Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Grad Split
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Undo



Joined: 20 May 2009
Posts: 38

PostPosted: 20.05.2009 13:47    Post subject: Grad Split Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo novi sam ovdje registriran iako vas čitam već dosta dugo. Imam jedno pitanje za sve
Dakle mogu li ove stranice http://www.split.hr (premierno su prikazane u petak) koštati pola milijuna kuna sa pdv-om.
Ne znam puno o cijenama weba, ali za te pare mislim da se moglo dobit ovakvih 30 stranica Very Happy ili sam možda u krivu?
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 20.05.2009 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.ljubljana.si/si/ljubljana/ Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sphx



Joined: 02 Jun 2004
Posts: 109
Location: Split

PostPosted: 20.05.2009 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno da može, web košta recimo 50k kn, a od ostatka omaste brk ljudi koji su to zaslužili na izborima.

nema veze što je ripoff ljubljane ili u najmanju ruku neki template.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 20.05.2009 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Template nije, jer je split.hr u tablicama, a ljubljana cssom layout složen. Valjda da ih ne tuže da su ukrali kod... Laughing

U svakom slučaju, netko je masno omastio brčinu.
Neka realna cijena? Ajmo reć da se za iznos pdva može napravit taj web, s luftom.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 20.05.2009 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tko je radio site ?

_________________
Apartmani i privatni smjestaj. Apartmani na moru. |^|.. Web za apartmane i privatni smještaj
Croatia apartment rentals catalog
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Undo



Joined: 20 May 2009
Posts: 38

PostPosted: 20.05.2009 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

duddits wrote:
Tko je radio site ?


Informatiča firma iz Splita Lama http://www.lama.hr/ kojoj nije ni specijanost web (čak mislim da nikad nije radila ni jednu web stranicu)
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 20.05.2009 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Tvrtka Lama gradi svoju prepoznatljivost na kvaliteti usluge i odnosima sa svojim partnerima.
Odabir riječi partner nije slučajan jer većina kupaca brzo prepozna stručnost, maksimalnu profesionalnost i usmjerenost prema rješanju Vašeg problema kod svakog zaposlenika..
Partnerski odnos omogućava našim kupcima rast poslovanja, produktivnosti i smanjen rizik.


Zaboravili su napisati da pravi partneri dobiju razne benefite koje ne smiju napisat na webu...
Laughing

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 20.05.2009 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Logo je samo zalinkan na "mapi weba" Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 20.05.2009 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

split.hr koliko vidim pogoni iSite?

Code:
<script type="text/javascript" language="javascript" src="Scripts/iSiteCommon.js" ></script>


Code:
onclick="javascript:iSite_WindowOpen2('http://www.google.com/search?q=','_blank','');"

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 20.05.2009 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A, onda fakat košta tolko web. Laughing Laughing

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Undo



Joined: 20 May 2009
Posts: 38

PostPosted: 20.05.2009 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da stvar bude još apsurdnije na stranici se radilo pola godine Laughing
Nisam znao da je kopiranje tako zahtjevno Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 20.05.2009 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ripanje izgleda je jedno, razvoj sajta je nesto sasvim drugo, tako da moze to potrajati pola godine Wink

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 20.05.2009 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.lama.hr/Default.aspx?sec=127 - iSite3

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 20.05.2009 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Web od zlata
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 20.05.2009 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako je frustrirajuće to što nitko neće odgovarati za ovo, a mogu se kladiti da je netko preko veze dobio posao i masno ga naplatio novcem poreznih obveznika. I onda da radim i plaćam porez u ovoj državi?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 20.05.2009 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tvoje je da radiš, plačaš porez i nadaš se kako ćeš jednom biti u poziciji da uzmeš za web 400 soma,bilo to preko veze ili legalnim putem.
Apsolutno svi veliki poslovi,suradnje itd itd produkt su lobiranja i veza.
Stvari tako funkcioniraju, treba prihvatit pravila igre i uhvatiti svojih 5 minuta.

Meni je nevjerovatno to da je posao tako traljavo odrađen.
Išli su plagirati dizajn koji je bezveze..pa ako već ideš plagirati daj onda plagiraj nešto kvalitetno.
I da nije plagijat, web je prosjek.
O vremenskom periodu izrade da ne pričam.

