Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dizajn majice za 1ŠEST

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
1ŠEST



Joined: 08 Jan 2009
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 23.02.2009 23:54    Post subject: Dizajn majice za 1ŠEST Add user to your forum ignore list Reply with quote

TEMA: Dizajn fashion majice za 1ŠEST
OPIS: Dizajniramo muške i ženske majice. Izaberite jedan od ovih pet slogana i pošaljite svoju najbolju ideju. Majice moraju biti jednostavne, ali originalne. Nešto što biste obukli ispod sakoa i izašli u fini klub. Elementi dizajna bi trebali biti lako svrstani u kategoriju žensko/muško budući da ne želimo unisex majicu. Koristite max. četiri do pet boja, a boju majice možete izabrati iz naše palete. Ovdje možete naći i stil koji tražimo. Dizajn ide samo na prednju stranu majice, a maksimalna veličina printa je 35cm x 45cm za muške i 28cm x 28cm za ženske.
DOZVOLJENE TEHNIKE: Preferiramo vektore i raster print kvalitete (min 150dpi).
ROK: 16 dana od objave natječaja
NAGRADA: Dizajnirana majica (+jedna po izboru iz naše ponude) na kućnu adresu i vječna slava Wink
SLOGANI:
Quote:
- Live slowly, die fast
- My blood type moto: B positive
- I'm famous but nobody knows it yet
- Imagination is my occupation
- My liver can take it

Jako bi bili sretni kada bi netko od moderatora prebacio ovu temu sa foruma u novu radionicu i omogućio uploadanje radova u posebnu galeriju. Ukoliko netko bude brži od moderatora, svoj rad može poslati na konzultacije@jedansest.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1ŠEST



Joined: 08 Jan 2009
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 13.03.2009 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Natječaj je zatvoren. Na naše razočaranje...
Naime, dobili smo samo četiri prijave (od troje vas), a nijedna od njih nažalost nije zadovoljila.











E sad, budući da je naša želja surađivati sa manje i više afirmiranim dizajnerima, htjeli bi saznati zašto je ovaj natječaj imao tako mali odaziv. Da li je nagrada bila premala? Nezanimljiva tema možda? Ili nešto drugo?
Uglavnom, molimo vas za komentar kako bi ubuduće mogli organizirati kvalitetniji natječaj. Dobro vama, dobro nama Cheers!

Svo troje koji su se ipak odazvali ne želimo obeshrabriti, pa ćemo ih nagraditi za uloženi trud. Izaberite jednu od majica iz naše ponude (ako vam se koja sviđa) i pošaljite podatke za slanje na mail.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 13.03.2009 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

osobno nisam bio motiviran zbog nagrade, mogu sam sebi napravit majicu u jednom od radnji koje to rade po gradu. da je bila neka lova u pitanju onda bi se potrudio Very Happy šta ćeš, recesija, svi gledaju di će ubost koju kunu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 13.03.2009 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svakako je problem nagrada. Mislim da se na ovakav način mogu privući samo neafirmirani dizajneri, jer zašto bi netko tko ionako ima dosta posla trošio vrijeme na nešto što radi for free i to još za nekog drugog... Rolling Eyes "vječna slava" Rolling Eyes možda da ste vi malo afirmiraniji pa 'ajde...

Neznam ja sam odmah stekao dojam da trebate nekog tko će vam napravit nešto džabe... a ljudi to naravno kuže.

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
_FLYER_



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 72
Location: sarajevo / zagreb

PostPosted: 14.03.2009 08:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bolje da si pitao: bi li nam netko napravio besplatno dizajn za majce? bilo bi iskrenije. zašto bi se netko "afirmiran" a takve tražite, natjecao u dizajnu majci da bi osvojio majcu?! zbog "vječne slave"? pa ako je afirmiran onda to već i ima, zar ne? zbog majce? pa sam napravi dizajn i otisne ga na majcu.
Back to top
View user's profile Send private message
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 14.03.2009 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ili jos preciznije - ako dobro kuzim vi zelite zaradjivati na tome sto netko za vas besplatno "za slavu" odradi ne?

