijela, fotografija (obrada ili custom), izrada svih dizajn elemenata, obrada ili prilagodba textualnog dijela

Faza 3: development, programiranje i ostala 'rudarska' izrada

Faza 4: testiranje i finalizacija

- Procijenjeno vrijeme izrade: 14 dana od prihvaćanja idejnog riješenja

Znači:
4 djelatnika
cca 40 radnih sati
kreativan tj. unikatan rad

Aj sad vi dajte cijenu po kojoj bi vi radili?

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 29.03.2009 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finn wrote:

jebote, lasersko skidanje dioptrije košta 7.000 kn!! koliko školovanja, usavršavanja, vremena i novaca stoji iza toga, a vi za te pare ne bi radili jebeni web sajt.


Recimo da se taj sajt radi cca. 2-3 tjedna a nekad i 4, ovisi sve o klijentu, i to za 7000kn, recimo. S time da su u ti uključene svije osobe, dizajner i programer i recimo da dijele popola lovu što nije slučaj al et orecimo.

Znači jedan bi radia skoro misec dana za nekih 3500 kn.
A ko će platit račune? A ko će ić u dućan kupit spizu? A ko će platit najam? A ko će ditetu kupit novu igračku? A ko će otić na kavu svaki dan i kupit marendu? Mislim da za 3500 si to niko nebi moga priuštit.

Finn, predlažem da završiš ovu diskusiju. Ili počni radit ovaj posal pa ćeš znat nešto više o tome, ha?

btw. lasersko skidanje dioptrije traje po ure ako ne i manje.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.03.2009 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

segen wrote:
@finn Probaj kontaktirati "Dizajn studio Tatjana" , možda ti oni mogu narpaviti sajt za 5000 kn. Neznam.


nemoj se ljutiti ako više ne znam je li i ovo podjebavanje, ali svejedno hvala na uputi.
mi smo svoj sajt riješili - baš preko ovog nevjerojatnog, neprimjerenog natječaja. dobili smo odlično i funkcionalno rješenje te dogovorili daljnju suradnju s autorom.

nije dakle sporno može li se nego na koji način. to je kao da mi netko tvrdi da ne mogu kupiti hlače jeftinije od 1000 kn jer se netko za to morao školovat, pa kupit materijal, pa ovo, pa ono. nije istina. to što hlače za 300 kn i one za 1000 kn neće biti jednake kvalitete, unikatnosti itd. to je potpuno druga stvar.
možeš reći ja ne radim tako i gotovo, a ne se postavljat kao bogomdan, kao da na tvojoj djelatnosti počiva naša ekonomija.

@sonia: svaki kupac itekako ima pravo komentirati cijene proizvođača. Exclamation odakle ti ta suluda ideja da ne može?

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
sonia



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 29.03.2009 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finn wrote:
sonia wrote:
I jos nesto.....
programer/web programer sa cca. 15 godina iskustva, koji sjedi pokraj mene, na ovaj natjecaj kaze: "Bolje dzabe lezat, nego dzabe radit".
Sto sve ulazi u cijenu jednog programera dizajnera i zasto je to toliko "skupo" zanimanje:
- osim najcesce fakultetske naobrazbe, web dizajner/web programer/programer mora znati i hrpu drugih stvari koje se ne uce na fakultetu a ticu se modernih web tehnologija cije ucenje oduzima jaaaako puno vremena i novaca
- informacijska tehnologija je najbrze rastuca tehnologija koja se razvija iz sata u sat i tom brzinom se pojavljuju nove tehnologije i mjenaju postojece (da li se materija jednog profesora hrvatskog jezika mjenja tom brzinom i da li iziskuje toliko truda i novaca na konstantnu edukaciju; covjek koji sjedi kraj mene mjesecno cita tonu materijala i knjiga na engleskom jeziku koje kupuje iz vlastitih sredstava...a da ne pricam o vremenu i trudu ulozenom u sve to).
Navest cu samo neke od tehnologija koje dobar web programer treba znati (jer web stranica nije samo dizajn i ljepljenje slicica):
- HTML
- CSS
- javascript+ajax
- poznavanje barem jednog javascript frameworka
- XML
- XSL/T
- izvrsno poznavanje minimalno dva ili vise programskih jezika (C, C++, C#, VB.NET, Ruby, Java itd.)
- Izvrsno poznavanje jedne server-side tehnologije (najcesce vise njih) kao npr. ASP.NET ili PHP ili RUBY itd.
- odlicno poznavanje rada sa bazama podataka (projektiranje i odrzavanje)
(msSql server, mySql,Oracle, itd.)
- projektiranje informacijskih sustava (bez toga i svega ostalog gore navedenog nemoze se napraviti kvlitetan CMS )
- poznavanje operativnih sustava (Windows i razni Unixoidi)
- poznavanje mreznih tehnologija i protokola itd.
+ iskustvo i kreativnost, itd.

