Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Konkurencija i napad na klijente
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
leroj



Joined: 03 Dec 2007
Posts: 6

PostPosted: 15.11.2010 18:55    Post subject: Konkurencija i napad na klijente Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam znao gdje to stavit, pa sam stavio pod plagijati.

Jedna firma je poslala mom klijentu mail, te ga upozorava da mu je stranica loše napravljena i bla ....

Sadržaj maila kako je stigao klijentu http://www.internova.hr/assets/mail.pdf Shocked

Stranicu sam ja radio prije nekih 4 godine i sasvim je uredna www.internova.hr

Da li se to nekome dogodilo ? Što napraviti u takvim situacijama?

Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.11.2010 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kulturno ga nazoves pa ga pitas sto tocno ne valja i tome slicno... i onda ga pitaj sto mu to treba u zivoto da okolo blati kolega koji su korektno obavili posao...

onda ga fino prijavi obrtnickoj komori, jer je obrtnik, i to sudu casti... oni su jako brzi i ekspeditivni u rjesavanju takvih slucajeva

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.11.2010 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LOOL sad sam vidjela da među referencama:
Code:
http://www.pulsemediaweb.com/reference/

ima Eurobus, ispod je navedeno:
» web dizajn
» CMS i programiranje
» XHTML i CSS kod
» web hosting
Dizajn, HTML i CSS sam radila ja... a programiranje bi bilo bolje da sam ga radila ja Laughing

Nisam više u kontaktu s tim tipom, naljutio se na mene nakon što sam iznijela na vidjelo da nema pojma o programiranju i da mu je "CMS" ranjiv na SQL injection i slično, kasnije me tračao kome god je stigao, uglavnom ne iznenađuje me nimalo njegov pristup pronalaska novih klijenata.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 15.11.2010 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajme kako bi ovo mene razbijesnilo... Ja bi ga zvao i rekao što mu spada.

btw, web od internove je super

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 15.11.2010 20:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LifeCanBeFun wrote:
btw, web od internove je super

slazem se

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 15.11.2010 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haha web dizajner, yeah right...site mu je očaj živi!
Kakve ekipe ima... Brick wall
Back to top
View user's profile Send private message
Viridis



Joined: 27 Jan 2006
Posts: 33

PostPosted: 15.11.2010 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bang!
Back to top
View user's profile Send private message
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 15.11.2010 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
uglavnom ne iznenađuje me nimalo njegov pristup pronalaska novih klijenata.

Laughing Zar se tako pronalaze klijenti? Bome se nece usrecit sa poslom.

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 15.11.2010 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe, taj retardinjo je isto poslao i na adresu nekoliko mojih klijenata Very Happy

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 15.11.2010 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...a ovo za prijavu obrtničkoj komori bi bila dobra shema, samo ne vjerujem da bi išta urodilo plodom Very Happy Very Happy

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.11.2010 22:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

papitto_venga wrote:
...a ovo za prijavu obrtničkoj komori bi bila dobra shema, samo ne vjerujem da bi išta urodilo plodom Very Happy Very Happy


vjeruj ak imas argumente zna biti zajebano (uuups).. najblaze je da se moras javno ispricati s tima da izadjes u obrtnickim novinama kao optuzeni, preko novcanih kazni pa do gubitka obrtnice ...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 15.11.2010 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvarno? Smile

onda, tko je za?

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.11.2010 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

papitto_venga wrote:
stvarno? Smile

onda, tko je za?


ako se skupi jos koji -mail i jos poneko misljenje nekoga tko ce reci da tip neosnovano siri dezinformacije onda se mozi ici na sud casti obrtnicke komore... samo s tim jednim slucajem se isto moze isi ali je bolje ako je vise toga

http://www.hok.hr/cro/sud_casti

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
leroj



Joined: 03 Dec 2007
Posts: 6

PostPosted: 15.11.2010 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da djelimo isto mišljenje, ja sam poludio kad sam to vidio .

Neznam da li ću ga prijavljivat, ali ću sigurno s njim "lijepo" porazgovarati o web dizajnu i standardima, a i SEO ću napomenuti Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2010 08:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svakako prijavite. Nemate se zašto ustručavati, a njega bi moglo naučiti pameti.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 16.11.2010 09:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, da, nitko ne voli konkurenciju, ali nema osnove za bilo kakvu prijavu. Gospodin je iskazao svoje mišljenje, to je sve, nije kažnjivo...

