Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
problem filma

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
conspirit



Joined: 21 May 2007
Posts: 9
Location: split

PostPosted: 31.03.2009 13:23    Post subject: problem filma Add user to your forum ignore list Reply with quote

problem 1.
ispucan film.razvijen film.donesen ga doma.film je negativ.boja.popijen pivu.skeniran ga.i tu nastaje problem Smile .
jel postoji neki nacin digitalnin puten prebacit ga u pozitiv sa sta manjin gubitkon kvalitete fotografije.a da nije invert sema.
isto vrijedi i za b/w film.
mrsko mi je uopce upletat digitaliju u cijeli proces.ali sta cu kad neman drugog izbora.
ulozeno - dobiveno,,,opet san u plusu,,,


problem 2.
isto tako me interesira ako mi ko moze rec.
kako u splitu tako i u zagrebu.

gdje se moze nabavit 120 film?dijapozitiv?ali jos vaznije! gdje se moze razvit taj dijapozitiv Smile ?
igdje u splitu?znan samo da u fujia imaju neke 120 filmove.
razvijanje dijapozitiva? razvijenje/kupovina filmova srednjeg formata opcenito u splitu?
hfala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 01.04.2009 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ad problem 1:
"...a da nije invert sema."
> nema, sve su sheme invert, pa i konvert je invert.
Za boju bi moglo biti teško, ali za crnobijele sam svojevremeno (bilo davno Smile radio kontakt-kopije, negativ negativa, i bilo je sasvim prolazno kao pozitiv. Staviš razvijeni negativ na novi negativ film, pritisneš staklom, ravnomjerno osvijetliš, razviješ. Moraš malo eksperimentirati da odrediš pravo osvjetljenje. Rezultati naravno ovise i o tome, koliko ti je kontrastan negativ i koliko si piva popio.

ad problem 2:
dijapozitiv od 120 mm?? forget it! Ima nekih kemikalija na (stranom, surfaj malo) tržištu, ali koštaju oko 25 eura za tri filma. Pa treba jako pazit na pravu temperaturu itd. Pa lako shebeš stvar ako nemaš iskustva sa par desetaka razvijenih filmova.
E, zato što je tako zaguljeno, mislim da to nitko na tržištu ni ne nudi, jer to ne donosi lovu nego samo gnjavažu, a osim tebe možda ima još dva i pol čovjeka u hrvatskoj koji bi tako nešto htjeli.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group