Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Oke, glup sam i ne shvaćam (opet PayPal)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 25.11.2009 20:48    Post subject: Oke, glup sam i ne shvaćam (opet PayPal) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Priznajem, glup sam, žao mi je što vas davim, ali plz objasnite mi ko malom tutleku ovo
https://www.paypal.com/worldwide/

Slovenija+ ima slijedeće:
Quote:
Send and receive payments in these countries.
Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a (+).


Znači mogu otvorit debitni račun u sloveniji i primat pare preko paypala ili što?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 26.11.2009 09:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes dobivati nofce na pay pal racun i kasnije ih trositi na kupovinu pay palom, ali nemozes podizati zivu lovu...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 26.11.2009 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da jos ovo prolazi ti visa od ABanke, otvoris racun za nerezidente, a i usput moras na DARS (njihova porezna) dignut porezni broj....

info trazis putem najdi.si

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 26.11.2009 17:08    Post subject: Re: Oke, glup sam i ne shvaćam (opet PayPal) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Priznajem, glup sam, žao mi je što vas davim, ali plz objasnite mi ko malom tutleku ovo
https://www.paypal.com/worldwide/

Slovenija+ ima slijedeće:
Quote:
Send and receive payments in these countries.
Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a (+).


Znači mogu otvorit debitni račun u sloveniji i primat pare preko paypala ili što?

ja imam sve preko moneybookersa. Otvorio sam si devizni i na njega si prebacujem sa moneybookersa, pa podignem. Jedino je bed jer nije podržan skoro nigdje za kupnju.
Myfonts, fontfont, isp itd

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 26.11.2009 17:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

plus da za moneybookerse, ako je devizni žiro račun, moraš prijavljivati porez, jer po novome banke lovu koja sjeda na žirac moraju prijavljivati poreznoj Anxious
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 26.11.2009 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:
plus da za moneybookerse, ako je devizni žiro račun, moraš prijavljivati porez, jer po novome banke lovu koja sjeda na žirac moraju prijavljivati poreznoj Anxious

Pa meni nije tako, bar mislim?! A šta ako lova sjeda drito na kreditnu?

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 26.11.2009 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam ni ja to znao nego mi je frendica to napomenila da ju je banka upozorila, znači u pitanju je bio devizni žiro račun
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 26.11.2009 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

S PayPala na MoneyBookers s MoneyBookersa na Žiro? (nisam siguran, provjeri)
Back to top
View user's profile Send private message
bubi



Joined: 30 Apr 2010
Posts: 13

PostPosted: 21.09.2010 18:37    Post subject: Re: Oke, glup sam i ne shvaćam (opet PayPal) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Priznajem, glup sam, žao mi je što vas davim, ali plz objasnite mi ko malom tutleku ovo
https://www.paypal.com/worldwide/

Slovenija+ ima slijedeće:
Quote:
Send and receive payments in these countries.
Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a (+).


Znači mogu otvorit debitni račun u sloveniji i primat pare preko paypala ili što?


Yes!
http://www.moneybookers.com.hr/forum/paypal/rjesenje-kako-primiti-novce-na-paypal-racun-u-hrvstskoj/

_________________
Nebuloze | Igre 123 | Igre za djevojčice
Back to top
View user's profile Send private message
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 22.09.2010 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Yes!
http://www.moneybookers.com.hr/forum/paypal/rjesenje-kako-primiti-novce-na-paypal-racun-u-hrvstskoj/


Ne. Paypal registrira ip adresu, vidi iz koje se zemlje logiras i dize crvenu zastavicu ako je sumljivo. Mozda ti prodje par puta ako si mala riba ali ti to sve visi o koncu.

Paypal je vrhunac korporativnog lopovluka. Ja sam mu ionako dao odjeb; lipo otvorio 2checkout racun i tako primam novce od paypal usera, visa i mastercard kartice, ma sta god oces Smile
Back to top
View user's profile Send private message
bubi



Joined: 30 Apr 2010
Posts: 13

PostPosted: 22.09.2010 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fixie wrote:
Quote:
Yes!
http://www.moneybookers.com.hr/forum/paypal/rjesenje-kako-primiti-novce-na-paypal-racun-u-hrvstskoj/


Ne. Paypal registrira ip adresu, vidi iz koje se zemlje logiras i dize crvenu zastavicu ako je sumljivo. Mozda ti prodje par puta ako si mala riba ali ti to sve visi o koncu.

Paypal je vrhunac korporativnog lopovluka. Ja sam mu ionako dao odjeb; lipo otvorio 2checkout racun i tako primam novce od paypal usera, visa i mastercard kartice, ma sta god oces Smile


Mom frendu je upsjelo, bez problema. IP adresa nema veze s konjskim trkama. Zašto njemac koji je došao na godišnji odmur u Hrvatsku nebi mogao otvoriti PayPal račun? Nebuloze
IP adresa je samo IP adresa.. lokacija. ništa više Laughing

_________________
Nebuloze | Igre 123 | Igre za djevojčice
Back to top
View user's profile Send private message
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 22.09.2010 22:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Zašto njemac koji je došao na godišnji odmur u Hrvatsku nebi mogao otvoriti PayPal račun? Nebuloze

Pa slazem se s tobom, nebuloze. Nijemac dodje na godisnji u hrvatsku i blokiraju mu paypal racun kad pokusa platiti iz hrvatske. Blokiraju mu racun, zamrznu sredstva i traze verifikaciju racuna. To mi se desilo 2-3 puta pri naplati. Amerikanac na putu u izrael mi plati racun i paypal mu odbije uplatu zbog straha od provaljenog racuna.

