Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Konvertiranje baza i restrukturiranje tablica baze

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 19.05.2009 13:44    Post subject: Konvertiranje baza i restrukturiranje tablica baze Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lijepi pozdrav,

ovo u biti nije konačna ponuda, ali suradnja je moguća nakon što razmotrimo opcije i troškove.

Imamo jedan pomalo zastarjeli sustav sa MS Access bazom, ali vrlo vrijednom količinom podataka koji bismo konvertirali u MySQL i prilagodili za korištenje u nekom novijem CMS-u.

Veličina baze je oko 90MB bez slika + oko 6000 slika.

sama konverzija MS Access --> MySQL je relativno jednostavna, ali je potrebno restrukturirati tablice baze u oblik koji će biti čitljiv tom nekom novijem php sustavu.

Ako ima netko da je vičan uređivanju tablica baze rado bih čuo što misli o toj mogućnosti.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 19.05.2009 15:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne nudim se, samo da napomenem - mislim da bi bilo dobro da najprije napravite izbor CMS-a, pa onda potražite PHP programera koji ima iskustvo s tim CMS-om.
Onda programer može napisati PHP skriptu koja će odraditi sav posao oko restrukturiranja baze.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 19.05.2009 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znači,
ako sam dobro shvatio,

da bi određena PHP skripta mogla povezivati bazu sa CMS-om iako baza nije strukturirana po defaultnom predlošku tog CMS-a i to bi radila svaki put kada se želi pristupiti u taj dio arhive,

ili

da bi sama skripta mogla jednokratno očitati sadržaj iz tablica i prepisati ga za stalno u tablice sa novom strukturom?

ova druga solucija bi bila svakako zanimljivija. (laički razmišljam da bi davala manje prostora mogućim greškama i nekompatibilnostima sa eventualnim updateima na sustavu.)



ps. Mile, kakav si ti s programiranjem? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
sphx



Joined: 02 Jun 2004
Posts: 109
Location: Split

PostPosted: 19.05.2009 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

druga solucija! i to obavezno prije početka korištenja cms-a.

također, cijeli proces se može izvesti korištenjem SQL procedura direktno na bazi (dakle dobar database management sustav na localhostu), nije obavezno potreban php. kada se lokalno struktura prilagodi novom cms-u, lako je napraviti eksport i onda import na server.

kako je strukturirana trenutna baza ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 19.05.2009 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sphx,

podaci u bazi su 99% vijesti.

baza se sastoji od kojih desetak tablica.

svaka tablica predstavlja jednu rubriku vijesti (sport, kultura itd...)

u svakoj tablici su naslov, link na sliku, glavni text i datum, podjeljeni po stupcima.

postoje još i komentari uz vijesti koje u ovom trenutku ne znam locirati.

evo i link www.glasnik-ssn.net
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 19.05.2009 20:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kle wrote:
da bi sama skripta mogla jednokratno očitati sadržaj iz tablica i prepisati ga za stalno u tablice sa novom strukturom?

Da, na ovo sam mislio.

Kle wrote:
ps. Mile, kakav si ti s programiranjem? Very Happy

Slab Smile
Ali imao sam već slična iskustva, pa kada je meni s mojim znanjem PHP-a bilo lakše napisati nekoliko funkcija nego ručno mijenjati, onda mislim da bi to dobar programer napravio bez problema (možda još uz dodatne stvari koje su potrebne za prilagodbu sadržaja CMS-u).

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 20.05.2009 07:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adodb

napises skriptu koja bi citala jednu bazu i u odgovarajucem obliku punila drugu.
nebi trebao biti problem.

kad odlucis koji cms ces koristiti nadjes si covjeka iz tog podrucja mada mislim da nebi trebao nikome tko se kuzi prouciti stukturu obicno su to dvije tri tablice kategorije sekcije i kontent. koje ces trebati napuniti.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group