Uz sve navedeno moze se dodati i tona drugih postojecih tehnologija ili tehnologija u nastanku koje je potrebno pratiti da bi se znalo pravodobno reagirati u buducnosti.
Stoga, izjava "Bolje dzabe lezati nego dzabe raditi" je sasvim na mjestu glede vaseg tzv. "natjecaja" i presmjesno malih 5000 kn.
Normalnom covjeku gore navedene skracenice zvuce kao psovke i normalno da ne razumije o cemu se radi. Ali, probajte samo neku od njih upisati u web trazilicu i pokusati shvatiti o cemu se radi i mozda ce te onda shvatiti zasto je cijena od 5000 kn premala.


gle, svatko može za svoju struku navesti sve što ti ovdje navodiš i na osnovi toga vrednovati svoj rad i kreirati cijene. to je nerealan stav, naprosto.
i ja sam se 20 godina školovao i moram stalno ulagati u svoje znanje i trošiti i vremena i novaca. šta vi mislite da ste vi jedini? kad bi po takvim standardima radili onda zubar ne bi koštao 350 kn po zubu nego 3.500 kn, a i za ovih 350 kn ćemo reći da je skupo, ne?
jebote, lasersko skidanje dioptrije košta 7.000 kn!! koliko školovanja, usavršavanja, vremena i novaca stoji iza toga, a vi za te pare ne bi radili jebeni web sajt. namjerno kažem jebeni, jer je u takvoj konstelaciji stvari web sajt totalno beznačajna stvar. vama je to centar svijeta, ali to ne znači da stvatno i jest centar svijeta. ako želite poštovanje, počnite i vi poštivati druge.

koliko je vidljivo iz svega ovoga, nije problem u tome što je za lovu koju smo ponudili nemoguće nešto dobro i funkcionalno napraviti. pitanje je na koji način se to za taj novac može napraviti ili šta se može za to očekivati. umjesto da je netko to objasnio, opet je počelo vaše klasično bahaćenje - komentiranje cijene i ismijavanje, tj. omalovažavanje onoga tko je postavio natječaj.
usporedbe s vodoinstalaterima i pločicama su sulude i smiješne, a "bolje džabe ležat nego džabe radit" može biti prihvatljivo samo primitivcima i balkancima. zbog takvog stava i jesmo ovako primitivno i nazadno društvo.


Izjava "Bolje dzabe lezat nego dzabe radit" je skroz istinita za vaš konkretni slučaj, jer jedan sat rada programera je cca. 65 € (480 kn). zar vi zaista mislite da će se jedan programer zezati sa izradom prijedloga besplatno???
Inaće, skidanje dioptrije laserom traje cca. pola sata, a izrada web sitea kakvog Vi želite cca. 40 sati.
Naša država je u komi upravo zbog takvih kao što ste Vi koji ruše cijene poštenom poslu i još si uzimaju za pravo bez imalo znanja omalovažavati ljude koji pošteno zarađuju svoj novac na osnovu svojeg znanja i vještine.
Baš me interesira što ste Vi po struci?

