Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
sIFR link

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
davorr



Joined: 10 Aug 2006
Posts: 82
Location: Vž / Ka

PostPosted: 05.11.2009 21:25    Post subject: sIFR link Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne radi mi link u h1 ako je on replaced sa sifr.
Jel to uopće moguće napraviti u verziji 2.0.7, da ne pojašnjavam dalje bzvz?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 05.11.2009 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesi probao proucit @font-face?

nekako mi se to trenutno čini najbolje rješenje za problem fontova....

http://snook.ca/archives/html_and_css/becoming-a-font-embedding-master

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
davorr



Joined: 10 Aug 2006
Posts: 82
Location: Vž / Ka

PostPosted: 05.11.2009 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thx. ovo je super, ali čak ni ttf mi ne radi na ff. Mad

probam sutra još, mada mi se sve čini da će ići js swap image na kraju Smile

edit: moj bed, imam ff 3.0.5, a ovo radi na 3.5+. sada mi se stvar više i ne čini super, jer vjerojatnost da mi dođe netko sa ff3- je vrlo velika.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 05.11.2009 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, može bit da ne radi na ff3... al radi na svim ie-ovima, chromu, safariju....

što se ff-a tiče korisnici ga puno brže ugradeavaju nego što je to slučaj sa ie-ovim korisnicima... već sada po statistici 3.5 šiša 3.0, dok sa ie8 naprema ie7 to nije slučaj a ie8 je izašao prije od ff-a 3.5... mislim da će za pola godine 3.5+ biti na 80% od ukupnog broja ff-a.
Po mojoj se procjeni ne isplati ić na neke javascriptove i flashove jer su nezgrapni...

Inače dosada sam koristio cufon.

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 06.11.2009 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koristi ili @font-face ili Cufon. sIFR je po meni najlosije rjesenje, pogotovo ako stavis brdo naslova, zna dosta usporiti sajt.

Inace kad sam radio sa sIFR meni su bez problema radili linkovi. Mozes postat kod pa pogledamo da li je nesto krivo.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
davorr



Joined: 10 Aug 2006
Posts: 82
Location: Vž / Ka

PostPosted: 06.11.2009 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma najvjerojatnije ću složiti sa @font-face, jednostavniji je od sifr-a. jedino zbog čega se još dvoumim je ta kompatibilnost. inače sam naviknut da na ie ne rade neke stvari Smile

što se tiče sifr ako stavim ovako:
Code:
<a href="#"><h1>link</h1></a>
onda nema hovera, niti je h tag klikabilan, ali ako sa selection-om kliknem na njega link radi i dolje na dnu u statusu browsera prikazuje putanju.
a ovako:
Code:
<h1><a href="#">link</a></h1>
ima hover i može se kliknuti ali ne vodi nikud
ovo imam na kraju body-a:
Code:
<script type="text/javascript">
//<![CDATA[
if(typeof sIFR == "function"){
   sIFR.replaceElement(named({sSelector:"h1", sFlashSrc:"sIFR/caslon.swf", sColor:"#12181B", sLinkColor:"#12181B", sBgColor:"#FFFFFF", sHoverColor:"#435434", nPaddingTop:0, nPaddingBottom:0, sWmode: "transparent" }));
};
//]]>
</script>

u sifr-screen-u sam jedino ovo mijenjao:
Code:
.sIFR-hasFlash h1 {
   visibility: hidden;
   font-size: 1.5em;
}
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 06.11.2009 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je nepravilno, ne smijes stavljati block element unutar inline elementa.
Code:
<a href="#"><h1>link</h1></a>


Znaci treba biti ovako:
Code:
<h1><a href="http://www.google.com/">link</a></h1>


Jesi stavio neki link u href parametar? Ako imas # onda ti zbog toga ne radi Wink
Tako mora raditi 100%, koristio sam stvarno mnogo puta i nikad problema s linkovima.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
davorr



Joined: 10 Aug 2006
Posts: 82
Location: Vž / Ka

PostPosted: 06.11.2009 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:

Znaci treba biti ovako:
Code:
<h1><a href="http://www.google.com/">link</a></h1>

imam tako, sve radi samo ne vodi nikud Smile
da nije možda do flash playera? probat ću na drugom kompu.

edit: maknuo sam sHoverColor atribut u js i sad radi, ali naravno bez hovera
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group