Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomoc kod logotipa

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 31.05.2010 01:26    Post subject: pomoc kod logotipa Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovakva je moja ideja logotipa kluba studenata informacijskih znanosti. Pokusao sam nesto jednostavno i ok mi je ideja, ali ne znam kako da napravim da tekst u tom crnom bloku izgleda dobro.

Prijedlozi?




P.S. Znam znam, previse fontova...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 31.05.2010 08:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
P.S. Znam znam, previse fontova...


svakako previše fontova

slovo "S" ti optički nije u dobrom odnosu sa "K" i "I", malo smanji razmake i povećaj slovo "S" da dobiješ optički balans...
Back to top
View user's profile Send private message
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 31.05.2010 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Reggie wrote:
Quote:
P.S. Znam znam, previse fontova...


svakako previše fontova

slovo "S" ti optički nije u dobrom odnosu sa "K" i "I", malo smanji razmake i povećaj slovo "S" da dobiješ optički balans...


Podrzavam prijedlog!
Slova sa "zaobljenim" linijama (S, O, G, C, itd...) su uvijek mrvicu visa od "ravnih" slova, iznad x-heighta, pa zato ovo izgleda cudno..
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 31.05.2010 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ufff prekompicirano, stisnuto i definitivno previse fontova...
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 31.05.2010 22:42    Post subject: Re: pomoc kod logotipa Add user to your forum ignore list Reply with quote

Silvenon wrote:
ali ne znam kako da napravim da tekst u tom crnom bloku izgleda dobro.

Prijedlozi?


Dodaj lens flare.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 31.05.2010 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm skužio sam da nema šanse da napravim to da dobro izgleda, pa sam pokušao s nečim drugim:


Argh, ful mi fale osnove grafičkog dizajna Razz, al na ovaj zadnji sam totalno ponosan, haha Smile

Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 01.06.2010 07:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Silvenon wrote:

Argh, ful mi fale osnove grafičkog dizajna Razz, al na ovaj zadnji sam totalno ponosan, haha Smile



Eto vidiš Very Happy

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 01.06.2010 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile je šaljivđija Smile

premasivan ti je, ko za brodogradilište ili građevinare
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 01.06.2010 14:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa znam da se šalio Razz

Pa, ne čini mi se da su logotipovi veliki sami po sebi, nego format slike. Smanjio sam ih još malo (logotipove mislim).

Uglavnom, čini se da volim negativan prostor, al nije mi to bitno. To su informacijske znanosti, dakle valjda bi trebalo napraviti nešto što ima veze s informacijama, informatikom, šta god. Možda varijacije tog slova "i"... Font bi vjerojatno trebao biti neki serif ili neki strogi sans-serif.

Radit slova od nule bi predugo uzelo i loše bi izgledalo, idem potražit neki font...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 01.06.2010 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pod masivni nisam mislio na veličinu slike nego na "masnoću" fonta Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 01.06.2010 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ahaaa... Hm da, nekak u zadnje vrijeme imam tendenciju radit se negativnim prostorom, ne znam zašto, živcira me to Razz. Zato radim masno, tako da unutra mogu nešto napraviti. Onda misliš da bi mogao stanjiti ove dijelove koji ničem ne služe?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 01.06.2010 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne treba biti masan, da bi mogao iskoristiti negativan prostor Smile

http://www.logodesignlove.com/negative-space-logo-design
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 01.06.2010 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm da, imaš pravo. Ma riješio sam to s logotipom, btw. Hvala svima na pomoći Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 02.06.2010 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daj da vidimo finalnu verziju + lens flare verziju finalne verzije Wink

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 03.06.2010 01:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapravo, finalna verzija nije moja, nego mi je civ velikodušno poklonio svoj prijedlog. Ma nastao je kaos s tim prijedlozima i razilaznosti u idejama u raspravi među članovima kluba, pa više ne znamo što ćemo. Budući da nitko od nas nije obrazovan u grafičkom dizajnu, možeš si zamisliti kak to sve izgleda.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 11.06.2010 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, žao mi je što ovo nije neki thread u kojem imam konkretnu ideju koju želim razvijati, nego samo brainstormam. Ovo je još jedna ideja, al ne mogu napraviti da izgleda kao knjiga.



Btw, informacijske znanosti su studij koji povezuje 4 stvari: muzeologiju, arhivistiku, bibliotekarstvo i informatiku. Naravno da ne mogu sve to povezati, ali ako ima itko ikakvu ideju...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 11.06.2010 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemam bas ideju... ali meni ovo rjesenje izgleda ko neki strelicarski klub... Confused Smile

...a zuta spiralica me podsjeca na ovo:


(znam da nije kopirano, samo obavjestavam da postoji takvo nesto Wink )
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 11.06.2010 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote


_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 11.06.2010 17:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:

bravo ivane, dobar type treatment

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 12.06.2010 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TheFlyOnTheWall wrote:
Nemam bas ideju... ali meni ovo rjesenje izgleda ko neki strelicarski klub... Confused Smile

...a zuta spiralica me podsjeca na ovo:


(znam da nije kopirano, samo obavjestavam da postoji takvo nesto Wink )


Hm da imaš pravo, streličarski klub...

A narančasta spiralica je ionako posvuda (frendica me obavijestila da je vidjela par drugih logotipova s tom forom).

Uglavnom, jako mi se sviđa kombinacija crne, sive i narančaste, to je jedino što znam.

E, hvala Ivane, to mi izgleda puno bolje Smile.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 12.06.2010 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx ppl Smile

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 13.06.2010 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm od ove ovo s knjigom mi je fora, ali ne mogu samo knjigu napraviti, jer bi to onda predstavljalo samo bibliotekarstvo... Evo modifikacija prvog i neka druga ideja:




Nemam pojma zakaj su mi slike tak velike i zašto ima toliko prostora među njima, ja sam to sve lijepo izrezao, ali glupi photobucket me očito ne sluša... Ima netko neku bolju stranicu za upload fotki, btw?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 13.06.2010 23:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote





Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 13.06.2010 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm... zanimljivo...

Čekaj, znači li to... da mi je Adobe ukrao ideju?!! Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group