Znači,ako već dohvatiš takav projekt i tu lovu,daj onda to odradi kako se spada.
Sad sam siguran da će oko ovog nastavi frka u medijima i da će se prozivati i grad i ta firma.
Čisti amaterizam
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 20.05.2009 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Kako je frustrirajuće to što nitko neće odgovarati za ovo, a mogu se kladiti da je netko preko veze dobio posao i masno ga naplatio novcem poreznih obveznika. I onda da radim i plaćam porez u ovoj državi?


Mah, ovo je mačji kašalj. U izjavama za medije koje su davali, evidentno je da cijela gradska uprava zna šta se radi, i da ih boli k****, jer znaju da ih nitko neće prosesuirati.

Pogledaj onog jada Keruma, dužan je na sve strane, ucjenjuje ljude neplaćanjem da rade 2, 3 i više puta isti posao da bi možda naplatili... općenito seljači na sve strane.... i onda dobije jebene izbore?! Shocked

Ja već neko vrijeme planiram preselit, pa makar u Sloveniju. Možda ljudi nisu tako prijazni na ulici, al vjerujem da je manje ovakvih sranja. Laughing



Neplaćanje poreza je jebeno moćan oblik građanskog neposluha!!!
Wink

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 20.05.2009 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
Tvoje je da radiš, plačaš porez i nadaš se kako ćeš jednom biti u poziciji da uzmeš za web 400 soma,bilo to preko veze ili legalnim putem.
Apsolutno svi veliki poslovi,suradnje itd itd produkt su lobiranja i veza.
Stvari tako funkcioniraju, treba prihvatit pravila igre i uhvatiti svojih 5 minuta.


Prihvaćanje statusa quo nikad nije doprinjelo ničemu dobrome. Dapače, ako pustiš ljude da rade što žele, oni će se raspištoljit. To može biti dobro ako ljudi rade nešto na korist društvu, ali pljačkanje društva nikad nije bilo na korist društvu.

Zapravo, još bi dan danas imali tiraniju feudalizma, građani bi radili 16h dnevno (kao u Kini) za neku siću i živjeli u barakama, a grijehe bi otplaćivali svećenicima kao prije Martina Luthera, a tko odbije, lomača...

No, nitko ti ne brani da se ponašaš kao ovca...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 20.05.2009 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Takve demagogije slušam svakodnevno, sustav ne valja a osim osnivanje grupe na facebooku,nitko prstom da mrdne.
rekao sam konkretno za poslovni sektor kako stvari funkcioniraju,ako si dio njega to dobro znaš.
Sad imaš izbor prodavati neki moral dok ti obitelj gladuje ili prihvatit kurvinska pravila igre i od ovce postat vuk.
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 20.05.2009 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, vjerojatno te pasivno agresivno okruženje dovelo u takav način razmišljanja gdje je sve oko tebe crno i sam moraš biti ciničan kako bi spriječio svako daljnje razmišljanje o tome kako funkcionirati u ovom društvu, ali moram te razuvjeriti u ovoj tvojoj tvrdnji.

Facebook neće ništa sam napraviti, to je glupi alat gdje se okupljaju klinci koji razmišljaju petnaest minuta unaprijed, ali baš kao i ti, imaju ciničan način razmišljanja i pokušavaju ga javno obznanit radi svojih narcisoidnih potreba. Televizija facebooku daju preveliku moć zato što je to najbliže što su došli do korištenja novih medija, a ne žele da to prođe neprimjećeno.

Ono što će utjecati na prekid korumpiranosti je to što EU sve više stišće naše političare za jaja te traži veću transparentnost, a i narodu već malo po malo bježe živci. Tako se ti možeš uvjeravati da će korupcije u ovoj mjeri biti zauvijek, ali svijet je nešto kompliciraniji da se ne bi mijenjao. Ako misliš da građani ne kažnjavaju ovakve gafove, onda nisi vidio dosadašnjeg gradonačelnika mojeg grada kako uplakan pizdi i dere se pred svima na izbornoj noći "sve ću ovo razbit ovdje"... Very Happy

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 20.05.2009 20:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemojte se prepucavati dečki, govorite istu stvar, samo drugim riječima.

Nego, kad smo kod feudalizma, nema neke velike razlike u odnosu na danas. Danas se samo osjećaš donekle "slobodan".

Zbrojite malo koliko novca odlazi državi iz vašeg džepa od kad naplatite nešto pa do kad iz svoje plaće plaćate nešto u trgovini.