I jos nesto:
1. hlace mozete kupiti i za 59,90 kn! Ali tko siva te hlace, djeca u Indiji i Pakistanu za 3$ tjedno! To je uredu? Takve hlace cemo kupovati!? Ocito Vi hocete.
2. da je programiranje jednostavno i lagano onda bi programera bilo isto koliko i pravnika, ekomonista ili profesora hrvatskog! Rijetki se odluce na cijelozivotno strucno skolovanje. Usporedba sa lijecnicima je dobra ali ne po pitanju skidanja dioprtije vec po pitanju konstantnog usavrsavanja! Na kraju krajeva da nema programera ne bi bilo niti spomenutog skidanja dioptrije laserom....ali vi ocito niste osoba kojoj bi se to moglo objasniti!

Last edited by sonia on 29.03.2009 20:27; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.03.2009 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@papitto_venga: naravno, ali ja još uvijek tvrdim da to nije jedini način na koji se može napraviti dobar i funkcionalan web sajt. vi stvari postavljate kao da je jedino rješenje ovo vaše
daj mi onda samo reci zašto naš sajt ne valja. ne zajebavam nego me stvarno zanima, jer namo odlično izgleda, funkcionalan je i zadovoljava sve naše potrebe...

@segen: ne tvrdim da znam sve o vašem poslu, ali nije istina da ga moram raditi da bih mogao donijeti neke procjene jer ispada da je to najspecifičniji posao na svijetu. prema tvojoj računici, da cijela agencija radi na jednom sajtu mjesec dana, trebala bi cijena te izrade biti oko 30.000 kn da se pokriju svi troškovi pogona.
ne kužim te postavke, pa ne može nitko na taj način opstati i raditi. onda bi, kao što sam rekao, cijene nekih drugih djelatnosti morale biti astronomske kad bi se mjesečna zarada bazirala na jednom poslu.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 29.03.2009 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finn wrote:
@papitto_venga: naravno, ali ja još uvijek tvrdim da to nije jedini način na koji se može napraviti dobar i funkcionalan web sajt. vi stvari postavljate kao da je jedino rješenje ovo vaše
daj mi onda samo reci zašto naš sajt ne valja. ne zajebavam nego me stvarno zanima, jer namo odlično izgleda, funkcionalan je i zadovoljava sve naše potrebe...


E sad lagano već jebeš (ispričavam se na mom francuskom).
Aje quotaj me tamo gdje sam rekao da ti site ne valja.

Quotaj me gdje sam rekao da je jedino rješenje ovo naše.

Da ponovim, JER OČITO ČITANJE nekima nije jača strana. Ja sam se samo 'zakačio' na onaj tvoj navod o satnici, jer smatram da je to vrlo brzopleta izjava, bez argumenata i prilično omalovažavajuća.

BTW Ukoliko još jednom pročitaš moje postove uvjerit češ se da u nijednom nisam vrijeđao tvoj site, natječaj i tebe tako da generaliziranje u tvojim odgovorima i komentarima ne stoji. (npr. jebote, lasersko skidanje dioptrije košta 7.000 kn!! koliko školovanja, usavršavanja, vremena i novaca stoji iza toga, A VI ZA TE PARE ne bi radili jebeni web sajt.)

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 29.03.2009 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da je sve ovo otišlo predaleko u oba smjera.

Prva stvar, 5.000kn nije premalo za taj web. Možda je premalo nekome od vas ili meni, no očito nije premalo osobi koja je radila web. S obzirom da je zadovoljan naručitelj, a pretpostavljam i izvođač, mi se nemamo šta petljat u tu cijenu.

S obzirom na opće stanje u društvu i cijene raznih stvari, možda bismo se mi kao struka trebali okrenuti povećanju produktivnosti umjesto povećanju cijena, pa bi više ljudi bilo zadovoljno?!

Ono što bismo mogli početi koristit kao argument u raspravi su satnice. Ako je nečija satnica 75kn, to je uredu. Ako je nečija 250kn opet super.
Očigledno je da ne rade jednako kvalitetne stvari, i da opslužuju različita tržišta. Tu nema ništa čudno ni sporno, koliko god netko od nas možda bio frustriran svojom manjom satnicom.

