Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Traži se partner za microstock vektore

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Potražnja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
praznin



Joined: 08 Dec 2010
Posts: 2

PostPosted: 08.12.2010 15:17    Post subject: Traži se partner za microstock vektore Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bacim se microstockom (i to uglavnom foto dijelom) već preko godinu dana tijekom kojih sam naučio nešto o potrebama tržišta i metodama prodaje, promocije i plasiranja proizvoda.

Budući da smatram kako je isplativije raditi vektore od fotografija, odlučio sam potražiti partnera za taj dio posla.

Partnerstvo bi značilo da se utržak dijeli 50:50. Ja bih bio odgovoran za plasiranje proizvoda, keywordanje i davanje "assignmenta" s primjerima, npr. set ikona koji pokazuje to-i-to, s par primjera. Ilustrator koji bi mi bio partner bi uradio vektorski dio posla. Svakog mjeseca bi se zarada dijelila po pola (može i "dokazivanje" točnosti putem screenshotova, direktno gledanje putem teamviewa, što god vam paše poradi transparencije) i to je čitava filozofija.

Naravno da bilo tko sposoban može i sam prodavati svoje, bez "gubitka" od 50%, ali to uključuje da osoba mora istraživati tržište, sama obavljati keywording i distribuciju po nekoliko microstock servisa itd.

U projekcije oko toga koliko bi se zaradilo ne bih ulazio, ali koliko god isplativo bilo (a bit će), autor dobiva svoj fair share. Za sve dodatne informacije i upite se možete javiti na pm. Poželjno je i dostaviti makar par gif/jpg previewa vektora kojih ste do sad radili, a prikazuju vaš skill i raznolikost tema.

Lijepi pozdrav

edit:

Za one koje zanima kako za sad zarađujem fotografijama, evo izvod iz ovog mjeseca..



Ako uzmemo u obzir da prosječan vektor zaradi 5x više od fotke (tj. ima 5x veći RPI), a dobar vektor bar 20x više od fotke, sami možete doć do cifri s kojima bi baratali mjesečno. Alternativa je da vam ilustracije stoje na disku i skupljaju prašinu ili da ih sami submitatte: i one loše i one dobre. S tim da je learning curve poprilično zajeban, ne toliko što se tiče distribucije, nego i odabira teme ilustracija i tako to. Za sva pitanja, jel, PM.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Potražnja All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group