Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Grafički dizajn - edukacija i sl.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Groo



Joined: 05 Aug 2009
Posts: 3
Location: ZG

PostPosted: 05.08.2009 12:09    Post subject: Grafički dizajn - edukacija i sl. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Situacija je slijedeća:
Imam završenu srednju tehničku školu, tehničar za računalstvo, i nikad nisam radil u struci...a imam staža već 14 godina. I dok sam se na završetku srednje škole bavil glazbom i razmišljal kak mi niti jedan faks ne paše, tak sam se što sam bil stariji sve nekak počel zanimat za grafički dizajn. I naravno, sad mi je žao k'o psu kaj se nisam prije odlučil otić na faks! No,kak je prošlo puno vremena, nekak mi se čini da mi ne bi baš bilo ugodno upisat faks u ovim poznijim godinama, pogotovo uz mukotrpni rad....
A tak me to sve kopka i kopka, pa me zanima da li postoji nekaj kaj bi čovjek upisal, recimo tipa Pučko otvoreno učilište ili nekaj - Algebra, recimo, gdi bi bar malo našel zadovoljštine i vidio jel sam fakat fulal kaj se tiče životnog poziva ili sam se prištedil muke.
I ne zanima me izrada weba i sl. nego čisto baš grafički dizajn.
Nisam baš skroz tudum za to, napravil sam par upotrebljivih stvari - tipa koji logo, brošuricu, plakatić.....i gledal sam hrpu tutoriala i knjiga na netu, ali ipak je nekak drukčije kad si među ljudima i kad si možeš popričat s nekim o svemu tome i tak...
Sori, znam da sam se raspisal i da malo zvučim dekoncentrirano, ali me baš to sve nekak muči u zadnje vrijeme......
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 05.08.2009 13:17    Post subject: Re: Grafički dizajn - edukacija i sl. Add user to your forum ignore list Reply with quote

A u Algebri i tim ostalim školama češ naučit osnove programa i eventualno napravit neki rad koji je za početnike.

Al dobro, tamo možeš upoznat ljude koje isto tako nešto zanima i koji su možda bolji od tebe pa možeš nešto i više naučiti.

Kaj se tiče tutoriala, na netu ih fakat imaš, i to ti je nešto najbolje od kud možeš učiti.

Moj prijedlog ti je da ideš za tim, ako te to doista zanima i ako imaš volje.

Sretno!
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 05.08.2009 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja se već dvije godine prijavljujem na grafičkom fakultetu u Zagrebu (studij uz rad) i svake godine propdane jer nema dovoljan broj ljudi, ove godine je dosta obecavajuća situacija navodno im dosta ljudi, pa ne bi bilo zgoreg da se i ti prijaviš, ako si stvarno ozbiljno odlučio da studiraš. Po nekim informacijama koje sam dobio, ne bi trebao da bude skup i mislim da je puno bolja ideja od nekog "faxa" u Algebri ili nešto tako. Na predavanja nisi obvezan dolaziti, znači samo ideš na ispite i dužan si odraditi vježbe dva tjedna u godini. To je sve što znam. Znam kako se osjećaš, zbog povratka na fax Smile, ali mislim da bude ok sve. Eto nadam se da će pomoći.

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
getia



Joined: 05 Aug 2009
Posts: 4

PostPosted: 05.08.2009 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam prijemni 24.8 sad ,bas za graficki dizajn. Samo glupo je sto primaju samo 5, a tako zelim to upisati jos od prvog srednje. Nadam se ipak najboljem.A i ti ako tako bas zelis to,upisi..nikad nije kasno. Znas li crtati? To je bitniji dio prijemnog barem u Sarajevu ,ne znam kako na ostalim mjestima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 06.08.2009 18:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sretno getia, znam da je zajeb upasti u sarajevu, vjeruj mi probao sa Smile....

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 06.08.2009 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nomes wrote:
Ja se već dvije godine prijavljujem na grafičkom fakultetu u Zagrebu (studij uz rad)

Gdje se može pronaći više informacija o ovom studiju uz rad?

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Groo



Joined: 05 Aug 2009
Posts: 3
Location: ZG

PostPosted: 07.08.2009 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:

Gdje se može pronaći više informacija o ovom studiju uz rad?


