Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Uplate na devizni račun

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 17.06.2010 17:46    Post subject: Uplate na devizni račun Add user to your forum ignore list Reply with quote

Primjer:
Imam otvoren privatni (dakle, ne na firmu) devizni račun u jednoj banci u HR.

1.
Čovjek iz Njemačke želi uplatiti recimo 200€ na taj račun.
Što njemu treba za to? Broj računa i IBAN ili još nešto?

2. Čovjek iz Hrvatske želi uplatiti recimo 200€ na taj račun.
Što njemu treba za to? Broj računa i IBAN ili još nešto?
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 17.06.2010 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za inozemstvo u principu broj racuna i swift, a moze i iban
za domace samo broj racuna

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 18.06.2010 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, to vrijedi za oba slucaja i provjereno je? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 18.06.2010 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam nedavno dodao svoj devizni u hr u e-bank tu lokalno i samo me pitao iban, to je onaj najduzi boj, ima unutra drzavu/banku/racun. ili kombinacija koju ti je rekao suncek swift+broj racuna

trebas vidjet kako ti zeli platit, ako kroz e-bank onda moguce da ga pita samo iban, ako je banka salter mozda trazi vise toga. al mislim da neces pogrijesit ako mu posaljes sve, sa opisom sto je.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 18.06.2010 17:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IBAN ti je u biti broij racuna samo sto imas ispred ono HR45 - onda ide oznaka banke pa broj tvog racuna..

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 18.06.2010 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, hvala vam Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 19.06.2010 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa napravi si MoneyBookers acc, pa nek ti tam uplati, i sve si isplatis fino na devizni Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 20.06.2010 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joochy wrote:
Pa napravi si MoneyBookers acc, pa nek ti tam uplati, i sve si isplatis fino na devizni Smile


Koja je prednost? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 20.06.2010 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Joochy wrote:
Pa napravi si MoneyBookers acc, pa nek ti tam uplati, i sve si isplatis fino na devizni Smile


Koja je prednost? Smile


ima prednosti ako ti koji ti zeli platit ima vec acc tamo, ali ako nema onda je tlaka jer mora dodat ili karticu pa cekat da se autorizira, ili dodat racun pa cekat da se autorizira, pa onda cekat da se uploada. vecini to predstavlja problem, pa traze direktno racun
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 20.06.2010 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Joochy wrote:
Pa napravi si MoneyBookers acc, pa nek ti tam uplati, i sve si isplatis fino na devizni Smile


Koja je prednost? Smile


Jedino ako ima MB acc i zna se njime koristiti.
Back to top
View user's profile Send private message
bubi



Joined: 30 Apr 2010
Posts: 13

PostPosted: 21.06.2010 08:12    Post subject: Provizija banke Add user to your forum ignore list Reply with quote

200 EUR je malo love za proviziju banke. Definitivno treba koristiti Moneybookers ima i ponešto info na hrvatski Moneybookers HR + milijun foruma Smile

Umijesto 200,00 EUR, možda će platiti 250 zbog bankovne provizije.(bubnio sam) Moneybookers ima malu proviziju.

Jedini je problem ako osoba koja treba uplatiti nema MB račun, jer mnogi gube živce dok ga osposobe Smile

Uostalom, nek uplatitelj snosi sve troškove i onda je tebi super, jedino, uobičajeno je da se troškovi snose pola-pola. Banke pljačkaju, to je poznata stvar. Laughing

_________________
Nebuloze | Igre 123 | Igre za djevojčice
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group