Ako je u pitanju to da se na pocetku kao kod skoro svakog startupa nema love - pa npravite to onda tako da dizajner od prodaje svoje majce/designa dobije po 25% - to vas isto nista ne kosta a nekome bi bilo poticaj. I onda kako dizajenirma prodaja raste tako dobivaju veci postotak od prodaje - kao slicni stock siteovi....
Back to top
View user's profile Send private message
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 14.03.2009 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se ne dopada sto su slogani na engleskom - i isfurani su uglavnom
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
1ŠEST



Joined: 08 Jan 2009
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2009 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:
osobno nisam bio motiviran zbog nagrade, mogu sam sebi napravit majicu u jednom od radnji koje to rade po gradu. da je bila neka lova u pitanju onda bi se potrudio Very Happy šta ćeš, recesija, svi gledaju di će ubost koju kunu


Da, ali bi tu majicu u nekoj radnji, platio. I ne bi dobio još jednu gratis. Ok, hvala na komentaru, ali iz priloženog se može zaključiti da ne spadaš u našu ciljnu skupinu, jer smo mi htjeli privući ekipu koja voli nositi (a i dizajnirati) takve majice. Upravo je i iz tog razloga nagrada bila u majicama, a ne u lovi.

PaNtHeR wrote:
zašto bi netko tko ionako ima dosta posla trošio vrijeme na nešto što radi for free i to još za nekog drugog... Rolling Eyes "vječna slava" Rolling Eyes možda da ste vi malo afirmiraniji pa 'ajde...

Neznam ja sam odmah stekao dojam da trebate nekog tko će vam napravit nešto džabe... a ljudi to naravno kuže.


Možda si bio na našem sajtu pa vidio da nam to nije primarna djelatnost i da ne izbacujemo majice ko na traci. Nije da nam treba vaša pomoć, dizajn znamo napravit i sami. Mislili smo da će vam bit ok nešto drugačije, ali očito je sve postalo samo lova, lova, lova. Budimo realni, za dizajn jedne takve majice treba max. 3 sata.
Za taj rad, mi smo davali nagrade u vrijednosti 300 kn. Možda smo jednostavno tražili ljude na krivom mjestu...
A “vječna slava” nije bezveze pod navodnicima…

_FLYER_ wrote:
zašto bi se netko "afirmiran" a takve tražite, natjecao u dizajnu majci da bi osvojio majcu?! zbog "vječne slave"? pa ako je afirmiran onda to već i ima, zar ne? zbog majce? pa sam napravi dizajn i otisne ga na majcu.


Sito tisak, koji mi koristimo za sve majice, se ne radi ispod 50 komada i nije baš jeftin.

velcro wrote:
Ako je u pitanju to da se na pocetku kao kod skoro svakog startupa nema love - pa npravite to onda tako da dizajner od prodaje svoje majce/designa dobije po 25% - to vas isto nista ne kosta a nekome bi bilo poticaj. I onda kako dizajenirma prodaja raste tako dobivaju veci postotak od prodaje - kao slicni stock siteovi....


Može, super! Evo napravi nam dizajn I ako nam se sviđa, plaćat ćemo ti proviziju 15% jer je naša zarada minimalna, a ulog veliki. Al nemoj nam poslije kukat da bi ipak majice, jer ti tu nema baš puno love zasad, nama je to više gušt.


aidevise wrote:
meni se ne dopada sto su slogani na engleskom - i isfurani su uglavnom


E ovo je već druga priča, cijenimo mišljenje Applause
Btw, idući dizajn koji mi pripremamo će biti na hrvatskom, pokušavamo održavati bar neku ravnotežu, budući da većina još uvijek preferira engleski. U biti nam je baš drag ovaj komentar
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 16.03.2009 00:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja više volim Edu Maajku Smile... Care samo pare Smile

Tko voli nek izvoli.... sigurno ćete naći nekoga....

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 16.03.2009 00:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eh totalno bezvezna tema sad vec polako. Prvo sam pitas zasto stvar ne prolazi, pa ti ljudi odgovore (i to prilicno civilizirano) i onda uvrijedjene gluposti dobiju pod odgovore.

Lijepo sam ti odgovorio kako izgleda >>prokusani<< recept kako takvi siteovi tipa spreadshirt i ostali funkcioniraju. Ako ne vjerujes meni pitaj Google.