Ali slažem se da je ovo potpuno promašen način marketinga i pokušaj skupljanja klijenata, neprofesionalno. To se uostalom vidi i u načinu izražavanja i pisanja.

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 16.11.2010 09:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
Da, da, nitko ne voli konkurenciju, ali nema osnove za bilo kakvu prijavu. Gospodin je iskazao svoje mišljenje, to je sve, nije kažnjivo...

Ali slažem se da je ovo potpuno promašen način marketinga i pokušaj skupljanja klijenata, neprofesionalno. To se uostalom vidi i u načinu izražavanja i pisanja.


iskazao je misljnje koje kaze da pol sajta ne valja da je tehnoloski promasen, iz neba je izvadio da seo ne valja (a jel imao uvid u statistiku i se onokaj se ubraja u seo?) tak i ja mogu iskazivati misljenje da neciji rad popljujem bez ikakve osnove..

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2010 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
Gospodin je iskazao svoje mišljenje, to je sve, nije kažnjivo...

Gospodin je iznio netočne informacije. To je kleveta, kažnjivo djelo.
Priča o nepoštivanju W3C specifikacija, a svaka stranica prolazi validator. Source izgleda uredno. Na temelju čega je donio taj zaključak?

Onsite SEO bi mogao biti bolji (npr. unique title i description), ali to je usluga koja se posebno (i dobro!) naplaćuje i o čemu klijent mora voditi računa (ili osoba koju za to unajmi). Za to ne možeš kriviti web designera kojem to i nije u opisu posla, već nešto što može napraviti kao bonus.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 16.11.2010 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma kakva kletva... tip je rekao da site ne valja, to je njegovo mišljenje i točka. Ima pravo na to.

To bi bilo kao da T-Com ide tužit Tele2 jer oni smatraju da nemaju najpovoljnije tarife i da je cijela njihova marketinška kampanja kletva...

Može se autor ljutiti, ima i pravo, ali daleko od toga da ima osnove za bilo kakvu tužbu. može naravno iskušati sreću na sudovima, ali to nema smisla, gubljenje vremena.

Imao sam nedavno slučaj gdje je neki 'gospodin' kritizirao proizvode koje prodajem. Rekao je da su smeće jednoj stranci. Jebga nije mi drago. Ali da ću sada ići tužiti sudu časti svakog neistomišljenika... ma dajte molim vas... u najmanju ruku smiješno.

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.11.2010 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
Ma kakva kletva... tip je rekao da site ne valja, to je njegovo mišljenje i točka. Ima pravo na to.

To bi bilo kao da T-Com ide tužit Tele2 jer oni smatraju da nemaju najpovoljnije tarife i da je cijela njihova marketinška kampanja kletva...

Može se autor ljutiti, ima i pravo, ali daleko od toga da ima osnove za bilo kakvu tužbu. može naravno iskušati sreću na sudovima, ali to nema smisla, gubljenje vremena.

Imao sam nedavno slučaj gdje je neki 'gospodin' kritizirao proizvode koje prodajem. Rekao je da su smeće jednoj stranci. Jebga nije mi drago. Ali da ću sada ići tužiti sudu časti svakog neistomišljenika... ma dajte molim vas... u najmanju ruku smiješno.


slažem se, ovo je fakat smiješno...
pogotovo korištenje izraza "kletva"
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 16.11.2010 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
Ma kakva kletva... tip je rekao da site ne valja, to je njegovo mišljenje i točka. Ima pravo na to.

To bi bilo kao da T-Com ide tužit Tele2 jer oni smatraju da nemaju najpovoljnije tarife i da je cijela njihova marketinška kampanja kletva...

Može se autor ljutiti, ima i pravo, ali daleko od toga da ima osnove za bilo kakvu tužbu. može naravno iskušati sreću na sudovima, ali to nema smisla, gubljenje vremena.

