Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pretisak ili transfer tisak

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 04.12.2009 12:54    Post subject: pretisak ili transfer tisak Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, zanima me kako prebaciti isprintanu sliku ili crtež sa papira na drugu podlogu tipa drugi papir ili platno. Na pamet mi pada termotisak, ali mi ne treba na tkanini, majici.
Čuo sam za nekakav transfer papir http://www.a1centar.hr/ink/index.php?cPath=72_569 Jel to ičemu?Question Potrebno je da traje na podlozi, a ne da izblijedi ili se ispere, da boje budu postojane, pune i po mogućnosti da producira detalje.
Ako ima tko kakav info nek se ne srami. Very Happy
Eh da, Split je u pitanju.

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
Martina



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 78
Location: Rijeka

PostPosted: 05.12.2009 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako si printao fajl onda ga isprintaj opet (ti ili print studio) na drugom materijalu koji ti treba. Smile

Ako je disk crknuo i od kreacije ti ostao samo papir - pitanje je kakve ti je kvaitete bio fajl i taj isprtint. Pitanje je i da li ti treba produkcija istih dimenzija ili nedajboze troduplo veca jer to je onda problem za održavanje detalja ili kvalitete slike.

Moj je savjet da više truda uložiš da se domogneš ili reproduciraš originalni fajl u dovoljno velikoj rezoluciji ili vektoima i da iz njega radiš materijal koji trebaš. Onda znaš da će i ispasti kako treba nego da ovako "kemijaš".

Ako trebaš papir zaštiti od ispiranja bojim se da ti tu ni plastifikacija neće baš pomoći dugoročno, a što se materijala tiče čini mi se da je za vanjska platna najbolje raditi print na ceradama.

_________________
Prospekt d.o.o.!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 06.12.2009 18:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne, nisam to mislio. Potrebno mi je da prebacim isprintani dokument (folija ili papir) na preparirani papir odnosno platno, a sam tisak na preparirani papir ili platno ne dolazi u obzir (iz ekonomskih razloga, naravno). Nije problem u originalnom fileu nego u prebacivanju sa jedne podloge na drugu. Stvar je umjetničkog karaktera i za osobne potrebe, a ne komercijalne. Postoji neka shema sa nitro razredjivacem, ali rezultat ovisi o vrsti papira i vrsti boje. Ne znam postoje li kakve folije ili print papiri koji su predvidjeni za takve situacije.
Zapravo znam za neke folije u Engleskoj, ali su cijenom o ho ho. Sad

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
jeremiah



Joined: 29 Sep 2009
Posts: 1
Location: zadar

PostPosted: 07.12.2009 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..pa tebi treba najobičnija transfer folija koju koristi svaki grafički studio.
Back to top
View user's profile Send private message
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 07.12.2009 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Provjerit cu. Hvala.

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group