Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
phpbb2 hr language

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 09.01.2010 09:27    Post subject: phpbb2 hr language Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikako ne mogu na server instalirati phpbb3 forum, pa sam instalirala phpbb2..no to mi i nije toliko bitno...ali zanima me ima li netko prijevod tog foruma...bilo je prije od one gospođe Ančice Sečan, ali sad ga više nema, samo za phpbb3...please pomoć..forum će biti za potrebe osnovne škole...pa bi bilo dobro da je na hr

Našla sam čak i srpski lang...ali ne mogu to staviti na školske stranicie...ravnateljica bi mi skočila na glavu

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
gloin



Joined: 30 Apr 2006
Posts: 27
Location: Varaždin

PostPosted: 09.01.2010 10:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav.
MIslim da bi ovo pomoglo
http://www.phpbb.com/languages/?type=20x
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 09.01.2010 10:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to sam i ja našla, ali to je za phpbb3...ne paše za phpbb2 a meni nikako ne polazi za rukom instalirati phpbb3...etalno neki error tj uopće ni ne dopusti instalaciju...

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
gloin



Joined: 30 Apr 2006
Posts: 27
Location: Varaždin

PostPosted: 09.01.2010 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je direktan link na download za verziju phpBB 2.0.x.
http://www.phpbb.com/files/language_packs_20x/lang_croatian.zip
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 09.01.2010 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala puno!

Ja to nisam mogla naći...plavuša ne... Embarassed

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group