Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ne toliko illustrator, vise dizajn opcenito...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 10.02.2010 22:41    Post subject: Ne toliko illustrator, vise dizajn opcenito... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok svima, evo, ovo je moj prvi post. Uglavnom, pokusavam napraviti neku facebook profile slikicu za knjiznicu IRB. Ne placaju me ni nista (fala bogu), dakle sve ono lezerno. Jos sam prilicno pocetnik sto se tice dizajna (hocu reci, nisam obrazovan u dizajnu, samo radim iz zabave).

To the point. Ovo je WIP od slikice, i ne lici na nis, a to je zato sto ustvari nemam pojma kaj da napravim a da izgleda dobro (osim toga da pokusavam 15 puta dok ne ispadne ok):



Vjerojatno prepoznajete stil. Moze li mi tko dati par savjeta (ili linkati par tutoriala)? Tipografija mi bas i ne ide Sad([/img]


P.S. Koristio sam Illustrator.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 11.02.2010 00:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što za imitiaciju Mondriana? Shocked
E kad bi to bilo tak lako onda de stijlovci ne bi bili vrhunac moderne umejtnosti već skoro 100g.

Vježbati...vježbati...vježbati;
1. Oko
2. Ruku
3. Boje
4. Kompozicije

I ne 15, nego 1500 puta.

Ali dobro si počeo Smile

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 11.02.2010 02:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne kompliciraj. Keep it simple.

Umjesto svih tih riječi u raznim fontovima stavi samo po jedno slovo. Ne više od 4 ukupno ( npr. iz osnovnih tipova ). Tako taj znak, kad se bude prikaziva umanjen online, može (mora ) imat veće jednobojne plohe i razumljiviji izgled na prvu.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 11.02.2010 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Što za imitiaciju Mondriana?


Lol, ja i povijest umjetnosti... Smile

Quote:
Vježbati...vježbati...vježbati;
1. Oko
2. Ruku
3. Boje
4. Kompozicije

I ne 15, nego 1500 puta.


Ok, 1500 puta onda. Mislio sam da postoje neka pravila po kojem oni to rade Very Happy. Boje bi trebale biti neke vesele, ne?

Quote:
Umjesto svih tih riječi u raznim fontovima stavi samo po jedno slovo. Ne više od 4 ukupno ( npr. iz osnovnih tipova ). Tako taj znak, kad se bude prikaziva umanjen online, može (mora ) imat veće jednobojne plohe i razumljiviji izgled na prvu.


E, ovo mi se cini kao dobar savjet, ali nisam bas skuzio ovo s jednim slovom.

Stvar je u tome da sam ja razmisljao o tome da to mora dobro izgledati u malom formatu (a ne samo kao smanjena slika), zato sam odzumirao kad sam postavljao pravokutnike. Ali istina, ipak sam previse zakomplicirao.

Mozda bih trebao napraviti na takav nacin da izgleda dobro i kao 50x50 i kao 500x500...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 11.02.2010 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slazem se sa ivanom sto jednostavnije to bolje.
Mislim da imas previse fontova razlicitog stila a to ces tesko uklopiti, probaj uzeti 2do 3 stila i njih kombinirati i poigraj se malo bojama.
http://kuler.adobe.com/#themes/random?time=30
http://www.colourlovers.com/
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 11.02.2010 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedno slovo: primjera radi, imaš zeleni blok i u njemu bijelo arial slovo B, sa druge strane - dijagonalno crvenu plohu i u njoj bijelo malo g u nekom bogatijem serifu, negdi drugdi courier L ili tako nešto.

Osobno bi odabra slova koja su prepoznatljva za datu tipografiju.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 11.02.2010 16:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Mislim da imas previse fontova razlicitog stila a to ces tesko uklopiti, probaj uzeti 2do 3 stila i njih kombinirati i poigraj se malo bojama.


Ok, pojednostavit cu fontove. Znam za kuler, bas je fora Smile, budem onda tamo potrazio neke color sheme.

Quote:
jedno slovo: primjera radi, imaš zeleni blok i u njemu bijelo arial slovo B, sa druge strane - dijagonalno crvenu plohu i u njoj bijelo malo g u nekom bogatijem serifu, negdi drugdi courier L ili tako nešto.


Slazem se da bi to bilo fora, ali kaj ne bi onda tako otisla cijela poanta? Bitna je rijec "knjiznica" (na razlicitim jezicima), ako to maknem, onda nece bas imati smisla...ne?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 11.02.2010 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel mi pricamo o logotipu ili jumbo plakatu 5x2 metra ? Smile

logo treba bit prepoznatljiv. umjesto blokova stavi hrbate knjiga u razlicitm bojama pa ces dobit police od bibilioteke bez kaosa od puno slova.

Logo nije neophodno samoobjasnjiv. Mozes napravit kvadrat sa par slova a doli ispod toga napisat biblioteka na svin jezicima na svitu ( izvan loga ) pa je i to "logo", ali graficka forma ostaje ona gornja.
Ako ces profi, mora se moc otisnit i na kemijsku olovku 1x1cm i da dalje bude prepoznatljiv.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group