Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Najbolji hrvatski CMS | mišljenja&savjeti
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 13.06.2010 15:03    Post subject: Re: prozivka :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

NEOMEDIA wrote:


da, da. možeš ti slobodno podjebavati komentarima ali nema šanse da tu jadnu aplikacijicu koju prodajte kao CMS možete uvaliti bilo gdje s druge strane imate pismenog klijenta... bez obzira na brief i zahtjeve na koje se pozivaš kao na najveću svetinju. I zaboravljaš malo da smo si ovdje iz struke i da dobro znamo da u 90% slučajeva hrvatski klijenti ne znaju ništa o internetu i da njihov "brief i zahtjevi" su ustvari "trebamo neki web ali da bude supe", sigurno unisu u briefu pisali "Ne trebamo versioning, ne trebamo CMIS, ne trebamo ESI i CND support " itd itd... Znaš ti to vrlo dobro i znaš vrlo dobro koliko bi naplatili održavanje i što bi im ispričali da treba dodati novu kategoriju

I tako ti s malo šale želiš (ustalom tko si ti V- predstavi se imenom i prezimenom) sakriti činjenicu da to nije CMS. Inače, skinuo screenshots pa sad imam u przentaciji super primjer kakav sve CMS vam mogu uvaliti ako ne pazite što naručujete. Zlata vrijedi...


E sad si se baš razljutio! Očito si zabrijao da si vrhovno tijelo za procjene kvalitete tuđih sustava, no nema veze...

Nakon što si i sam potvrdio da neznaš kakva je specifikacija projekta, kako u sustav ulaze podaci i što sve s njima radimo ti i dalje peglaš po istom na osnovu tri klika po adminu. Da nisi iz industrije i da nemaš iskustva, mislio bi da je to smiješno, ovako je tužno.

Ja ti predlažem da prestaneš pljuvati po drugima i boriti se protiv vjetrenjača jer ti to dugoročno neće donjeti ništa dobro.

I ispričavam se ako sam te uvrijedio šalama na tvoje teze bez pokrića.

Live long and prosper Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 15:08    Post subject: Re: prozivka :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

NEOMEDIA wrote:
(ustalom tko si ti V- predstavi se imenom i prezimenom)


Ajme Hrvoje, pa to je Vedran Gulin, former ShePOoArts zajedno s Nenadom Romićem koji je sada na EGOBOO.bits-ima. Ana Stunić je njegov komad, ona zgodnička.

Btw, nemoj Vedrana slučajno zvati web dizajnerom, jer se radi o jednom silnom kompleksu koji čovjek smatra da je prevladao, pa ga zovi kreativnim direktorom. Pusa Vedrane... Smile

Uostalom Hrvoje, sram te može biti, pa upoznao si čovjeka prošle godine, mislim da je bila riječ o nekakvoj udruzi web profesionalaca koju smo svi zajedno srdačno popljuvali.

p.s. Hahaha, Vedrane, baš si pravi prgavi funcut Wink))))

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 13.06.2010 15:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

baš volim kad ljudi znaju neke stvari o meni koje ni ja neznam...

kompleks kažete? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

v wrote:
baš volim kad ljudi znaju neke stvari o meni koje ni ja neznam...

kompleks kažete? Smile


Vedrane, prestani doživljavat svaki komentar kao napad na vlastiti ego.
Vidiš da te zezam! - Ah da, to ne bi ni ja vidjela.Smile

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 15:20    Post subject: Re: prozivka :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

natanata wrote:
NEOMEDIA wrote:
(ustalom tko si ti V- predstavi se imenom i prezimenom)


Ajme Hrvoje, pa to je Vedran Gulin, former ShePOoArts zajedno s Nenadom Romićem koji je sada na EGOBOO.bits-ima. Ana Stunić je njegov komad, ona zgodnička.