Finn, ti nisi relevantna osoba za spočitavati nekome da ima prenapuhanu satnicu, jer imaš izbor. Kad web developeri budu imali "komoru web developera" koja postavlja minimalne cijene kojih se svi moraju držati inače ne mogu raditi (kao odvjetnici ako se ne varam, čije su cijene astronomske koliko se meni osobno čini Laughing), onda ćeš imati pravo prigovarati. Sad imaš izbor otići nekome drugom i platit upola manje. Super za tebe.

Naravno da možeš prigovarati, ali se nećeš dobro provesti kao što vidiš. Smile Ne vjerujem da ćeš otić u muriju i počet srat po murjacima da su lijeni debili ili tako nešto, jer znaš da se jebeno nećeš dobro provesti, zar ne?

Iskreno, ja sam došao u situaciju da za minimalnu satnicu koja mi pokriva troškove (a koja normalna tvrtka je osnovana da ne donosi profit nego samo preživi?!) moram dobro pazit koju satnicu ću stavit, jer se ljudi uvrijede. Oni često misle da je njihova satnica puno manja, jer primaju plaću. Pretpostavljam da i ti tako razmišljaš.

Ono što ljudi zaboravljaju je da se web developeri ne kočopere baš u skupim autima, zar ne? Znači da očigledno imaju troškove koji im uzmu veći dio kolača. Još jedna stvar koju zaboravljaš je da rijetki web dev poduzetnici uspiju naplatiti sav svoj rad, odnosno sate. Ako je ta brojka veća od 75% vremena provedenog na poslu, onda je odlična.

Kao što rekoh, nemam ništa protiv tvoje cijene, ni tvog weba, ni natječaja. To što su ti ljudi prigovarali, slažem se da nije na mjestu, no to nije opravdanje za izjave o ekstremnoj precjenjenosti naše struke.
Kad se budem vozio u novom skupom autu i kad budem imao svoj novi stan, onda ću se složit s tobom. Do tad ćeš me samo ispizdit... Laughing

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 29.03.2009 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
prema tvojoj računici, da cijela agencija radi na jednom sajtu mjesec dana, trebala bi cijena te izrade biti oko 30.000 kn da se pokriju svi troškovi pogona.
ne kužim te postavke, pa ne može nitko na taj način opstati i raditi. onda bi, kao što sam rekao, cijene nekih drugih djelatnosti morale biti astronomske kad bi se mjesečna zarada bazirala na jednom poslu.


Jel ovo vic?
Pa kako bi jedna firma mogla platiti plaće i poreze i troškove ako ne bi računala cijenu na taj način? Daj mi molim te, molim te reci za kakvu alternativu ti znaš?


Nego, cijena bi trebala biti 40.000kn za tim od 3 ljudi da bude normalna cijena, sve ostalo je poklanjanje svojih radnih sati, jer ti ne ostane ništa novaca na kraju za ulaganje i razvoj.
No, takve projekte naručuju ljudi koji znaju zašto ih plaćaju...


Sat vremena mog rada može u određenim situacijama klijentu uštedjeti ili zaraditi i po 500.000kn na godinu, možda i više, ovisno o klijentu.
Kolika bi moja satnica onda trebala biti?

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 29.03.2009 20:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Quote:
prema tvojoj računici, da cijela agencija radi na jednom sajtu mjesec dana, trebala bi cijena te izrade biti oko 30.000 kn da se pokriju svi troškovi pogona.
ne kužim te postavke, pa ne može nitko na taj način opstati i raditi. onda bi, kao što sam rekao, cijene nekih drugih djelatnosti morale biti astronomske kad bi se mjesečna zarada bazirala na jednom poslu.


Jel ovo vic?
Pa kako bi jedna firma mogla platiti plaće i poreze i troškove ako ne bi računala cijenu na taj način? Daj mi molim te, molim te reci za kakvu alternativu ti znaš?


Nego, cijena bi trebala biti 40.000kn za tim od 3 ljudi da bude normalna cijena, sve ostalo je poklanjanje svojih radnih sati, jer ti ne ostane ništa novaca na kraju za ulaganje i razvoj.
No, takve projekte naručuju ljudi koji znaju zašto ih plaćaju...


