Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Novi Index.hr! | Sneak preview
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 25.06.2010 13:05    Post subject: Novi Index.hr! | Sneak preview Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nakon duuugo vremena...
Mali dio onoga,
Index kako ga mi vidimo.

http://public-preview.50webs.com/index.html

Screenshotovi:

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
i72852



Joined: 25 Feb 2004
Posts: 81

PostPosted: 25.06.2010 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bih suzio header (crveno na vrhu); i meni isto.
Nadam se da je "Pregled dana" po defaultu uvucen. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 25.06.2010 16:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naslovnica:

Sjene mi se ne uklapaju nikako. Trebale bi biti lakše, svjetlije, i po mogućnosti na round cornere, ne na pravokutne.

Tabovima ne treba vertikalna crta razmaka.

Na vertikalnim video tabovima (koji su inače fino smišljeni) je teško čitati tekst.

Pregled dana bi mogao imati scroll neki..

Pregled članka:

Meni osobno je tekst na krivoj strani. Poravnat lijevo bi bio bolji, imho, jer teški elementi sidebara vuku pogled na sebe.

Font naslova ima loš antialiasing. Možda stavit font direkt kroz css, danas se to može fino.

Ostalo

Kategorije ovakve su step ahead svakako.

P.S. Pristojno je napisati tko je to "mi"..

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 25.06.2010 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa sve je korektno postavljeno... Al nekak mi se čini ko da je ovo step down za index. Možemo raspravljati da li je (ili nije) index lijep portal ali uvijek je bio nekako drukčiji portal od ostalih. Imao je boje, imao je "ne bijelu" pozadinu, ne znam...Barem ga ja tako doživljavam... Ovo je sad praktički ko jutarnji, dnevnik itd... Crveno-bijelo-crni kolorit po istoj spranci. Na aktualnom ima boja koje su oke upotrebljene a na ovome mi se sve doima crveno, bijelo, crno (iako su naslovi u različitim bojama, i boje se pojavljuju na hoveru jednostavno mi nije dovoljno). Naravno, ovo je samo moje mišljenje... Realnost stvari je možda da ovakve stvari najbolje prolaze kod publike ili da su specifičan zahtjev klijenta...

Ovaj "pregled dana" mi je zakon stvarčica....

Nadovezao bi se samo na još par detalja koje bi trebalo doraditi i za koje mislim da bi malko pomogle cijeloj priči. Sklon sam mišljenju da je uporeba "outer glow-ova" oko boxova totalno bedasta spika no ako se već mora imam par sugestija. I da ne bi ispalo da samo hraćkam i mlatim praznu slamu, potkrijepit ću "shotovima" pa sami odlučite dal su komentari na mjestu ili nisu Smile I molim da slikice gledate na 100% kako bi se skužilo o čemu pričam... Smile

1. Sjene, glowovi itd su prejaki (na cijelo sajtu a pogotovo na ovim desnim boxovima s oglasima). Trebali bi biti suptilniji. Ovo zapravo ima solidno uporište i nije samo "moje mišljenje". Zašto suptilniji? Pa zato što utjecaj njihovog intenziteta ovisi o sadržaju koji se nalazi unutar boxa. Ukoliko se stavi taj glow na slikicu svjetlih boja - izgleda fajn. No ukoliko se stavi na slikicu tamnih boja više se ne primjećuje rub te sikice (i njen glow) nego se doima kao da je slika zamućena - što je loše (fejdani rubovi slike> 1999 godina)... Doskočka tome je da se koriste glowovi ili shadovi svjetlijih tonova. Naime o čemu se radi... Svjetli shadowi i glowovi ne utjeću toliko na sadržaj (odnosno kolorit) slike na koji se primjenjuju. Na svjetlim slikama (kao i na onima s puno boja) oni će i dalje biti vidljivi a na tamnim će postat skoro pa nevidljivi (i dalje ostavljajući rub slike jasno vidljiv - što je dobro). Naravno da uvijek postoji boja ili skup boja na slici koji će se stopit i sa svjetlim glowom, ali postotak takvih slika u odnosu na skroz svjetle ili tamne slike (kojima svjetlij glow zapravo "ne smeta") je zbilja mizeran... Ne znam dal sam ovo dobro objasnio, i dal će me itko skužit o čemu pričam no probat ću pronaći knjigu gdje je ovo detaljno elaborirano (utjecaj odnosa boja itd...) i poskenirat. Odlično štivo, trust me...

Evo i jedna slikica o čemu pričam, samo primjetitite koliko koji glow perceptivno utjeće na sadržaj slikice.