E, pa to i mene zanima. Ja sam samo uspio nać primjere pitanja na prijemnom iz kemije i matematike i opal sam na dupe jer, s matematikom još nekak mogu, ali kemiju mogu prekrižit jer sam i inaće bil tudum za kemiju a imal sam je samo prva dva razreda srednje.
Ma, super je to kad si mlad i tak, ali ja imam 32. godine i mislim da mi baš takvo štrebanje i ne bi išlo....
Nego, malo sam pričal sa ljudima okolo i veli mi jedna frendica da je ona razmišljala da nađe neku malu firmicu kaj se bavi dizajnom pa da počne malo po malo honorarno, pa se tak ufurat u praktični dio svega toga.
To mi se recimo čini malo realnije rješenje nego biflat po faksu u ovim poznim godinama....
samo gdi nać takvu firmu kaj bu imala malo strpljenja s nekim u ovim kriznim vremenima....
užas
Back to top
View user's profile Send private message
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 08.08.2009 07:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pogledaj ovo isto:
http://psd.tutsplus.com/articles/inspiration/teach-yourself-graphic-design-a-self-study-course-outline/

_________________
Enthusiastic programmer - Zagreb
HaXe Journal | ilovecode.org | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 09.08.2009 17:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
nomes wrote:
Ja se već dvije godine prijavljujem na grafičkom fakultetu u Zagrebu (studij uz rad)

Gdje se može pronaći više informacija o ovom studiju uz rad?


Nazovite grafički fakultet u Zagrebu, mislim da referada radi od 10-12 svaki radni dan, pa pitajte. Mislim da se možete i telefonski prijaviti za početnu listu. Nadam se da vas ima ozbiljnih jer ja ne bi želio da i ove godine bude malo ljudi koji su se prijavili pa da propadne opet.

Pozdrav.

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
sprite



Joined: 10 Aug 2009
Posts: 1

PostPosted: 10.08.2009 20:59    Post subject: Tečaj algebra Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ja sam išao na tečaj u algebru imogu ti reći da i nije nešto.Posao s tim nemožeš naći,nemogu ni oni s faksom a kamoli ti. Koštalo me 6000 kn plus ispiti na kraju. Nauče te samo da koristiš toolse i to dosta površno,moraš sam vježbati i dobiješ 4 knjige za završni ispit koji je na kompjuteru.Predavač je totalno nezainteresiran da se bavi s tobom jer ima pravi posao a ovo mu je dodatna zarada.Evo predao sam završni rad prije 6 tjedana i još mi se nije udostojio pregledati i javiti dali je ok ili nije.Izgubit ćeš živce,novac i strpljenje a za što.Upiši 2 godine ekonomskog faksa i onda možeš raditi na milijun mjesta.Od banke do menađerstva i nekog svog biznisa.Prvo si nađi zanimljiv posao, šta bi volio rasditi a onda idi na doškolovanje.
Situacija je teška, i ja već dosta dugo radim nešto bezveze pa sam htio nešto bolje i nakraju shvatio da s ovom diplomom mogu dupe obrisati. Otvorit ću si fotokopir obrt kad skupim 35,000 kn i krenuti s nećim svojim,kopir,ploter i komp za izdradu loga i slično.Ako već radim ko budala onda ću to za sebe raditi.Gledao sam cijene okolo i može se pokupovati većina za tu lovu.Na kraju krajeva svaki ti se posao svodi na isto¸, na zamornu rutinu u sredini koja te necijeni niti plaća dovoljno.
Neznam koliko imaš godina ali ako već odeš na faks i završiš,prevedi to na engleski i odi van.
Želim ti sve najbolje,oprosti na dužini pisma ali neželim da ponoviš moje greške.Algebra je ok samo ako ti treba zanimacija 3 mjeseca bez nekog cilja.Svake večeri tamo 3h boraviti i gnjaviti se dopizdi svakome a ako još i nemaš na kraju nikakvo poboljšanje sve ti je uzalud.
Čuj, pokušaj nešto naučiti pa se bavi s tim na netu.Guru.com treba dizajnere za izradu loga,elance.com, probaj kako ti ide i zaradi koju lovu. Softwere ne dobiješ u školi,samo trajal verziju 30 dana koja ti istekne kad ju najviše trebaš,prije ispita.Koštaju skoro $3000 svi zajedno pa moraš krasti na netu jer ti predavačneželi pomoći niti ga je briga što ti to nemaš.
pozdrav
sprite Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Groo



Joined: 05 Aug 2009
Posts: 3
Location: ZG

PostPosted: 11.08.2009 09:23    Post subject: Re: Tečaj algebra Add user to your forum ignore list Reply with quote

sprite wrote:

Želim ti sve najbolje,oprosti na dužini pisma ali neželim da ponoviš moje greške.Algebra je ok samo ako ti treba zanimacija 3 mjeseca bez nekog cilja.Svake večeri tamo 3h boraviti i gnjaviti se dopizdi svakome a ako još i nemaš na kraju nikakvo poboljšanje sve ti je uzalud.


