Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Transparencija u photoshopu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Skuffman



Joined: 26 Nov 2009
Posts: 5

PostPosted: 26.11.2009 22:25    Post subject: Transparencija u photoshopu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Poštovani,

Imam zanimljiv problem..Želim postiči transparenicju koja se prilagođava pozadini..
Napravio sam što sam htio pomoću multiply moda što se vidi iz primjera :



Ali ja samo taj komad slike moram spremit kao png..jer pozadina je pattern i nemogu i ne želim je rezat i onda nekako namještat..

Ako samo taj dio slike pokusam spremit kao png ne radi..prikaže sliku u njenoj boji (na slici se vidi da neboder nije transparentan kao u primjeru prije)



Nadam se da ste svatili što pitam i u čemu je problem Wink

Hvala svima na odgovorima
[/img][/url]
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 26.11.2009 22:38    Post subject: Re: Transparencija u photoshopu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smanjiš opacity slici... selektiraš, makneš pozadinu od ispod, kopiraš-pejstaš, isključiš bg i sejvaš ko png?
Back to top
View user's profile Send private message
Skuffman



Joined: 26 Nov 2009
Posts: 5

PostPosted: 26.11.2009 22:47    Post subject: Re: Transparencija u photoshopu Add user to your forum ignore list Reply with quote

xyxjasilixyx wrote:
Smanjiš opacity slici... selektiraš, makneš pozadinu od ispod, kopiraš-pejstaš, isključiš bg i sejvaš ko png?


Ok opacity smanjim,selektiram layer,maknem pozadinu..kopiram ga na novi dokument opet maknem bijelu pozadinu da ostane samo transparentna slika..ali ne znam što je to "bg" i gdje ga isključim ??

Pokušao sam ovo prije bez toga bg-a i ne radi..opet nije ntransparenta sama slika..dakle taj neboder i ostatak slike..bude trensparentno sve okolo slike ali ne i sama slika

Evo kako mi je ispalo baš na site-u
Transparencija radi okolo slike ali ne i u samoj slici

Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 26.11.2009 22:57    Post subject: Re: Transparencija u photoshopu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad kopiraš na novi dokument onaj layer ispod onog na koji si kopirao je BG, mislim ja to tak zovem, BG=background, njega iskljucis, on je bijeli. Klikni dva puta na taj layer, stisni ok i isključi ga.
Back to top
View user's profile Send private message
Skuffman



Joined: 26 Nov 2009
Posts: 5

PostPosted: 27.11.2009 18:43    Post subject: Re: Transparencija u photoshopu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uspio sam..ipak je bilo do opacitiy-a.. samo sam ga povecao i to je to Very Happy

Hvala vam na odgovorima

Pozdrav

Last edited by Skuffman on 27.11.2009 19:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 27.11.2009 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Si siguran da snimas u PNG? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 27.11.2009 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvar je u multiply-u! Multiply funkcionira s dva ili više layera, ali u Photoshopu... međutim ne možeš ti reći tom tvom png-u da napravi multiply s nekom drugom slikom u pozadini u html-u!

Ovako kako si ti napravio i snimio, dobio si png kao da je Normal, vidim da ti je opacity na 87% i tocno toliko prozirnosti si i dobio...

nadam se da kuzis Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Skuffman



Joined: 26 Nov 2009
Posts: 5

PostPosted: 27.11.2009 19:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
stvar je u multiply-u! Multiply funkcionira s dva ili više layera, ali u Photoshopu... međutim ne možeš ti reći tom tvom png-u da napravi multiply s nekom drugom slikom u pozadini u html-u!

Ovako kako si ti napravio i snimio, dobio si png kao da je Normal, vidim da ti je opacity na 87% i tocno toliko prozirnosti si i dobio...

nadam se da kuzis Smile



Da da sad sam skuzio Very Happy malo mi duze treba ali ok Very Happy

jos jednom hvala decki
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 27.11.2009 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a "hvala, curo" di je??
pa da je lako biti zena... ccc


Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Skuffman



Joined: 26 Nov 2009
Posts: 5

PostPosted: 29.11.2009 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
a "hvala, curo" di je??
pa da je lako biti zena... ccc


Wink



Very Happy ej sorry nije namjerno hahaha

moja isprika Very Happy

Lijep pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group