Uploaded with ImageShack.us


2. Opet glow issues. Naime kad se postavlja filter "outer glow" (ili drop shadow) nastane jedan problemcic s pravokutnim rubovima (na rubovima nestaje intenziteta glowa) što po mome mišljenu nije dobro. Preporuka je napravit "custom" glow... Opet, sami odlučite s obzirom da se radi o sitnom detalju koji 98% ljudi nikad neće skžit. Slikica malko niže.



Uploaded with ImageShack.us

3. Pikselizacija je malko... čudna. Ne znam jel to efekt koji ste tražili ali kaj nije ovako bolje? Confused
ovdje je problem što se ćoškovi "nestaju". Opet, to je problem korištenja "outer glow-a" ili "drop shadowa" za takve stvari.

P.s. Na ovoj donjoj slikici se nije išlo na "brut" pixelizaciju nego je malko ostavljeno "anti-alisinga". Nekad stroga pikselizacija zna izgledat hrzavo i ne baš prekrasno...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


4. Opet gradienti i sjene issues. Ovaj puta na glavnom meniju. Čisto kao sugestija malko ublažiti inset efekt kako bi izgledao prirodnije (i samim time ugodnije).



Uploaded with ImageShack.us


5. Crte. Ne čini se ovdje malko preveliki kuršlus s crtama?



Uploaded with ImageShack.us

Uglavnom, ovo je sad već dvokilometarski post pa da završim...

Ovo je samo moje mišljenje i par dobronamjernih sugesija iz iskustva koje sam iznio samo da malko pomognem. Ako mislite da su bezveze - zanemarite. U kodiranje i te spike se ne uvlačim jer ne znam niš o tome. Također, isprike na neznanju adekvatnih "web izraza" za različite elemente. Meni su to sve samo box-ovi, slikice i oglasi Smile

Eto. Pozdrav Smile
Back to top
View user's profile Send private message
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 25.06.2010 17:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni skroz ok.

Jedino tekst članka, bi stvarno, mogao biti s lijeva.
Back to top
View user's profile Send private message
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 25.06.2010 18:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Kako ga mi vidimo?" Nije mi jasno jel to stvarno novi redesign kojeg je narucio Index ili cisto malo za zabavu isprobavas vjestine?

Bilo kako bilo - cak i kad bi redesign imao smisla, meni takodjer bas nije korak u boljem smjeru. Na prvi pogled smetaju me mislim razmaci opcenito - i izmedju elemenata i proredi. Takodjer kod top kategorija i podkategorija clanaka razlicita velicina slova. Isto tako header mi je prevelik sad - pogotovo to dolazi do izrazaja zbog napadne crvene boje (u trenutnom designu Indexa to se jos toliko ne primijeti jer je malo, al ovako...).

Isto tako nisam siguran dal bi takav design zadovoljio Index s marketinske strane? Ovaj tvoj redesign malo zavarava buduci da ne pokazuje sva mjesta gdje se mogu staviti banneri. Na tom redesignu su samo 3 bannera iste velicine? Koliko vidim Index trenutno ima na naslovnici barem 8 sponzorskih bannera razlicitih velicina. A to je nesto od cega zive.
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 25.06.2010 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je prenapadno, ova žuta mi ubija oko.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mali_od_palube



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 91
Location: Atlantik

PostPosted: 25.06.2010 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cool
Back to top
View user's profile Send private message
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 26.06.2010 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...maaaali dio.
Ovo je samo "teaser content."

Jedino će biti uvedene određene promjene po pitanju upotrebe boja u odnosu na kategoriju sadržaja/stranica (crvena, zelena, narančasta).

kres0000 wrote:


Uglavnom, ovo je sad već dvokilometarski post pa da završim...


Hahaha, hvala na super dvokilometarskom "glowing" komentaru.Wink

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 26.06.2010 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Komunjare.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2010 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Italija je ispala sa svjetskog... Wink

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_silvije



Joined: 26 Jun 2010
Posts: 1

PostPosted: 26.06.2010 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav.

Odlično izgleda ovaj pregled dana u 3d-u...
Mene samo zanima jeste li to programirali u TweenMaxu ili Papervisionu?
Ako mi možete reći koje ste klase koristili.

Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 27.06.2010 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
Komunjare.

Yup Smile
Ovaj kolirit je nazadan, time se treba pozabaviti npr [url] www.en.wikipedia.org/wiki/Color_theory[/url] ili jednostavno koristite Kuler.
Jer nije sve u tehnologiji nešto (sve) je i u dizajnu Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 27.06.2010 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A gdje je bg sa zastavama srbije i slovenije?
mislim, to su imali na dan utakmica naših susjeda.

