Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
da li znate neki dobar ASP CMS?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 18.05.2009 13:51    Post subject: da li znate neki dobar ASP CMS? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tražim neki dobar ASP CMS za održavanje manjeg portala, a da podržava suvremene trendove, u najmanju ruku da podržava beztablični dizajn.

ne mora nužno biti besplatan.

Ako znate za nešto takvo...
sve na što sam naišao ostavlja jako staromodan dojam i puno je tablica.

i drugo pitanje: kakve su šanse da postojeću ASP bazu podataka konvertiramo u PHP pa da izgradimo sustav na nekom PHP CMSu?
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 18.05.2009 16:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesili siguran da ti je baza asp ?

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 18.05.2009 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm... to mi je sve novo područje pa ne mogu biti siguran, ali znam da je server windows i da su datoteke na serveru ASP.

pa sam pretpostavio...

imam ftp pristup.. kako bih to mogao provjeriti?
Back to top
View user's profile Send private message
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 18.05.2009 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baza ti je vjerojatno MSSQL ili u gorem slucaju Access.
Ako nemas neka znanja vezano uz web predlazem ti da angaziras nekoga ko ce ti pomoci.

Ako se postojece rijesenje moze vidjeti online, posalji link, mozda ce ti netko moci predloziti neki prikladan CMS.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 18.05.2009 19:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo malo sam proučio, prosurfao i ustanovio da je baza Access. Very Happy

namjeravamo poboljšati i osuvremeniti sajt tehnički i vizualno pa razmatram između dvije opcije.

    1. konvertirati bazu u MySql pa uzeti neki pošteni PHP CMS ili
    2. nać neki pošteni ASP CMS


koji bi vaš savjet bio?

link je www.glasnik-ssn.net
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 19.05.2009 00:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

postoji par asp.net cms-ova mada mislim da ti je bolje da konvertujes stvar iz iz access-a i prebacis u mysql.

imas

http://www.kentico.com/?gclid=CJSK3Lz_xpoCFcITzAodXSb9qg
ili
http://n2cms.com/

probaj. mada najlakse ti je sam napraviti u asp cms neki. za php je super sto imas njih par dobrih. moj savjet ti je ne koristi joomlu. uzas je i jezim se kad je vidim

oov je dobar cms

http://modxcms.com/

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
BInE



Joined: 08 Apr 2009
Posts: 58

PostPosted: 19.05.2009 06:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://umbraco.org/
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 19.05.2009 09:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na linkovima, i meni su isti CMS-ovi zapeli za oko, a najviše ovaj umbraco.

Što se joomle tiće ni meni baš nije legla, a modox mi se jako sviđa i jedva čekam da ga bolje upoznam.

Uspio sam jučer konvertirati bazu iz MS Accessa u MySQL i to doista nije problem, ali samom konverzijom stvar još nije riješena.

Struktura tako konvertiranih tablica u bazi ostaje neupotrebljiva drugim CMS-ovima.
Treba uprljat ruke restrukturiranjem tablica u bazi, a to je već tema za drugi topic...

hvala na komentarima



ps. ako je netko vičan uređivanju tablica u bazi neka mi se slobodno javi. možda dogovorimo poslić.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group