Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Trebam pomoć - site ne radi u IE

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
beryozinka



Joined: 22 Jun 2007
Posts: 7

PostPosted: 25.09.2010 13:44    Post subject: Trebam pomoć - site ne radi u IE Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, riječ je o sajtu na adresi the.flapper-girl.net
Koliko sam ja dosad uspjela skužiti, radi u Operi i Firefoxu (novijim verzijama bar), no u IE-u se ne prikazuje baš kako bi trebalo, pogotovo u IE7 gdje se fixed footer prekida na pola?? Ako imate tu verziju, najbolje da vidite sami o čemu je riječ ili ako je potrebno mogu postati screenshot.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 25.09.2010 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije samo ie. Jesi li vidjela kako sajt izgleda na 1024x768 rezoluciji? Nekoliko meni elemenata ti ne funkcionira kad nadneses kursor nad njima.

Btw. Probao sam sa par stvari, ali problem je malo kompleksniji, trebao bi se zafrkavati sa sors fajlovima
Back to top
View user's profile Send private message
beryozinka



Joined: 22 Jun 2007
Posts: 7

PostPosted: 25.09.2010 18:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ti pošaljem css ili? Moram priznat da nisam isprobavala na tako niskim rezolucijama Embarassed Pretpostavljam da je to zato što mi je width svugdje na 100 posto, ili?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fixie



Joined: 26 Mar 2004
Posts: 28
Location: planet fof

PostPosted: 25.09.2010 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim css, ali bi htio staviti par dodatnih divizija za "clear" funkciju u html i isprobati, a ne da mi se to raditi preko maila ili cega vec. Sacuvaj orginalnu wordpress temu, a meni posalji ftp pristup theme folderu i wp-admin ( mislim da wp-admin nece biti nuzan) info, pa cu pogledati ujutro kad uhvatim vremena. Ne bi trebalo trajati duze od 5 minuta na taj nacin.
Back to top
View user's profile Send private message
beryozinka



Joined: 22 Jun 2007
Posts: 7

PostPosted: 02.10.2010 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hej, sorry što kasno odgovaram.
Možeš li mi ovdje napisati kod koji bi trebalo izmijeniti? Malo mi je bed davati password jer nisam samo ja na toj domeni pa...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group