Sat vremena mog rada može u određenim situacijama klijentu uštedjeti ili zaraditi i po 500.000kn na godinu, možda i više, ovisno o klijentu.
Kolika bi moja satnica onda trebala biti?


potpisujem

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.03.2009 20:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonia wrote:
Izjava "Bolje dzabe lezat nego dzabe radit" je skroz istinita za vaš konkretni slučaj, jer jedan sat rada programera je cca. 65 € (480 kn). zar vi zaista mislite da će se jedan programer zezati sa izradom prijedloga besplatno???
Inaće, skidanje dioptrije laserom traje cca. pola sata, a izrada web sitea kakvog Vi želite cca. 40 sati.
Naša država je u komi upravo zbog takvih kao što ste Vi koji ruše cijene poštenom poslu i još si uzimaju za pravo bez imalo znanja omalovažavati ljude koji pošteno zarađuju svoj novac na osnovu svojeg znanja i vještine.
Baš me interesira što ste Vi po struci?


onda ti džabe leži, šta se nerviraš kad ti je to super? mene zanima na kojim se to osnovama temelji cijena programera od 500 kn. to neka mi netko objasni. nije samo on ulagao godinama u školovanje niti samo on ima troškove. tu cijenu može proizvesti tržište, ali ne znači da je objektivna. meni barem ne izgleda tako...

e, sad ne znam više šta je točno - jel izrada našeg sajta vrijedi 40 sati ili 160 sati, kako neki drugi tvrde...

ne rušim ja nikome cijenu. ja sam ponudio koliko smo mogli platiti, a ne s namjerom da rušimo nečiju cijenu i "pošteni" rad. to ti je labava kritika.
nismo išli dvije godine u realizaciju ovoga jer nismo imali za ponuditi više od 1000-2000 kn, prema tome priče o našem omalovažavanju vašeg rada su čista glupost.

ima nas još koji pokušavamo pošteno i kvalitetno raditi, za što smo se godinama školovali i svačega odricali, ali ti očito misliš da to vrijedi samo za vas. inače bi bila spremnija na razgovor i otvorenijih pogleda.
neću uopće spominjati svoju struku koja je puno podcjenjenija od vaše, jer nema veze koje sam struke. i ja se ubijam od posla i jedva preživljavam, pa nisam nikad ovako sebe postavljao iznad svih drugih.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 29.03.2009 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finn wrote:
prema tvojoj računici, da cijela agencija radi na jednom sajtu mjesec dana, trebala bi cijena te izrade biti oko 30.000 kn da se pokriju svi troškovi pogona.


Pa da toliko i košta Applause

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
sonia



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 29.03.2009 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finn wrote:
sonia wrote:
Izjava "Bolje dzabe lezat nego dzabe radit" je skroz istinita za vaš konkretni slučaj, jer jedan sat rada programera je cca. 65 € (480 kn). zar vi zaista mislite da će se jedan programer zezati sa izradom prijedloga besplatno???
Inaće, skidanje dioptrije laserom traje cca. pola sata, a izrada web sitea kakvog Vi želite cca. 40 sati.
Naša država je u komi upravo zbog takvih kao što ste Vi koji ruše cijene poštenom poslu i još si uzimaju za pravo bez imalo znanja omalovažavati ljude koji pošteno zarađuju svoj novac na osnovu svojeg znanja i vještine.
Baš me interesira što ste Vi po struci?


onda ti džabe leži, šta se nerviraš kad ti je to super? mene zanima na kojim se to osnovama temelji cijena programera od 500 kn. to neka mi netko objasni. nije samo on ulagao godinama u školovanje niti samo on ima troškove. tu cijenu može proizvesti tržište, ali ne znači da je objektivna. meni barem ne izgleda tako...

e, sad ne znam više šta je točno - jel izrada našeg sajta vrijedi 40 sati ili 160 sati, kako neki drugi tvrde...

ne rušim ja nikome cijenu. ja sam ponudio koliko smo mogli platiti, a ne s namjerom da rušimo nečiju cijenu i "pošteni" rad. to ti je labava kritika.
nismo išli dvije godine u realizaciju ovoga jer nismo imali za ponuditi više od 1000-2000 kn, prema tome priče o našem omalovažavanju vašeg rada su čista glupost.

ima nas još koji pokušavamo pošteno i kvalitetno raditi, za što smo se godinama školovali i svačega odricali, ali ti očito misliš da to vrijedi samo za vas. inače bi bila spremnija na razgovor i otvorenijih pogleda.
neću uopće spominjati svoju struku koja je puno podcjenjenija od vaše, jer nema veze koje sam struke. i ja se ubijam od posla i jedva preživljavam, pa nisam nikad ovako sebe postavljao iznad svih drugih.