Imao sam nedavno slučaj gdje je neki 'gospodin' kritizirao proizvode koje prodajem. Rekao je da su smeće jednoj stranci. Jebga nije mi drago. Ali da ću sada ići tužiti sudu časti svakog neistomišljenika... ma dajte molim vas... u najmanju ruku smiješno.


gledaj nemozes po svima srati [izvini na kolokvijalnosti] bez posljedica... ja mogu tak onda zvati ili slati izdavacima mejlove kako prijelom koji im radi moja konkurencija ne valja, da je odabir tipografije los, da kerning nije dobar i tome slicno...

to se NE RADI, tudji rad se treba postivati i tvoje je da na osnovu svog rada i znanja i kvalitete postenim nacinom [bez damping cijena i tome slicno] preuzmes klijenta, sve osalo je gadljivo, moralno i eticki neprihvatljivo i treba sankcionirati u korijenu, da ne pricamo o tome da je krajna posljedica toga da se "struka" na taj ancin pokopava, da se kavliteta srozava i da nam je sve prihatljivo bez ikakvog mjerila...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2010 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
To bi bilo kao da T-Com ide tužit Tele2 jer oni smatraju da nemaju najpovoljnije tarife i da je cijela njihova marketinška kampanja kletva...

Tele2 ne spominje imena - ni T-coma, ni VIP-a ni Tomata - on samo kaže "ja sam najjeftiniji". Ne kaže ovaj nevalja jer ovo, jedan ne valja jer ono, u tome je razlika.

I kaže se KLE-VE-TA, ne kletva.

Kazneni zakon, članak 200 wrote:
Kleveta

Članak 200.

(1) Tko za drugoga iznese ili pronese nešto neistinito što može škoditi njegovoj časti ili ugledu, kaznit će se novčanom kaznom do stopedeset dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

(2) Tko za drugoga iznese ili pronese nešto neistinito što može škoditi njegovoj časti ili ugledu putem tiska, radija, televizije, pred više osoba, na javnom skupu ili na drugi način zbog čega je kleveta postala pristupačnom većem broju osoba, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(3) Ako osoba protiv koje se vodi kazneni postupak zbog klevete dokaže istinitost svoje tvrdnje ili opravdani razlog zbog kojeg je povjerovala u istinitost sadržaja kojeg je iznijela ili pronijela, neće se kazniti za klevetu, ali se može kazniti za kazneno djelo uvrede (članak 199.), ili kazneno djelo predbacivanja kaznenog djela (članak 202.).


Pa ti opravdavaj koliko hoćeš...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 16.11.2010 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
to se NE RADI, tudji rad se treba postivati i tvoje je da na osnovu svog rada i znanja i kvalitete postenim nacinom [bez damping cijena i tome slicno] preuzmes klijenta, sve osalo je gadljivo, moralno i eticki neprihvatljivo i treba sankcionirati u korijenu, da ne pricamo o tome da je krajna posljedica toga da se "struka" na taj ancin pokopava, da se kavliteta srozava i da nam je sve prihatljivo bez ikakvog mjerila...



Šta je nemoralno u dumpingu cijena? Ja sam cijeli svoj biznis razvijo na temelju dumpingu cijena, i ne smatram se zbog toga nemoralnim. Dapače, mislim da sam moralniji od konkurencije jer pružam svojim strankama isti proizvod po nižoj cijeni, i zato me vole.

U oči svojih korisnika ja sam moralniji od konkurencije. Vidiš kako su mišljenja dvojaka, i moral također!

Mene je u biti baš briga, bitno da ljudi kupuju od mene a ne od Đoleta preko puta.

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 16.11.2010 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Tele2 ne spominje imena - ni T-coma, ni VIP-a ni Tomata - on samo kaže "ja sam najjeftiniji". Ne kaže ovaj nevalja jer ovo, jedan ne valja jer ono, u tome je razlika.


Ni u emailu iz prvog posta se ne spominje firma koja je izradila site...

Quote:
I kaže se KLE-VE-TA, ne kletva.


a lapsus ne cijepidlači Very Happy

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2010 10:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
Quote:
Tele2 ne spominje imena - ni T-coma, ni VIP-a ni Tomata - on samo kaže "ja sam najjeftiniji". Ne kaže ovaj nevalja jer ovo, jedan ne valja jer ono, u tome je razlika.

Ni u emailu iz prvog posta se ne spominje firma koja je izradila site...

Klijent zna koja mu je firma izradila sajt.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group