Ja, (kao vjerojatno i svi ostali) imaju elemente designa od razlicitih projekata koji bi zgodno izgledati na nekoj majci. I mozda i bi ga i isprobao kad bi postojalo lagani HR site za tako nesto kojeg procjenim dovoljno cool...

Definitivno to ne bi napravio zbog love jer s tim ionak ne mogu zaraditi koliko zaradjujem s onim sto sad radim. Al kuzis taj design je moj - moje autorsko djelo, mucio sam se za njega i zelim znati da sam od toga nagradjen vise nego ti koji cak nisi ni ozbiljan oko cjelog projekta pa tvrdis da ce te ooogromni troskovi sitotiska financijski unistiti i da ti to nije osnovna djelatnost i vjerojatno ce isto tolko i trajati....

Vjeruj mi - ako znam napraviti hebeno cool design za majcu, onda ga sigurno znam kak i isprintati na majcu i bez tvoje pomoci.

Uostalom mislim da je bilo cak i siteova od kopiraona vec tu koji su ti za HR nudili vec tu funkcionalnost. Al mislim da nisu prosli bas zato jer se nisu naslanjali na neku takvu dizajnersku zajednicu koja bi stancala dizjan svai dan ili tjedan bar... tak da ima mjesta jos za nekaj takvog - nece biti ogromna zarada nekal, al ima mjesta...
Back to top
View user's profile Send private message
1ŠEST



Joined: 08 Jan 2009
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 16.03.2009 01:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kakvi komentari, takvi i odgovori. Da nisu rekli da želimo đabe dizajn, ne bi tako ni reagirali. Tražili smo iskreno mišljenje, a ne preuveličavanje.
Nije nam baš jasna tvoja logika oko naše ozbiljnosti, mislim da ne bi trebao reagirati na prvu i bez nekih informacija. Imamo svoje razloge zašto nam je to sekundarna djelatnost. Ako te zanima, reći ćemo ti. Mi smo, vidiš, pitali vas, a konstantno dobivamo nerealne odgovore. Stvarno smo imali dobre namjere, a kad bi ih i vi imali, možda bi svi došli do konstruktivnog rješenja. Ovako ova rasprava nema smisla.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 16.03.2009 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da je moj komentar cisto konstruktivan bio. Ili za "afirmiranog" designera imas love ili mu ponudis viziju koja ce ga nagradjivati svaki puta kad netko kupi njegov dizajn.

Tvoj odgovor na to nije uopce bio na mjestu jer kao sto i rekoh, svi ostali slicni siteovi funkcioniraju na taj nacin. Ako su oni uspjeli izgraditi biznis na taj nacin...

A za ozbiljnost si si sam kriv jer baratas s onim "da vam to nije osnovna djelatnost" kao s necim za sto bi ljudi trebali imati vise razumjevanja nego obicno. A istina je zapravo obratna jer cim velis tako nesto odmah ljudi znaju da u svakom trenutku to mozes ugasiti jer i sam ne vjerujes dovoljno u to, niti ces posebno ulagati u marketing da to prodajno mjesto postaje posjecenije, itd. itd.

Svaki put dok netko objavi da treba neku sitnicu ili design za neku neprofitabilnu udrugu - uvijek se nadje netko tko zabadava ili za neku sicu to odradi. Al kuzis - ti trazis budimo realni besplatne "fashion design majce" koje ces prodavati za (uoce nije vazno koliki) profit. I tu ti se nista cudnog uopce ne cini?

Da si ozbiljan i stvarno nemas startup love (sto se moze jos shvatiti naravno) razmisljao bi o revenue-sharing dealu, al ovako ispravi me ako grijesik "to mi nije osnovna djelatnost" zapravo znaci "ajde da vidimo dal ova moja ideja prolazi u dovoljnom brojupa mi mozda i postane"...

Cudnim cudom malo sam emotivan oko ove rasprave al projekt je nesto sclicno necem sto sam bas radio, paaa....

Razz
Back to top
View user's profile Send private message
b6d



Joined: 09 Mar 2009
Posts: 2
Location: Zadar

PostPosted: 16.03.2009 08:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel se bar neka od ove 4 majce nekom sviđa?

