Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kupovina legalnog starog adobe softweara?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Software
View previous topic :: View next topic  
Author Message
angeleyes



Joined: 10 Nov 2005
Posts: 13

PostPosted: 27.02.2009 17:32    Post subject: kupovina legalnog starog adobe softweara? Add user to your forum ignore list Reply with quote

dal neko zna dal se uopce moze i gdje kupiti stariiji adobe softwear?

ovaj paket CS4 mi je preskup pa brijem da je stariji CS3/CS2 jeftiniji...

i kako se onda uopce prenosi ta licenca ako od nekog kupim polovan...

thnx
Back to top
View user's profile Send private message
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2009 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imaš Finder d.o.o.:
http://www.finder.hr/proizvodi.cfm?vrsta=proizvodjac&idvrste=12

CS3 ti je jako jeftin. Prodaju pakete CS3 po cijeni jednog komada software-a CS4. Pogledaj po siteu.

Ne znam da li na to misliš, ali što se licenci tiče, ako imaš npr. CS3 i izađe CS5 ili CS6 možeš kupiti upgrade za npr 2-4k kuna i upgradeat si cijeli paket na tu verziju i licencu imaš za to isto.

Hope I helped.

Pozdrav,
Vjeko

_________________
Enthusiastic programmer - Zagreb
HaXe Journal | ilovecode.org | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2009 17:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Btw licenca ti je za samo jedno računalo. Ne smiješ imati na više računala instalirano. Eto.

Pozdrav,
Vjeko

_________________
Enthusiastic programmer - Zagreb
HaXe Journal | ilovecode.org | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 27.02.2009 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sry za ulet, ali mene zanima vrijedi li licenca u HR za pravne osobe ako kupim software recimo preko eBay-a .. jer CS4 design premium ima već za 820$ što je daleko manje od 16.000 kn koliko traže naši trgovci.

Dakle zanima me mora li se imati račun da je software kupljen u HR ako sam pravna osoba?

tnx.

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 27.02.2009 21:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PaNtHeR wrote:
Sry za ulet, ali mene zanima vrijedi li licenca u HR za pravne osobe ako kupim software recimo preko eBay-a .. jer CS4 design premium ima već za 820$ što je daleko manje od 16.000 kn koliko traže naši trgovci.

Dakle zanima me mora li se imati račun da je software kupljen u HR ako sam pravna osoba?

tnx.


Koliko sam ja upoznat, trebaš platiti samo PDV i sve je onda ok. Mislim da nema čak ni carine na poslovni sofware koji se kod nas ne može proizvesti... Ali, nemoj me držati za riječ jer se sve to tako brzo mijenja a većina nadležnih dijeli raznorazne informacije i tumači zakone na svoj način...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 28.02.2009 08:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da to i je najveći problem kod nas - što zapravo nitko ništa nezna, a strah nas pitat Razz

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
angeleyes



Joined: 10 Nov 2005
Posts: 13

PostPosted: 28.02.2009 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci, vani je adobe premium jeftiniji prakticki 4 puta...

fakat mi nisu jasni ti nasi trgovci i njihove marže....mamicu im....narucicu izvana softwear.....
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 28.02.2009 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

angeleyes wrote:
znaci, vani je adobe premium jeftiniji prakticki 4 puta...

fakat mi nisu jasni ti nasi trgovci i njihove marže....mamicu im....narucicu izvana softwear.....


nije software vani jeftiniji .. ak si amer onda je soft najjeftiniji, ali ak se deklariras kao englez ili europcan onda softwer generalno mijenja cijenu.

prosufaj malo pa se uvjeri....

al da je kod nas skup ili preskup to je ...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
gloin



Joined: 30 Apr 2006
Posts: 27
Location: Varaždin

PostPosted: 15.11.2009 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ne otvaram novi topic.
Da li netko ima iskustva sa kupovinom software-a preko e-baya?
Konkretno me zanima neki stariji software (adobe) koji bih kupio za firmu.
Kakva je situacija tu sa licencom?

