Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tisak na prozirnu foliju

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 03.09.2009 12:10    Post subject: Tisak na prozirnu foliju Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav!

Radim jednu etiketu i zamislila sam je ovako: tisak bijelom bojom na prozirnu foliju.
Grafika ce u potpunosti biti u krivuljama i nece imati nijanse tj. sve je u 100% bijele Smile
Boca je naravno crnog stakla.

Zanima me koje su moguce izvedbene tehnike i koliko je to zapravo skupo i da li se isplati radit za recimo nekih 300-400 etiketa?
koje su mogucnosti za ljepljenje? postoji li samoljepljiva folija uopće? Embarassed
gledam ovu na boci od jane i vidim da se lijepi sa strane samo...

hvala unapriijed... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 03.09.2009 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko ja znam to se moze raditi u sitotisku ili na sublimacijskim printerima (za ovo nisam siguran)

za sito tisak sam 100% siguran jer sam davno nesto slicno radio
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 03.09.2009 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako je cijela etiketa bijela moze se cutterom izrezati iz bijele folije, to je najjeftinija varijanta, između 150-200 kn/m2

međutim, nisam siguran da li bi fontovi bili presitni za izrezivanje, najbolje da provjeris u nekoj tiskari

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 03.09.2009 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na kateru rezati tako mala slova je psihijatrija - znam iz iskustva
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 03.09.2009 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

postoji ti samoljepljiva prozirna folija i imaš je za kupit u kemoplastici blizu trga žrtava fašizma ako s iz zg...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 03.09.2009 19:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rene_RI wrote:
na kateru rezati tako mala slova je psihijatrija - znam iz iskustva

eto ako majstor kaze da je presitno za rezati iz folije, onda otpada ta opcija Wink

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 03.09.2009 19:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cutter ispada iz igre jer ipak... tko bi to lijepio i vadio rupe iz malih slova??

vjerojatno cu ic na sito tisak, al mislim da i sito ima neko ogranicenje s malim slovima prije nego se zamrlja i ispuni...
da, skuzila sam da postoji samoljepljiva folija, bilo bi bedasto da ne postoji Very Happy al nikad ne znas.

thnx svima na odg!
Back to top
View user's profile Send private message
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 03.09.2009 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam se nedavno raspitivao za isti tisak po tiskarama i svi su mi rekli da je sitotisak najbolji jel boje iz printera nepokrivaju dobro na prozirnim folijama
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group