Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Izrada brošure (amater sa svim potrebnim programima)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kreativac



Joined: 15 Apr 2010
Posts: 1

PostPosted: 03.05.2010 00:35    Post subject: Izrada brošure (amater sa svim potrebnim programima) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vec duze vrjeme se bavim obradom digitalne fotografije i raznim foto manipulacijama. Igrom slucaja sam dobio ponudu da, ako znam i mogu, dizajniram brosuru i pripremim je za tisak. Imam CS4 Master Collection ali uglavnom koristim photoshop i znam neke osnove u illustratoru.

pretpostavljam da bi to trebao odraditi u inDesignu ali iako ga imam, uopce ga ne koristim pa me zanima dali je moguce kompletan dizajn napraviti u PS-u i uz pomoc online tutoriala sastaviti brosuru u indesignu. Ono kaj trazim od vas su cisto neke smjernice odakle krenuti i u kakvim postavkama raditi.

Hvala!

_________________
Mafia Wars player - join me at "No Name Players - [NNP] Training ground"
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2010 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj savjet ti je uzmi si koji tjedan i prođi indd kroz tutoriale, vjeruj mi jaako će ti se isplatit. Program je idealan za print i teško zamjenjiv, vrlo jednostavan za koristit i skratit će ti brdo vremena tako da ti se svakako isplati uložit malo slobodnog vremena.
Ako super znaš ilustrator onda znaš i 70% indd. Kad češ raditi brošuru računaj da češ morat radit i u ps i u ill i u indd. Sva tri softwarea su srodna i odlično se nadopunjuju.
Moguće je sve složit u ps-u ali svakako je bolje koristit indd pogotovo po pitanju teksta i općenito za samu pripremu za tisak. U ps-u češ potrošit puuuno više vremena i teško češ koordinirati sve pogotovo ako češ imat više stranica!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group