(22% pdv na naplaćeni posao, pa doprinosi, porezi i sl. cca 40%-50% plaće, pa porez na dohodak ako šta ostane, pa onda porezi razni dodatni (porez na tvrtku, doprinosi za šume wtf?! doprinos turističkoj zajednici wtf?! i sl.) i na kraju opet pdv na kruh u trgovini ili marže na gorivo i cigare)

od 100kn ostane ti što stvarno možeš potrošit za kruh:
pdv 1 - 78 kn
40% na plaću - 46,8 kn
pdv na kruh - 36,5kn

nisam računao troškove tu, znači, ostane ti možda 20ak - 30 kuna od 100 naplaćenih.
Ne bi bio bed, da gotovo trećina tih novaca ne ide u privatni džep mafije koja ima našu državu.

U srednjem vijeku je bilo petina državi, šestina crkvi. Ukupno bi ti ostalo 66.6. Smile

Pa ti uspoređuj...

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 20.05.2009 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Ono što će utjecati na prekid korumpiranosti je to što EU sve više stišće naše političare za jaja te traži veću transparentnost, a i narodu već malo po malo bježe živci. Tako se ti možeš uvjeravati da će korupcije u ovoj mjeri biti zauvijek, ali svijet je nešto kompliciraniji da se ne bi mijenjao. Ako misliš da građani ne kažnjavaju ovakve gafove, onda nisi vidio dosadašnjeg gradonačelnika mojeg grada kako uplakan pizdi i dere se pred svima na izbornoj noći "sve ću ovo razbit ovdje"... Very Happy


Znači, vratio je pare koje je uzeo i odslužio je zatvorsku kaznu?

To je čista demagogija, smjenjen - kažnen. Hoću reći , WTF?!!!

EU boli kita za nas i naše pravosuđe, vjeruj mi.
I oni su korumpirani, samo rade s većim iznosima i imaju dužu tradiciju mazanja očiju.

Da, i za 20godina će biti isto, primjeti da je hdz samo jednom izgubio izbore unatoč 20godina pljačke... Jedino što može zauzdat ih je krvoproliće.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 20.05.2009 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kita ih može zaustaviti. sankija ni ona...
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 20.05.2009 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Gle, vjerojatno te pasivno agresivno okruženje dovelo u takav način razmišljanja gdje je sve oko tebe crno i sam moraš biti ciničan kako bi spriječio svako daljnje razmišljanje o tome kako funkcionirati u ovom društvu, ali moram te razuvjeriti u ovoj tvojoj tvrdnji.


ne pričamo o funkcioniranju u društvu stoga se mani glupih dijagnoza.
aktivno agresivno poslovno okruženje me dovelo do mog načina razmišljanja.

Uostalom, ja se vrtim oko načina na koji je ta firma dobila ovaj projekt.
Budimo realni, poštenim putem ga nije mogla dobiti.
Znači ovo o čem ja pričam ima temelje, kako u ovom slučaju tako u masi drugih.
S druge strane, ovo o čem ti pričaš...o čem ti zapravo pričaš?
aha da,ti mene razuvjeravaš u mojoj tvrdnji...tj, pokušao si i to loše.
Jer imaš tu živi primjer onog o čem ja pričam, a da komuniciraš sa vlasnicima tvrtki,menađerima i sl. imao bi još 10000 potvrda ovoga što ja pričam.

ako nisam spomenio,pišeš gluposti.
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 20.05.2009 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, ja ne govorim da danas nema korupcije u RH, samo tvrdim da je to privremena pojava koja polako, ali sigurno smanjuje svoj utjecaj. Transparentnost je sve veća, mediji su sve slobodniji, pritisak EU oko tog pitanja je sve veći, građani imaju više načina da se izraze te da ih se čuje, a i državnih kompanija je sve manje, a i ako ih ima, onda će ih ta korupcija uništiti jer ih čini neefikasnima (tu govorim o poduzećima za koje monopol nije normalno okruženje, tipa HPB, HT, INA). To su sve faktori koji utječu na razinu korupcije pa bi iz toga bilo logično zaključiti da će korupcije biti sve manje.

Istina je da ako gledamo zadnjih dvadeset godina naše državnosti, sve izgleda loše, ali pretpostavit da se ništa nikad ne mjenja je jednostavno pogrešno.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group