Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Konkurencija i napad na klijente
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 16.11.2010 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
Quote:
to se NE RADI, tudji rad se treba postivati i tvoje je da na osnovu svog rada i znanja i kvalitete postenim nacinom [bez damping cijena i tome slicno] preuzmes klijenta, sve osalo je gadljivo, moralno i eticki neprihvatljivo i treba sankcionirati u korijenu, da ne pricamo o tome da je krajna posljedica toga da se "struka" na taj ancin pokopava, da se kavliteta srozava i da nam je sve prihatljivo bez ikakvog mjerila...



Šta je nemoralno u dumpingu cijena? Ja sam cijeli svoj biznis razvijo na temelju dumpingu cijena, i ne smatram se zbog toga nemoralnim. Dapače, mislim da sam moralniji od konkurencije jer pružam svojim strankama isti proizvod po nižoj cijeni, i zato me vole.

U oči svojih korisnika ja sam moralniji od konkurencije. Vidiš kako su mišljenja dvojaka, i moral također!

Mene je u biti baš briga, bitno da ljudi kupuju od mene a ne od Đoleta preko puta.


sve ima svoju cijenu od skolovanja, do poreza do oprema, do softwera .. naravno ak imas sve nabavljeno partizanskim metodama mozes ici s damping cijenama, ali damping cijena znaci vise rada, manja zarada u koacnici.. manja zarada globalno znaci manja potrosacka moc, sto povlaci da ako krenes nerealnim cijenama rusis ekonomiju to je ti je sada grube banalno receno ali do toga dolazis... zato na onom trulom zapadau iams mehanizme koji onemogucavja kartele, damping cijena, dogovaranja cijena zato iams minimalne satnice za struke i razine edukacije i tome slicno... al duga je to prica... koju niko ne voli jer velika vecina vise voli vidjeti da se djuletu iz komsiluku crkne krava nego da se radi kako psada..

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2010 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dumping nije tema ovog threada, o tome se već raspravljalo na više mjesta po forumu.

Ono što ovaj mulac radi je protuzakonito i može dobiti po nosu makar od HOK-a. Ako to želite dozvoliti samo naprijed, ja na vašem mjestu ne bih.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
leroj



Joined: 03 Dec 2007
Posts: 6

PostPosted: 16.11.2010 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo sad sam nazvao čovjeka i pitao ga zašto to radi, on odgovara:
"Ispričavam se ako ste jučer dobili taj mail, naknadno je poslan mail isprike. Jučer smo poslali mailove na krive adrese."

Uglavnom koliko sam shvatio on to šalje kao newsletter Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.11.2010 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahaha, template Very Happy

Al vidim da bi neki html sud mogao ubrzo za takve osudjenike:

Quote:
Sudac: Neka pristupi optuženik zbog korištenja tablica i importiranja javascripti u headu stranice. Kriv je na godinu dana pisanja htmla tupom olovkom po papiru.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 16.11.2010 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toplo bih preporučio da ga prijavite komorskom sudu časti. Ipak plaćate taj komorski doprinos s nekim razlogom, jelda? Smile

Ovo jest kleveta, jest protuzakonito imho, i treba reagirati što prije, i što je više moguće javno publicirati šta je lik radio i kolko će ga to koštati. Osim što će bit besplatna reklama za vaš biznis ( Laughing ), dobro će poslužit kao primjer drugim nadobudnim budalama da im to ne padne na pamet.

A ako je na svom sajtu potpisao tuđi rad, samo će podebljat slučaj. Imate sreće da je poslo mejl pa imate dokaz, ima dosta gamadi koja pljuje na isti način samo pazi da ne ostavi trag. Very Happy

Što se tiče klijenta, možeš mu samo objasnit da je lik spammer, da ne zna radit web (zna početnički samo), pokazat mu argumente da je to što je napisao laž i kleveta, te mu reć da ćeš lika tužit sudu časti o.k. Ne vjerujem da će ga poslije toga ozbiljno shvaćati. A i nisu ljudi glupi vjerojatno, trebali bi i sami skužit šta je šta.

gl

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
prodesign



Joined: 22 Jan 2008
Posts: 10

PostPosted: 13.01.2011 22:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe... a i onog s petprstiju šta radi dumping čeka kad tad lopata iza ugla.

već sam iz par izvora čuo onu mitsku legendu o kopiraoni u petrinjskoj, što mi potvrđuje istinitost priče. dakle za one koji nisu čuli:

svi znamo što za kopiraonu znači petrinjska, za one koji nisu iz zg, petrinjska je napoznatija po MUP-ovoj prijestolnici za izdavanje svih vrsta službenih dokumenata! Dakle godinama (minulog nam stoljeća naravno), tom ulicom je suvereno "vladao" samo jedan fotograf! s vremenom se naravno podebljao i kopiraonom!

formiranjem nove države, dolaskom kapitalizma i tržišne ekonomije, uočio je to i drugi svat, pa i on otvorio svoj biznis. I hop odma prvi dumping cijene, al bogami i prepolovljenog prometa za onog prvog, al aj nekako je čovjek ipak preživio. I sad već njih dvojica sretno rade i privrijeđuju i "vladaju" ulicom.

međutim neš ti kapitalizma ak su u ulici samo dvojica, pa nije dugo trebalo da se tamo našao i treći, jadničak "trbuhom za kruhom". Smile Nije se to svidjelo ekipici, al su se s vremenom uspjeli uortačit pa "uskladit" cijene. Naravno ukupni promet se sad dijeli na tri djela, al ajde još uvijek se dobro živi.

No naravno nebi ova priča imala poantu da u ulicu nije kapnuo i četvrti svat. E taj je bio petoprstaš, drznica i tvrd orah i smislio strategiju kojom će "sve medvjedice u šumi bit samo njegove" Smile Napravio žestoki dumping, ekipica nije više išla ustoličenima Đoletu, Miletu i Ferdi, već svi redom novom međedu! i pogađate... medo je iza ugla naišao na ĐMF lopatu i skršili ga uzduž i poprijeko.

Eto kako dumperi prolaze!

I naravno slažem se sa komentarom, ako radiš legalno, sa legalnim softverom, svojom opremom, strojevima, uredno to sve servisiraš, kupuješ kvalitetan potrošni materijal, isplaćuješ uredno plaće i plaćaš ljudima doprinose, da nema tu više puno prostora za dumping. Jedini dumping ti u tom slučaju može bit na račun ljudi koji rade za tebe, a neću ni započinjat što mislim o pacijentima koji to čine...
Back to top
View user's profile Send private message
Aleks CS



Joined: 26 Nov 2010
Posts: 10

PostPosted: 05.02.2011 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
Dizajn, HTML i CSS sam radila ja...


Sorry Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 10.02.2011 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prodesign wrote:




I naravno slažem se sa komentarom, ako radiš legalno, sa legalnim softverom, svojom opremom, strojevima, uredno to sve servisiraš, kupuješ kvalitetan potrošni materijal, isplaćuješ uredno plaće i plaćaš ljudima doprinose, da nema tu više puno prostora za dumping. Jedini dumping ti u tom slučaju može bit na račun ljudi koji rade za tebe, a neću ni započinjat što mislim o pacijentima koji to čine...



ne možeš raditi legalno jer to je protuzakonito ... tako ispada

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group