Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Komercijalna .hr domena

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ivan Peso



Joined: 30 Jul 2009
Posts: 1
Location: Split - Hrvatska

PostPosted: 30.07.2009 15:08    Post subject: Komercijalna .hr domena Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.hrdomena.com

Niste suglasni sa ovom peticijom slobodno napisite na forumu razloge neslaganja

PS. Ako sam postao u krivu temu unaprijed se ispričavam administratorima te vas molim da premjestite post u odgovarajuću temu

Hvala !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 30.07.2009 20:18    Post subject: Re: Komercijalna .hr domena Add user to your forum ignore list Reply with quote

A kaj ce ti .hr, bas ruzna domena... bljak!

Al ti potpišem, ajd.
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 30.07.2009 22:00    Post subject: Re: Komercijalna .hr domena Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Peso wrote:
http://www.hrdomena.com

Niste suglasni sa ovom peticijom slobodno napisite na forumu razloge neslaganja

PS. Ako sam postao u krivu temu unaprijed se ispričavam administratorima te vas molim da premjestite post u odgovarajuću temu

Hvala !


Šta da moš kupovat pa prodavat ovim pridošlicama? Hehe.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 31.07.2009 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto to želite?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1dva



Joined: 18 Jun 2009
Posts: 8
Location: Virovitica

PostPosted: 31.07.2009 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako gledamo sustav pravednosti registracije .hr domena, Hrvatska je po tom pitanju vodeća u EU. Osobno smatram da sustav ne treba mijenjati jer bi potpuna komercijalizacija dovela do kaosa.

Ekipa u Carnetu i više nego dobro obavlja svoj posao! Iako je za registraciju domene potrebna određena papirologija, a svoj dio mora odraditi i administracija, sve super klapa.

Jedinu zamjerku imao bi što je dozvoljena registracija samo jedne .hr domene po pravnom subjektu. Tu bi trebalo proraditi na liberalizaciji sustava te dozvoliti tvrtkama registraciju više .hr domena pogotovo kada se radi o proizvodima tvrtke. (Bilo je nekih govora o promjeni, ali ne znam da li su stupile na snagu)

Žalosno je što tvrtka kao što je recimo Podravka može imati samo jednu .hr domenu (podravka.hr), a možda bi htjeli registrirati i domene po robnim markama? vegeta.hr? cokolino.hr? finimini-hr?...

Ako je komercijalizacija baš nužna, onda bi to trebalo napraviti za ostale domene izuzev prve, ali uz dostavu odgovarajuće dokumentacije kojom bi pravni subjekt dokazao svoje pravo na željenu domenu.

Ako bi došlo do potpune komercijalizacije, tada bi mešetari došli na svoje!

_________________
 www.1dva.hr  www.KupiMajicu.net 
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 31.07.2009 14:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slazem se sa 1dva, nisam siguran da bas sve treba biti na prodaju.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bbsantic



Joined: 11 Sep 2009
Posts: 304

PostPosted: 14.09.2009 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Također podržavam stanje kakvo je sada, postoji red i zahvaljujući tome sve domene nisu pokupovane u svrhu preprodaje već ih besplatno mogu dobiti pravne osobe koje ih zaslužuju.

Fizičke osobe su možda malo zakinute, ali one imaju niz drugih domena na raspolaganju, uključujući com.hr, tako da se mogu snaći.

Mislim da je vrlo pohvalno da Carnet ne naplaćuje .hr domene. Da je cijeli svijet građen na takvim principima, voda, struja i telefon bi možda bili besplatni.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 14.09.2009 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Definitivno ostaviti sistem ovakav kakav je iz mase razloga a ponajviše zbog preprodavača o kojima uopće nemam dobro mišljenje Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
bbsantic



Joined: 11 Sep 2009
Posts: 304

PostPosted: 17.09.2009 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1dva wrote:
Jedinu zamjerku imao bi što je dozvoljena registracija samo jedne .hr domene po pravnom subjektu.
To je samo dijelom točno. Ako se snađu, tvrtke mogu maksimalno imati tri domene!
http://rep.hr/vijesti/internet/tko-kaze-da-tvrtke-i-fizicke-osobe-ne-mogu-imati-vise-hr-domena/761/
Doduše, ne znam bi li prošlo s domenom kao što je vegeta.hr, ali sve nebrandovske očito prolaze bez većih problema.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group