Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ljudi, kako ide posao?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
innos



Joined: 08 Mar 2010
Posts: 22

PostPosted: 29.03.2010 20:57    Post subject: Ljudi, kako ide posao? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ponajprije mislim na freelancere..
meni je kraj prosle godine bio ubitacan, sad u ova 3 mjeseca 2 sitna projekta i nista vise..
stalno imam upite ali sve to ostaje na razmjeni par informacija..kaze mi kolega da njemu hosting neki klijenti placaju na 2 puta( cca150 kn)
situacija je stvarno koma, obrti se samo zatvaraju,rijetko tko otvara..svime je problem sad ulozit par tisuca kn za web, nekako gledaju na to kao trosak bez kojeg mogu...
dakle,kako je kod vas?
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 30.03.2010 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Recesija je samo mentalno stanje — ako nemate klijentskog posla sad je vrijeme za
osobne i pro-bono projekte. Izvadi stare mailove gdje te netko pitao da li bi mu odradio for
free
i radi. Ili napravi site frendu/rođaku.

Dok nema priljeva novaca, treba se jedino štediti.

Glavu gore, kakva recesija!

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 30.03.2010 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Recesija je samo mentalno stanje


Tako je!
Ali ne slažem se baš sa štednjom. Što prije ljudi prestanu štedjeti i počnu normalno trošiti - gospodarstvo će se pokrenuti.
Ovako sami sebe zakopavamo još dublje u recesiju.
Back to top
View user's profile Send private message
zokky



Joined: 10 Feb 2005
Posts: 78
Location: Zgb

PostPosted: 30.03.2010 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Glavu gore, kakva recesija!


Slažem se!

ja se bash uskoro planiram ubaciti u "freelance mode" pa mi je zanimljiv ovaj topic. Maratz je dobro rekao, ako nema klijenata ima vremena za rad na sebi i na promociji. Wink

nemogirl wrote:
Što prije ljudi prestanu štedjeti i počnu normalno trošiti - gospodarstvo će se pokrenuti.


Ne slažem se s ovom tvrdnjom. Treba trošiti pametno, a ne "normalno".
... no to je tema za neki drugi topic...

_________________
lunatico
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 30.03.2010 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tko oce radit uvijek ima posla Razz ... Freelance ofc Smile
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 30.03.2010 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
Ali ne slažem se baš sa štednjom. Što prije ljudi prestanu štedjeti i počnu normalno trošiti - gospodarstvo će se pokrenuti.


Mislio sam konkretno na razbacivanje vezano uz posao, npr. novi hardware/software/oprema,
odnosno uštedite na stvarima koje vam "štede vrijeme", jer ako nema posla, znači da ima vremena.

Ne štedite na promociji u smislu networkinga, pisanja na webu (članci ili komentari),
pro-bono projekata... freebieja za download etc.

Ako nema posla — čitajte knjige, prođite tutoriale na netu, možda vam u međuvremenu
sine neka dobra ideja.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 30.03.2010 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zokky wrote:

Ne slažem se s ovom tvrdnjom. Treba trošiti pametno, a ne "normalno".


ovisi o tome sto je kome normalno.
Meni je normalno = pametno Smile

No da, tema za drugi topic.
Back to top
View user's profile Send private message
innos



Joined: 08 Mar 2010
Posts: 22

PostPosted: 30.03.2010 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Recesija je samo mentalno stanje — ako nemate klijentskog posla sad je vrijeme za
osobne i pro-bono projekte. Izvadi stare mailove gdje te netko pitao da li bi mu odradio for
free
i radi. Ili napravi site frendu/rođaku.

Dok nema priljeva novaca, treba se jedino štediti.

Glavu gore, kakva recesija!


ehhe nisam ja dotucen, zapravo mi i odgovara malo odmora.
Kako si rekao, kruzim po totorijalima i radim dizajn,citam,ucim..sad cak stignem i popit kavu s curom,prosetati Laughing

proci ce i to.ljudi imaju novca ali se trenutno boje ulagati u bilo sto.

@forwardao sam tu jednog klijenta sto zeli nesto u asp-u..programeri,pripremite se! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 30.03.2010 17:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima se posla Very Happy, kakva recesija . Jos i odbijam narudzbe
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 30.03.2010 21:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Složio bih se sa Maratzom, stanje je krozu zadnju godinu zategnuto, a to se posebno odnosi na domaće tržište.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2010 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Posao ide dobro, meni se čini da je naplata u recesiji Laughing

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 31.03.2010 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nomes wrote:
Posao ide dobro, meni se čini da je naplata u recesiji Laughing

Istina... upita ima, posla ima, para nigdje... sve što sam odradio krajem prošle i početkom ove godine još nisam do kraja naplatio...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
zokky



Joined: 10 Feb 2005
Posts: 78
Location: Zgb

PostPosted: 31.03.2010 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:

Meni je normalno = pametno Smile


Potpisujem!

_________________
lunatico
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 01.04.2010 08:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Manje više kod mene je isto kako i kod drugih. Posla ima, naplata je problem.

Koliko se meni čini, freelanceri su u dobroj poziciji trenutno. Kao i veći studiji/agencije.
Možda je najteže onim firmama (manjim/srednjim) koje su radile za mala poduzeća i obrte. Isti su trenutno u dosta teškoj situaciji.

Kako je Maratz već rekao, definitivno ovo vrijeme treba iskoristit za učenje i rad na osobnim/pro bono projektima.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Codemaster



Joined: 10 Jul 2006
Posts: 189
Location: Metkovic

PostPosted: 16.04.2010 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mogibo wrote:
Manje više kod mene je isto kako i kod drugih. Posla ima, naplata je problem.

Koliko se meni čini, freelanceri su u dobroj poziciji trenutno. Kao i veći studiji/agencije.
Možda je najteže onim firmama (manjim/srednjim) koje su radile za mala poduzeća i obrte. Isti su trenutno u dosta teškoj situaciji.

Kako je Maratz već rekao, definitivno ovo vrijeme treba iskoristit za učenje i rad na osobnim/pro bono projektima.


Slažem se. Posla ima - para nema, no ovo vrijeme treba iskoristiti za učenje. Izašlo je u zadnje vrijeme par novih stvari (Visual Studio 2010, .net4,), a gdje su one stvari koje su izašle davnih dana a nismo ih stigli polovati...tako da edukacija, edukacija i samo edukacija Cheers!

_________________
Let's play!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group