Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iMac kvar

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 09.11.2009 11:37    Post subject: iMac kvar Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prilikom ukljucivanja iMaca (20",kupljen prije jedno 2,5 - 3 godine) ne podize se operativni sustav i pojavljuje se flashing question mark. Napravio sam sve sto Apple preporuca na svojim support stranicama, http://support.apple.com/kb/TS1440 , i nije moguce napraviti repair disk, ne vidi hard uopce. Takodjer nije moguce ni napraviti reinstalaciju OS X-a, sve ide do trenutka kada treba odabrati disk - ne vidi ga.

OK, crko, poslali smo ga u ovlasteni servis (za sada necu napisati koji) i sad nastupa razocaranje. Vise od tjedan dana nisu u stanju napraviti dijagnostiku kvara, kad sam nazvao "majstor" kaze da je sigurno crkla maticna ploca jer je ekran bijeli. Kad sam upozorio da ekran nije bijeli nego se pojavljuje flashing question mark on odgovara pa mozda je onda hard u pitanju. Kada sam danas ponovo nazvao (prije 5 min.) da pitam sta su napravili odgovaraju da ga jos otvaraju i da je vjerojatno maticna ploca. Sve to polako mi ide na zivce i pobudjuje sumnju u njihovu sposobnost i strucnost. Ukoliko je stvarno otisla maticna popravak se ne isplati jer je cijena maticne cca 3.500 - 4.000 kn sto je skoro pola cijene novog iMaca.

Najvise me zanima slijedece - da li je moguce uopce pokrenuti instalaciju OS-a ukoliko je otisla maticna ploca, kao sto sam vec napisao sve ide do tocke kada treba odabrati hard.

Uglavnom, izuzetno sam razocaran odnosom servisa i njihovom neprofesionalnoscu.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.11.2009 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ukoliko ti komp nije pod garancijom, potraži nekog Apple hardveraša da ti to složi na
mackorisnik.com forumu.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 09.11.2009 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije vise pod garancijom i vec sam i ja razmisljao o toj opciji da potrazim nekog na mackorisnik-u

napravio bi ja to i sam, kod novih iMacova nije problem doci do harda i ostalog, kod ovih starijih, kad ga otvoris ima kao neka aluminijska ili ne znam kakva folija i dosta je zeznuto (otvorio sam ga ja pa odustao i poslao na servis)

iMac Disassembly
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 09.11.2009 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako ti je otisla maticna ne mozes pokrenuti instalaciju. Po ovome sto si napisao dogodilo ti se isto sto i meni na MBP nedavno. Ja sam cak uspio preko terminala izvuci neke podatke s diska.
Uglavnom mislim da je dovoljno zamijeniti disk.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 09.11.2009 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kazes kupljen prije 2-3 godine? To je bijeli iMac?
Nije otisla maticna vec ti je crko disk i on ga pri bootanju ne vidi. Imao isti problem. Bar je meni tako bilo...
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 09.11.2009 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
Ako ti je otisla maticna ne mozes pokrenuti instalaciju. Po ovome sto si napisao dogodilo ti se isto sto i meni na MBP nedavno. Ja sam cak uspio preko terminala izvuci neke podatke s diska.
Uglavnom mislim da je dovoljno zamijeniti disk.


hvala strija, Bond, da , bijeli iMac, dobio sam dojam da me muljaju ili da ne znaju sta rade, sramotno je da se jedan Apple servis tako ponasa
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group