Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Konture vektora

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 23.11.2010 09:10    Post subject: Konture vektora Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, imam sliku u vektoru - grozd.
Htio bih dobiti samo konture toga grozda (bez detalja unutar njega), dakle, da na ploteru mogu izrezati samo oblik. Kako to najjednostavnije napraviti u Corel Drawu 11?

Pada mi na pamet opcija:
1.) pobojam sve u crno i snimim ga u jpg
2.) importiram natrag u Corel i napravim trace Smile

Ta solucija mi se ne cini najpametnija, a mozda Corel ima neku opciju za to riješiti jednostavnije/bolje,
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 23.11.2010 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

corel.. hmmmm dugo ga nisam vidio Very Happy

sve u crno, blen - contour ili kako se vec zove taj efekt da dodas jedan outline pa arange break apart ....

ili sve u crno pa vidis ak ti combine ne usnit vektor (da ga cudno spoji) pa na to outline pa opet arange pa break apart.. i

ili da jednostavno odmah probas s outlineom pa arange break apart..

onak iz glave

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 23.11.2010 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nekak mi nejde Smile

Blen - Contour? Gdje je to? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 23.11.2010 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Nekak mi nejde Smile

Blen - Contour? Gdje je to? Smile


dolje gdje imas drop shadov i tome slicno... mozda sam pobrkao nazive... nisam se dugoo sluzio corelom....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 23.11.2010 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako ti je slika u vektorima u corelu onda samo "ungroup all" i zatim "weld" da ti spoji sve elemente u jedan i onda na taj element stavis outline... 10 sek posla

U slucaju da ne spoji elemente kako treba onda nakon ungroup oznacavaj po nekoliko i weld i onda na kraju te krupnije komade opet weld jer kad ima puno elemenata onda weld opcija nekad zna zblesit pa ne pospaja krivulju kako treba.

Ako zapne javi mogu ti i ja to napravit pa vratit file.

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 23.11.2010 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imaš u novom corelu create boundary naredbu.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 23.11.2010 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pas wrote:
Ako ti je slika u vektorima u corelu onda samo "ungroup all" i zatim "weld" da ti spoji sve elemente u jedan i onda na taj element stavis outline... 10 sek posla

U slucaju da ne spoji elemente kako treba onda nakon ungroup oznacavaj po nekoliko i weld i onda na kraju te krupnije komade opet weld jer kad ima puno elemenata onda weld opcija nekad zna zblesit pa ne pospaja krivulju kako treba.

Ako zapne javi mogu ti i ja to napravit pa vratit file.


ovo ti je najelegnatnije za izvest... vis kak mi nije kapnulo....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 23.11.2010 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pas wrote:
Ako ti je slika u vektorima u corelu onda samo "ungroup all" i zatim "weld" da ti spoji sve elemente u jedan i onda na taj element stavis outline... 10 sek posla

U slucaju da ne spoji elemente kako treba onda nakon ungroup oznacavaj po nekoliko i weld i onda na kraju te krupnije komade opet weld jer kad ima puno elemenata onda weld opcija nekad zna zblesit pa ne pospaja krivulju kako treba.

Ako zapne javi mogu ti i ja to napravit pa vratit file.


To je to, radi sve, hvala Smile

Kristl Karington wrote:
imaš u novom corelu create boundary naredbu.


Napomenuo sam da imam Corel Draw 11. Ali kako vidis, rijeseno.

Suncek hvala i tebi!
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group