Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
tisak - količina boje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dalijen



Joined: 13 Jul 2009
Posts: 4

PostPosted: 17.09.2009 07:10    Post subject: tisak - količina boje Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav svima,
imam pitanje za znalce Smile naime radi se o tome da imam pripremu za tisak koja ide na posebnu vrstu papira (radi se o certifikatu, vodeni žig i te spike) i tu dolazi do problema - neke stvari u tisku ispadaju premrljave, mislim da je to zbog papira koji upije previše boje...e sad mene zanima zna li netko gdje se u illustratoru može smanjiti ( i može li se uopće) količina boje u tisku, a bez utjecaja na ton boje...negdje u malom mozgu imam informaciju da postoji takva opcija, ali nikako da to uspijem iščupati Smile
unaprijed se zahvaljujem i nadam se da je pitanje jasno
pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 17.09.2009 08:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da ti riješenje leži u dot gain-u iliti prirastu točke... Potraži i proguglaj Smile
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 17.09.2009 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

problem je, najvjerovatnije u ripanu.. jer zgob zahtjvnosti elemenata ie na veliku linijaturu (175-200 lpi), a papir trpi najvjerovatnije mnju linijaturu (115-150 lpi)

znaci ili smanjiti dozivljaj kod zahtjevnosti elemenata ili probati raditi probniotisak s manjom linijatorm...

i trece ne manje bitno pogledaj koliko imas nanos boje, tj. koliku ti cifru daje kad zbrojis u obredjenoj boji sve cetiri boje (CMYK - recimo ako crnu definiras kao C50 M50 Y50 K100 onda je zbroj 250) pazi da ti zbroj ne bude veci od 280 do 300

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 17.09.2009 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
problem je, najvjerovatnije u ripanu.. jer zgob zahtjvnosti elemenata ie na veliku linijaturu (175-200 lpi), a papir trpi najvjerovatnije mnju linijaturu (115-150 lpi)

znaci ili smanjiti dozivljaj kod zahtjevnosti elemenata ili probati raditi probniotisak s manjom linijatorm...

i trece ne manje bitno pogledaj koliko imas nanos boje, tj. koliku ti cifru daje kad zbrojis u obredjenoj boji sve cetiri boje (CMYK - recimo ako crnu definiras kao C50 M50 Y50 K100 onda je zbroj 250) pazi da ti zbroj ne bude veci od 280 do 300


jel možeš malo više informacija dati vezano za ovu problematiku, baš me zanima na koji naćin se samnjuje linijatura i što je to točno!?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 17.09.2009 17:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
suncek wrote:
problem je, najvjerovatnije u ripanu.. jer zgob zahtjvnosti elemenata ie na veliku linijaturu (175-200 lpi), a papir trpi najvjerovatnije mnju linijaturu (115-150 lpi)

znaci ili smanjiti dozivljaj kod zahtjevnosti elemenata ili probati raditi probniotisak s manjom linijatorm...

i trece ne manje bitno pogledaj koliko imas nanos boje, tj. koliku ti cifru daje kad zbrojis u obredjenoj boji sve cetiri boje (CMYK - recimo ako crnu definiras kao C50 M50 Y50 K100 onda je zbroj 250) pazi da ti zbroj ne bude veci od 280 do 300


jel možeš malo više informacija dati vezano za ovu problematiku, baš me zanima na koji naćin se samnjuje linijatura i što je to točno!?


lakse mi je ovak...
http://www.designertoday.com/Articles/1371/LPI.vs.DPI.Line.Per.Inch.vs.Dot.Per.Inch.aspx

elem recimo ak se radi offset na kakvom glossy papiru odnda ide linijatura od 175 do 200 lpi, za novine (jutarnji vecernji i slicno) od 105-130 lpi

bit je koliko boje upija papir tj. kako kapilarnost papira transportira boju te se onda to s linijaturom "stela"

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 17.09.2009 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok a to štelanje se vrši na koji način?na stroju ili?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 17.09.2009 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u procesu RIP-anja ti zadajes parametre s kojima ripas fajl... zanci iskljucujes ukljucujes separacije, postavljas rezoluciju i linijaturu... kut tocke, oblik tocke i jos ponesta

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 17.09.2009 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u procesu stvaranja Postscript file-a?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 18.09.2009 05:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zajeba*** ili nemas pojma kaj je ripanje?

elem dakle kad slozis svoju umotvorinu i kada od nje napravis pdf onda to obicno ide u tiskaru.. e sada da bi se ta tvoja umotvorina mogla otisnuti potrebno ju je prenjeti na film ili plocu... a to se radi u rip-u i nema veze s tvojim ps fajlom ili pdf fajlom... osim naravno ak si nesto krivo napravio pa te osoba koja rip-a tu tvoju umotvorine ne spominje s ne bas najljepsim pridjevima

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dalijen



Joined: 13 Jul 2009
Posts: 4

PostPosted: 18.09.2009 08:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zahvaljujem Smile bum vidio s tiskarom, ali ovo bi moglo pomoći...hvala najlijepša Smile
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2009 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
zajeba*** ili nemas pojma kaj je ripanje?

elem dakle kad slozis svoju umotvorinu i kada od nje napravis pdf onda to obicno ide u tiskaru.. e sada da bi se ta tvoja umotvorina mogla otisnuti potrebno ju je prenjeti na film ili plocu... a to se radi u rip-u i nema veze s tvojim ps fajlom ili pdf fajlom... osim naravno ak si nesto krivo napravio pa te osoba koja rip-a tu tvoju umotvorine ne spominje s ne bas najljepsim pridjevima


hehe ma ne zajebavam te...baš me zanimalo, hvala ti na odgovoru!
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 18.09.2009 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
suncek wrote:
zajeba*** ili nemas pojma kaj je ripanje?

elem dakle kad slozis svoju umotvorinu i kada od nje napravis pdf onda to obicno ide u tiskaru.. e sada da bi se ta tvoja umotvorina mogla otisnuti potrebno ju je prenjeti na film ili plocu... a to se radi u rip-u i nema veze s tvojim ps fajlom ili pdf fajlom... osim naravno ak si nesto krivo napravio pa te osoba koja rip-a tu tvoju umotvorine ne spominje s ne bas najljepsim pridjevima


hehe ma ne zajebavam te...baš me zanimalo, hvala ti na odgovoru!


eh da sorry na tonu ujutro sam obicno u hate modu...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2009 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nema beda...malo još štekam sa tehnologijom tiska pa želim naučit Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 18.09.2009 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
ma nema beda...malo još štekam sa tehnologijom tiska pa želim naučit Very Happy


onda nemas druge nego u slobodno vrijeme naci neku tiskaru u kojoj ces moci volontirati svako toliko po sat dva tri... to ti je najbolji nacin obrazovanja....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group