_________________
"When you have to shoot, shoot, don't talk."
Back to top
View user's profile Send private message
ex25



Joined: 30 Apr 2007
Posts: 14
Location: Split

PostPosted: 17.03.2009 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

b6d wrote:
Jel se bar neka od ove 4 majce nekom sviđa?


meni je zadnja dobra, volin srca nosit haha Cool
da san prije vidija natjecaj, sigurno bi radija nesto, zasto ne dobit majicu! Very Happy

_________________
Photoshop tutoriali
Opcenito portal
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 17.03.2009 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="1ŠEST"]
liftboy wrote:
osobno nisam bio motiviran zbog nagrade, mogu sam sebi napravit majicu u jednom od radnji koje to rade po gradu. da je bila neka lova u pitanju onda bi se potrudio Very Happy šta ćeš, recesija, svi gledaju di će ubost koju kunu


Da, ali bi tu majicu u nekoj radnji, platio. I ne bi dobio još jednu gratis. Ok, hvala na komentaru, ali iz priloženog se može zaključiti da ne spadaš u našu ciljnu skupinu, jer smo mi htjeli privući ekipu koja voli nositi (a i dizajnirati) takve majice. Upravo je i iz tog razloga nagrada bila u majicama, a ne u lovi.



baš spadam u tu ciljnu skupinu koja voli nositi i dizajnirati majice i to radim već neko vrijeme (dizajniram majice Smile
mislim da ste krivo krenili sa upitom, možda ste trebali ponuditi da vam ljudi pošalju neke radove, pa ako vam se svide predlošci, ponuditi neku vrstu suradnje, recimo 3 majice mjesečno da vam se izdizajnira, sa zadanom temom ili bez.

imam dosta majica koje nisu prošle iz ovog ili onog razloga u print, znači mogu vam poslati portfolio, pa ako ste zadovoljni otvoren sam za suradnju.

iskreno, portfolio majica koji nudite na sajtu vizualno mi je loš i nezanimljiv, ali to je moje mišljenje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
eXsigno



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 2

PostPosted: 18.03.2009 08:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Isto tako, nisam bio motiviran zbog nagrade i osjećaja da želite zaraditi na easy way.

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
redrum



Joined: 18 May 2009
Posts: 4

PostPosted: 24.05.2009 16:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Damn, steta sto sam ovako kasno nasao ovaj thread.
Back to top
View user's profile Send private message
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 25.05.2009 04:05    Post subject: wtf?!?! :/ Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ja ovo citam i ne vjerujem. Lik dode na forum sa namjerom da mu netko besplatno napravi 5 dizajna za majice, nece nista platit ali trazi renomirane dizajnere i vrhunsku kvalitetu i svi ti dizajneri moraju stampat majice kao na traci, jel ocito za jedan takav dizajn po njemu treba samo 3h. Onda kad mu se pristojno objasni da tako nece nista napraviti i da je nagrada mala, onda opali po svima kako njemu ne treba nasa pomoc jer znaju oni i sami napravit dizajn al eto nama je htio ponudit nesto novo i kao on nama radi uslugu, a mi svi samo mislimo na lovu, i jos misli da smo toliko glupi pa ne kuzimo da bi on poslije te majice prodavao za istu tu lovu.

Inace mi se ne svida ovaj nacin tipa prijavis se na natjecaj i radis nesto i trosis vrijeme i onda je pitanje hoces li dobiti posao ili ne, znaci ako se prijavi 10 dizajnera 9 ce ih raditi bezveze. Al to je jos ok jer postoji sansa da se nesto zaradi. Al tu se trazi da radis besplatno i onda ce netko tvoj rad prodavat. Ma da su ne znam kakvi mali novci nije uredu.

Ako zelis vrhunske dizajnere onda ih plati, a ak hoces da ti netko radi za besplatno onda uzmi sto ti se da, ili sam napravi bolje, i nemoj se vrijedat kad ti se realno i iskreno odgovori na pitanje.

