Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Naplata iz inozemstva

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 28.09.2010 22:47    Post subject: Naplata iz inozemstva Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok,

imam jedno pitanje u vezi naplate preko autorskog ugovora iz inozemstva. Naime radila sam za jedno sveučilište u Austriji i oni sad meni kažu da mi ne mogu platiti jer nemam registriranu firmu. Ja ovdje radim preko autorskih ugovora pa me zanima postoji li legalan način na koji firma iz inozemstva može platiti autora iz Hrvatske?

Fala unaprijed svima koji imaju neke informacije ili iskustva u tome...
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.09.2010 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne moraš imati registriranu firmu. ja sam radio sa bosancima preko ugovora o autorskom djelu, i bez problema su uplatili na devizni žiro račun, platili i porez tako da ne moram ja, a pošto hr i bih imaju sporazum o dvostrukom neoporezivanju, priložili su papire za plaćeni porez, ja priložio to u poreznoj i sve ok...znači može se, samo moraš imati devizni žiro račun otvoren. zašto tebi kenjaju, ne znam Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 30.09.2010 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam u austriji to sto ti oni kazu je totalna glupost
ti njima napises racun prema dogovoru i oni ti to mogu platit bez ikakvog problema
na tvoj devizni racun u hrvatskoj
ocigledno je kod njih u racunovodstvu netko to je totalno neinformiran

i da is u austriji mogla bi im bez firme naplatit honorar ali bez MwSt (to ti je kao PDV u Hrvatskoj)

Kad bi bila u austriji i bila "obrtnik" ili imala firmu, trebala bi imati UID (porezni broj) koji je uveden radi naplate MwSt ali kao i u HR nemoras bit u sustavu placanja, znaci i tu bi na racuna napisala po kojem clanku im MwSt nije zaracunat.

samim time sto si u HR (Izvan EU) sve to pada u vodu cim im ti napises netto racun
znaci beu PDV i bez MwSt
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group