Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Adobe CS4, misljenja?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Software
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 08.12.2008 20:26    Post subject: Adobe CS4, misljenja? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanimaju me vasa misljenja o Adobe CS4, s naglaskom na Dreamweaver i Photoshop.
Necu sad bezveze otvarat teme za svaki program bolje ovako.

Sto kazete o kompletnom paketu, jel ima nekih velikih promjena u odnosu na CS3?
I zanima me jel istina da CS4 zahtjeva manje resursa i da se brze pali nego CS3?
E i sto je sa instalacijom? Meni se CS3 instalira preduuugo!

Koliko sam citao Flash je dozivio najvece promjene, Dreamweaver ima mogucnost da se izmjene u kodu automatski prikazuju na stranici, a Photoshop isto ima neke nove fore sa rotacijom...
Uglavnom me zanimaju nove stvari kojih nema u CS3 i jel paket dozivio neke vece promjene ili su samo usminkali CS3.

Eto ako je netko probao i koristi CS4 postajte svoja misljena i zapazanja...
Back to top
View user's profile Send private message
sphx



Joined: 02 Jun 2004
Posts: 109
Location: Split

PostPosted: 08.12.2008 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko vidim zasad photoshop koristi graficku za neke stvari, brze se loada malo, ima par novih stvarčica, sve ima na njihovom webu. Dreamweaver ima neka poboljsanja za php (loada sve datoteke koje se pozivaju pomocu require() i include(), prepoznaje varijable. nisam siguran da li je cs3 to mogao, al sam to tek sad primjetio, ne koristim ga za pisanje php-a.

Oba imaju novi GUI, po meni korak naprijed, uvali su tabove u PS pa nema više onog famoznog buga da prozor odleti pa ga se ne može povuć natrag.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 08.12.2008 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na poslu imam cs4 photoshop, instalacija brza, ali mi nekako nije sjeo, ne znam, i dalje se drzim cs3

dati cu mu opet sansu u dogledno vrijeme, ali za sada ostajem na cs3

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 09.12.2008 08:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se čini da radi nešto brže nego CS3. Novi Flash je zakon, djelom zbog novog (po meni boljeg) sučelja, a i ispravlja jedan veliki bug s exportiranjem u bilo koji drugi frejm osim prvog (oni koji su radili preloadere u AS3.0 će znati o čemu govorim Wink). Inače mi se sviđa taj "fullscreen" mode u kojem sve aplikacije sada rade. U PS-u kad si zumiran u sliku sada možeš radit "pan" i izvan okvira slike (to se moglo i prije ali samo u pravom fullscreen modu). Neznam nekak meni je sve to skupa bolje. DW radi automatsku provjeru JS-a što je dosta zgodno... izbjegneš koji refresh u browseru zbog neke sintaktičke pogreške. Povlači sve vezane datoteke (php, css, js, ...) tako da ih možeš dosta brzo otvorit ako ti se ne da kopat po folderima. Inače bivše Macromedijine aplikacije su, po meni, doživjele najveće promjene.

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 11.02.2010 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se prilicno svida CS4, samo mi se jos uvijek ne svida sto mi instalira gomilu dodatnih "recommended" gluposti koje nikad necu koristiti, ali svejedno dam da mi instalira jer je moguce da programima treba...

Ali meni se isto jako dugo instalira, dakle to nije poboljsano (barem na mom kompu) Sad

Samo da nesto kazem sto se tice Dreamweavera, sto nema veze s CS4. Preporucujem svima koji se zele bavit web dizajnom barem malo ozbiljnije od osobne zabave, da ne koriste Dreamweaver, jer se tako nikad necete nauciti. Samo si nadite pristojan text editor i pocnite u tome. Malo ce ici sporije na pocetku, znam, ali kasnije se isplati. Daje vam mnogo vecu moc u organizaciji i debugiranju, vjerujte mi. Ja znam jer sam ja neko kratko vrijeme koristio Dreamweaver i onda sam skuzio da je to samo bespotrebno trosenje RAM-a, da je source code jako ruzan kad ga idete ispravljati, da je live view neprecizan itd.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 11.02.2010 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koristim CS4 i niš mu ne fali. Sve 5... Laughing

Last edited by darkqueliss on 12.02.2010 08:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 11.02.2010 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedna od najžešćih tuposti u CS4 je svakako Animated zoom koji je po defaultu = true.
Mislim cemu i komu?

Ili recimo Preferences > General > Enable Flick Panning
Kojem sloju korisnika su namjenjeni te opcije?

I pored svega toga, PS je br.1 naravno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Software All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group