Ne kazem da to ne sljaka, samo kazem da ti sve visi o koncu.
Back to top
View user's profile Send private message
bubi



Joined: 30 Apr 2010
Posts: 13

PostPosted: 22.09.2010 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fixie wrote:
Quote:
Zašto njemac koji je došao na godišnji odmur u Hrvatsku nebi mogao otvoriti PayPal račun? Nebuloze

Pa slazem se s tobom, nebuloze. Nijemac dodje na godisnji u hrvatsku i blokiraju mu paypal racun kad pokusa platiti iz hrvatske. Blokiraju mu racun, zamrznu sredstva i traze verifikaciju racuna. To mi se desilo 2-3 puta pri naplati. Amerikanac na putu u izrael mi plati racun i paypal mu odbije uplatu zbog straha od provaljenog racuna.

Ne kazem da to ne sljaka, samo kazem da ti sve visi o koncu.


Istina, za dugoročno poslovanje ( i bezbrižno) treba odabrati sigurniji način.
Jesu velike provizije na 2checkout?

_________________
Nebuloze | Igre 123 | Igre za djevojčice
Back to top
View user's profile Send private message
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 22.09.2010 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

$50 dolara upad, 5.5% provizija pri transakciji
Back to top
View user's profile Send private message
bubi



Joined: 30 Apr 2010
Posts: 13

PostPosted: 22.09.2010 22:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fixie wrote:
$50 dolara upad, 5.5% provizija pri transakciji


Ako je 50$ jednokratno onda ok, alo 5,5% nije malo.. onak.. primamljivo je ali ipak..hm..

Čuo sam da se može nekako upariti paypay i 2checkout račun tako da npr.kupci mogu plaćati preko paypala, a zapravo ti primiš lovu na 2checkout.
Navodno da ovo funkcionira samo za pravne osobe kod nas.

_________________
Nebuloze | Igre 123 | Igre za djevojčice
Back to top
View user's profile Send private message
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 22.09.2010 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa 2checkout prima paypal, nema tu nikakvog uparivanja. Otvoris racun i primas paypal, kartice, sta god. To ti je merchant account, a to znaci da poslujes kao i bilo koji trgovac robom (opipljivom ili neopipljivom, mogu biti i usluge) preko interneta.

Ne moras biti pravna osoba i ne moras imati firmu, ja sam cisti primjer toga... evo vec 2 godina da mi je tako.

To sve provodim u combu sa payoneerom (payoneer.com). Narucio sam sebi karticu i mogu lovu dizati sa nasih bankomata. Isplata je svakih 7 dana nakon minimalnog dostignutog tresholda od $20 (iako stavljam daleko veci treshsold, zbog troskova transakcije).
Back to top
View user's profile Send private message
bubi



Joined: 30 Apr 2010
Posts: 13

PostPosted: 22.09.2010 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fixie wrote:
Pa 2checkout prima paypal, nema tu nikakvog uparivanja. Otvoris racun i primas paypal, kartice, sta god. To ti je merchant account, a to znaci da poslujes kao i bilo koji trgovac robom (opipljivom ili neopipljivom, mogu biti i usluge) preko interneta.

Ne moras biti pravna osoba i ne moras imati firmu, ja sam cisti primjer toga... evo vec 2 godina da mi je tako.

To sve provodim u combu sa payoneerom (payoneer.com). Narucio sam sebi karticu i mogu lovu dizati sa nasih bankomata. Isplata je svakih 7 dana nakon minimalnog dostignutog tresholda od $20 (iako stavljam daleko veci treshsold, zbog troskova transakcije).


Zanimljivo. Jedna hosting tvrtka mi je rekla tu informaciju (da moraš biti pravna osoba), zato sam i odustao od 2checkout-a.
Sve u svemu, onda je to cool. Malo ću si pročitati o tome.

Thanks

_________________
Nebuloze | Igre 123 | Igre za djevojčice
Back to top
View user's profile Send private message
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 25.09.2010 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ok je. Tehnicki da, smatraju te pravnom osobom, ali mozes staviti i ime firme koja je u procesu registracije ili ime firme koju ces tek osnovati. Oni tu informaciju ne provjeravaju.
Back to top
View user's profile Send private message
bubi



Joined: 30 Apr 2010
Posts: 13

PostPosted: 25.09.2010 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fixie wrote:
Pa ok je. Tehnicki da, smatraju te pravnom osobom, ali mozes staviti i ime firme koja je u procesu registracije ili ime firme koju ces tek osnovati. Oni tu informaciju ne provjeravaju.


Cool. Mogu li onda staviti na sranicu onaj fancy widget za plaćanje paypalom, donate i sl.?
hehehehe

_________________
Nebuloze | Igre 123 | Igre za djevojčice
Back to top
View user's profile Send private message
bubi



Joined: 30 Apr 2010
Posts: 13

PostPosted: 25.09.2010 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p.s. postoji li neki drugi način podizanja love osim payoneer kartice?
(npr.povući odmah na devizni račun)

_________________
Nebuloze | Igre 123 | Igre za djevojčice
Back to top
View user's profile Send private message
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 25.09.2010 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2checkout ne dozvoljava donacije

mozes dizati i bez payoneer kartice, threshold ti je na 300 dolara da ti salju na devizni. fora je sto ti nista ne naplate kad ti salju novce na devizni, barem je meni tako bilo u splitskoj banci.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group