Ovo je zadnje sto cu napisati jer sve ovo skupa sa Vama nema smisla raspravljati.
Ja znam gdje radim i za sta radim i koliko kostam, a kostam koliko sam napisala.
A to sto ste vi struke koja je podcjenjenija nego sto je moja je Vas problem jer sa stavom kakav ste iskazali u proslom postu mozda niti ne zavrijedjujete bolje. Niti sam programere izdizala iznad ostalih niti ikoga omalovazavala (znam koji ce biti sljedeci komentar, ali to je opravdano samo u Vasoj glavi).
Mozda da se svi skupa u ovoj nasoj drzavici ne potcjenjujemo toliko sigurno bi nam bilo kud i kamo bolje! Usporedjivat se sa losijima od sebe nikada necu, ali cu se zato uvijek truditi dostici bolje od sebe!

Adrian, svaka cast, potpisujem sve receno i skidam kapu na zadnjem komentaru!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.03.2009 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

papitto_venga wrote:
finn wrote:
@papitto_venga: naravno, ali ja još uvijek tvrdim da to nije jedini način na koji se može napraviti dobar i funkcionalan web sajt. vi stvari postavljate kao da je jedino rješenje ovo vaše
daj mi onda samo reci zašto naš sajt ne valja. ne zajebavam nego me stvarno zanima, jer namo odlično izgleda, funkcionalan je i zadovoljava sve naše potrebe...


E sad lagano već jebeš (ispričavam se na mom francuskom).
Aje quotaj me tamo gdje sam rekao da ti site ne valja.

Quotaj me gdje sam rekao da je jedino rješenje ovo naše.

Da ponovim, JER OČITO ČITANJE nekima nije jača strana. Ja sam se samo 'zakačio' na onaj tvoj navod o satnici, jer smatram da je to vrlo brzopleta izjava, bez argumenata i prilično omalovažavajuća.

BTW Ukoliko još jednom pročitaš moje postove uvjerit češ se da u nijednom nisam vrijeđao tvoj site, natječaj i tebe tako da generaliziranje u tvojim odgovorima i komentarima ne stoji. (npr. jebote, lasersko skidanje dioptrije košta 7.000 kn!! koliko školovanja, usavršavanja, vremena i novaca stoji iza toga, A VI ZA TE PARE ne bi radili jebeni web sajt.)


ne jebem te nego kažem šta ispada, s obzirom na kritike koje ste mi uputili. sad bi ja mogao reći da tebi nije SEMANTIKA jača strana itd.

nemoj se lovit za tu množinu jer ne mogu ja s vas desetero razgovarat - kamoli se branit od vas svih - a da se obraćam svakome poimence za svaku pojedinu rečenicu.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 29.03.2009 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Jel ovo vic?
Pa kako bi jedna firma mogla platiti plaće i poreze i troškove ako ne bi računala cijenu na taj način? Daj mi molim te, molim te reci za kakvu alternativu ti znaš?


Nego, cijena bi trebala biti 40.000kn za tim od 3 ljudi da bude normalna cijena, sve ostalo je poklanjanje svojih radnih sati, jer ti ne ostane ništa novaca na kraju za ulaganje i razvoj.
No, takve projekte naručuju ljudi koji znaju zašto ih plaćaju...


Sat vremena mog rada može u određenim situacijama klijentu uštedjeti ili zaraditi i po 500.000kn na godinu, možda i više, ovisno o klijentu.
Kolika bi moja satnica onda trebala biti?


ne pobijam ja to. htio sam reći da se ne može poslovanje temeljiti na jednom klijentu jer je neodrživo. koliko vam klijenata može platiti 40.000 kn za izradu weba?

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group