Ma super kaj si si dal truda pa opisal detaljno sve. E, pa baš mi je trebala informacija tog tipa. Svjestan sam i ja da to i nije neka opcija za naučit puno, ali da je bar atmosfera radna i da je ekipa tak nekak, a sad vidim da baš i nije tak. Osim toga nebi baš imal živaca ostat do kraja kad bi videl kak to u biti je nego bi ostatak od 6 somova išel zapit od muke Smile. U biti, budući da si mi prištedil 6 somova imaš barem par pivi ili kaj već hoćeš od mene, ako se ikad sretnemo.
Kad smo već kod neke budućnosti u Hrvatskoj i tvojih planova za fotokopir obrt, zakaj buš se uopće mučil s tim kad znaš da bu to sve rutina i hrmbanje i na kraju ništ koristi.
Kaj ti se ne isplati više radit nekakav kolko-tolko normalan posel za nekoga i dobivat neku plaću koju buš na kraju krajeva imal i ako se zabiješ u biznis, samo kaj buš imal milijon briga sa strane, firmu na grbači i radno vrijeme od jutra do noći. Po meni se to tu kod nas ne isplati....život je prekratak da bi propustil sve one životne radosti izvan posla. Da ne pričam kak bu ti kad dobiš dijete. A na kraju krajeva, kak si i rekel, bil buš potplačen i nitko nebu cijenil tvoj rad i trud - u oba slučaja.
Govorim ti to iz primjera iz moje okoline....to je nažalost tak tu kod nas.
Kaj se tiče inozemstva, imal sam sreće da živim u hrvatskoj, imam "normalan" posel i da se bavim glazbom iz čistog gušta i sviram po vani i uživam, dobivam neku paru, putujem i upoznam hrpetinu ljudi.....i mislim da je to najbolje kaj bi se moglo posložit. Jer si uvijek nakak mislim da umjetnost čim postane samo i isključivo posel, gubi barem jedan dio svoje vrijednosti, čarolije i nevinosti.
Eto, sorry i ja sam se malo preraspisal
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 11.08.2009 10:13    Post subject: Re: Tečaj algebra Add user to your forum ignore list Reply with quote

sprite wrote:
Nauče te samo da koristiš toolse i to dosta površno,moraš sam vježbati i dobiješ 4 knjige za završni ispit koji je na kompjuteru.Predavač je totalno nezainteresiran da se bavi s tobom jer ima pravi posao a ovo mu je dodatna zarada



LoL, tako je i kod mene bilo...

Ja sam isto tako upisao tečaj u Algebri (web dizajn), na predavanjima sam spavao jel se učilo kak koristit toolove.

Svako malo predavača il boli trbuh il mora kod zubara, pa su satovi skraćeni za jedno 30%...
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 11.08.2009 12:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nešto se sprema, možda čak i sljedeće ljeto. Imat ćete svi priliku naučit sve što vas zanima. Saznat ćete na vrijeme. Smile

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
getia



Joined: 05 Aug 2009
Posts: 4

PostPosted: 12.08.2009 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nomes wrote:
Sretno getia, znam da je zajeb upasti u sarajevu, vjeruj mi probao sa Smile....


Hvala ti. Znam,cula sam sve i svasta i stvarno ne znam vise sta da mislim o njima tamo,i sta oni to tacno traze. Mene zapravo najvise brine onaj teoretski dio jer sam ja isla u gimnaziju i nisam imala historiju umjetnosti pa sam sad knjigu historije umjetnosti od 1500 stranica samo procitala u nadi da ce to biti dovoljno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
getia



Joined: 05 Aug 2009
Posts: 4

PostPosted: 02.09.2009 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PROSLAAAA SAAAAM XD Jos sebi dolazim Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 02.09.2009 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

getia wrote:
PROSLAAAA SAAAAM XD Jos sebi dolazim Very Happy


Čestitam Very Happy ... Bit će neka cuga Very Happy ... j/k Razz
Back to top
View user's profile Send private message
getia



Joined: 05 Aug 2009
Posts: 4

PostPosted: 03.09.2009 00:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

xyxjasilixyx wrote:
getia wrote:
PROSLAAAA SAAAAM XD Jos sebi dolazim Very Happy


Čestitam Very Happy ... Bit će neka cuga Very Happy ... j/k Razz


Moram prvo da se otrijeznim od uzbudjenja Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 03.09.2009 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
m-dizajn



Joined: 05 Oct 2009
Posts: 3
Location: Beograd, Srbija

PostPosted: 05.10.2009 00:20    Post subject: knjiga Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve imas u knjigama. Kursevi su isto ok vid ucenja al knjige su bile i bice naj dragocenije. O grafickom dizajnu postoji brdo knjiga, baci pogled u prvoj knjizari i uveri se.

Sve najbolje!

_________________
Usluge: graficki dizajn web dizajn, logo i dizajn knjiga povoljno i dobro.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group