Porbajte s tim, da vidimo kako izgleda..to im je postala praksa..neće dugo proći prije nego će opet morati iskazivati podršku srbiji, možda za rast standarda ili uspjeh đokovića na nekom turniru.
Back to top
View user's profile Send private message
blackjack



Joined: 27 Jun 2010
Posts: 1

PostPosted: 27.06.2010 14:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidim, sa 24sata se nadmecete ko ce prije objaviti preview
ipak mi je novi index puno bolji.
Back to top
View user's profile Send private message
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 27.06.2010 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle kolko novih clanova - i svima se svidja Twisted Evil

Prvome se cak svidjala ova 3D glupost prije nego je i objavljena na preview webu bila Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 27.06.2010 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

netko se izgleda dobro zajebava Laughing

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2010 06:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U ovom kontekstu 3d nema apsolutno nikakvog smisla.

_________________
Enthusiastic programmer - Zagreb
HaXe Journal | ilovecode.org | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 28.06.2010 07:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://xkcd.com/757/

natanata = 3d _silvije = barem po ip adresi
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 28.06.2010 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
http://xkcd.com/757/

natanata = 3d _silvije = barem po ip adresi


Dual acc dakle i time se služimo u svrhu porpagande Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 28.06.2010 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro, to se nekako i znalo..
ali morate priznati da vam dotični radi strašnu reklamu Wink
Back to top
View user's profile Send private message
natanata



Joined: 28 Nov 2009
Posts: 62
Location: Kobenhavn, London, Zagreb

PostPosted: 28.06.2010 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_silvije wrote:
Pozdrav.

Odlično izgleda ovaj pregled dana u 3d-u...
Mene samo zanima jeste li to programirali u TweenMaxu ili Papervisionu?
Ako mi možete reći koje ste klase koristili.

Hvala!


Joj Silvije, kako si jadan s tim forama...Wink
Molim, i iduće godine.

_________________
Ouais, chapeau bas à Ed Banger qui a réalisé le clip et à Breakbot pour la musique! | Breakbot - Baby, I'm Yours
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 28.06.2010 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

*lel*
Back to top
View user's profile Send private message
Maartin



Joined: 01 Jul 2010
Posts: 1

PostPosted: 01.07.2010 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u redu ovo izgleda ali postoji nekoliko ključnih problema s ovim prijedlogom.

prvi je ovaj 3d prikaz vijesti
-po meni nije bilo ni potrebe uvoditi ovaj 3d, moglo se to jednostavno napraviti putem malo naprednijeg css-a, mozda da malo pogledate kako je to na ted.com napravljeno. uostalom osnovna ideja je odlicna, velicina okvira po popularnosti, mozda bi jedino ove sive boje trebalo zamijeniti crvenom zelenom i narandžastom, ovisi po vijesti

trazilica
-trazilica na ovakvoj vrsti portala se slobodno moze marginalizirati, jer tip vijesti na ovakvim siteovima imaju rok trajanja od max 48 sati nakon cega padaju u zaborav i mogu se slobodno arhivirati, ovdje bi mozda bolje rješenje bilo koristiti vezane vijesti na prikazu članaka, nakon čega bi se nastavno mogao i suziti header po visini jer ima previše neiskorištenog prostora koji jje uporabljiv za info o vremenu, tv, i ostalo

članak
-tekst bi trebao gravitirati lijevoj strani zbog predominantnog oblika desnog stupca, a svi znamo da se uobicajene web stranice čitaju u obliku slova F stoga je logicno da tako bude i slučaj ovdje

oglašavanje
-portali poput ovog ugl. većinu profita ubiru od bannera, a koliko ovdje vidim ima ih jedva 2-3. iskustvo je pokazalo da se korisnika najbolje moze animirati za klik na banner načinom da su isti inkorporirani sa sadržajem. stoga bi se jednostavo moglo na naslovnici izmedu vijesti sporta i xmaga umetnuti 2 komada položena, a i na članku nakon fotografije i oko komentara negdje (nakon teksta članka)

osim ovoga, vecina drugih stvari je ugl. u redu, iako mi iskreno ne odgovara ovako bijela boja u pozadini jer mi je index kao takav u glavi vise šaren. ali, 100 ljudi, sto ćudi.
Back to top
View user's profile Send private message
i72852



Joined: 25 Feb 2004
Posts: 81

PostPosted: 20.07.2010 20:11    Post subject: opa Add user to your forum ignore list Reply with quote

Izgleda da ste ih potakli na promjene Smile
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zatvorenik-zvan-skakavac-pokusao-se-spaliti-u-celiji-zenicke-kaznionice/502804.aspx
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group