Btw, nemoj Vedrana slučajno zvati web dizajnerom, jer se radi o jednom silnom kompleksu koji čovjek smatra da je prevladao, pa ga zovi kreativnim direktorom. Pusa Vedrane... Smile

Uostalom Hrvoje, sram te može biti, pa upoznao si čovjeka prošle godine, mislim da je bila riječ o nekakvoj udruzi web profesionalaca koju smo svi zajedno srdačno popljuvali.

p.s. Hahaha, Vedrane, baš si pravi prgavi funcut Wink))))


Ja ti ne znam te detalje koje ti iznosiš niti pratim to... Smile Vedranu Gulinu respekt, pod kojom god titulom - dizajnerskom ili direktorskom... Proizvodi su im kvalitetni što se tiče front-enda, ali ovdje diskutiramo o back-end priči a tu baš ne bih dao respekt....

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 13.06.2010 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oprosti, u pravu si skroz! Trebao bi se skulirati kad moj privatni život i stavove kroz šalu komentira nepoznati netko. Mea culpa Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

v wrote:
Oprosti, u pravu si skroz! Trebao bi se skulirati kad moj privatni život i stavove kroz šalu komentira nepoznati netko. Mea culpa Smile

/off-topic/

Vedrane, vezano uz tvoj privatni život i stavove, sve što je navedeno u ovom topicu jest odraz informacija koje su prisutne na internetu i koji se uz par klikova mišem i upitom na tražilici mogu pronaći. Samim time, što su prisutne na internetu, čine ih javnim, neovisno bile one dijelom privatnog života ili tvojih stavova.

Vedrane, drag si dečko, samo nemoj lupati gluposti.

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 13.06.2010 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

natanata wrote:

Vedrane, vezano uz tvoj privatni život i stavove, sve što je navedeno u ovom topicu jest odraz informacija koje su prisutne na internetu i koji se uz par klikova mišem i upitom na tražilici mogu pronaći. Samim time, što su prisutne na internetu, čine ih javnim, neovisno bile one dijelom privatnog života ili tvojih stavova.

Vedrane, drag si dečko, samo nemoj lupati gluposti.


OMG, i haz been bitchslapped Smile

Nato draga, to što nešto piše na internetu ne znači da se treba koristiti u raspravama koje s tim nemaju veze i u kojima te nitko (nobody) ništa nije pitao. Pratiš me? Lijepo.

A sad u svoj svojoj ispravnosti odgovori na privatnu poruku kako sam i ja odgovorio na tvoju. K?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

v wrote:
natanata wrote:

Vedrane, vezano uz tvoj privatni život i stavove, sve što je navedeno u ovom topicu jest odraz informacija koje su prisutne na internetu i koji se uz par klikova mišem i upitom na tražilici mogu pronaći. Samim time, što su prisutne na internetu, čine ih javnim, neovisno bile one dijelom privatnog života ili tvojih stavova.

Vedrane, drag si dečko, samo nemoj lupati gluposti.


OMG, i haz been bitchslapped Smile

Nato draga, to što nešto piše na internetu ne znači da se treba koristiti u raspravama koje s tim nemaju veze i u kojima te nitko (nobody) ništa nije pitao. Pratiš me? Lijepo.

A sad u svoj svojoj ispravnosti odgovori na privatnu poruku kako sam i ja odgovorio na tvoju. K?


Ne daj Bože, kakvo šamaranje... drag si mi, samo lupaš gluposti.
Držati se teme Vedrane, čovjek je lijepo pitao, a ja jesam po naravi altruist.
Sada sada ispadam neshvaćena poput Hrvoja.
Da malo budemo "back on the track" što se topica tiče, sve što te zanima na PP.

