Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Nešto tipa google street view ?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 14.08.2010 22:25    Post subject: Nešto tipa google street view ? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Htio bi napraviti "tour of the village" ... to je jedno malo selo sa 300 stanovnika i par ulica i htio bi složiti u flashu uz pomoć fotografija interaktivni tour.

dali znate na koj nacin je složen google street view ?

možda mi možete pomoći sa nekim objašnjenjem ili linkom na neki tutorial ?

bio bi zahvalan na bilo kojem savjetu ili informaciji, thx

Luka

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 14.08.2010 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radim na sličnom projektu samo prilično velikih dimenzija (grad i okolina) sa interaktivnim bazama i prikazima, ali nebitno, tehnologija i pristup su isti ili pak slični.

Ustvari nisam siguran da sam te dobro shvatio, naime ... želiš interaktivnu mapu (aka Google street view style) u Flashu kroz jedno selo i čitavo želiš da prikažeš kroz projekat?
mVjerujem da ti geolokacijske, odnosno sveukupne infomracije tehničke prirode moraju biti tačne i bazirane na stvarnom prikazu, te da također želiš mapirati to selo?

Ukoliko smo se skontali onda ti preporučujem najeftiniju opciju mapiranja a to je da sjedneš u auto ili na bajk, priskrbiš sebi neki iPhone ili neki Android baziran telefon i prikladnu aplikaciju (imaš velik izbor no većina uredno radi svoj posao, a dosta ih je free), te se provozaš po željenoj lokaciji i ucrtaš mape.

Usput imaš sreće pa u HR radi jedna skupina ljudi na OpenStreetMap projektu, dakle imate svoju zajednicu (link: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Hr:Main_Page)
Pa možda imaš već gotove mape, a ako ne možeš tamo da nađeš mnogo informacija.

Nakon toga iste podatke koristiš za dizajn i programiranje interaktivnog sadržaja i samog "programa".
Postoji masa već urađenih enginea, a i templatea u Flashu kao i modula koji rade 360 view ili virual walk, proguglaj, a ako stignem napisaću ti još ponešto konkretnije, ovo je ugrubo ali nadam se da je od pomoći

Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
lovrolovro



Joined: 01 Aug 2010
Posts: 43

PostPosted: 15.08.2010 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lukavac dragi,
samo za tebe:

Pogledaj si ovdje, imaš par zgodnih informacija
http://code.google.com/intl/hr-HR/apis/maps/documentation/javascript/services.html

A inace mozes pogledati do it yourself varijantu:
http://www.diy-streetview.org/

A ni opcija koristenja onog Unityja ili PV3D nije losa solucija.

Last edited by lovrolovro on 15.08.2010 03:10; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 15.08.2010 02:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorry al ESRI blage veze nema s streetviewom. Vjerujem da ga zanimaju panorame i prijelaz s jedne u drugu kao tipa neke ture.

Sve ovisi koliko si tehnicki potkovan.

Sto se tice proizvodnje slika.... ako te bas zanima radit u selu pravu konkrenciju Google Streetviewu tj. content na toliko detaljnoj razini onda baci pogled na http://www.diy-streetview.org/ ... al ako ces raditi povremeno koju panoramu na svakom raskrscu onda kao sto je Adi rekao mozes s svakim Iphoneom/Androidom i nekim besplatnim appom za stiching - ili sa svojom kamerom u krug pa stichati isto (trazi PT Tools za stiching software)... ili ako ne zelis stichati nego sve u jednom kupi stvari tipa http://www.0-360.com

Sto se tice prikaza - ako ces raditi svoj content detaljan onda za kvalitetu Streetviewa ili Binga moras mislim svoj viewer kodirati... nisam siguran da toliko kvalitetan panorama viewer sa svim opcijama postoji open source... u Flashu vjerojatno ako se zelis igrati uzmes Papervision i mapiras svoj content u unutrasnjost kugle pa je onda pozicioniras u prostoru da se content mijenja kako covjek navigira po ulicama...

Mada sumnjam da zelis toliko ici u detalje? Ako se radi samo o obicnim panoramama po tockama po selu, onda uzmi neki od ovih besplatnih viewera tipa http://panosalado.com/ ili http://pan0.net/page.php?page=pan0&set_accept=1&perm=1 pa ih pozicioniraj po tockama na google maps... ima i boljih rjesenja ali se placaju...

Inace u teoriji mozes koristiti i sam Streetview za prikaz tvojih slika - vidi http://code.google.com/apis/maps/documentation/javascript/services.html#CustomStreetView

Mada za selo od 300 kuca - uzmi radje Unity3D pa napravi modele s teksturama cijelog sela i imas savrsenu turu Cool
Back to top
View user's profile Send private message
lovrolovro



Joined: 01 Aug 2010
Posts: 43

PostPosted: 15.08.2010 03:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Velcro, pola stvari koje sam ja predložio
si ti sada opet citirao. Koji si ti lik, jbt...
Back to top
View user's profile Send private message
lovrolovro



Joined: 01 Aug 2010
Posts: 43

PostPosted: 15.08.2010 03:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lukavac, i nemoj se sramotit s ovim sonyjevim kamkorderom.
Nabavi si pravu zvjerku tipa 5D Mark II ili 7D s kojom se snimao Dr. House.
Back to top
View user's profile Send private message
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 15.08.2010 03:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidis kaj su ti napravile napolitanke i sojino vanila mlijeko - a bio si tako dragi mladic Embarassed

Last edited by velcro on 15.08.2010 03:27; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
lovrolovro



Joined: 01 Aug 2010
Posts: 43

PostPosted: 15.08.2010 03:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

velcro wrote:
Vidis kaj su ti napravile napolitanke i sojino vanila mlijeko - a bio si tako dragi mladic Idea


Hahaha! Legendo!
Drag sam ja, drag, ne brini! :*
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 15.08.2010 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trenutno sam na moru (jučer mi je ta ideja sinula) pa ću još detaljnije proučiti ove informacije koje ste mi dali skupa sa linkovima kada se vratim u zgb na svoj komp ...i thx puno Smile

samo bi vam htio približiti zamisao malo... cilj nam je privući ljude da dodju u to selo pa bi iskoristili jednu takvu tehniku pa ako imaju volje, kada dodju na sajt da pregledaju taj "tour".

ja sam to zamišljao napraviti sa slikama, nisam baš potkovan za 3d izradu... znaci mislio sam da bi mogao to obaviti samo sa slikama, nemam iphone pri ruci niti blizu, samo 12pix olympusov fotich od 2k kn. sa defaultnom lećom, da bar imam ovu svoju kameru ovdje da odma odslikam to jer na njemu imam širokokutnu leću no nije kamera samnom.

malo samo mogzam kako bi bilo to najbolje poslikat..to su dosta uske ulice i u svakoj ima po par izlaza lijevo desno pa sam to zamišljao tipa da se pojavi slika i da u flashu biraš hoces li ici lijevo ili desno u te proalze koje vidis na slici....da se pojave nekakve strelice i kad kliknes na nju pojavi slika iz tog prolaza.... tak nes :S

nemora to bit nesto pre fancy jer i nisam potkovan za to..a mislio sam da ima vec neko ke je tak nes jednostavno radio.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group