Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dupla pozadinska slika u IE-u i Chrome-u

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Crazy Man



Joined: 02 Jun 2005
Posts: 68
Location: Croatia, Osijek

PostPosted: 07.09.2010 16:41    Post subject: Dupla pozadinska slika u IE-u i Chrome-u Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

imam mali problemčić, najbolje će vam to dočarati ova dva screenshota:

Mozilla Firefox - kako bi se trebalo prikazivati


Internet Explorer i Google Chrome - greška


Proizvodi na kojima nema beđa (obična slika i ispod je tekst sa popusta) AKCIJA ili NOVO se na svim preglednicima prikazuju jednako. Ta velika slika je zapravo pozadinska slika linka, stavljeno je background-repeat: no-repeat; width: 250px; height: 250px; i overflow: hidden; tako da ne razumjem zašto se na IE-u i Chromeu slika tj link cjelokupni ponovi dva puta kada nigdje u HTML-u ne stoji taj link dva puta...

Ako netko zna rješenje problema ili možda neki drugi način na koji bi se ovo moglo rješiti molimo vas da pomognete...

Evo i linka o kojem se točno proizvodu tu i radi: http://www.sport4pro.net/tenis/Babolat-tenisice/babolat-team-all-court-4-661/

_________________
Blogeri | Facebook HR | You Tube Muzika
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 07.09.2010 19:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. Ja bi na tvom mjestu sliku proizvoda stavio na p.padding_small.

2. Dodatno, stavljanje blok elementa (div-a u tvom slucaju) unutar inline elementa (a tag, bez obzira sto si mu dodijelio display: block) je tehnicki nepravilno (to ce ti vjerojatno i validator potvrditi), moguce je da ti to radi probleme.

3. Mozda da izbjegnes stavljanje slika proizvoda u pozadinu, ako neko hoce napraviti print slika se nece vidjeti.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Crazy Man



Joined: 02 Jun 2005
Posts: 68
Location: Croatia, Osijek

PostPosted: 08.09.2010 09:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uspio sam rješiti problem... radilo se o <p> tagu u kojem izgleda ne može biti <div> element, tako da sam taj p tag zamjenio sa divom i sve radi Wink puno hvala na pomoći...

P.S. Da i što se tiče pozadinske slike, ne bi znao kako rješiti da ne bude pozadinska s obzirom da bi se na tom elementu trebalo nalaziti tekst i još 1-2 slike...

_________________
Blogeri | Facebook HR | You Tube Muzika
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 08.09.2010 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
P.S. Da i što se tiče pozadinske slike, ne bi znao kako rješiti da ne bude pozadinska s obzirom da bi se na tom elementu trebalo nalaziti tekst i još 1-2 slike...

sa apsolutnim pozicioniranjem elemenata i upotrebom z-indexa.
http://www.w3schools.com/Css/css_positioning.asp
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Crazy Man



Joined: 02 Jun 2005
Posts: 68
Location: Croatia, Osijek

PostPosted: 08.09.2010 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmmm, da, bio sam nešto tako prije radio, ali znam da sam dosta problema imao sa IE6, da mi se sve raspadalo i sl... Tako da ne vjerujem nešto baš tom principu... Iako bih mogao i isprobati, thx Wink

_________________
Blogeri | Facebook HR | You Tube Muzika
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group