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 15:48    Post subject: Re: prozivka :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

v wrote:
NEOMEDIA wrote:


da, da. možeš ti slobodno podjebavati komentarima ali nema šanse da tu jadnu aplikacijicu koju prodajte kao CMS možete uvaliti bilo gdje s druge strane imate pismenog klijenta... bez obzira na brief i zahtjeve na koje se pozivaš kao na najveću svetinju. I zaboravljaš malo da smo si ovdje iz struke i da dobro znamo da u 90% slučajeva hrvatski klijenti ne znaju ništa o internetu i da njihov "brief i zahtjevi" su ustvari "trebamo neki web ali da bude supe", sigurno unisu u briefu pisali "Ne trebamo versioning, ne trebamo CMIS, ne trebamo ESI i CND support " itd itd... Znaš ti to vrlo dobro i znaš vrlo dobro koliko bi naplatili održavanje i što bi im ispričali da treba dodati novu kategoriju

I tako ti s malo šale želiš (ustalom tko si ti V- predstavi se imenom i prezimenom) sakriti činjenicu da to nije CMS. Inače, skinuo screenshots pa sad imam u przentaciji super primjer kakav sve CMS vam mogu uvaliti ako ne pazite što naručujete. Zlata vrijedi...


E sad si se baš razljutio! Očito si zabrijao da si vrhovno tijelo za procjene kvalitete tuđih sustava, no nema veze...

Nakon što si i sam potvrdio da neznaš kakva je specifikacija projekta, kako u sustav ulaze podaci i što sve s njima radimo ti i dalje peglaš po istom na osnovu tri klika po adminu. Da nisi iz industrije i da nemaš iskustva, mislio bi da je to smiješno, ovako je tužno.

Ja ti predlažem da prestaneš pljuvati po drugima i boriti se protiv vjetrenjača jer ti to dugoročno neće donjeti ništa dobro.

I ispričavam se ako sam te uvrijedio šalama na tvoje teze bez pokrića.

Live long and prosper Smile


dakle, nije dozvoljneo diskutirati o tehničkim elementima CMS-a bez da se to iz nekgog razloga odmah opisuje kao prepotentno i "pogled s božjih visina na smrtnike", borba protiv vjetrjenjača ili što već... Pa slobodno ti postavi taj brief negdje online, komentiraj slobodno excel koji sam dao link u postu prije..

A vrlo, vrlo detaljno ću sve što kažeš pročitati i razmisliti jer učim od drugih najviše... dakle ja sam za diskusiju u svakom smjeru, iznio sam svoja stajališta u detalje, rekao jasno što smatram da nije dobro i očekujem komentare i argumente a ne fraze "brief i zahtjevi"... Samo to...

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali Hrvoje,

zar se ti ne slažeš s ovim što sam prethodno navela, točnije da tehnicke mogucnosti CMS sustava evoluiraju iz trenutka u trenutak, ali naime naš pristup , ako i pristup sviju (klijenata) koji se susrecu s njim, jest da složene zahtjeve aplicira putem jednostavnog sucelja, doslovce, sa par klikova. Tu se vracamo na tu pricu o intuitivnosti o kojoj sam na pocetku govorila.

Ali poput mojih, a vjerujem i tvojih klijenata, isti žele biti fokusirani na sadržaj, ne na tehnologiju "behind the curtain".

Upravo iz tog razloga sam ja izdvoila Proximitijev CMS kao reprezentativan primjer.
Čak štoviše, nemoj smatrati ovo argumentom, ali začudio bi se kakvim se sustavima koriste agencije i web studiji u inozemstvu.

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 13.06.2010 16:01    Post subject: Re: prozivka :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

NEOMEDIA wrote:


dakle, nije dozvoljneo diskutirati o tehničkim elementima CMS-a bez da se to iz nekgog razloga odmah opisuje kao prepotentno i "pogled s božjih visina na smrtnike", borba protiv vjetrjenjača ili što već... Pa slobodno ti postavi taj brief negdje online, komentiraj slobodno excel koji sam dao link u postu prije..

A vrlo, vrlo detaljno ću sve što kažeš pročitati i razmisliti jer učim od drugih najviše... dakle ja sam za diskusiju u svakom smjeru, iznio sam svoja stajališta u detalje, rekao jasno što smatram da nije dobro i očekujem komentare i argumente a ne fraze "brief i zahtjevi"... Samo to...


auuuu. sad sam shvatio grešku. naime, ja NISAM htio raspravljati o CMSu niti me interesira što vi koristite niti što je vama bolje od čega. informacije o tome nalazimo drugdje i hvala na pitanju dobro nam ide.

jedini razlog zbog kojeg sam pisao u ovom threadu jest taj što nas se neutemeljeno prozvalo.

