Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Bojanje površine u Corelu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mydante



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 18

PostPosted: 29.07.2010 07:49    Post subject: Bojanje površine u Corelu Add user to your forum ignore list Reply with quote

U Corel X5 sam nacrtao ova dva lika i nigdje da nađem mogućnost da ispunim bojom površinu koju stvaraju te linije ili krivulje.
Probao sam alate: group, combine itd ali uzalud
Može li ko da pomogne
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 29.07.2010 08:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da bi mogao objekt ispuniti bojom, linije moraju biti zatvorene.
razmišljaj "objektno" a ne "površinski"...
proguglaj si malo osnovne korake u corelu Smile
gud lak
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 29.07.2010 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ao zelis ispuniti bojom crveni trokut i zelenu nazivmo ju "elipsu" odaberi kanticu sa bojom, odgovarajucu boju i klikni lmb unutar tog prostora

kao sto ti je nemogirl odgovorila, sve tocke presjeka moraju biti zatvorene

ukoliko zelis obojati postojece linije (crvena i zelena), oznacis ih lmb i sa rmb kliknes na boju koju zelis

lmb (left mouse button) Wink

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mydante



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 18

PostPosted: 29.07.2010 08:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="killa"]ao zelis ispuniti bojom crveni trokut i zelenu nazivmo ju "elipsu" odaberi kanticu sa bojom, odgovarajucu boju i klikni lmb unutar tog prostora

Uradio sam to ali ne dešava se ništa
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 29.07.2010 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako si taj trokut crtao jednu po jednu liniju, onda ispuna na nacin koji sam ti objasnio ne radi

mozes napraviti slijedece, grupiraj sve tri linje (Ctrl+G), odaberi Bezier tool, klikni na svako sjeciste da se zatvori trokut, oboji ga u zeljenu boju, te stavi Outline Pen na 0 da se makne crni rub
sada imas prazninu popunjenu bojom Wink

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mydante



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 18

PostPosted: 29.07.2010 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok za trokut, ali kako da ispunim površinu koju stvaraju dvije krivulje ?
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 29.07.2010 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nikako.
hint: probaj dobit 1 krivulju Wink
Back to top
View user's profile Send private message
mydante



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 18

PostPosted: 29.07.2010 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajoj čovječe koja mudrijanja da to ne može nikako !!
A sad rješio problem za sekund zahvaljujuči susjedu.
On kaže, imaš alat smart fill tool, i ja kliknuo na njega i sve površine ispunjava za sekund bez ikakvih problema.
Nevjerovatno da niko od vas nije čuo za taj fantastičan alat
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 29.07.2010 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ja nisam nikad koristila taj fantastičan alat, preživjela sam čak 9 godina koristeći Corel i nije mi zatrebao, ma da ne znam u kojoj verzji se pojavio.
samo ti fillaj sa tim smart fillom, al ako ne razumiješ što točno radi - uzalud vam trud svirači.
a radi ono što sam ti i ja rekla da je uvijet za ispunu - 1 objekt od presjeka 2 krivulje.
(ne tvrdim da je beskoristan alat!)

dalje, mogao si to i suptilnijie izjavit, a ne ovako nezahvalno i bahato

Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 29.07.2010 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Objasnio bih ti ja ali sam tek sad vidio post.
Enivej, na Corelovom forumu mozes dobiti vrlo brzo odgovor na bilo koje pitanje o Corelu...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
Kensai



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 2

PostPosted: 02.11.2010 19:44    Post subject: Corel x5 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!
Zanima me kako podesiti u Corelu x5, kada recimo napravim neku kocku i obojim. Nakon printanja ta obojana kocka je mnogo tamnija nego na monitoru.
U cemu grijesim?
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 02.11.2010 19:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odgovor na tvoje pitanje ćeš naći ovdje: http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=2733

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
finaldesign



Joined: 30 Jan 2006
Posts: 80
Location: Croatia

PostPosted: 06.11.2010 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mydante wrote:
Ajoj čovječe koja mudrijanja da to ne može nikako !!
A sad rješio problem za sekund zahvaljujuči susjedu.
On kaže, imaš alat smart fill tool, i ja kliknuo na njega i sve površine ispunjava za sekund bez ikakvih problema.
Nevjerovatno da niko od vas nije čuo za taj fantastičan alat


susjed ti je dobar! Smile dao ti je najjednostavniji odgovor da te se nabrzaka riješi. Vidjet ćeš poslije kad se malo poučiš radu u Corelu kolike će ti probleme predstavljati objekti koji su ofarbani smat fillom Wink Sretno!

_________________
FinalDesign Studio
www.final-design.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 15.12.2010 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
da bi mogao objekt ispuniti bojom, linije moraju biti zatvorene.
razmišljaj "objektno" a ne "površinski"...
proguglaj si malo osnovne korake u corelu Smile
gud lak


Nije istina! Krivulje ne moraju biti zatvorene. Postoji alat koji se zove Smart Fill i on ispunjava povrsine unutar odredjenih boja, tj reagira na bijelu povrsinu... eh, da je samo malo proguglat...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group