Ukratko.
Da li se može kupiti i onda to korisititi za posao, da bude sve legalno i bez problema?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 16.11.2009 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Starih verzija Adobe alata ima i na Amazonu. Kada dođe, software treba prijaviti na
carinarnici ili tako nešto i platiti PDV. Onda je legalan kod nas.

http://www.amazon.com/Adobe-Creative-Suite-Premium-Version/dp/B00080DOXW/

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gloin



Joined: 30 Apr 2006
Posts: 27
Location: Varaždin

PostPosted: 16.11.2009 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala.
To me zanimalo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dr. Beast



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 7

PostPosted: 17.11.2009 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Starih verzija Adobe alata ima i na Amazonu. Kada dođe, software treba prijaviti na
carinarnici ili tako nešto i platiti PDV. Onda je legalan kod nas.

http://www.amazon.com/Adobe-Creative-Suite-Premium-Version/dp/B00080DOXW/


Evo da ja uletim s jednim pitanjcem vezanim uz kupovinu softwarea preko interneta za potrebe firme. Meni bi trebao CorelDRAW X4 i vidim da je download verzija na US shopu $349. Zanima me da li ja to mogu uzeti za firmu, a da je pravno sve legalno?
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 25.11.2009 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad kupuješ online, a želiš pravdati troškove, tzv. "uzimanje na firmu" —
customer i shipping podaci moraju biti tvrtkini. Može kod obrta i fizička osoba/vlasnik,
ali to je dio priče o troškovima tvrtke/obrta koju će ti knjigovođa ispričati točnije.

Postupak bi bio:
- na web shopu kupiš software, te plaćaš software i shipping karticom ili paypalom etc.
- shop šalje fedexom ili nekim drugim špediterom (što je i Hrvatska pošta u krajnjoj liniji),
koji ti to onda ocarini (plaća se nula kuna za software, ali svejedno prolazi postupak),
obračuna PDV i usluge špedicije.

Dakle, ako nešto na Internetu košta 100 USD sa shippingom, kada dođe u HR kod
špeditera (npr. fedex), to će koštati + 23 USD u kunama PDV-a + oko 300 kn troškova
špedicije. Dobiju se svi originalni računi naravno, što znači da bi se trebalo moći prikazati
kao troškak firme.

Za BSA: licenca + račun od web shopa + račun od carine.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dr. Beast



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 7

PostPosted: 25.11.2009 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na infu, već sam se raspitao. Smile

btw: uzimao bih download verziju tako da nemam nikakve carine, samo PDV.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 25.11.2009 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr. Beast wrote:
uzimao bih download verziju tako da nemam nikakve carine, samo PDV.

download ili shipping, carina na SW se ne plaća

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dr. Beast



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 7

PostPosted: 25.11.2009 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Dr. Beast wrote:
uzimao bih download verziju tako da nemam nikakve carine, samo PDV.

download ili shipping, carina na SW se ne plaća


Mislio sam na troškove špedicije (s obzirom da je download).
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 26.11.2009 07:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr. Beast wrote:
maratz wrote:
Dr. Beast wrote:
uzimao bih download verziju tako da nemam nikakve carine, samo PDV.

download ili shipping, carina na SW se ne plaća


Mislio sam na troškove špedicije (s obzirom da je download).

a kako misliš PDV riješiti? Smile

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dr. Beast



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 7

PostPosted: 26.11.2009 08:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kupim soft preko neta, platim kreditnom karticom od firme, dobijem račun i napomenem knjigovođi da na njega plati još 23% PDV-a. Ima račun, plaćen porez, licenciran software. Provjerio u financijskoj/kjnigovodstvenoj službi gdje radim jer tako kupujemo dosta softwarea preko mreže.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 27.11.2009 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja cu bit malo OT

ali ako mi mozete odg..
gledam danasnju promociju cs4 paketa za 400$ http://bit.ly/8TSWv7 na amazonu, al je student verzija, cijena je vise nego odlicna, pa me zanima, iako nisam student, cura je, i ne planiram ga koristtit za dedukciju poreza, jel ja to smijem koristit za posao?

dal bi bilo isto kao da koristim "piratsku verziju" ili bi ipak mogao reci da imam licencu?
nazalost obicna licenca ne padne cijena skoro nista Sad

thanx

edit: sada gledam malo oko toga, i vidim da traze da im se posalje sav student id materijal pa ti onda posalji verifikaciju, mislim da nece biti nista od ovoga, ali svejedno super cijena Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Dr. Beast



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 7

PostPosted: 27.11.2009 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, zanimljivo, citat s sdobe.com:

Code:
Can a Student Edition also be used for commercial purposes?

In North America, Student Edition software can be used for commercial purposes. Outside North America, Student Edition software is for noncommercial purposes only.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 27.11.2009 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@cosmos kupiš CS3 na akciji i napraviš upgrade na CS4 :)

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 27.11.2009 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
@cosmos kupiš CS3 na akciji i napraviš upgrade na CS4 Smile


na gledao sam al nema neke prihvatljive cijene, a ovo sa studentkom mi je previse rizicno, mozda bolje tu na rate uzet lokalno, pa si jos fino u 'troskove'. dear santa...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Software All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group