OK? smijem sad ići? thnx, odo ja Smile

Last edited by v on 13.06.2010 16:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 16:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

natanata wrote:
Ali Hrvoje,

zar se ti ne slažeš s ovim što sam prethodno navela, točnije da tehnicke mogucnosti CMS sustava evoluiraju iz trenutka u trenutak, ali naime naš pristup , ako i pristup sviju (klijenata) koji se susrecu s njim, jest da složene zahtjeve aplicira putem jednostavnog sucelja, doslovce, sa par klikova. Tu se vracamo na tu pricu o intuitivnosti o kojoj sam na pocetku govorila.

Ali poput mojih, a vjerujem i tvojih klijenata, isti žele biti fokusirani na sadržaj, ne na tehnologiju "behind the curtain".

Upravo iz tog razloga sam ja izdvoila Proximitijev CMS kao reprezentativan primjer.
Čak štoviše, nemoj smatrati ovo argumentom, ali začudio bi se kakvim se sustavima koriste agencije i web studiji u inozemstvu.


Slažem se s pričom o jednostavnosti korištenja i da je to vrlo važno, isto kao i npr skalabilnost CMS-a te njegove tehničke osobine...

Upravo zadnjih dva tjedana istražujem CMS-ove samo po tom pogledu jer za projekt koji upravo radimo zanima me koji koncept admin sučelja primjeniti....

Ali ono što se ne slažem - da ta jednostavnost mora značiti limitiranost u funckionalnosti do nivoa da to dovodi u pitanje smisao CMS-a....Jer to s druge strane također ujteče na jednostavnost - korisnik ništa ne može promijeniti izvan fixiranih pozicija, primoran je zvati dobavljača i platiti - to se također broji kao nedostatak jednotavnosti, koliko god sučelje za ono što može promijeniti je lijepo i pregledno (kao što je npr proximity primjer)

Ja sam isprobao sve ove CMS-ove pa mislim da otprilike razumijem nešto o tematici
- joomla
- wordpress
- alfresco
- drupal
- ezpublish
- silverstripe
- expression engine
- umbrasco
- magnolia
- typo3
- dotcms
- liferay
- isite
- globaldizajn
- proximity (kao demo korisnik zahvaljujući komentaru u kodu Smile
- i možda još neke ali nisu vrijedni spomena..

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 16:44    Post subject: Re: prozivka :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

v wrote:

jedini razlog zbog kojeg sam pisao u ovom threadu jest taj što nas se neutemeljeno prozvalo.

OK? smijem sad ići? thnx, odo ja Smile


smiješ naravno, idem i ja.... Smile

ali nisi baš nekim činjenicama obranio to "neutemeljno prozivanje"... svalio na klijenta da je on htio CMs bez CMS-a i sad nema više potrbe argumentirati... ajde dobro

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NEOMEDIA wrote:
- i možda još neke ali nisu vrijedni spomena..


Ma hajde, zar uistinu želiš reći da nema još kakvog kvalitetnog domaćeg CMS-a?Wink

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 13.06.2010 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

natanata wrote:
NEOMEDIA wrote:
- i možda još neke ali nisu vrijedni spomena..


Ma hajde, zar uistinu želiš reći da nema još kakvog kvalitetnog domaćeg CMS-a?Wink



moram ovo pojasniti, već vidim fight

- to je lista CMS-ova koje sam PROBAO... i na toj listi možda ima još nekih koje sam probao ali sam zaboravio kak se zovu..

Ali nisam htio reći da drugi domaći nisu vrijedni spomena jer ih nisam probao...

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 21.06.2010 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onda, zaključak je da je Proximitijev CMS najbolji? Wink

p.s. Za tebe Hrvoje znam da ćeš se složiti s ovim! Smile

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 23.06.2010 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Najbolji CMS je onaj koji najbolje podržava potrebe korisnika i poslovne ciljeve naručitelja.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group