Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Izrada loga

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
win32



Joined: 14 Aug 2009
Posts: 9
Location: Zg

PostPosted: 27.04.2011 18:23    Post subject: Izrada loga Add user to your forum ignore list Reply with quote

Veliki edit. Cool

Last edited by win32 on 07.05.2011 12:53; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
juta



Joined: 06 Jun 2004
Posts: 66

PostPosted: 30.04.2011 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u te troškove u kojima plaćate sve i svašta uračunajte i logo pa neka i to bude ili sve ili svašta.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 30.04.2011 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

juta wrote:
u te troškove u kojima plaćate sve i svašta uračunajte i logo pa neka i to bude ili sve ili svašta.

tako je

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
Šlaprček



Joined: 01 May 2011
Posts: 1

PostPosted: 01.05.2011 18:20    Post subject: Moj prijedlog: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj prijedlog:
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 01.05.2011 18:50    Post subject: Re: Moj prijedlog: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Razz Applause
Back to top
View user's profile Send private message
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 02.05.2011 15:13    Post subject: Re: Moj prijedlog: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šlaprček wrote:
Moj prijedlog:

Odličan!
Rep+
Back to top
View user's profile Send private message
win32



Joined: 14 Aug 2009
Posts: 9
Location: Zg

PostPosted: 07.05.2011 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

juta wrote:
u te troškove u kojima plaćate sve i svašta uračunajte i logo pa neka i to bude ili sve ili svašta.


Placena je na kraju ekipa koja je napravila logo.
Inace, da se ovo shvatilo malo ozbiljnije i da sam dobio malo vise konkretnih ponuda (cast iznimkama i hvala im) bolje bih ekipi sa foruma dao tu lovu za logo nego sto smo to ovako dali....no glavno da smo dobili ono sto smo htjeli.

Pozdrav i molim lokot.
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 07.05.2011 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

win32 wrote:
juta wrote:
u te troškove u kojima plaćate sve i svašta uračunajte i logo pa neka i to bude ili sve ili svašta.


Placena je na kraju ekipa koja je napravila logo.
Inace, da se ovo shvatilo malo ozbiljnije i da sam dobio malo vise konkretnih ponuda (cast iznimkama i hvala im) bolje bih ekipi sa foruma dao tu lovu za logo nego sto smo to ovako dali....no glavno da smo dobili ono sto smo htjeli.

Pozdrav i molim lokot.


Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 07.05.2011 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

win32 wrote:
Inace, da se ovo shvatilo malo ozbiljnije i da sam dobio malo vise konkretnih ponuda (cast iznimkama i hvala im) bolje bih ekipi sa foruma dao tu lovu za logo nego sto smo to ovako dali...

konkretna lova Arrow konkretna ponuda
ne obrnuto.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 09.05.2011 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
win32 wrote:
Inace, da se ovo shvatilo malo ozbiljnije i da sam dobio malo vise konkretnih ponuda (cast iznimkama i hvala im) bolje bih ekipi sa foruma dao tu lovu za logo nego sto smo to ovako dali...

konkretna lova Arrow konkretna ponuda
ne obrnuto.


takav poslodavac si može i sam napraviti logo, samo mu ko iskusan dizajner moraš pomoći smjernicama. sugeriraš mu comic sans + drop shadow i nemreš fulat Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group