A necu se zacudit ni ako se ove cetiri majice koje je ekipa napravila i za koje kazete da nisu dobre, pronadu medu majicama koje vec prodajete jer nisu nista losije od tamo ponudenih, neke su mi i jace.
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 25.05.2009 07:39    Post subject: Re: wtf?!?! :/ Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Vandelay



Joined: 01 Mar 2009
Posts: 9

PostPosted: 25.05.2009 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da . . nisma htio komentirat jer je stari post, ali nakupilo se ljudi pa


po sajtu se vidi da su neki wannabee-ji - totalno drukčiji od drugih


iako, moram priznati da im je prezentacija za 10^100 nice, zna itko što je bilo s tim projektnom, nikad nisu objavili finaliste
Back to top
View user's profile Send private message
1ŠEST



Joined: 08 Jan 2009
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 28.05.2009 15:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prošlo je dosta vremena od otvaranja ovog topica, pa su tenzije malo splasnule Wink

Da probamo hladne glave objasnit situaciju...

Novi smo, mali smo i tek nedavno smo zabrijali na majice. Dugo smo (osobno) na forumu i cijenimo mišljenje svakoga ovdje (inače ne bi bili tu), ali nekad su komentari fakat neutemeljeni.
Ok, skužili smo da bi svi rađe htjeli lovu kao nagradu, a ne majice. Fora je u tome da mi zasad imamo tek 5 majica vani i da u toj fazi još uvijek nema zarade. Mislili smo da će 2 majice kao nagrada bit ok za početak, jer je slogan zadan, pa nema tolko posla. Očito smo se preračunali, al smo sad u mat poziciji.... Bilo je nekih prijedloga da se dizajneru daje postotak zarade od prodaje, što je nama super, al vjerujte, u ovoj fazi ne bi puno zaradili...
Mi nismo threadless, ali nam to nije ni cilj postati. Želimo imati malu "zajednicu" stalnih kupaca i nikada ne dopustiti da majice izlaze na tjednoj bazi. E sad, dal se to nekom sviđa ili ne, to je druga priča... Ukusi su različiti i o tome nema svrhe raspravljati.
Što se tiče ovog natječaja, za dizajnove koji su nam stigli nismo rekli da nisu dobri nego da nisu ono što smo tražili. Netko je rekao da će se sigurno naći u našoj ponudi.... - neće se naći u našoj ponudi jer ni jedan od tih nismo otkupili, samo smo ih nagradili za trud. Pa zato smo ih i stavili da ih svi vide!!

Ugl, kad malo financijski ojačamo, probat ćemo organizirat neki sličan natječaj, pa ćemo vidjet. Ako netko ima svoje gotove dizajnove za majice, nek nam slobodno pošalje (ali i cijenu otkupa) pa ako nam se uklapa u našu viziju, budžet i ostalo, možda nešto i dogovorimo. Ubrzo ćemo (ako bog da) trebati pojačanje što se tiče web dizajna i printa, pa su sve ponude dobrodošle.

@Vandelay
http://www.project10tothe100.com/ - "check back later"- što god to značilo......
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Vandelay



Joined: 01 Mar 2009
Posts: 9

PostPosted: 28.05.2009 23:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

držim fige, sadržaj ne bi komentirao jer je sve jako nedefinirano i ima svačega, ali od onoga što sam vidio na youbitou prezentacija vam je 5+


za totalno drukčije od drugih - neka vaši radovi govore o tome, inatje vam je stranica fura, obožavam ovaj 'kić' (na dobar način) s pozadinom
Back to top
View user's profile Send private message
lovrolovro



Joined: 01 Aug 2010
Posts: 43

PostPosted: 24.08.2010 23:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A jebate jarac, koji glupsoni.
E momci, super su vam majice. +5 jebate.

Jao da sam na vašem mjestu,
pojeo i poharao bi naše tržište šta se tiče tih majica,
ali ono - POJEO!

aplikacija za dizajn ko sta sad imaju slovenci za spar tetrapak: augmented reality, pv3d,
fb aplikacija, twitter fed, nagrade oglasi. Pa bi si od oglasivaca i google jos i tu ubrao finu pinku
pa kapitalizirao dobit za neke fine nagrade. Strategija momci, marketing "kurac palac."

A ne ovo - bi ne bi, cici mici.

Isto kako bi marković pojeo govno za namještanje.
al on je glup čovjek jebiga, fosil jebiga.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group